«Всіх грошей світу не отримаємо»: віце-президент Ворскли – про продаж провідного гравця, Скрипника та пошуки нового тренера

Переглядів 11534
Олександр Карпенко Олександр Карпенко
3 голоси
«Всіх грошей світу не отримаємо»: віце-президент Ворскли – про продаж провідного гравця, Скрипника та пошуки нового тренера
Олег Лисак. Фото: ФК Ворскла
Віце-президент полтавської Ворскли Олег Лисак ексклюзивно для УФ прокоментував завершення співпраці з Віктором Скрипником.

Ворскла напередодні оголосила про завершення співпраці з Віктором Скрипником, який своїм переходом в Металіст 1925 допоміг полтавцям суттєво скоротити зарплатну відомість, яка за оцінками ЗМІ складала близько півмільйона євро на рік.

Сайт «Український футбол» зв'язався з віце-президентом Ворскли, який розповів про те,

  • як проходило розлучення Ворскли та Скрипника;
  • в якому напрямку йдуть пошуки нового тренера;
  • яким буде майбутнє в команді Тауляна Сефері.

«Конкретика по новому тренеру буде в січні»

– Олег Вікторович, у Скрипника був чинний контракт. За скільки Ворскла продала головного тренера в Металіст 1925?

– Ми прийняли оптимальне рішення для обох сторін. Вдячний Віктору Анатолійовичу та його штабу за пророблену роботу. Більше я нічого коментувати не можу. Сіли, поговорили, подивилися на плюси і мінуси, які помилки були допущені з обох сторін. Рішення правильне і для Ворскли, і для Віктора Анатолійовича.

Віктор Скрипник. Фото: ФК Динамо

– В керівництва клубу вже є бачення, хто повинен очолити команду?

– Ми оцінюємо повністю ринок. Ворскла обирає між вітчизняними та закордонними фахівцями, а також внутрішніми резервами. Почали писати про Долганського, який зробив величезний вклад в історію клубу. Той-таки Олександр Мелащенко, який є вихованцем клубу і багато працює з молодими.

Ми розглядаємо всі опції. Швидкого рішення не буде. Ми продовжимо спілкуватися з потенційними кандидатами. Пропозицій на ринку дуже багато. Конкретика, хто готуватиме команду, з'явиться в перших числах січня.

– Якщо без прізвищ, хто з потенційних кандидатів розглядається?

– Легіонери, колишні футболісти [Ворскли], які тренували і зараз тренують. Збираємо шорт-листи для того, щоб зрозуміти, в яку сторону дивитися.

– Дехто з гравців Ворскли може піти за тренером в Металіст 1925?

– Не виключено, але це не матиме масового характеру. Якщо футболіст чи працівник клубу думає, що знайде кращої долі в іншому місці, то він не принесе користі ні клубу, ні мені.

«Ворскла реалізує клаусулу, прописану в контракті Сефері»

– Запрошення Скрипника виправдало сподівання, які покладалися керівництвом Ворскли?

– Я вважаю, що наша помилка у браку комунікацій з громадськістю. Стрімів, як у Вереса, чи ще щось.

Були помилки, допущені з обох боків. Але від нашої співпраці більше плюсів, ніж мінусів. Хочу говорити тільки про позитив. За ці півтора року заграли багато молодих. Зробили найдорожчий трансфер на вихід в історії клубу (продаж Різника в Шахтар за 3 млн. євро, – прим. «УФ»)

– Нещодавно Таулян Сефері сказав, що був би не проти повернутися у Ворсклу. Ми ще побачимо його в УПЛ?

– По Тауляну можу сказати, що [клубом Бані-Яс із ОАЕ] буде активована клаусула, яка прописана в його контракті з Ворсклою. Ця опція буде реалізована впродовж наступних шести місяців. Всіх грошей світу ми не отримаємо.

Можу лише подякувати Денису Андрієнку за те, що привіз класного гравця, який представлятиме Албанію на Євро-2024 та допоміг нам минулого сезону.

Таулян Сефері. Фото: ФК Ворскла

– Завдання для Ворскли залишаються актуальними?

– Боротьба за єврокубок, а виграти Кубок буде за щастя.

– Зачепитися за єврокубки, щоб потім вилетіти від команди, про яку чуєш вперше?

– Коли Віктор Анатолійович приймав Ворсклу, нас залишили 10 футболістів, які грали на роялі, а не носили його. Заходячи останні два роки в єврокубки, ми не встигали доукомплектовувати. Якщо буде більш стабільна історія в країні, плавно підписуємо футболістів та інтегруємо їх в команду, це буде зовсім інша справа. Це основна проблема для команд, які заходять у єврокубки не напряму.

Знімаю капелюха перед Шахтарем та Зорею, які в цих складних умовах заробили очки для України та виступили дуже достойно.

