«‎Скажіть Луческу, що він не буде у 78 років тренувати»: Грозний пояснив, чому не тренує, та жорстко розкритикував агентів

Переглядів 2095
Євген Чепур Євген Чепур
6 голосів
«‎Скажіть Луческу, що він не буде у 78 років тренувати»: Грозний пояснив, чому не тренує, та жорстко розкритикував агентів
В’ячеслав Грозний і Мірча Луческу, колаж: «‎Український футбол»
Колишній тренер московського Спартака, київського Арсеналу, Шахтаря з Караганди В’ячеслав Грозний в ексклюзивному коментарі для «‎УФ» пояснив, чому не повернувся до тренерської діяльності та розповів чи планує це робити взагалі.

У вівторок, 7 травня, сайт «‎Український футбол» вже спілкувався з В’ячеславом ГРОЗНИМ. Тоді ми дізналися чітку позицію фахівця щодо його ставлення до зрадника України Анатолія Тимощука.

Але також ми запитали досвідченого наставника, чому він з червня 2020-го року, коли покинув Шахтар з Караганди, більше не тренує та чи планує взагалі повертатися до цієї справи.

«Багато хто не зацікавлений у моєму приході в команду»

В’ячеслав Грозний – прямою мовою про причини, чому він наразі не працює:

– Для того, щоб тренувати потрібно мати агента, який тебе влаштовує, щоб доводити гравців та не займатися корупцією. Я – незалежний, і у мене відносини з власниками клубів та менеджментом без посередників. Тому, скажімо так, багато хто не зацікавлений у моєму приході в команду, бо ніяких «сміттєвих‎» футболістів не можна буде заводити в клуб у мене, не можна різним брудом займатися. Так, зі мною важко і говорити можна тільки про футбол та прогрес гравців, систему розвитку.

Грозний – про те, чи збирається знову працювати тренером:

– Мені подобається футбол, подобається виходити на поле. Я, звичайно, ще буду тренувати. 

«Дніпро чомусь при Маркевичу, а не Рамосі дійшов до фіналу Ліги Європи»

Також В’ячеслав Вікторович пояснив, чому в українському футболі існують спекуляції щодо віку тренерів:

– Деякі менеджери та агенти лобіюють свої інтереси та розповідають, у якому віці потрібно тренувати. Скажіть значно старшому за мене Мірчі Луческу, що він не буде у 78 років тренувати – він посміється, і все. 

Мірча Луческу, фото: ФК Динамо Київ

Так, є молодий Юліан Нагельсманн, який тренує збірну Німеччини. Про що це говорить? Що немає жодної різниці, скільки років людині. Ні національність, ні вік не мають впливати на те, вмієш ти тренувати, ростуть в тебе гравці, грає в тебе команда у сучасний футбол. А не агенти мають підлаштовувати. Це нісенітниця, яку я не приймаю.

Є молоді і достатньо талановиті фахівці, але їх небагато. Чому? Бо потрібно отримати досвід.

Я живу в іншій системі. Я не люблю хайпу, я достатньо серйозна людина.

Чув я питання, що потрібні іноземні тренери. Лобановський краще за всіх іноземців працював у нас в Україні. Базилевич шикарно працював, Прокопенко та інші. Дніпро чомусь при Мироні Маркевичу, а не Хуанде Рамосі дійшов до фіналу Ліги Європи. 

Ті, хто проповідує ці ідеї, вони краще розуміються у футболі? Мені смішно, просто смішно. 

Запитували в мене, чому спортивним директором не працюю. Мені подобається тренувати. Так, зараз я читаю лекції, спілкуюсь з колегами. Я люблю футбол. Але до роботи повернуся, буду тренувати.

  • Грозний працював на посаді тренера у Спартаку з 1994-го по 2002-й рік. За цей час йому вдалося виграти разом з москвичами п’ять чемпіонатів Росії.
  • Також фахівець відомий за роботою з київським Арсеналом, вінницькою Нивою, дніпропетровським Дніпром, запорізьким Металургом, болгарським Левські, казахстанським Тоболом та іншими командами.