«З керівництвом Васту постійно спілкувалися цілий рік»: Єрмаков – про нові цілі, Говерлу, Олімпік та Дніпро-1

Переглядів 18384
Павло Клименко Павло Клименко
2 голоси
«З керівництвом Васту постійно спілкувалися цілий рік»: Єрмаков – про нові цілі, Говерлу, Олімпік та Дніпро-1
Ігор Єрмаков. Фото: ФК Васт
Наприкінці грудня керівництво миколаївського Васт ухвалило рішення призначити головним тренером команди Ігоря Єрмакова.

Команда із Миколаєва цього сезону дебютувала у Другій лізі, де наразі займає сьоме місце в турнірній таблиці. Взимку Васт оголосив, що призначає на посаду головного тренера нового фахівця. Ним став колишній тренер академії СК Дніпро-1, який уже працював у кількох клубах, у тому числі – з міста Миколаєва.

В ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол» головний тренер ФК Васт Ігор Єрмаков розповів про своє призначення, плани на зимову перерву, ознайомив зі своїм тренерським досвідом, а також поділився планами на другу частину сезону 2022/23.

«Ніхто з гравців не відмовляється приїжджати до Миколаєва»

– Ігоре Геннадійовичу, розкажіть про своє призначення на посаду головного тренера ФК Васт?

– Стати головним тренером Васту мені запропонував віцепрезидент та спортивний директор клубу Антон Шиманець. З керівництвом клубу ми постійно спілкувалися протягом минулого року, у них був інтерес до мене.

– Які завдання стоять перед командою у другій частині сезону?

– Як раніше казав Антон Шиманець, завдання максимальні – бажано підвищитись у класі.

– Що можете сказати щодо підсилення команди?

– Звичайно, переглядатимемо футболістів. На даний момент подивимося на тих гравців, які є в команді, оцінимо їхній потенціал, і тільки потім будемо приймати рішення щодо підсилення.

– Уже є плани щодо зборів?

– Ми плануємо зібратися 16 січня та розпочнемо підготовку до другої частини сезону у Миколаєві.

– Як усі знають, ситуація у місті непроста. Як реагують футболісти, тренерський штаб?

– Наскільки мені відомо, ніхто з гравців не відмовляється приїжджати до Миколаєва, всі будуть. Мене не лякає така ситуація, країна у нас одна, безпеку ніхто ніде не може гарантувати: ні у Києві, ні у Дніпрі, ні у Львові чи Ужгороді.

«Мені надходили пропозиції від інших клубів, але я дав слово керівництву Олімпіка»

- Розкажіть трохи про себе.

- Моя ігрова кар'єра була нетривала, вершиною її, якщо так можна сказати, була Освіта з Бородянки. Потім перейшов на тренерську роботу, розпочинав у дитячому футболі у команді Моноліт.

Потім я консультував Говерлу. З 2011 року ми розпочали співпрацю з ужгородським клубом, сприяли виходу команди з Першої ліги в УПЛ. Тоді в Говерлу прийшли Одонкор, Балафас. На той час трансферами займався мій друг, а я більше був відповідальний за адміністративну частину, при цьому паралельно працював у Моноліті.

Після цього я потрапив у миколаївський Суднобудівник, де пропрацював другу частину сезону 2017/18. Далі доля привела мене до АФСК Київ. Хоч скрізь писали, що я був генеральним директором клубу, але я був там асистентом головного тренера команди.

Після АФСК Київ я отримав пропозицію очолити Олімпік U19. Цю команду я прийняв після п'ятого туру молодіжного чемпіонату і був там до дев'ятого липня 2021 року, до того моменту, коли оголосили, що ФК Олімпік не братиме участі в УПЛ наступного сезону.

Команда новий чемпіонат розпочала у Першій лізі, і, як відомо, U19 там уже не могло бути. Мені надходили пропозиції від інших клубів, але я дав слово керівництву Олімпіка, що не піду, поки не настане ясність із майбутнім клубу, тому всі пропозиції самі собою відпали.

Через певний час, коли стало відомо, що Олімпіка вже не буде, мені надійшла пропозиція від Гліба Платова піти працювати у Академію Дніпра-1. І ось до останнього часу я був там.

- Хто з ваших вихованців в Олімпіку зміг пробитися до інших команд?

– Вони усі молоді футболісти. На той момент це була одна із наймолодших команд у лізі. У нас практично всі гравці були 2003 року народження, хоча базовий рік у молодіжній лізі тоді був 2002-й.

Цього року багатьом гравцям лише по 20 років виповнюється. Багато хто зараз за кордоном і намагається знайти варіанти продовження кар'єри. У Першій лізі Литви були Іван Демиденко та Владислав Загладько, Олександр Баранюк ‒ у Чорноморці.

Я можу сказати, що практично всі, хто тоді хотів і мав бажання продовжити кар'єру, вони всі її продовжили. Наприклад, Колос забрав Дмитра Іродовського та Даніїла Осадця, Демиденко та Юрій Березанський зацікавили Дніпро-1. Юрій досі перебуває у дніпровському клубі. Загладько також був у Дніпро-1, але не підійшов, потім не вийшло у нього у ФК Олександрія і зрештою він опинився у Литві.