Валенсія не планувала підписувати Яремчука, але викупить за однієї умови: експерти оцінили шанси Романа в Ла-Лізі

Переглядів 205443
Олександр Карпенко Олександр Карпенко
4 голоси
Валенсія не планувала підписувати Яремчука, але викупить за однієї умови: експерти оцінили шанси Романа в Ла-Лізі
Моралес, Яремчук і Скічко, колаж: «Український футбол»
Вадим Скічко та Роберто Моралес в ексклюзивному коментарі «УФ» оцінили перспективи форварда збірної України Романа Яремчука заграти у іспанській Валенсії.

Яремчук, який в останній день трансферного вікна покинув Брюгге після невдалого сезону, вперше випробує себе у топ-чемпіонаті. Роман після переходу до Валенсії все ще чекає на дебют в Ла Лізі, а сама Валенсія під проводом легенди клубу Рубена Барахи шукає себе, аби повернутися на провідні позиції в іспанському футболі.

Сайт «Український футбол» напередодні сьогоднішнього матчу Алмерія – Валенсія (22:00) поцікавився наших колег Вадима Скічка та Роберто Моралеса, наскільки Яремчук може бути корисним для Валенсії, найкращі часи якої залишились далеко позаду.

«Валенсія – шанс для Яремчука заявити про себе»

– Що являє собою сьогоднішня Валенсія? 

Моралес: Сьогоднішня Валенсія – команда тих футболістів, які залишилися від попереднього сильного складу, який не зміг досягти результату через неігрові показники. Гедеш пішов, Солер пішов – знакові постаті пішли.

Вони не бачили для себе перспектив у Валенсії. Сьогодні Бараха працює, а завтра власнику щось не сподобається і з тренером попрощаються.

Я не дивлюся на цю команду, яка обов’язково буде розвиватися. За сприятливих умов команда потроху-потроху поверталася б на свій рівень, але реалії у Валенсії зовсім інші. Для Яремчука найголовніше потрапити в сильну лігу та попрацювати з тренером, який шукає прогрес.

Роберто Моралес, фото: скріншот YouTube

Скічко: Зараз Валенсія відійшла від статусу третьої сили, яка кидала виклик Реалу та Барсі, вигравала чемпіонат та виходила до фіналу ЛЧ. З іншого боку, є шанс на руїнах побудувати нового себе, чим може скористатися Яремчук.

У цьому складі підібралися хороші футболісти, яких потрібно зібрати до купи. Іспанці кажуть, що Валенсія провела одне з найгірших трансферних вікон минулого літа в компанії з Осасуною та Гранадою.

– Варіант із Валенсією допоможе Яремчуку перезапустити кар’єру?

Моралес: Він – дорослий футболіст, але ще можна грати. В будь-якому разі потрібно спробувати, якщо в тебе не вийшло у Бельгії. Це хороший шанс, попри всі негаразди в кар’єрі вперше випробувати себе в топ-чемпіонаті. Він ще у лізі такого рівня не грав.

Скічко: І так, і ні. Вимоги у Валенсії можуть бути вищими за Брюгге. Валенсія – один з найпопулярніших клубів Іспанії, який перебуває в кризовому стані. Вболівальники втомилися від невдач. Доволі сильна трансферна кампанія.

Яремчук перебуватиме під дуже високим тиском. Рівень Прімери вищий за Бельгію в плані очікувань і майстерності. Якщо футболіст йде в оренду у якийсь клуб, це означає, що його не будуть маринувати на банці, випускаючи у другорядних матчах.

Вадим Скічко, фото: Instagram

Добре, що знайшли такий варіант не аби-куди, а в топ-чемпіонат. Валенсія багатьох гравців шукала на позицію нападника, бо втратили Ліно та Кавані. Плин кадрів - просто шалений. Зможе Яремчук цим скористатися? Залежить лише від Романа.

Яремчук несподівано опинився там, де мріють грати всі. 

– Роману під силу завоювати любов «Местальї»?

Моралес: Говорити про такі глобальні перспективи, на мій погляд, трохи зарано. Для нього найголовніше заграти у Валенсії. І якщо вони захочуть викупити його, це буде дуже великим плюсом.

«Бараха особисто дав добро на запрошення Яремчука»

– Раніше у Валенсії нападники були культовими особистостями: Джон Карью, Роберто Сольдадо, Давід Вілья. Яремчук у праймі зможе стати новим улюбленцем місцевої публіки?

