Галич (Збараж): наймолодша команда західної групи, тренер – півфіналіст Кубка України, земляки – були в Динамо та є в Шахтарі

Переглядів 1595
Аватар Артур Валерко Артур Валерко
5 голосів
Галич (Збараж): наймолодша команда західної групи, тренер – півфіналіст Кубка України, земляки – були в Динамо та є в Шахтарі
Олег Лівіцький та гравці Галича. Колаж: УФ
Олег Лівіцький, головний тренер ФК Галич (Збараж), розповів «УФ» у рубриці «Як живеш, командо?» про виступи та завдання команди в чемпіонаті України ААФУ.

Існує стереотип, що аматорські змагання – це вже для дорослих, сформованих любителів футболу, які збираються пограти в своє задоволення, посилившись кількома віковими екс-професіоналами. Проте в змаганнях ААФУ є місце й учасникам, які принципово формують свій склад із гравців зі спортивною перспективою. 

Наприклад, команда, яку ми представимо сьогодні, має середній вік гравців 20,6 років – вона наймолодша в західній Групі 1 та одна з наймолодших у чемпіонаті України серед аматорів (тільки в кропивницької Зірки склад має нижчий вік – 20,0 років). Ясна річ, це викликає повагу та інтерес.

Отже, спеціально для сайту «Український футбол» про ФК Галич (Збараж) розповів головний тренер команди Олег Лівіцький:

  • Про зимовий турнір, де зіграють найкращі команди Тернопільщини.
  • Про славні роки Галича в 2000-х і гравців, які здобували для нього медалі й трофеї.
  • Про юних талантів із міста Збаража, які зацікавили навіть Динамо та Шахтар.
  • Про оцінку, яку можна поставити молоді клубу на проміжному етапі.

«Галич візьме участь у турнірі з найкращими командами Тернопільщини»

– Перш за все, розкажіть, як Галич проводить зимовий антракт?

– Ми зібралися три тижні тому й збираємося в одноразовому режимі – зал, мале поле, бігові заняття, щоб хлопці залишалися в тонусі до часу відновлення змагань. А до того також у нас буде якісна ігрова практика, тому що з 1 березня розпочинається зимовий чемпіонат Тернопільської області на великому полі. 

В цьому турнірі планують зіграти всі наші обласні команди, за певними винятками, а також навіть деякі найбільш амбітні районні колективи. Вважаю, що це буде хороший змагальний рівень, адже, окрім Дністра (Заліщики), який уже планомірно готується до Другої ліги ПФЛ України, зіграють всі інші найсильніші клуби Тернопільщини, включаючи володаря всіх трофеїв – Агрон. 

– Наскільки зміниться та команда, яку ми побачили в осінній частині сезону?

– На жаль, втрати у нас є. Ми – клуб, який спеціалізується на підготовці молодих гравців, перш за все, місцевих. Тож деякі хлопці, гарно проявивши себе в Галичі, отримали пропозиції від більш грошовитих клубів. Є й іногородні футболісти, в яких з’явилися інші варіанти, щоб не їздити далеко від рідних міст. 

Конкретно втрати у нас такі: універсал Царюк і півзахисник Божко перейшли в ФК Борщів. Гравці середньої лінії Козарчук і Ревуцький прийняли рішення виїхати за кордон – їм ще нема 18-ти років, залишили межі України згідно з законодавством. В іншу команду перейде воротар Третяк, який приїжджав до нас з іншої області. Також, імовірно, займеться іншою діяльність нападник Яцків – в нього актуальні навчання та робота. 

– Досить суттєві втрати, адже більша частина цих гравців були основними. Як їх компенсує Галич?

– Ми орієнтуємось тільки на молодь 2006-2008 р.н. Перш за все, шукаємо підсилення в нашому місті та громаді. Можливо, запросимо 2-3 футболістів з інших районів нашої області. 

– Якими ж тоді будуть завдання Галича? 

– Як були, так і залишаються – залучити молодь до організованого футболу, дати змогу простим хлопцям, не вихованцям топових футбольних шкіл, пограти й оцінити свій рівень у таких турнірах, як чемпіонат області та України. Наразі навіть на аматори хлопцям іноді буває важко пробитися. 

Ось у місті Збараж якийсь час не було своєї команди, хоча там є свої чудові футбольні традиції й колись були вагомі досягнення. Для цього й було створено команду Галич. Наші керівники та спонсори вирішили благородно: допомогти молоді. Якщо хтось із хлопців, добре проявивши себе в нас, отримує пропозицію з клубів вищих ліг, ніхто йому не буде перешкоджати. Для тих, хто хоче прогресувати в футболі, це чудова можливість.

