«Може, про мене в Україні ще не знають, але до діалогу зі збірною я відкритий»: бельгійський талант Равич заграв за Серкль Брюгге

Переглядів 103162
автор Олександр Карпенко Олександр Карпенко
12 голосів
«Може, про мене в Україні ще не знають, але до діалогу зі збірною я відкритий»: бельгійський талант Равич заграв за Серкль Брюгге
Крістіан Равич. Фото: Серкль Брюгге
Центрбек Серкль Брюгге та юнацьких збірних Бельгії Крістіан Равич дав ексклюзивне інтерв’ю «УФ»

Ми тут, здається, вважаємо позицію центрального захисника проблемною, а між тим у чемпіонаті Бельгії Артур Валерко знайшов гравця, який грає в основному складі команди Жупілер-ліги та навіть встиг відкрити лік своїм голам у турнірі, де недавно виблискували Яремчук, Соболь, Безус і інші наші легіонери. 

20-річний Равич народився і виріс у Бельгії, проте має міцний зв’язок з Україною завдяки батьку, який походить із Закарпаття.

Крістіан в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол» розповів про те, чому з академії Брюгге перейшов до сусідів, як українці показують себе в Бельгії та який рівень конкуренції у фарм-клубі Монако.

«Шансів заграти в Брюгге не було»

–  Кріс, вітання з України! Розкажи трохи про себе.

– Я народився у Кортрейку в родині українця та казахстанки. Батько приїхав працювати до Бельгії, де зустрівся з майбутньою дружиною. Зараз з нами живуть дідусь з бабусею, які приїхали з України.

– Виходить, що ти Флам? (прізвисько мешканців Фландрії, що на Півночі Бельгії, ‒ прим. «УФ»)

– Так-так. Володію фламандською, англійською, з батьками спілкуюся російською та трохи знаю українську.

– Часто бував на Закарпатті?

– Так, я з дитинства навідував дідуся з бабусею в Ужгороді. Також відвідував Київ та відпочивав в Карпатах.

– Як хлопець з академії Брюгге опинився у таборі принципового суперника?

– Я з 12 років тренувався в Брюгге, але шансів заграти у першій команді у мене не було. Серкль на мене давно поклав око та вийшов на [колишнього півзахисника Динамо, Брюгге та збірної України, агента] Сергія Серебреннікова, з яким я працюю з дитинства. Провів в другій команді півроку і вже два роки виступаю у першій команді.

– В Серклі Серебренніков та Ящук по собі залишили вагомий слід.

– Так-так. З Олегом Ящуком також особисто знайомий.

 – Наскільки важким видався шлях до першої команди Серкль Брюгге?

– Я віддавався на 100% і за півроку отримав перший контракт та можливість тренуватися з першою командою. Тренер звернув на мене увагу та дав шанс проявити себе в першій команді під час спарингу. Я зіграв супер, як від мене вимагалося, після чого тренер сказав, що мене підтягнуть в основу Серкля та більше не буду грати в Йонг Серкль.  

На мій день народження, 30 липня, я дебютував проти Андерлехта (1:0) та з вересня минулого року стабільно почав грати в основі. В команді дуже висока конкуренція через те, що Серкль є фарм-клубом Монако. Дуже багато гравців звідти приходить. Своє місце довелося вигризати.

«Якщо Серкль впіймає хвилю, то нас важко зупинити»

– Ти граєш на позиції центрбека. Як тренер Серкля використовує тебе?

– Мене клуб запрошував на позицію третього та шостого номера, тому що добре себе зарекомендував. Для мене не було проблемою також другим номером зіграти, тому що універсалізм для мене в плюс.

– Який в тебе профайл?

– За рахунок зросту виграю верхові м’ячі, ззаду можу страхувати. Добре бачення гри, читання суперника та за рахунок техніки починати атаки. Ми часто граємо лонгболами, але я відчуваю в собі впевненість грати інакше.

– Ти з дитинства став захисником?

– На початках грав попереду. Коли почав займатися спробували мене у півзахисті шостим та восьмим номерами, закриваючи позицію центрбека. Роки 4-5 тому почав грати захисника (третій-четвертий номер).

– Серкль після кількох сезонів на спаді має непогані шанси зачепитися за другий плей-офф. Як оціниш шанси поборотися за єврокубки?