Моралес: До цього ще дуже-дуже далеко😊 Варіант з Валенсію – не ідеальний, але про який ідеальний варіант можна говорити після провалу в Брюгге? На сьогодні він має фактично одного конкурента. Це нормальна історія, рівень довіри. Тим паче, що його оренду лобіював головний тренер Рубен Бараха – це не просто тренер, а жива легенда клубу. Це підтверджують всі іспанські медіа.

Зараз він намагається навести певний лад в клубі. Жоден трансфер до Валенсії не може відбутися без його погодження. Валенсія дуже давно існувала за іншими принципи. Бараха потроху набирає ваги впливовості на рішення клубу і більш-менш йому це вдається.

Скічко: У Валенсії до появи Яремчука в нападі грає лише Уго Дуро, а ще один молодий нападник на травмі. Уго Дуро класно підходив під футбол попереднього тренера Валенсії Бордоласа. Якщо згадати, які нападники в різний час грали за Валенсію, це зовсім не той рівень.

Навіть якщо Валенсія не викупить Яремчука, це дуже класний шанс показати себе у топ-чемпіонаті. Забити 10-15 голів за сезон та робити це на регулярній основі.

Роман Яремчук, фото: ФК Валенсія

«Бараха працює в парі з Марченою, як Едмар та Голодюк в Металісті 1925»

– Вболівальники зі стажем добре пам’ятають Бараху, як футболіста, а який з нього тренер?

Моралес: Він не якийсь там реформатор, не ультимативний тренер. В нього є концепція гри з високою лінією захисту, максимальне використання ширини. Він дуже гнучкий. Може підлаштовуватись під тих гравців, які є у його розпорядженні.

Бараха не живе на своєму авторитеті. Він намагається працювати. Тренер, який шукає результат, а не якусь концепцію. Його команди шукають контроль м’яча. Від Барахи чекають результату вже зараз. Не завтра, післязавтра. Він працює досить прагматично, але футбол його команд можна дивитися. Таке в мене бачення Рубена Барахи в якості тренера.

Скічко: Чесно кажучи, коли його тільки призначили я був скептично налаштований, адже це вже було схоже на «левантійські серця». Він користується беззаперечним авторитетом та є уособленням валенсіонізму, як явища у футболі. Він працював до Валенсії в Сегунді, але це не той рівень, по якому можна робити хоч якісь висновки.

В Сегунді Бараха найкраще показав себе у хіхонському Спортингу. Все решта – нічого такого особливого. Прихід Барахи додав Валенсії імпульсу, якого бракувало команді. Він виконав головне завдання на сезон, зберігши команду в Прімері, хоча перспектива вильоту була досить близькою. Це була би величезна катастрофа.

Рубен Бараха, фото: Getty Images

Крім Барахи, варто також відзначати роль іншої легенди клубу – Карлоса Марчени, який працює асистентом. Вони ніби в парі працюють, як Едмар та Голодюк в Металісті 1925.

Цей сезон вони дуже класно розпочали. Команда навчилася дотискати на останні хвилинах. В цій команді Бараха робить себе самого в статусі тренера. Він переконав мене у тому, що він може на рівні такої Валенсії давати результат.

– На перший погляд могло здатися, що агенти Яремчука добре попрацювали, щоб влаштувати Романа.

Моралес: Робота агентів в тому і полягає, щоб працювати на інтереси гравця. Якщо їм вдалося переконати тренера процес йде вже сам по собі. Бараха дивився Яремчука і йому сподобалось те, що він побачив в його грі. Це багато пояснює, чому Яремчук опинився у Валенсії.

Скічко: Те, що вони обрали Яремчука є позитивом і той момент, що агенти добре спрацювали, а на внутрішньому ринку не вдалося знайти потрібного гравця. Ми часто недооцінюємо цей фактор, але Роман є гравцем збірної, грав у єврокубках.

«Яремчук більш забивний за Уго Дуро»

– Яремчук за профайлом підійшов Барасі, попри те, що останні два сезони не назвеш яскравими у кар’єрі Яремчука. За нормальних обставин цей перехід міг би відбутися?

Моралес: В нинішній Валенсії – так. Ми ж не говоримо про команду, яка була 10-12 років тому. Команда у історичному вимірі переживає складний час. За стилістикою Бараха не будує якийсь ультра-атакувальний футбол. Чим Яремчук не підійшов Бенфіці ‒ там була інша схема, інші вимоги. Більше бачили в ньому наконечника, а він за профайлом гравець, який відкриває простір.

Бараха знає про це, тому що в його грає Уго Дуро. Він прекрасно працює на полі, але є проблеми з реалізацією. Якщо брати всю кар’єру Яремчука, то кілька років тому він регулярно забивав. Далеко не завжди, інакше ми б не говорили про всю ситуацію. Бараха розуміє, але йому потрібна людина, яка відкриває простір, працює на партнерів та більш забивний, ніж Уго Дуро.

