«Мудрика на 100% замінити не вдасться»: Лавриненко та Гура – про матчі Шахтаря та Дніпра-1 у єврокубках

Переглядів 20198
Даниіл Вереітін Даниіл Вереітін
4 голоси
«Мудрика на 100% замінити не вдасться»: Лавриненко та Гура – про матчі Шахтаря та Дніпра-1 у єврокубках
Михайло Мудрик. Фото: ФК Шахтар
В ексклюзивному коментарі «УФ» вітчизняні тренери поділилися думками стосовно прийдешніх матчів українських клубів у Лізі Європи та Лізі конференцій

Вже поточного тижня українські представники у єврокубках зіграють свої матчі: Шахтар протистоятиме Ренну, а Дніпро-1 – кіпрському АЄК. 

Сайт «Український футбол» поговорив із українськими тренерами Юрієм Гурою та Сергієм Лавриненком, оцінивши готовність обох українських представників до виступів у Лізі Європи та Лізі конференцій.

«Ось що є основним головним болем тренерського штабу Шахтаря»

– Яке враження залишили Шахтар та Дніпро-1 за підсумками зимових зборів?

Юрій Гура: Не скажу, що Шахтар сильно змінився, просто тепер він гратиме без Мудрика. А Дніпро-1 – навпаки, стало кращим. У тих іграх, які я бачив, Дніпро-1 залишив дуже пристойне враження. 

Сергій Лавриненко: Я практично всі ігри передивився на зборах. Але збори – це одна історія, все покажуть чемпіонат та єврокубки. На підготовчому зборі обидві команди виглядали непогано. Більше мені сподобався все ж таки Дніпро-1, його гра була більш збалансованою. Шахтар частіше вдавався до ротації складу та експериментів з футболістами. Дніпро-1 грав стабільніше. Тому відсотків на 90 обидві команди підходять в своїх оптимальних кондиціях. 

– Хто замінить Мудрика у Шахтарі?

Сергій Лавриненко: Це основний головний біль у тренерського штабу Шахтаря, тому що досі перебуває в лазареті Мар’ян Швед і ще чимало футболістів атакувального плану, які могли б скласти бодай якусь конкуренцію Мудрику. Йовічевичу буде дуже складно замінити Мудрика на 100%. Для Шахтаря це дійсно була знакова фігура, попри те, що Михайло ‒ молодий футболіст. Але на ньому було дуже багато зав’язано атакувальних дій Шахтаря. Не знаю, ким його можна замінити, але тим цікавіше буде подивитися, у якому поєднанні вони гратимуть проти Ренна.

Юрій Гура: Я навіть не знаю, як вони тепер будуватимуть свою гру, тому що Мудрика буде дуже важко замінити. 

«Дніпро-1 став сильнішим. А Шахтар більше шукав свою гру»

– Чи стали Шахтар та Дніпро-1 сильнішими?

Сергій Лавриненко: Чекати на сенсації у складах не варто. Кістяк збережеться. Якщо говорити про Дніпро-1, то їхній бойовий склад був достатньо міцним, але бракувало його «довжини», «глибини». Тому, коли гравці отримували травми або дискваліфікації, було дуже складно замінити їх. Зараз же Дніпро-1 більш серйозно до цього підійшов і «довжина лавки» у них збільшилася.

У Шахтаря пішов Кривцов, але цю втрату ще можна поповнити. По Мудрику зрозуміла картина, але все одно є хороший атакувальний потенціал, тому від свого стилю Шахтар не відійде та гратиме у яскравий футбол попереду. Принаймні, хотілося б того, а як воно буде – ми побачимо вже найближчими днями.

Юрій Гура: За тими іграми Дніпра-1, що я бачив, він став сильнішим. А Шахтар більше шукав свою гру, але Шахтар є Шахтар. Із тими футболістами, які є в наявності, вони повинні показувати дуже пристойний футбол. Є молоді гравці, такі як Криськів, Бондаренко, Судаков. Словом, дуже багато людей, які могли б показати пристойний футбол. Той таки Зубков може зіграти і праворуч, і ліворуч.

– Як ви оцінюєте шанси Шахтаря у протистоянні з Ренном і Дніпра-1 у протистоянні з АЕКом?

Сергій Лавриненко: Дніпро-1 – 60% на 40% на користь наших. А у Шахтаря навпаки: 40% на 60% на користь Ренна.

Юрій Гура: Хотілося б, щоб обидві команди принесли бали в єврокубкову скарбничку України. Але це оптимізм, як воно складеться на футбольному полі ‒ зараз важко передбачити. Все ж хочеться вірити, що за підсумками двох матчів в обох випадках підсумковий рахунок буде на користь українських клубів.