Стеценко — про заяву Поворознюка, що Рамос крав на трансферах: «Він думає, через це Коломойський закрив ФК Дніпро?»

Переглядів 15559
Ігор Лисенко Ігор Лисенко
16 голосів
Стеценко — про заяву Поворознюка, що Рамос крав на трансферах: «Він думає, через це Коломойський закрив ФК Дніпро?»
Олександр Поворознюк, Хуанде Рамос та Андрій Стеценко. Колаж: УФ
Ексгенеральний директор ФК Дніпро Андрій Стеценко прокоментував для «УФ» заяву Олександра Поворознюка щодо корупції Хуанде Рамоса за часів його тренерства у Дніпрі.

Власник Інгульця Олександр Поворознюк в інтерв’ю Ігорю Бурбасу відкрив невідомі деталі доленосного рішення президента футбольного клубу Дніпро Ігоря Коломойського щодо майбутнього команди з віковою історією. 

Наш кореспондент Ігор Лисенко зв’язався з колишнім генеральним директором ФК Дніпро Андрієм Стеценком та отримав від нього ексклюзивні коментарі для сайту «Український футбол»

  • Відповідь на слова Поворознюка
  • Точна інформація, чи живий ФК Дніпро, 
  • Чи пішов би Андрій Вікторович працювати у СК Дніпро-1 
  • та багато іншого. 

«Поворознюк взагалі розуміє, що цими словами кидає тінь на відомого у всьому світі тренера?»

– Андрію Вікторовичу, прокоментуйте, будь ласка, інформацію, що Хуанде Рамос брав «відкати» від трансферів гравців у ФК Дніпро.

– Не можу прокоментувати, бо такого не знаю. Вперше про це почув в інтерв’ю Поворознюка. Ми ніколи з Коломойським це питання не обговорювали. Послухайте, Поворознюк – президент Інгульця, Коломойський – Дніпра, може, вони якось перетиналися та обговорювали це, а зараз Поворознюк вирішив таку інформацію оприлюднити. 

Пропоную звернутися особисто до Поворознюка. Він взагалі розуміє, що він цими словами кидає тінь на відомого у всьому світі тренера, який залишив за собою яскравий слід у футболі?! Рамос тренував Севілью, цска, те ж саме Дніпро. Яка підстава для таких слів? Цікаво, що Поворознюк скаже. Тим більше, що він каже, що Коломойський через це прийняв рішення закрити клуб зі столітньою історією? Це ж не нормально. Я ж правильно кажу?

Олександр Поворознюк. Фото: ФК Інгулець

– Ми з вами зв’язалися, якраз щоб і дізнатися, як було насправді…

– Олександр Григорович Поворознюк ніколи не працював в ФК Дніпро. Якщо він стверджує те, що стверджує, отже, він має певну інсайдерську інформацію від когось іншого. Треба шукати – від кого, але не від мене, ми навіть не знайомі. 

– Під час вашої співпраці з Рамосом дійсно була філософія: «Тренер лише тренує, а трансферними питаннями займається клуб»?

– В клубі Дніпро так було завжди. Вважаю, що це нормально. Тренер може визначити перелік певних футболістів, яких він хотів би бачити у команді, але трансферами має займатися сам клуб, у тому числі і я. Вийде запросити того або іншого гравця – тренер задоволений, якщо не вийде – то скаже, що йому не дають гравців, яких він хоче. Клуби ж бувають різні. У деяких виходить, у деяких – ні. У третіх з фінансами не все так просто. Трансфери – це непроста річ. 

Хуанде Рамос. Фото: ФК Дніпро

«А ви знаєте, де знаходиться Коломойський?»

– А така філософія, на вашу думку, не унеможливлює сам факт «відкатів», які отримує тренер? Бо з агентами усіх гравців у списку майже неможливо домовитись. 

– Правильно. Ви самостійно відповідаєте на власні питання. Але як було насправді – не знаю. А, може, і домовився з усіма агентами? В теорії і таке може бути, враховуючи, що Рамос – тренер з мировим ім’ям. 

