«Із штабу Петракова нікого не залишилось на контракті в УАФ»: колишній аналітик збірної України

Переглядів 22708
Андрій Піскун Андрій Піскун
3 голоси
«Із штабу Петракова нікого не залишилось на контракті в УАФ»: колишній аналітик збірної України
Авраам Кампомар та Олександр Петраков. Колаж: УФ
В Олександра Петракова закінчився контракт з УАФ і 65-річний спеціаліст вже очолив збірну Вірменії. «УФ» поспілкувався з Авраамом Кампомаром, щоб дізнатись, чи залишився хтось із тренерського штабу Петракова працювати у збірній України.

Петраков очолив збірну Вірменії, проте про долю його штабу не розповіли ні УАФ, ні сам Олександр Васильович. Довелося діставати цю інформацію.

Олександр Шовковський вже працевлаштувався в Динамо, а от де знаходяться Андрій Анненков, В’ячеслав Кернозенко, Іван Баштовий та В’ячеслав Руженцев? Це намагався з’ясувати редактор «УФ» у розмові з аналітиком збірної України Авраамом Кампомаром.

«Петракову буде важко. Рівень Вірменії десь втричі нижчий за Україну»

– В Олександра Петракова закінчився контракт з УАФ. Аврааме, яка ситуація у вас, ви також залишили свою посаду чи ваша угода ще діє?

– Останнім часом у нас були трохи інші умови співпраці. Наскільки я знаю, зараз із тренерського штабу Петракова нікого не залишилось на контракті в УАФ. У мене також немає контракту.

– Чи не запрошував вас Петраков до збірної Вірменії?

– Ні. Поки що ніхто не дзвонив. Я навіть не знаю, хто увійде до його тренерського штабу у Вірменії. Якщо надійде запрошення, то буду оцінювати і думати. Багато чого буде залежати від умов праці та цілей команди. 

Олександр Петраков. Фото: УАФ

– Як думаєте, на що Петраков зможе розраховувати у Вірменії?

– Напевно, йому буде важко. Рівень цієї команди десь втричі нижчий за Україну, особливо, коли немає Мхітаряна. 

Але Петраков амбіційний тренер, він виграв молодіжний чемпіонат світу не з передовою збірною. Тому він може створити і в Вірменії хороший колектив, дати йому впевненості, і зліпити результат з того, що є. 

Я впевнений, що у Вірменії є індивідуальності, на яких зможе розраховувати Петраков. Думаю, він вже зробив певні висновки із наших матчів з вірменами. 

«З Петраковим у мене був більший контакт, але мені було комфортно працювати і з Шевченком»

– Що не вийшло у збірної України за час вашої роботи у штабі Петракова?

– Не вийшов кінцевий результат – збірна України не пробилась на чемпіонат світу та в елітний дивізіон Ліги націй. Ян на мене, ми заслуговували там грати. 

На міжнародному рівні одна невдала зустріч вирішує все. З Шотландією було дуже важко грати при стандартних положеннях, якось не підготувались до цього матчу. 

Що стосується матчу з Уельсом, то ми зробили все, що могли, щоб виграти, гравці виклались на 100%, але не вийшло. Забий Ярмоленко на пятій хвилині, все могло скластись по-іншому. Я непогано оцінюю роботу в збірній, але можна було й краще виступити, це стосується всіх. 

– Яка була атмосфера всередині команди? Відразу згадується конфлікт Петракова з Маліновським. Лідери збірної сприймали Олександра Васильовича?

– Ну а чому не сприймали? Атмосфера в збірній була хорошою і спокійною. Маліновський і Петраков уже все сказали з цього приводу, мені нема чого додати. 

– Ви працювали у збірній і з Шевченком, і з Петраковим. У чому між ними була відмінність?

– У кожного тренера своя специфіка, починаючи з буденних справ і закінчуючи організаційними моментами. Шевченко і Петраков – абсолютно різні  люди. З Петраковим у мене був більший контакт, але мені було комфортно працювати і з Шевченком.

«Мудрик вже готовий стати гравцем світового рівня»

– Михайло Мудрик при Петракові мало отримував часу у збірній. Чи здивувались ви, коли Михайло перейшов за 70+30 млн у Челсі?

– Я з Мудриком дуже добре знайомий, працював з ним п’ять років у Академії Шахтаря. За рівнем таланту і потенціалу – це просто неймовірний гравець. Він один з кращих футболістів, яких я бачив. 

Він мало грав у збірній, тому що тоді не був основним гравцем у Шахтарі, був недостатньо досвідченим, а кандидатів в національну команду дуже багато. Але коли він вже дебютував у збірній при Петракові, то потім грав майже в кожному матчі. Сьогодні він вже основний гравець збірної. 

Михайло Мудрик. Фото: ФК Челсі

Я вважаю, що Мудрик вже готовий стати гравцем світового рівня. Чи виграє він «Золотий м’яч»? Про це ще зарано говорити, до того ж, це досить суб’єктивна нагорода. Я думаю, він дуже цього б хотів. 

Я йому бажаю, щоб він досяг усього. У Челсі Грема Поттера він може повністю розкрити свій потенціал.