«Megogo занижувало показники аудиторії. Впевнений, вони робили це спеціально»: Гагарін – про ціль Кривбаса і єврокубки

Переглядів 1301
Андрій Піскун Андрій Піскун
9 голосів
«Megogo занижувало показники аудиторії. Впевнений, вони робили це спеціально»: Гагарін – про ціль Кривбаса і єврокубки
Артем Гагарін. Колаж: «Український футбол»
Віцепрезидент Кривбасу Артем Гагарін дав ексклюзивне інтерв’ю «УФ», у якому розповів про плани щодо єврокубків, ситуацію з Megogo, а також зміни в регламенті УПЛ.

Після 23-х турів УПЛ Кривбас займає друге місце в турнірній таблиці, яке дає змогу стартувати у кваліфікації Ліги чемпіонів наступного сезону. 

Сайт «Український футбол» поспілкувався з віцепрезидентом Кривбасу Артемом Гагаріним про конкретну ціль клубу на сезон та наступні теми:

  • Яку зміну у регламенті УПЛ ініціював Кривбас, які клуби були проти та до чого тут Ротань.
  • Де Кривбас планує грати домашні матчі у разі виходу в єврокубки.
  • Про трансферну кампанію та Юрія Вернидуба.
  • Що сталося між Megogo та клубами УПЛ.

«Жваву дискусію викликало питання з приводу перенесення матчів без згоди іншої сторони, яке прийняли минулого року. Кривбас ініціював відміну цієї норми і 11 клубів нас підтримало»

– Артеме, сьогодні було засідання клубів УПЛ щодо змін у регламенті. Що там обговорювалося?

– Обговорювалось багато технічних моментів, уточнень по маркетингу, цифровізацію і тд. Більшість часу була присвячена саме цим моментам. Також жваву дискусію викликало питання з приводу перенесення матчів без згоди іншої сторони, яке прийняли минулого року. Кривбас ініціював відміну цієї норми і 11 клубів, що є більшістю, нас підтримало. Рішення прийнято!

Ми вважаємо, що умови для всіх повинні бути рівними, це один з елементів фейр-плей. 

Кривбас із великою повагою ставиться до клубів, які представляють нашу країну в Європі і приносять очки у скарбничку УЄФА, але в УПЛ виступає 16 команд, тому треба враховувати інтереси всіх.

Це чесно з нашого боку, адже існує велика ймовірність, що наступного сезону Кривбас також буде грати в єврокубках. Ми знаємо, на що йдемо.

Артем Гагарін. Фото: Кривбас

– 11 клубів підтримало вашу ініціативу, а хто був проти чи утримався?

– За збереження діючої норми були Шахтар, Динамо, Зоря, Олександрія і ще один клуб утримався, вже не пам’ятаю, хто саме.

– Динамо, Шахтар зрозуміло, Зоря цього сезону теж грала в єврокубках. А чому Олександрія проти, яка дуже далеко від єврокубкової зони?

– В Олександрії, як я зрозумів, така позиція була через те, що Ротань є головним тренером олімпійської збірної України. Він висловив побоювання з приводу того, щоб не було накладок, коли потрібно буде відпускати гравців до його збірної. 

Але Кривбас не за диктатуру у цьому питанні, а навпаки – за рівність. Дирекція УПЛ є гарантом рівності і при плануванні календаря потрібно враховувати всі ці моменти. Для цього потрібно спілкуватись з УАФ і враховувати потреби збірних і клубів.

«Завдання Кривбасу – вийти у єврокубки і пройти там якнайдалі. У нашого тренера є досвід вдалого виступу у Європі – перемоги над Реалом і Шахтарем у Лізі чемпіонів»

– Кривбас дуже близький до єврокубків. У якому турнірі мрієте грати – Ліга чемпіонів або Ліга конференцій?

