«Є клуби, які планують повернутися до змагань ПФЛ»: Каденко про Зимовий Кубок ПФЛ, Першу та Другу ліги

Переглядів 2934
Артем Жилінський Артем Жилінський
3 голоси
«Є клуби, які планують повернутися до змагань ПФЛ»: Каденко про Зимовий Кубок ПФЛ, Першу та Другу ліги
Олександр Каденко. Фото: Google
В ексклюзивному інтерв’ю «УФ» президент Професіональної футбольної ліги України Олександр Каденко розповів детальніше про Відкритий Зимовий Кубок ПФЛ, а також зізнався, чи є клуби, які готові повернутися до змагань ПФЛ у наступному сезоні.

Сьогодні ‒ старт прем’єрного розіграшу Відкритого зимового кубку Професіональної футбольної ліги України. Вже в квітні – визначальні матчі Першої та Другої ліг чемпіонату України, які в сезоні 2022/23 проходять за незвичайною формулою.

Олександр Каденко дав ексклюзивне інтерв’ю сайту «Український футбол», у якому розповів про Відкритий Зимовий Кубок ПФЛ, прокоментував інформацію щодо об’єднання клубів Рубікон (Київ) та Окко (Харків), а також висловив свою думку щодо команд, які планують повернутися у змагання ПФЛ в наступному сезоні. 

«Клуби проявили ініціативу, щоб провести Зимовий Кубок ПФЛ»

– Сьогодні початок першого розіграшу нового трофею. Які завдання та ідеї вкладали в Відкритий Зимовий Кубок ПФЛ?

– Команди до нас звернулися, щоб організувати змагання, через які під час зимової паузи вони могли готуватися до сезону та зіграти з рівними командами. Ми вирішили зробити цей кубок відкритим і, крім професійних клубів, ще заявки подали дві аматорські. Частина команд проявила ініціативу, а ми їм пішли на зустріч, затвердили положення і дали інформацію, що такий турнір буде проводитися. 

– Який буде формат турніру?

– Ми розглядали кілька форматів проведення цих змагань. Спочатку в нас було більше заявок від клубів, всього було 12 команд. Ми думали, що буде дві групи по шість команд і потім раунд плей-оф. Однак згодом у нас залишилося сім команд, тому буде просто одна група з семи учасників. 

Враховуючи, що у нас зараз в ПФЛ грає 24 клуби, то виходить, що майже 1/3 клубів бере участь в цьому турнірі. Учасники Кубку ‒ п’ять команд із ПФЛ (Лівий берег, Чайка, Нива Бузова, Нива Вінниця, Кремінь) та два аматорських колективи (Дружба Мирівка та Окко Харків). Мала бути ще восьма команда ‒ Штурм (Іванків), але вони відмовились. 

Змагання проводитимуться в одне коло, кожна команда зіграє з кожною. Турнір пройде з 4-го лютого до 18-го березня. Хто займе перше місце в групі, той і стане переможцем турніру.

– Де проводитимуться матчі?

– На стадіонах футбольних клубів, але відповідно до вимог, які зараз існують в Україні.

– Як оцінюєте список учасників, чи є явний фаворит? 

– Думаю, що буде цікавий турнір, адже багато команд, які є рівними за силою. Тому нас очікує цікава боротьба за перемогу в змаганнях. Для підготовки сезону ці змагання будуть хорошими.

«Є клуби, які планують повернутися до змагань ПФЛ»

– Чи є вже новачки, які дали згоду на участь у змаганнях ПФЛ в наступному сезоні? 

– Можливо, і є, але ви ж розумієте, що ми не можемо їх просто прийняти через те, що вони дали згоду. Кожна команда повинна пройти процедуру атестації, а коли комітет дасть нам свої висновки, то вже тоді ми зможемо прийняти клуби в змагання ПФЛ. Але, в принципі, є команди, які зараз планують та хочуть повернутися чи хочуть стати абсолютними дебютантами. Як буде далі, сказати важко, будемо стежити за ситуацією, як вона розвиватиметься і у футболі, і загалом в країні.

– Чи все гаразд з іншими командами ПФЛ, ніхто не планує зніматися зі змагань? 

– Я такої інформації не чув. Є різні ситуації в клубах, але наразі нема офіційних даних, що хтось планує зніматися зі змагань.

– Об’єднання клубів Рубікон (Київ) і Окко (Харків), вони вже офіційно зареєструвалися? 

– У нас немає цих документів. Коли будуть офіційні документи, то ми про це повідомимо. 

– Перша ліга стартує 8 квітня. Як вважаєте, чи не задовга була пауза з кінця листопада до початку квітня? 

– Пауза задовга, але ми не знаємо реалій і як воно буде далі. Бачите, яка зараз ситуація зі світлом ‒ ми розуміємо, якщо брати Першу лігу, то навряд чи десь, крім штучних полів, можна буде грати в середині березня. Електрика, підігрів полів – це все не є дешево. Тим паче, що зараз немає де взяти електрики. 

На час війни, я вважаю, це був виправданий крок. Дай Бог, щоб настав мир в Україні та стабілізувалася економіка ‒ і потім будемо розглядати інші варіанти. На даний момент така пауза є виправданою. Ми ще не знаємо, який буде березень, зима може й затягнутися, тож було б ризиковано оголосити початок раніше, а потім переносити низку матчів через різні форс-мажори.

– Чи відомо зараз, чи точно будуть перехідні матчі між 3 і 4 місцем в Першій лізі та 14 і 13 в УПЛ? 

– У регламенті все прописано. Якщо буде продовження чемпіонату, так, як ми плануємо, то це питання навіть не треба задавати. Якщо буде якась інша ситуація, то я думаю, що виконком Української асоціації футболу буде приймати рішення.

Ігор Градський

X