«З кожним роком ситуація по молодих футболістах буде гіршою»

 – Ворскла на сьогодні може впевнено планувати своє майбутнє?

 – Найголовніше, що є бюджетування. Навіть при всіх розкладах, які є, працює і школа, і U-19, і жіноча команда, відкрили в академії групи для дівчат. Без жиру, без розгону, але все підтримується достойно, виходячи з реалій.

Все непросто, повірте. Щодня ми шукаємо можливості залучити додаткове фінансування за рахунок спонсорів. Найголовніше, що є підтримка інвестори, яка дозволяє впевнено дивитися в майбутнє.

– Ворскла, граючи, здебільшого, молодими виконавцями, взяла більше очок, ніж минулого року. Можна робити висновок, що ваша ставка на молодь спрацювала?

– На сьогоднішній день футболісти на ринку є переоціненими. Хочуть отримувати 15-20 тисяч доларів – а це гравці посереднього рівня, які нічим не поступаються хлопцям, яких ми виховуємо.

Є Хрипчук, Нестеренко, Крупський, Челядін не взявся нізвідки. Кане з Якубу той самий шлях проходили 6 років тому, коли ще Василь Вікторович Сачко очолював клуб.

Ібраїм Кане. Фото: ФК Ворскла

Об'єктивно з 2014 року молодими футболістами займалися тільки Динамо і Шахтар. Ми з 2017-18 року взялися реалізовувати цю стратегію. Тільки півтора-два роки тому системний підхід з'явився в Руху. Повірте мені, по футболістах молодих з кожним роком ситуація погіршуватиметься. Ми це все прорахували. 

Можете підняти мої інтерв'ю трирічної давнини. Ми дивимося на якість і розуміємо, що молодь на 20% відстає від досвідчених – добре, ми почекаємо півроку і вони будуть на тому ж рівні, як у Динамо або Шахтаря орендовані.

– В розмові з моїм колегою ви поділилися планами про створення чемпіонату U-23. Справа зрушила з мертвої точки?

– Говоритиму мовою цифр. У нас у кожній команді по 22 гравців плюс 3 голкіпери. U-19 така сама історія. Проста арифметика 25+25=50. Скільки футболістів візьмуть участь в будь-якому турі чемпіонату? В кращому випадку – 14. Разом з U-19 – 28. А що робити з рештою? Вони вам нічого не дають і просто отримують гроші, тренуються.

Кожен футболіст хоче грати. Давайте зробимо такий турнір, в якому буде приймати участь частина першої команди, яка не отримує навантажень і частина з дубля. Нема можливості зробити окремий штаб? Візьміть з першої команди, дубля і всі від цього виграють. Молоді пацани більше гратимуть, а частина основи не випадатиме з ігрового ритму.

Мені розповідають, що на це все потрібно півмільйона. Послухайте! Не потрібні ті півмільйона. Не треба їх. Якщо ця змішана команда гратиме на наступний день після першої вам треба лише забюджетувати одну додаткову ніч для готелів. Це все коштує 50-60 тисяч на команду, яка їде на виїзд. Ок, 100 тисяч, якщо ви хочете шикувати. У вас 15 виїздів, які обійдуться в 1 млн гривень. Хіба це великі гроші для команд з хорошим бюджетом? Інфраструктура є, футболістів вистачає. 

Я щось не логічно пояснив?

Фактчекінг «УФ» 

Насправді у матчах під егідою УПЛ можуть взяти участь у кожній команді не по 14, а по 23 гравці: 11 в стартовому складі, 12 вносяться в запас, 5 із них мають право вийти на заміну. Це в кожній команді – і серед дорослих, і серед юнаків. Ворскла, яка скаржиться, що в неї перебір гравців, які не отримують ігрової практики, насправді серед лідерів УПЛ за найменшою кількістю проведених замін і внесених у запас футболістів. 

У запасі в Скрипника зазвичай бувало по 7-9 гравців замість 12 дозволених, а на заміну він випускав лише по 2-3 гравців при 5 слотах. Тобто, Ворскла, яка скаржиться зараз на те, що в заявці багато гравців, але вони мають мало практики, сама їх підписала й сама не випускає. За перше півріччя сезону Скрипник міг провести 85 замін (17 матчів). А провів лише 51! Тобто, 34 рази молоді гравці, про яких зараз говорить Лисак, не отримали можливість скористатися ігровою практикою.

Більше того: тричі в чемпіонаті Скрипник провів лише одну (!) заміну з п’яти дозволених. То хто винен у тому, що з 50 гравців багато недоотримало практики й чи повинен після цього чемпіонат України з футболу отримати ще одну лігу, позбавлену глядацької уваги та спортивної конкуренції?