Фото: ФК Галич

«Із Збаража вийшли молоді футболісти, які зацікавили Динамо та Шахтар»

– А як взагалі з’явився ваш клуб?

– Брати Руслан і Роман Адамовичі – великі любителі футболу. Вони хотіли зробити в рідному краї команду, яка могла б надати путівку в футбол молодим футболістам. Наша мета – підготувати хлопців, для цього керівництво спершу обкатало команду на обласному рівні, потім, здобувши путівку в Вищу лігу Тернопільщини, прийняло рішення заявитися на чемпіонат України серед аматорів (раніше клуб грав у Кубку ААФУ). 

– Наскільки важко було формувати на таких засадах свій склад?

– До мене тут працювали інші фахівці, які, по-перше, підготували хлопців у ДЮСШ (а у нас, переважно, саме місцеві – з навколишніх сіл і містечок максимум), а по-друге, провели їх через першість області та Кубок України серед аматорів. Я очолив команду якраз перед дебютом в чемпіонаті ААФУ.

Я вже тут працював і розумів, що молоді буде важко. Звідси – наше спільне розуміння з керівництвом, що турнірних результатів ми наразі не очікуємо. Навпаки, хлопці приємно здивували в багатьох матчах. 

– Галич (Збараж) раніше тричі виходив на старт Кубка України серед аматорів, у 2000-х виграв чимало трофеїв. Але потім був перепад. Чому?

– Про це, безперечно, краще могли б розповісти саме місцеві фахівці футболу. Я сам пам’ятаю ще Галич 2000-х – це Зянь, Мельник, І.Бадло, В.Кіцак, Гвініанідзе, Шиманський, Ждаха, Ковалик. Звісно, якби не переривалися традиції – легше було б і місцевій молоді, і обласний футбол би від цього тільки виграв.

Але чудово, що знайшлися люди, які відродили Галич. Наша робота тепер – зібрати, розвинути цю команду. 

– А хто із футболістів Збаража та довколишніх населених пунктів пробився на всеукраїнський рівень?

– Захисник Василь Танчак займався в Динамо та ПФК Львів, а зараз грає в складі тернопільської Ниви (Перша ліга ПФЛ України). Викликався в юнацьку збірну України. Півзахисник Олександр Середа п'ятий рік перебуває в академії Шахтаря, грає за клубну команду U-17. Це якщо говорити про тих, хто зараз на всеукраїнському рівні. 

«У Галича в ААФУ були такі собі «американські гірки»

– От у вас – команда із середнім віком трішечки більше за 20 років. І в стартовому турі ви даєте бій Феніксу, який вже кілька років в ААФУ й має у складі ветеранів рівня Ткачука та вихованців ПФК Львів, Карпат, інших клубів УПЛ. Для них ще й відігратися після 0:2 було за успіх!

– Наші хлопці грали на емоціях, дуже хотіли в дебютному матчі, та ще й вдома, виграти. Проте загалом відчуття від дебютного півріччя – змішані. Такі собі «американські гірки» – часто ми не брали очок там, де не те що одне, а й на три могли б розраховувати. Іноді отримували задоволення від футболу Галича навіть у програних матчах. Досвідчені суперники чітко вказали хлопцям на помилки та недопрацювання. Але й ми створили проблеми таким футболістам, яких раніше бачили по телевізору. Тож за дебютне півріччя хлопцям поставлю, напевно, трійку з плюсом. 

Тепер, коли низка гравців залишила Галич, ми займамося тим, що будемо навчати та зігрувати оновлену команду, щоб десь за півроку створити боєздатний колектив. 

– І як Галич виглядає на фоні суперників із екс-професіоналами та досвідченими аматорами, як Агрон (Великі Гаї), Дністер (Заліщики), ФК Лісне, Колос (Полонне), Фенікс (Підмонастир), ФК Миколаїв?

– Знаєте, іноді, аналізуючи наші матчі, приходжу до парадоксального висновку, що наші хлопці краще виглядали в програних матчах, аніж у тих, де ми вигравали чи здобували нічиї. Тут, звичайно, є логічне пояснення: команда в нас дійсно молода, за винятком захисника Рижука та трішечки одного з воротарів Третяка, ніхто не грав раніше серед професіоналів і мало хто грав в ААФУ.