 – Нам потрібно набирати очки, щоб обійти Андерлехт. Якщо ми впіймаємо свою хвилю, нас важко зупинити  Нещодавно ми грали з Генком, який лідирує. Зіграли 1:1, але ми могли їх перемогти.

Наша команда – наймолодша в Про-лізі. Ми більше бігаємо, більше енергії. Ніхто не грає так, як ми. Плюс тренерська робота, якому вдалося покращити результати.

– Як би ти оцінив роботу головного тренера Мирона Муслича?

– Він ставить гру під високим тиском. Ми просто стараємось чим вище зловити м’яч, тим висока ймовірність забити супернику.

– У Серклі встиг застати молодшого з братів Азар – Кіліана?

 –Так. Після його переходу в Моленбек менше спілкуємось. Дуже хороший чувак.

– На твою думку, що йому заважає бути на рівні Едена та Торгана?

– Кіліан – дуже талановитий гравець. За ігровими скілами його неможливо залишати один на один. Дуже швидкий, добре грає обома ногами.

– Йому вдавалося пошити тебе в дурні?

– Ні (посміхається, ‒ прим «УФ»). Шансів не було.

«Яремчук в Брюгге не має підтримки партнерів»

– Що скажеш про кризу в Брюгге після трьох чемпіонських сезонів та найуспішнішого виступу в ЛЧ?

– Вони досить часто змінюють тренерів, коли щось починає йти не за планом. Хуфкенс блискуче показав себе у ЛЧ та приніс чимало грошей для клубу, але мені важко судити про те, що там відбувається всередині. Я впевнений, що з часом в них все налагодиться, а в цьому сезоні ще не все втрачено, коли справа дійде до поділу на четвірки.

– Рішення Брюгге продати Соболя стало для тебе несподіваним?

– Ми перетиналися, коли я ще був в Брюгге, але близько не спілкувалися. Він добре себе показав в Бельгії та в клубі вирішили зробити ставку на 20-річного Бйорна Меєра. Можливо вони хочуть його розкрутити та продати.

– В системі Брюгге зараз перебуває 18-річний Саша Якименко. Не перетинався з ним?

– Ні. Я залишив Брюгге, коли він з’явився в команді. Про його гру чув тільки хороші відгуки від приятелів.

– Що з Яремчуком? Чому в Брюгге йому так не щастить віднайти свою гру?

– Не йде в нього гра, не пішло в команди. Розгубив впевненість у собі, тому що не може забити. Важка ситуація Я знаю, що він дуже хороший нападник. Видно, що команда не йде йому на зустріч. Можливо, йому потрібно потрапити команду, яка буде його постійно обслуговувати.

– На кого з гравців чемпіонату Бельгії варто звернути увагу? Мені в останні роки подобався Онуачу, коли був в Генку.

– У Генку класно себе показує Трезор. Орбан з Гента в суперформі зараз. В Серклі виблискує найкращий бомбардир Аясе Уеда (15 голів).

– За цей сезон ти чимало перетинався з українцями. Цього сезону Кортрейк запросив Олексія Сича, а Зюлте Варегем – Олександра Драмбаєва. Яка в тебе склалася думка про них?

– Сич до травми був в порядку. Про Драмбаєва чув хороші відгуки від друзів, які грають з ним в одній команді. Дуже швидкий та фізично розвинутий.

– Бельгія за рік нової фази російсько-української війни стала прихистком для багатьох наших співгромадян. Наскільки місцевим відгукується ця трагедія з плином часу?

– В Брюгге можна частенько зустріти українців на вулицях. У інтернаті, в якому я був з шести років, розташований кластер для біженців. Час від часу навідувався туди допомагати. Бачив багато жінок з дітьми. Вони приїхали в чужу країну, погано володіють іноземною. Почуваються себе розгубленими на новому місці.

– В тебе є досвід виступів в юнацьких збірних Бельгії. Знаю, що за тобою пильно стежили тренери нашої молодіжки. Ніхто з тобою не спілкувався на предмет можливості грати за Україну?

– Ні. До мене особисто не зверталися. Якщо надійде пропозиція від УАФ, я відкритий до діалогу. Почути, що вони думають з цього приводу. Можливо про мене в Україні ще не знають. В мене всі опції на руках.

Я грав за Бельгію U-16, U-17, U-18. Дуже цим пишаюся. Хочеться і батька порадувати, якщо випаде нагода бути заграним за Україну, але спочатку все обдумати та обговорити з менеджером, як буде краще для мене.