«Дві години просто стояли на трасі, єдина колія була забита фурами»: тренер Оболоні Іващенко про відміну матчу з Олександрією

Переглядів 2554
Антон Терехов Антон Терехов
4 голоси
«Дві години просто стояли на трасі, єдина колія була забита фурами»: тренер Оболоні Іващенко про відміну матчу з Олександрією
Валерій Іващенко. Фото: ФК Оболонь
Наставник Оболоні Валерій Іващенко ексклюзивно для «УФ» розповів про те, як, долаючи фури, затори та блок-пости, команда о четвертій годині ранку таки повернулася до Києва.

Через страшну негоду в Олександрії гра 15-го туру, яка мала пройти вчора, 26 листопада, перенесена на невизначений термін. На цьому пригоди Оболоні не закінчилися, команда через снігопад витратила 12 годин, перш ніж повернулася до столиці.

В ексклюзивному коментарі для сайту «Український футбол» головний тренер Оболоні Валерій Іващенко розповів нам:

  • Що, окрім снігопаду, заважало команді їхати трасою
  • З чим для футболістів зрівняється 12-годинний переїзд
  • Як команді вдалося в'їхати до столиці у комендантську годину
  • На коли буде перенесено матч із Олександрією
  • Чи вплине форс-мажор на підготовку до двох заключних матчів Оболоні цього року
  • Які в Оболоні очікування від третьої за п'ять місяців гри з Динамо

«На блок-посту теж довелося постояти. У них наказ – нікого не пускати»

‒ Валерію Володимировичу, як почувається команда?

‒ Тяжка поїздка. Нефутбольні умови склалися. Потрапили і на хуртовину, і на кучугури. Десь дві години ми простояли на трасі, просто тому, що єдина колія була повністю зайнята фурами. У кращому випадку їхали зі швидкістю 50-60 кілометрів на годину.

‒ Як вдалося в'їхати до Києва під час комендантської години?

– На блок-посту теж довелося постояти. У них наказ – нікого не пускати. Але поспілкувалися, сказали, що ми ж свої, київські, повертаємось додому. Начальство їм зателефонувало, увійшли в наше становище, подивилися автобус і пропустили.

Валерій Іващенко. Фото: ФК Оболонь

‒ О 4-й ранку ви були на стадіоні, а комендантська година ще тривала?

‒ Так, ще близько години провели на стадіоні. А потім спокійно роз'їхалися.

«Якщо перенести на грудень, це буде не футбол, а регбі»

‒ На коли буде перенесено матч Олександрія – Оболонь?

‒ З огляду на погодні умови, це буде весна. Ще два тури залишилось, хочеться їх дограти. Гра з Динамо запланована на 11 грудня ‒ і ще невідомо, яка погода буде у цей день.

‒ На грудень – точно не варто?

‒ Ми всі спілкувалися, з керівництвом нашого клубу, з тренерським штабом та керівництвом Олександрії. Враховуючи погодні умови, про який футбол може йтися? Просто для галочки зіграти? Навіщо тоді готуватися, награвати схеми, футбольні ідеї? Це ж не гра в футбол, а регбі буде.

‒ Далеких цьогорічних виїздів у вас уже не буде?

‒ Не буде, попереду Колос та Динамо.

‒ У гравців вихідний сьогодні?

‒ Звичайно. Така поїздка дорівнює важкому тренуванню:-) Завтра зберемося, почнемо готуватися до Колоса. Сподіваюся, погода вже дозволить. Кажуть, на Одещині вже скоро буде плюсова температура, сподіваюсь, і до нас тепло дістанеться. Це дозволить нам тренуватися, бо минулий тиждень був у снігу. Доводилося в інший час ставити тренування.

«Впевнений, Динамо поставиться до Оболоні серйозно»

‒ Цього сезону УПЛ було багато переносів, а у вас лише перший?

– Перший. Переноси, здебільшого, через єврокубкові команди були. Усі розуміють, йдуть назустріч.

– Оболонь іде на 12-му місці. Чи відповідає вашим очікуванням на сезон?

‒ Приблизно це місце і заслуговуємо. Таблиця показує. Десь могли зіграти краще, десь дотиснути кінцівку.

‒ У першому колі у серпні ви програли Динамо 2:4. Після матчу і ФК Оболонь, і футбольні фахівці говорили про безліч неоднозначних рішень арбітрів у тій грі. Матч 11 грудня буде для команди особливим?

‒ Хлопців не потрібно буде особливо мотивувати, Динамо ‒ це гранд нашого футболу. Хочеться піти у відпустку у гарному настрої. Впевнений, Динамо поставиться до нас серйозно: їм потрібні очки, і ми нещодавно вибили їх із Кубка.

Оболонь – Динамо. Фото: УПЛ

‒ Ситуація із суддівством в УПЛ змінюється на краще?

‒ Кожен тур якісь скандали, непорозуміння. Судді надто часто у центрі уваги. Підключають жінок до суддівства, як, наприклад, до нашої гри 11 листопада з Ворсклою. Це логічно, жінки не встигають за ритмом важкого чоловічого футболу. Не бачать моментів, не встигають за епізодами, потребують підказок. Такі моменти вибивають із колії. Могли б у жіночому футболі працювати. Темп інший, фізіологія інша, інші швидкості. Стики, підкати, інші нюанси ‒ краще судив би суддя, який відчуває футбол, грав у нього. По книжці дивитися на моменти ‒ це не є правильно.

***

Оболоні у 2023 році залишилося зіграти два поєдинки проти Колоса (2 грудня) та Динамо (11 грудня).