Манчестер Юнайтед цікавиться захисником Металіста: тренер харків’ян розповів про перспективи збірника в АПЛ

Переглядів 1174
Андрій Піскун Андрій Піскун
5 голосів
Манчестер Юнайтед цікавиться захисником Металіста: тренер харків’ян розповів про перспективи збірника в АПЛ
Андрій Аніщенко та Кирило Дігтяр. Колаж: «УФ»
Головний тренер Металіста Андрій Аніщенко ексклюзивно для «УФ» прокоментував інформацію, що його підопічним Кирилом Дігтярем цікавиться Манчестер Юнайтед.

Головний інсайдер України Ігор Циганик в ефірі своєї авторської програми розповів, що скаути Манчестер Юнайтед стежать за 16-річним гравцем Металіста та юнацької збірної України Кирилом Дігтярем – наймолодшим гравцем за всю історію УПЛ і Вищої ліги.

Сайт «Український футбол» зателефонував головному тренеру Металіста Андрію Аніщенку, щоб дізнатись, чи це правда, і який взагалі профайл у Дігтяра.

«У Дігтяра є абсолютний талант, щоб заграти на високому рівні»

– Андрію Анатолійовичу, з’явилась інформація, що Кирилом Дігтярем цікавиться Манчестер Юнайтед.

– В перший раз чую. Такої інформації в мене немає і вона мене застала зненацька. Може, Манчестер Юнайтед і слідкує, але я про це не знаю. Цілком ймовірно, що вони його десь у юнацькій збірній побачили. 

– Якщо МЮ зробить пропозицію Металісту щодо Дігтяра, у скільки ви його оціните?

– Це питання до керівництва, а не до мене. Якщо Дігтяра продадуть у такий великий клуб, то я йому тільки побажаю успіху. 

– Якщо, все таки, Дігтяр перейде в МЮ і попросить вашої поради, що ви йому скажете?

– Я б йому сказав завжди вірити в себе, свої сили, свою мрію і ніколи не втрачати її із виду, наполегливо йти до неї. Тоді двері до мрії відкриються. У Дігтяра є абсолютний талант, щоб заграти на високому рівні, якщо він буде продовжувати так наполегливо працювати. Все в його руках та голові. 

– Чи є шанси в Дігтяра вистрілити в АПЛ?

– Шанси є завжди, потрібно їх тільки використати. Багато українців успішно грають в АПЛ.

– Але є приклад Мудрика, виступи якого важко назвати успішними.

– У Мудрика дуже великий потенціал, але, можливо, від нього занадто багато чекали всього і відразу. Михайло молодий хлопець і йому потрібен час, але його цінник давить на нього. 

Михайло Мудрик. Фото: Челсі

«Чи може Дігтяр у перспективі замінити Миколенка або Матвієнка у збірній України? Думаю, так. У нього все для цього є»

– Розкажіть трохи про Дігтяра, що він собою являє?

– Кирило – дуже талановитий хлопець з великим потенціалом, але ще дуже юний. Він фізично міцний і за розвитком вже перегнав свій вік. Також відзначу, що Дігтяр – психологічно стійкий. Це допомагає йому грати проти дорослих суперників. 

– Яка рідна позиція у Дігтяра? Дивлюся, він у Металісті грав і центрального захисника, і лівого, і правого, і півзахисника.

– Дігтяр з дитинства грав на позиції центрального захисника. Він – лівоногий футболіст, і у Металісті грав справа лише при форс-мажорних обставинах. В основному, я його використовую на позиції лівого захисника або лівого центрального. Декілька разів він грав зліва атакуючого гравця.

– Які в нього сильні якості, окрім психологічної стійкості?

– У Дігтяра дуже класна ліва нога, непогана швидкість і він не цурається боротьби, що мені подобається. У нього хороший потенціал розвитку фізичних здібностей. Також відзначу, що для його віку він добре бачить гру.

– А які компоненти йому треба підтягнути?

– Він зовсім юний гравець, і йому ще багато треба працювати. Дігтяру потрібно додати стабільності у багатьох компонентах гри, але це прийде з віком. По-перше, йому треба вміти тримати темп на протязі всього матчу. Буває, що надмірне бажання Дігтяра заважає йому більш раціонально використовувати фізичні якості. Також йому треба підтягнути праву ногу, це є проблемою всіх лівоногих гравців. 

Кирило Дігтяр. Фото: Металіст

– Як себе Дігтяр поводить в роздягальні Металіста, який в нього характер?

– Він дуже спокійний, працьовитий і врівноважений хлопець. У мене з ним проблем ніколи не було. Дігтяр вже декілька років тренується зі старшими хлопцями, тому подорослішав швидше, ніж його однолітки. 

– Дігтяр може дорости до збірної України? Ви бачите в ньому потенційну заміну Миколенку або Матвієнку?

– Думаю, так. У нього все для цього є. Але треба працювати і ще раз працювати. Перший крок він вже зробив: є лідером і капітаном збірної України U-17. Далі все залежить від нього.

***