«Після Чорноморця була пропозиція від іншого клубу УПЛ», – Хадіда розповів, як із Одеси переїхав в Угорщину

Переглядів 620
Олександр Калінін Олександр Калінін
3 голоси
«Після Чорноморця була пропозиція від іншого клубу УПЛ», – Хадіда розповів, як із Одеси переїхав в Угорщину
Гай Хадіда, фото: ФК Залаегерсег
Ізраїльський універсал Гай Хадіда, який за рік в Чорноморці став одним з лідерів команди, в ексклюзивному інтерв’ю сайту «УФ» розповів про причини розставання з моряками.

Автор – Ігор ДМИТРІЄНКО

У Чорноморця було немало легіонерів, але не всі залишили помітний слід. А от ізраїльтянин Хадіда за неповний рік у 25 матчах відзначився трьома голами та одним асистом, у кращих матчах (2:1 проти Інгульця, 3:0 проти Металіста, 5:1 проти Олександрії) Гай робив різницю за рахунок техніки, бачення поля та непоганого удару. 

Тим більше дивно, що 28-річний атакувальний півзахисник покинув Чорноморець. Що стало цьому причиною та які спогади залишив про одеський період кар’єри? 

Півзахисник Гай Хадіда в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол» розповів про:

  • етап кар’єри в Одесі
  • підтримку Ізраїлю в Україні
  • те, звідки у нього подвійне громадянство

«Чорноморець покинув не через фінансові питання»

– Ви перейшли до Чорноморця у лютому 2023 року, а покинули Одесу через неповний рік. Формулювання «за взаємною згодою сторін» є досить популярним наразі у футболі. Все ж які причини розставання з Чорноморцем?

– Головна причина, чому я попросив розірвати контракт з Чорноморцем – пропозиція від іншого клубу. З’явився варіант з Угорщиною, Залаегерсегом. Я хотів щось змінити в своїй професійній кар’єрі, хотів перейти до наступного етапу, тому вирішив прийняти пропозицію Залаегерсегу. 

– Чи пов’язано ваше розставання з Чорноморцем з інформацією про фінансові проблеми клубу?

– Відповім так: це сталось не через фінансові питання.

– За період кар’єри в Чорноморці що найбільше запам’яталось? З якими думками покинули Одесу?

– В Одесі я провів хороший час своєї кар’єри. Чорноморець однозначно запам’ятається тільки з хорошої сторони. Дуже шкода, що наразі через війну в Україні вболівальники не можуть приходити на стадіон та підтримувати свою команду. Пам’ятна та важлива для мене – перемога над Динамо в серпні минулого року – 3:2.

– За весь час в ФК Чорноморець ви встигли зіграти на семи позиціях. А у ворота стати вам не пропонували?

– (сміється) Справді, це єдина позиція, на якій я не зіграв у Чорноморці. З іншої сторони, якби треба було – без проблем. Я – саме той футболіст, як-то кажуть універсал, який може зіграти на багатьох позиціях. Якщо треба буде стати у ворота – я готовий. Головне, аби це допомогло моїй команді.

«Є дві причини, чому я приїхав до України минулого року»

– Які ще варіанти, окрім Залаегерсегу, у вас були? Адже журналісти писали, що вами цікавилися в Україні та рідному для вас Ізраїлі. Де ще могли продовжити кар’єру?

– Насправді у мене було чотири реальних пропозиції. Одна з Румунії, одна з України та дві з Ізраїлю. Але наразі я прийняв для себе рішення грати в Угорщині за Залаегерсег. Це правильний вибір для мене. Щодо українського варіанту, то не хотів би це коментувати.

– Ви знаєте, що Україна підтримує Ізраїль у війні з Палестиною. В матчах УПЛ інші команди підтримували вас особисто. 

– Хочу подякувати усім в Україні за ту підтримку, яка надходила мені та моїй країні. Це дуже багато значить для мене та моєї родини в такий важкий для Ізраїлю час. Так само я усіма думками з українським народом та бажаю вам тільки перемоги.

– Головний тренер Чорноморця Роман Григорчук зазначав, що з таким сильним гравцем, як Гай Хадіда, і програвати соромно. Наскільки відчувалась його підтримка?

– Роман Григорчук та Володимир Генінсон – дві причини того, що я приїхав до України минулого року. Саме вони дуже допомогли мені та зробили все, аби я почував себе в Одесі як вдома. Переконали мене, щоб я тут залишився. Але наразі – в моїй кар’єрі новий виклик.

Роман Григорчук і Володимир Генінсон, фото: ФК Чорноморець

Хочу подякувати усім клубним працівникам, тренерам, гравцям. Вони всі – дійсно дивовижні люди.

«Повернення до України? Ніколи не кажи ніколи»

– Гравців із Ізраїлю в Україні за всю історію грало не так багато. Чи знали, що ви є шостим легіонером з Ізраїлю в нашому чемпіонаті? До вас тут грали Манор Соломон, Йоель Абу Ханна, Гал Шіш, Гішам Лейоус, Максим Гречкін. Можливо, когось з них знаєте особисто?

– Так, знайомий з Соломоном та Гречкіним. Ще до переходу вони говорили про Україну тільки хороше, що мені тут буде комфортно.

– Окрім ізраїльського громадянства у вас також португальський паспорт. Можете розказати цю історію, звідкіля у вас паспорт Португалії?

– Моя бабуся має португальське коріння. Так я отримав португальський паспорт.

– Тепер ваш наступний етап кар’єри – Залаегерсег. Чому саме цей варіант, які цілі ставить перед собою ваш новий клуб та які цілі ставите перед собою ви в Угорщині? 

– Для мене головна мета футболу – отримувати задоволення від гри. Ось на чому я зараз зосереджений. А далі життя покаже. Повернення до України? Ніколи не кажи ніколи. Все можливо.

X