Цьому віку, основна кількість наших гравців – 2004-2007 р.н. – притаманні невимушені помилки. Іноді буває, що наче й розібрано для хлопців як грати при стандартних положеннях або при виході з оборони в атаку, проте досвідчені суперники «ловлять» їх на помилках. Багато було матчів, коли ми або вели в рахунку, або просто дуже сильно проводили перший тайм, а потім суперники «вмикалися» й на вольових забезпечували результат. Безперечно, прикро й болісно ми переживали деякі втрати, бо гравці бачили, що заслуговували на краще.

Проте наше керівництво підтримує команду, брати Адамовичі поставили за мету дати молоді знайти себе в футболі. Тому для них це дуже важлива наука й шанс про себе заявити.

– Хто найбільше вам сподобався в чемпіонаті?

– Не став би ні виділяти, ні критикувати суперників. Ну, зрозуміло, коли в турнірі грають колишній збірник Рибалка, екс-лідер Карпат Ткачук, інші люди з УПЛ, то це свідчить про престиж змагань. З іншого боку, ми прекрасно розуміємо, що після повномасштабного вторгнення «просів» десь чемпіонат України з футболу, й аматорський рівень не може бути тут винятком, адже щорічно віддає найкращих на підвищення. 

– Ви самі працювали з такими досвідченими тренерами, як Ігор Яворський, Віктор Ряшко, Ігор Біскуп, Юрій Бакалов і багато інших. Чого нового навчилися для себе, очолюючи такі команди, як Агрон і Галич у змаганнях ААФУ?

– Погоджуся, що процес навчання та самовдосконалення в футболі безперервний – це стосується і тренерів, і гравців. Очолюючи Агрон, мені здавалося, що й рівень змагань вищий😊 Можливо, тому, що в цій команді грають більш досвідчені, сформовані футболісти. 

Нині ж, коли молодь Галича робить свої перші кроки на такому дорослому всеукраїнському рівні, мені здається, що й грається тут важче. Можливо, через те, що зараз мої підопічні – початківці, які тільки вчаться протистояти висококласним футболістам. За півроку хлопці додали, до них є інтерес, а це – найголовніше. Будемо й надалі працювати над їхнім розвитком. 

Довідка «УФ»

39-річний Олег Лівіцький – відомий у минулому захисник таких професіональних клубів, як Нива (Тернопіль), Олімпік (Донецьк) та Славутич (Черкаси). Грав за низку аматорських колективів Тернопільщини, зокрема – учасників змагань ААФУ – Бровар (Микулинці), Ниву (Теребовля) й Агрон-ОТГ (Великі Гаї). Півфіналіст Кубка України сезону 2013/14 у складі Славутича Юрія Бакалова. 

Має тренерський досвід, зокрема, очолював великогаївську команду в часи виступів Агрону в чемпіонаті України серед аматорів. 

Галич (Збараж, Тернопільська обл.)

  • Рік заснування: 2001.
  • Кольори клубу: біло-зелені. 
  • Стадіон: «Колос», м. Збараж (вміщує 3000 глядачів).
  • Керівництво та тренерський склад:

Президент: Адамович Руслан Ярославович

Віце-президент: Адамович Роман Ярославович

Головний тренер: Лівіцький Олег Ярославович

Старший тренер: Назаренко Анатолій Петрович

Тренер (директор клубу): Курило Володимир Йосипович

Тренер: Білик Андрій Ярославович

Начальник команди: Ребеза Леонід Миколайович

Адміністратор: Саричев Олександр Ігорович

  • Досягнення: 

Півфіналіст Кубку України серед аматорів 2008 року.

Чемпіон Тернопільської області 2008 року, срібний призер – 2007, бронзовий – 2006 року.

Переможець Першої ліги Тернопільської області 2023 року.

  • Статистика виступів клубу в ААФУ:

Рік

Місце

І

В

Н

П

М’ячі

О

 

Чемпіонат ААФУ

 

2024/25

9 (із 10)*

10

1

2

7

10:20 (–10)

5

 

Всього

 

10

1

2

7

10:20 (–10)

5

 

Кубок ААФУ

 

2007

1/8

2

0

1

1

2:3 (–1)

1

 

2008

1/2

8

5

1

2

24:10 (+14)

16

 

2023/24

1/16

2

0

0

2

0:6 (–6)

0

 

Всього

 

26

14

5

7

44:26 (+18)

47

 

* – турнір продовжується

Найкращі букмекери
рейтинг 9.9
Перейти 150000 грн
Перейти
рейтинг 9.8
Перейти 250000 грн
Перейти
рейтинг 9.7
Перейти 35000 грн
Перейти