– Зараз казати, що ми боремося за друге-третє місце – це не поважати своїх вболівальників, працівників клубу і, звичайно, команду. Кривбас хоче бути першим і ми боремось за чемпіонство. Наразі ми йдемо до своєї цілі, ще нічого не втрачено – будемо боротись до останнього туру. 

Кривбас точно не буде займатись незрозумілими справами і намагатись зайняти третє місце, тому що воно «щось гарантує». 

Ми взагалі вважаємо, що це прояв нечесної гри і такі речі повинні каратися відповідними органами, щоб більше не було бажаючих і таких прецедентів в цілому.

– Не переймаєтесь минулорічним досвідом Дніпра-1, який вийшов у відбір ЛЧ, але скотився аж до ЛК, а потім взагалі вилетів із єврокубків? В’ячеслав Фрідман мені казав, що друге місце не принесло Дніпру-1 щастя і в цьому сезоні вони боротимуться з третє.

– Я не буду відповідати за Дніпро-1, вони вам свою позицію озвучили. Кривбас бореться за найвищі місця. Куди ми потрапимо, там і будемо грати. Наше завдання – вийти у єврокубки і пройти там якнайдалі. У нашого тренера є досвід вдалого виступу у Європі – перемоги над Реалом і Шахтарем у Лізі чемпіонів.  

Сподіваюсь, що за допомоги Юрія Миколайовича Вернидуба, наших вболівальників і ЗСУ, без яких ми сьогодні навіть не мали б можливості розмовляти про футбол, команда, крок за кроком, буде досягати своїх цілей.

– Не боїтеся, що Вернидуба можуть вкрасти наші гранди або європейські клуби після успішного сезону Кривбаса в УПЛ?

– Якщо вкрадуть – будемо писати заяву в поліцію, щоб Миколайовича повернули😊 А якщо серйозно, то Вернидуб максималіст і він завжди свого досягає. Зараз у нього, як і у всіх нас, є ціль, до якої ми успішно рухаємося.

Юрій Вернидуб. Фото: Кривбас

«Спілкуємось із німецькими клубами з приводу оренди стадіонів. Паралельно з нами працюють й інші українські клуби, які також розглядають ці арени у якості домашніх»

– Наскільки збільшиться бюджет Кривбасу у разі виходу в єврокубки, чи плануєте посилення менеджерської ланки у клубі, які взагалі плани щодо підсилення команди?

– Є таке прислів’я: «Готуй сани влітку, а взимку віз». Якщо починати готуватися тільки тоді, коли вийдемо в єврокубки, то може бути запізно. Ми вже не один рік вибудовуємо команду, яка, сподіваюсь, буде не тільки достойно представляти Україну в єврокубках, а й заробляти бали в таблицю коефіцієнтів УЄФА.

– Вже є якісь трансферні цілі на літо?

– Генеральний директор Кривбасу Володимир Баєнко неодноразово говорив, що наш скаутський відділ працює 24 на 7. Ми в пошуках гравців, з деякими вже підписані попередні контракти і вони приєднаються до нас влітку. Легіонери це чи українці? Нехай буде сюрпризом.

– Який стадіон розглядаєте у якості домашнього для єврокубків?

– З цього приводу у нас насичений тиждень. Сьогодні була нарада з представниками однієї арени, завтра – з двома. Спілкуємось із німецькими клубами з приводу оренди стадіонів. Паралельно з нами працюють й інші українські клуби, які також розглядають ці арени у якості домашніх. Дуже велика кількість нюансів, але час ще є. 

Розповім цікаву історію. Після того, як у пресі з’явилась інформація, що ми розглядаємо стадіони з Німеччини, до мене в дірект інстаграму звернувся представник молдавського Зімбру. 

Я тоді не зрозумів, яка в нього посада, але він запропонував Кривбасу свій стадіон. Як виявилося потім, мені писав президент Зімбру. 

Це було дуже приємно, що ми познайомились і поспілкувались.

