Фатальна помилка асистента в Маріуполі зіпсувала картину
«Іллічівець» — «Севастополь». Якщо розглядати дії конкретно Олександра Головкова, то він провів гру на належному рівні. Проте асистент Ігор Маковей однозначно підвів усю суддівську бригаду, коли на 21-й хвилині через неіснуючий офсайд відмінив «чистий» м’яч Владислава Кулача. Захисник севастопольців і нападник маріупольців були на одній лінії, тож такі голи треба зараховувати, нічого не видумувати й не страхувати себе. Це результативна помилка, яка вплинула на результат і позбавила «Іллічівець» двох очок. У решті епізодів до роботи арбітрів немає особливих нарікань.
«Зоря» — «Говерла». Анатолій Абдула не найкращим чином відпрацював у матчі «Динамо» — «Шахтар», але в Луганську знову підтвердив свій високий клас. Зайвих питань до Абдули та всієї бригади арбітрів немає.
«Карпати» — «Металург» Зп. Віталій Романов був принциповим у цьому поєдинку, нічого не видумував, однаково ставився до обох команд. Навіть вилучення на останніх хвилинах Олексія Годіна, яке комусь видалося несправедливим, можна виправдати. Усе-таки футболіст має грати обережніше, стриманіше. Годін міг спокійно це зробити, а не так брутально, як він собі дозволив.
«Металург» Д — «Динамо». Юрій Вакс працював у четвер на матчі «Говерла» — «Дніпро», а через кілька днів знову отримав призначення на чергову гру. При тому, що по матчу в Ужгороді до цього арбітра чимало претензій — це й незарахований гол Максима Фещука, який у голевому моменті перебував у правильній позиції й не був в положенні поза грою, й незрозуміле вилучення Сергія Кравченка. Зустріч у Донецьку Вакс провів краще, але не бездоганно в плані визначення дисциплінарних покарань. Наприклад, навіщо було давати картку Александару Драговичу, коли він зіграв рукою? Центральний захисник «Динамо» не діяв умисно, не намагався зірвати небезпечний прохід чи передачу. Звичайний ігровий епізод, який не повинен був мати такої реакції арбітра. Окрім того, не личить такому досвідченому рефері, як Вакс, так діяти, коли він зірвав атаку «Динамо» для того, щоби показати попередження гравцю «Металурга». Чому не дати дограти епізод до кінця, а вже потім нагородити винуватця «гірчичником»? При цьому арбітр продемонстрував би свою майстерність, а так непотрібна поспішність призвела до зриву атаки й розпалила пристрасті поміж футболістів.
«Металіст» — «Дніпро». Юрій Можаровський вів матч добре, впевнено, доти, поки не почалися моменти у штрафному майданчику. Для Можаровського це хвороба, й він не завжди належним чином розбирається в таких ситуаціях, які були достатньо тонкі. До прикладу, коли на 74-й хвилині Євген Селезньов прокинув м’яч собі на хід і опинився на газоні, арбітр ніби був близько й мав призначати 11-метровий, але не зробив цього. Можливо, гравець «Металіста» обмежив видимість, і суддя не побачив підніжку. А, може, була якась інша причина. Не допоміг йому й додатковий асистент, який, треба відзначити, також міг чітко не бачити цей момент, адже перебував із іншої сторони.
Проте вже за кілька хвилин абсолютно справедливо Можаровський вказав на «позначку», коли Папа Гуйє відверто повалив на газон того ж Селезньова. Усе правильно, єдине — треба було ще показати захиснику харків’ян картку. Подальші його дії не викликали запитань.
Загалом, ми звикли до великої кількості суперечливих моментів, але цей тур чемпіонату, за винятком двох матчів понеділка, пройшов без особливих проблем. Звичайно, якщо не брати до уваги фатальну помилку асистента в Маріуполі, яка зіпсувала картину.