«Пропонували контракт на таких умовах, що я прийняв рішення піти»: Немчанінов – про кадрову революцію в Минаї

Переглядів 87083
Андрій Піскун Андрій Піскун
4 голоси
«Пропонували контракт на таких умовах, що я прийняв рішення піти»: Немчанінов – про кадрову революцію в Минаї
Дмитро Немчанінов. Фото: Минай
Уже колишній захисник Минаю Дмитро Немчанінов ексклюзивно для «УФ» розповів про свій відхід із ужгородського клубу, відносини з Володимиром Шараном та Желько Любеновичем.

Учора ФК Минай оголосив про припинення співпраці з чотирма досвідченими футболістами – Дмитром Немчаніновим, Олександром Бандурою, Сергієм Панасенком та Ігорем Солдатом. Сьогодні клуб покинув ще Олег Вишенвський.

У чому причина такого масового відходу футболістів? 

Про це та не тільки сайт «Український футбол» поговорив з 33-річним Дмитром Немчаніновим.

«Дев’ять футболістів вже відійшло. Окрім тих, кого ви назвали, Минай залишили Одарюк, Ралюченко, Мельник, Кравчук»

– Дмитре, чому Минай залишає так багато досвідчених гравців?

– У Минаї йде урізання бюджету, тому гравці йдуть. Плюс деяких хлопців у складі не бачить головний тренер Желько Любенович. 

– Вас також не бачить?

– Ні, Любенович хотів, щоб я та Бандура залишились в команді. Але мені запропонували новий контракт на погіршених умовах, тому я прийняв рішення піти. За інших хлопців я відповідати не буду. 

– На який термін у вас був контракт з Минаєм?

– До літа 2024 року. Мені ще пропонували влітку перепідписати контракт. Я сказав, що без проблем, але треба обговорити фінансові умови. Я вирішив не поспішати і думав, що якщо мене сильно хочуть бачити в команді, то в кінці угоди мені запропонують новий контракт. 

– У Миная є перед вами борги?

– Ні. В цьому плані в клубі все стабільно, затримок ніколи не було.

– Минай вже покинули ви, Бандура, Солдат, Вишневський та Панасенко. Хто ще буде йти?

– Дев’ять футболістів вже відійшло. Окрім тих, кого ви назвали, Минай залишили Одарюк, Ралюченко, Мельник, Кравчук.

– Ким тоді Минай буде грати? Яка у клубу буде стратегія?

– Це питання краще задати керівництву. Я не знаю, які плани у Миная на майбутнє, адже з команди пішло чотири захисники, на контракті залишилось всього два, один з яких орендований у Шахтаря – це Булеза. Напевно, будуть десь шукати гравців.

– Президент Минаю Валерій Пересоляк спілкувався з командою?

– Ні. В клубі є люди, які завідують всіма справами. Саме вони доносять нам позицію президента. 

«Подивіться на Манчестер Сіті. Вони стали чемпіонами, а на наступний сезон підписали топ-футболістів. Минаю теж потрібно було підсилення»

– Минай іде в УПЛ на останньому місці. В клубі вже готуються до Першої ліги чи все ж таки є ціль зберегти прописку в УПЛ?

– Наскільки я розумію, Минай буде намагатись залишитись у Прем’єр-лізі. Дико буде після першого кола казати, що готуються до Першої ліги.

– У минулому сезоні Минай зайняв восьме місце. Що сталося у цьому, що ужгородська команда досі без перемог?

– Так не буває, щоб у другому сезоні команда обов’язково повторювала успіх першого. Подивіться на Манчестер Сіті. Вони стали чемпіонами, а на наступний сезон підписали топ-футболістів. Минаю теж потрібно було підсилення. Начебто клуб намагався збільшувати бюджет, але, напевно, цього було недостатньо.

Також у цьому році з Минаєм почали рахуватись, а у минулому, можливо, була недооцінка з боку суперників. Окрім цього, суддівські помилки не дали нам набрати очок у деяких матчах. Є багато факторів. 

Дмитро Немчанінов. Фото: Минай

– Яка була атмосфера в команді та відносини з Шараном?

– Атмосфера була на найвищому рівні, з Богдановичем у нас чудові відносини. Хлопці всі товаришували, ніяких конфліктів і банд не було, як хтось думає. Коли Богданович від’їжджав з Ужгорода, то зібралася вся команда, щоб йому подякувати. 

– Як відставку Шарана сприйняли в команді?

– Такі чутки у кулуарах ходили ще до матчу з Колосом. Але це футбол. Не було результату і керівництво вирішило щось змінити, влити в команду нову кров. Проте по факту вийшло, що змінили тренера на одну гру. Можна було це зробити вже під час зимового міжсезоння. 

Ми попрацювали з Любеновичем два тижні. Желько також хоче зберегти колектив в УПЛ та розслабити футболістів. Подивимось, як воно буде.

«Любенович нам в перший день сказав: «Я хочу, щоб у вас завжди на обличчях була усмішка». Тренування мені нагадували дитячий садок – всі посміхаються»

– Любеновича більше знають, як футболіста. Розкажіть, що він за тренер?

– Коли Желько грав з нами в квадрат, то було видно, що свої футбольні навички він не розгубив. Як тренер, Любенович хоче грати у більш сучасний футбол: гра заточена вперед, короткі передачі, вихід із оборони в атаку через пас, а не вибивати м’яч.

– Тобто, хоче із Миная створити Барселону?

– Всі тренери хочуть грати в Барселону. Але в Барси були Піке, Хаві, Іньєста, Мессі, а в Минаї – Немчанінов, Бандура, Панасенко, Солдат. Саме тому клуб називається Минай, а не Барселона. Треба розуміти, з якими гравцями грати в Барселону. Ніхто не забороняє грати у красивий футбол, але треба виходити з того, що маємо. 

– Якщо порівнювати Любеновича із Шараном, в чому вони схожі, а в чому відрізняються?

– Це два абсолютно різних тренери. Богданович більш суворий, а Любенович нам в перший день сказав: «Я хочу, щоб у вас завжди на обличчях була усмішка». Тренування мені нагадували дитячий садок – всі посміхаються, сміються. Любенович хотів розкріпачити футболістів. Але я не можу сказати, що Богданович був якимось тираном і забороняв сміятися. 

Володимир Шаран. Фото: Минай

– Які у вас подальші плани на кар’єру?

– Перемовини з деякими клубами у мене були, але чемпіонат поки що не закінчився, тому ще зарано про щось говорити. Команди ще самі не розуміють, як будуть комплектуватися. Я хочу залишитись у Прем’єр-лізі і сподіваюсь, що в мене це вийде. Перш за все буду розглядати пропозиції з УПЛ, а там подивимось.

– З-за кордону, того ж Азербайджану, ніхто не запрошував?

– З-за кордону ніхто не дзвонив. Тим більше, у нас йде війна і виїхати з України буде непросто. Для мене пріоритет – це УПЛ.