Ісенко з Беллінгемом: навіщо воротар Ворскли в збірній найкращих молодих гравців світу і які його справжні перспективи

Переглядів 31077
Андрій Піскун Андрій Піскун
4 голоси
Ісенко з Беллінгемом: навіщо воротар Ворскли в збірній найкращих молодих гравців світу і які його справжні перспективи
Федорчук, Ісенко і Шуст, колаж: «Український футбол»
Олег Федорчук та Богдан Шуст ексклюзивно для «УФ» поділились думками про перспективи голкіпера Ворскли Павла Ісенка на фоні його потрапляння до символічної збірної гравців 2003 року народження.

Міжнародний центр спортивних досліджень (CIES) включив воротаря полтавської Ворскли Павла Ісенка до символічної збірної найкращих гравців Європи у своїй віковій категорії (народжених у 2003 році).

Окрім українця, місце в команді зайняли справжні зірки світового футболу – Джуд Беллінгем (Реал), Джамал Мусіала (Баварія), Расмус Хойлунд (МЮ) та інші.

Чи справедливо у цій компанії знаходиться Ісенко і які взагалі у нього перспективи? Щоб дізнатись відповіді на ці питання, сайт «Український футбол» звернувся до наших експертів:

  • Олег ФЕДОРЧУК (колишній головний тренер Таврії, ФК Полтава та низки українських клубів);
  • Богдан ШУСТ (тренер воротарів Інгульця, колишній голкіпер Ворскли, Шахтаря та збірної України).

«Ісенко грає не тільки ногами, а й головою, він передбачає ігрові ситуації. Видно почерк та філософію Долганського»

– Ісенко увійшов до символічної збірної найкращих гравців 2003 року народження разом із Беллінгемом за версією CIES. Здивовані? Він справді такий крутий і заслуговує на місце у цій команді?

Федорчук: Абсолютно не здивований. Українська школа воротарів досить конкурентна. Шовковський і Пятов свого часу теж високо котирувалися в Європі, але тоді був розквіт українського футболу, хороші фінансові умови, і їм було недоцільно йти з Динамо і Шахтаря. Зараз на хорошому рахунку в Європі Трубін і Лунін.

Другий момент – Полтавщина народжує хороших воротарів. Усі ми пам'ятаємо Пятова і Різника, зараз з'явився Ісенко. Можу сказати з упевненістю, що Ісенко в цьому сезоні був одним із найпомітніших гравців Ворскли. 

Шуст: Все залежить від того, за якими параметрами його оцінювали. Але потенціал у Ісенка, безперечно, є, Долганський з ним добре працює. У свої 20 років Ісенко діє тактично правильно, хоча, як і в кожного молодого футболіста, в нього трапляються помилки.

Павло Ісенко, фото: Brave GK

– Які у нього сильні та слабкі сторони?

Федорчук: Він психологічно стійкий, у нього присутні хороші воротарські якості, а саме: зріст, швидкість і реакція. Також Ісенко має відмінне чуття моменту. 

До слабких сторін я віднесу зайву емоційність і брак досвіду, але це прийде з часом. Один-два сезони, і все це мине.

Шуст: Ісенко грає не тільки ногами, а і головою, він передбачає ігрові ситуації. Видно почерк та філософію Долганського. У Ісенка хороша тактична підготовка в плані вибору позиції, один крок – він вже знаходиться у місці, куди прямує м’яч. Саме тому він гарно грає на перехватах. 

Буває, за гру немає жодного удару, але ж не всі вболівальники помічають, що голкіпер за матч десять разів вийшов з воріт і все перехопив. Наведу приклад, який трапився в останній грі першого кола Ворскла – Рух. 

Ісенко в одному моменті зіграв настільки грамотно на виході, що одним дотиком руки змінив напрямок м’яча, а якби він його не торкнувся, то нападник Руха забив би гол у порожні ворота. І таких моментів у Ісенка дуже багато в сезоні.

Павло Ісенко, фото: ФК Ворскла Полтава

Що йому треба підтягнути? Як і більшості воротарів, роботу ногами та реакцію у рамці воріт. Також Павлу потрібно трохи фізично укріпитись, бо у нього високий зріст.

«Крім Ісенка і Челядіна, я не бачу, кого ще Ворскла може добре продати. Це найефектніші футболісти Ворскли»

– У Ісенка вдається у Ворсклі замінити Різника?

Федорчук: Якщо порівняти Різника на початку кар'єри, то вдається, а якщо порівняти з Різником перед його переходом у Шахтар, то, звісно, ні. Але й Різник не відразу став тим воротарем, яким є зараз. 

У Ворскли пішов Скрипник, а зміна головного тренера може позначитися на воротарській позиції. Дуже часто буває, що новий наставник приходить зі своїм голкіпером. Але все-таки, думаю, цього не станеться, тому що Ісенко – головний актив Ворскли, і тренеру доведеться враховувати інтереси клубу. Крім Ісенка та Челядіна, я не бачу, кого ще вони можуть добре продати. Це найефектніші футболісти Ворскли.

Шуст: Потенціал для цього є, але, щоб повноцінно замінити Різника і дійти до його рівня, Павлу потрібно ще багато працювати.

Дмитро Різник, фото: ФК Шахтар Донецьк

– Чи може Ісенко у майбутньому стати гравцем збірної України?

Федорчук: У 20 років воротарі дуже рідко грають стабільно, а Ісенко, за винятком пари ігор, відстояв без провалів. За своїм потенціалом він, без сумніву, кандидат у збірну.

Шуст: Звичайно, Ісенко може дорости до рівня національної команди, якщо буде й надалі працювати над собою. Найголовніше, що він працює у ситуаціях на полі, які дозволяють йому зростати. Ісенко не стоїть на воротах, як раніше говорили, а активно грає. Він завжди перебуває в активній фазі, сьогодні такі вимоги до воротарів – вони повинні уміти добре грати не тільки в рамці, але й ногами. 

«У перспективі Ісенко може дорости до гранда європейського футболу»

– Якщо по Ісенку надійде пропозиція, він повинен іти з Ворскли, чи йому ще варто пограти в УПЛ, щоб набратись досвіду?

Федорчук: Раніше я б сказав, що йому підійшли б Динамо і Шахтар, але у зв'язку з тим, що у нас війна, я схильний до того, що Ісенко виїде за кордон. Це буде вигідно і для Ворскли, і для нього. 

Вдала гра Довбика, Циганкова, Зінченка, Мудрика розбудила Європу, і в бік українських гравців зараз дуже багато дивляться. Зараз ми навіть перебиваємо традиційних лідерів із трансферів – балканців. Довіра до наших футболістів повертається, плюс вони недорогі.  

Ще один момент залежить від того, куди йти й у скільки років. Можна піти, як Лунін у Реал, і втратити два сезони, а можна трохи пізніше – як Трубін у Бенфіку, і відразу грати. Ісенку потрібно йти в клуб, де він буде основним, а не так, як Швед перейшов у Селтік і вийшов, образно кажучи, на 15 хвилин у сезоні.

Думаю, у перспективі Ісенко може дорости до гранда європейського футболу, якщо не знизить до себе вимоги. Воротарська фактура в нього дуже якісна, це той матеріал, з яким можна працювати.

Шуст: Якщо по Ісенку надійде гарна пропозиція із-за кордону, яка влаштує його і Ворсклу, то Павлу треба обов’язково йти. Ми прекрасно розуміємо, що в Україні зараз важка ситуація, тому футболіст буде швидше розвиватись у чемпіонаті, де переповнені трибуни і більший тиск. За кордоном Ісенко отримає не тільки професійний, а й життєвий досвід.