Роман Яремчук, фото: ФК Валенсія

Скічко: Бараха влітку цікавився Рафою Міром (Севілья) та Рафаелом Борре (Айнтрахт). Ледь не всіма запасними форвардами Прімери. Валенсія точно не планувала підписувати Яремчука. Цей варіант виникнув в процесі, коли не вдалося домовитися з іншими. 

– Валенсія останніх років частіше вгадує з трансферами? Наскільки левантійці були точними з орендованими?

Моралес: Успішні оренди були. Зрозуміло, що більшість підписань була не вдалою, враховуючи всю ситуацію в клубі. Самуел Ліно минулого сезону був лідером атак Валенсії, який через оренду класно себе показав та повернувся в Атлетіко, де, здавалося б, жодних шансів заграти немає.

Ліно не завжди починав з основи, але його найкращі матчі були на дуже високому рівні. Зараз він отримує постійну ігрову практику в команді Сімеоне. Самуел завдяки Валенсії зміг перезапустити кар’єру.

Скічко: Самуел Ліно не був першим вибором Дієго Сімеоне в Атлетико, який просто розквітнув у всій красі на «Местальї». Бразилець Родріго, який потім в АПЛ поїхав. Негредо, який заявив про себе до Валенсії, але там демонстрував свій праймовий рівень.

«Якщо Валенсія не викупить Яремчука, Брюгге спробує продати його в інший клуб»

– Валенсія зможе потягнути теоретичний викуп Яремчука, якого Брюгге придбав за 16 млн євро? 

Моралес: Вони розраховують на Яремчука тут і зараз. На моменті. Що буде завтра? Зовсім інша історія. Якщо йому вдасться добре себе проявити, це піде Брюгге на користь. Бельгійці зможуть повернути гроші, продавши Яремчука в інший клуб.

Скічко: Якщо він дійсно заб’є свої 10 голів і допоможе команді піднятися, Валенсії треба буде постаратися, щоб його викупити. Брюгге – команда, яка вміє продавати, і успішні виступи Яремчука в Іспанії можуть допомогти відбити ті гроші, які вони виклали за Романа. 

Роман Яремчук, фото: ФК Брюгге

Нинішня Валенсія важко розлучається з грішми, через що не вдалося залишити в себе Кавані. Достатньо було прикладів, коли Валенсія хоче когось, але не готова витрачати. Барселона на своєму прикладі показує, як можна привести фінанси в порядок та дозволити собі запрошення класних футболістів в оренду.

– Як справи з фінансами у Валенсії?

Моралес: Зараз у Валенсії проблеми з грошима. Проблема не лише у грошах, але і в управлінні клубом. Пітер Лім вкладав великі гроші в клуб, які просто згорали. Фінансова ситуація може хитнутися в будь-який бік. 

Валенсія – дуже нетиповий клуб в Ла Лізі, який живе за принципом, з яким настроєм прокинеться власник клубу. Це більше схоже на наші реалії. Східна деспотія.

Чому команда не може сильно спрогресувати? Це залежить від якості складу, Перші матчі показав, що ігрова конструкція Валенсії – дуже хитка, коли події розвиваються не за їхнім сценарієм.

Скічко: Керівництво Валенсії не хоче багато витрачати. Клуб з такою історією не може бути просто в харчовому ланцюжку, рахуючи кожне євро. Схожі підписання у Валенсії вже були. Кастільєхо відрізками здавалося, що він може виблискувати на високому рівні.

 – На що може претендувати Валенсія за підсумками сезону?

Моралес: Про єврокубки мова точно не йде. Хіба що за умови виграшу іспанським клубом ЛЧ або ЛЄ. Найголовніше для Валенсії зараз не опинитися в боротьбі за виживання. Якщо команда зможе забезпечити собі вирішення цього питання достроково – це вже прогрес. За умови, що Валенсію знову не почне штормити.

Скічко: Мова не йтиме про єврокубки. Валенсія має помалу відштовхуватися від дна та рухатися до верху, що свідчитиме про одужання. З року в рік у Валенсії постійні скандали по лінії керівництво-вболівальники, відсутність якоїсь стратегії.

Позитивним результатом для Валенсії буде фінішувати ближче до 10-ки. Поки що складно повірити в те, що нинішня Валенсія здатна з цим набором виконавців на щось більше. За найбільш позитивних обставин команда боротиметься за ЛК, але більш реалістичною виглядає місце всередині таблиці.