«Не думаю, що це УАФ, бо вона і буде відповідальною»: відомий юрист – про претензії УЄФА до СК Дніпро-1

Переглядів 3549
Олександр Карпенко
Олександр Карпенко
1 голос
«Не думаю, що це УАФ, бо вона і буде відповідальною»: відомий юрист – про претензії УЄФА до СК Дніпро-1
УЄФА. Фото: Google
Адвокат Юрій Юрченко в ексклюзивному інтерв’ю для «УФ» розповів про нюанси потенційної дискваліфікації Дніпра-1 з єврокубків.

Відомий спортивний журналіст Сергій Болотніков в ефірі свого ютуб-проекту «КДК» заявив, що до УЄФА надійшла скарга в якій зазначено, що нинішній СК Дніпро-1, який є лідером УПЛ та учасником весняної частини Ліги конференцій – насправді ФК Дніпро. Клуб з боргами, який знищив Ігор Коломойський.

Нагадаємо, на час ліквідації ФК Дніпро, клуб був винен колишньому тренеру Хуанде Рамосу і його тренерському штабу орієнтовно 900 тисяч євро, а інший екс-наставник Мирон Маркевич заявляв про борги в розмірі 1,7 млн євро. Днями Маркевич заявив, що той самий Дніпро винен гроші йому та ще 30 футболістам.

Щоб дізнатися інформацію щодо можливого розгляду скарги на СК Дніпро-1 в УЄФА, розуміння потенційних наслідків для клубу на Української асоціації футболу, сайт «Український футбол» звернувся до відомого адвоката Юрія Юрченка, який розкрив деталі можливих майбутніх подій.

– На вашу думку, які шанси на те, що Дніпро-1 можуть дискваліфікувати? 

– Все залежить від фактів та доказів, які надані до УЄФА. Наскільки вони будуть переконливі для УЄФА. При цьому, це рішення все одно можна буде оскаржити в Спортивному арбітражному суді. 

– На які аспекти УЄФА буде звертати увагу при перевірці Дніпра та Дніпра-1? Що саме буде впливати? 

– На будь-які факти та обставини, що можуть підтвердити, що це один і той самий клуб. Вичерпного переліку немає. Але, з врахуванням справи Джаби Канкава (екс-футболіст Дніпра звернувся до ФІФА, щоб визнати Дніпро-1 правонаступником Дніпра, але організація йому відмовила, – прим. А.Ш.), яка пройшла через ФІФА, Дніпро-1, скоріше за все, на неї й посилатиметься, що вони не є правонаступниками. Єдине, що можливо, це ті ж особи в інтересах Канкави і звернулися, але вже з новими іншими доказами, як варіант. 

– Якщо Дніпро-1 дискваліфікують з Ліги Конференцій, замість нього буде брати участь третє місце з групи? Чи по аналогії з московським Спартаком – АЕК Ларнака автоматично пройде в наступну стадію? 

– Вирішуватимуть згідно регламенту поточних змагань Ліги конференцій. Не можна однозначно стверджувати, що наслідки будуть однакові, так як регламенти можуть відрізнятися за своїми наслідками. Але, скоріш за все, це може зіграти на користь АЕК.

– Якщо УЄФА дискваліфікує Дніпро-1, чи будуть від цього якісь наслідки для команди в чемпіонаті України? 

– Це вже буде залежати від рішення Контрольно-дисциплінарного комітету Української асоціації футболу. Чи нададуть строк для погашення боргів, якщо будуть відповідні звернення кредиторів-футболістів, щоб не призупиняти дію атестату на змагання чи можливо й доведеться відкликати атестат, якщо ці борги не погасять, або ж просто застосовуватимуть санкції, допоки не буде погашення боргів (без відкликання атестату). 

Об’єктивно не думаю, що атестат відкликатимуть. Мають надати шанс та час виправити ситуацію. Тим більше, не факт, що всі кредитори мають рішення Палати УАФ чи ФІФА, якими встановлена реальна сума боргу. 

Багато хто, здається, махнув рукою на всі борги і не звертався до органів футбольного правосуддя. Тому ті, хто не має рішень, не зможуть ніяк розраховувати на рішення УЄФА, як варіант сплати боргів.

– Сергій Болотніков припускає, що скаргу подала саме Українська асоціація футболу. Якщо все-таки висновки УЄФА будуть на користь Дніпра-1 – якісь санкції для УАФ можуть бути застосовані? 

– Не думаю, що це УАФ. Оскільки в такому випадку Українська асоціація футболу і буде відповідальною за допуск клубу з боргами, який є правонаступником Дніпра, якщо такий факт буде встановлено. Так як УАФ за наявності боргів не мала би допускати клуб до змагань і видавати атестат на право участі в змаганнях. 

– А які наслідки від УЄФА для УАФ можуть бути, що вони допустили команду з боргами? 

– Теоретично це може бути і відкликання права на ліцензування клубів, але не думаю, що через один такий випадок це станеться, це вже крайня міра… Скоріше за все, штрафна санкція – це більш реально, в разі негативного для Дніпра-1 рішення УЄФА.

– В такому випадку, тоді хто міг подати скаргу до УЄФА? Ті люди, перед якими у старого Дніпра є борги? 

– Це найбільш логічний і вірогідний варіант.

Андрій Шевченко