– А якщо це було насправді, це могло стати реальною причиною смерті клубу? А саме – принциповість Ігоря Валерійовича щодо цього питання?

– В теорії – так, але треба встановити факти. Для мене особисто цей факт не встановлений.

– Ви з Ігорем Валерійовичем зараз спілкуєтесь? Телефоном або іншим способом?

– Як це можливо? А ви не знаєте, де він знаходиться? Це неможливо. Відповідаючи коротко – ні, не спілкуюсь.

– Правильно розумію, що юридично ФК Дніпро ще існує?

– Так, нічого не змінилося за ці декілька років. Та юридична особа ФК Дніпро вже ніякого відношення до футболу не має, клуб мертвий. Юридично особа існує, як звичайне українське підприємство, правда ніяк не пов’язане з футболом.

«Можливо, війну переживемо та щось придумаємо щодо відродження»

– Для чого ФК Дніпро існує?

– Про всяк випадок. Можливо, війну переживемо та щось придумаємо щодо відродження. Але це особисто моя думка і ніякий не інсайд. Якщо керівництво клубу не ставить питання про повне закриття клубу (юридичної особи), то в них є певне бачення. А ось яке саме – цього я не знаю. Не закривають – ось ми й існуємо.

Довідка від «УФ»: 

  • Юридична особа ТОВ ФК Дніпро (код ЄДРПОУ 32813827) не перебуває в процесі припинення, керівником є Стеценко Андрій Вікторович, серед засновників Коломойський Ігор Валерійович та декілька кіпрських компаній, юридична особа має статутний капітал 50 000 гривень, 10 співробітників, дохід за 2023 рік у розмірі 1 739 700 грн, чистий прибуток – мінус 14 542 500 грн., активи – 510 002 800 грн. та зобов’язань на загальну суму у 2 028 390 800 грн. (інформація з opendatabot.ua)

– А ось, наприклад – Лунін виграв фінал Ліги Чемпіонів, Мудрик же теж займався трішки в академії. Щось Дніпро за це отримає? І як бути з іншими виплатами?

– Ні, ми не маємо права на жодні виплати, бо нас викреслили з усіх футбольних інституцій. Всі виплати, які мав би отримати Дніпро – отримує УАФ. Ми вже не існуємо, як клуб, що займається футбольною діяльністю. УЄФА та ФІФА нас повсюди викреслила з відомих причин – борги й все подібне. Тому і ніяких доходів ми не можемо отримувати. Для них футбольного клубу Дніпро не існує. Бо весь футбольний світ живе в одному полі, зараз ось є СК Дніпро-1, УЄФА ними займаються. Нам сказали: «До побачення, ми вас не знаємо! Викреслюємо вас з усіх списків.» Усі виплати, платежі солідарності та інше – усе отримує УАФ.

Андрій Стеценко. Фото: О.Осіпов

«Як тільки я з’явлюся у Дніпрі-1 – УЄФА завтра ж пов’яже ці клуби між собою»

– Ви згадали Дніпро-1. З’явилась інформація, що Андрій Русол переходить працювати у Карпати...

– Я чув, що він вже там. Бачив фотографію з львівського ресторану. Отже, він вже пішов. 

– Якщо пофантазувати, що вам запропонували його посаду, пішли б працювати у Дніпро-1?

– Тут не треба фантазувати. Це неможливо. Як тільки я з’явлюся у будь-якій ролі в СК Дніпро-1, УЄФА на завтрашній же день пов’яже старий клуб із новим. Тільки з цієї причини неможливо. Якби запропонували, то я б подумав. Хоча у тому стані, в якому зараз СК – то не знаю. Двічі входити в одну і ту ж саму річку не хотілося б. Я вже це проходив на собі: борги, трансферні бани, суперечки. Але – «Ніколи не кажи ніколи», просто думаю, що такої пропозиції не буде через вищезгадану причину.