Цікаво, що президент Зімбру ще й родом з Кривого Рогу, це стало для нас приємною несподіванкою. Можу сказати точно – Зімбру повністю підтримує Україну, допомагає і за це їм велика подяка. Ми будемо налагоджувати стосунки з цим клубом і проводити товариські матчі, тим паче – туди недалеко їздити.

«Можливо, Megogo хотіло показати, що ми (клуби УПЛ) не такі круті, як себе вважаємо і ціна за нас повинна бути меншою»

– Що сталося між клубами та Megogo, що медіасервіс не транслює матчі УПЛ? Співаковський казав, що Megogo пропонувало клубам прибуток у 500 тисяч доларів, але виробництво сигналу, за їхніми словами, теж коштує півмільйона, тобто прибуток 0. Megogo цю інформацію спростувало. Так де істина і хто каже правду?

– Я не знаю, звідки Михайло Співаковський бере свої інсайди, але вони дуже часто близькі до істини. 

Якщо робити рейтинг інсайдерів України, то Співаковський розділить перше місце з WhatsApp Вацка. 

Так, він може помилятись в деяких деталях і називати Хаятт Інтерконтиненталем, але суті це не змінює. Я був дуже здивований заявою Megogo, тому що особисто був присутній на зустрічі з їхнім представником – Артемом Панченком. Я йому особисто ставив запитання, на які Megogo і досі не надало відповіді.

– Які ви ставили запитання?

– Про начебто безкорисливість намірів Megogo. Адже вони начебто з благою ціллю допомагали клубам, але насправді створили в себе на платформі єдиний телепул. Так, в певний період часу на їхній платформі були представлені всі клуби – і з УПЛ ТБ і з «Плюсів», і Рух з Минаєм. Раніше інші платформи, наприклад Setanta, пропонували за це великі гроші, а Megogo отримало телепул безкоштовно.

Звичайно, це добре для Megogo, але для розвитку футболу це не є гуд. Розкажу ще про одну ситуацію, яка залишила неприємний осад. Не знаю, чому, але Megogo занижувало показники аудиторії перегляду матчів УПЛ. 

Цифри, які вони нам показували, в декілька разів менші, ніж ті, які ми отримали, коли перешли на власний YouTube-канал. 

Ми відразу перепитали в Прем’єр-ліги, чи дійсно це правильні цифри, тому що не може бути такої великої різниці. Нам відповіли, що ці цифри надало Megogo.

Коли ми цьогоріч почали показувати матчі 13 клубів на новоствореному і незалежному УПЛ ТБ, то цифри по аудиторії теж виявились значно більшими. Повторюсь, не знаю, чому Megogo занижувало показники аудиторії, але впевнений, що вони зробили це спеціально. Можливо, хотіли показати, що ми (клуби УПЛ) не такі круті і ціна за нас повинна бути меншою.

І до речі, мене точно не можна назвати заангажованим, як Megogo натякало на заангажованість Співаковського, тому що я спочатку навіть підтримував Megogo, але час все розставив на свої місця. Megogo вчинило не дуже порядно по відношенню до клубів та їх власників, які вкладають свої гроші у футбол ще й в такий тяжкий час .

Megogo. Фото: Google

– УПЛ у майбутньому вже не буде на Megogo чи існує вірогідність, що якось домовитесь?

– Це питання точно не до мене, тому що Кривбас лише один із, сподіваюсь, 16-ти клубів. Вірю, що Динамо, Дніпро-1 і Зоря також приєднаються до єдиного телепулу, тоді це вже буде продукт, який продаватиметься, зароблятиме гроші і розвиватиме український футбол.

– Якась конкретика вже є з цього приводу? Що кажуть представники Динамо, Дніпра-1 та Зорі про єдиний телепул?

– Переді мною вони не звітувалися (сміється, – прим. А.П.), тому нічого сказати не можу. Сподіваюсь, вони зроблять розумний вибір і приєднаються до єдиного телепулу.