Кат збірної України та колишній куратор суддівства в УПЛ: топ-10 найкращих рефері в історії

Переглядів 553
Артем Жилінський Артем Жилінський
2 голоси
Кат збірної України та колишній куратор суддівства в УПЛ: топ-10 найкращих рефері в історії
П'єрлуїджі Колліна. Фото: Google
Арбітри футбольних матчів іноді мають набагато більше впливу на поєдинки, ніж 22 гравці на полі. Тому дуже важливо, щоб судді були непомітні під час гри та якісно виконували свої функції. Англійське видання виділило найкращих рефері в історії.

Англійський сайт Givemesport опублікував рейтинг із десяти найкращих арбітрів за всю історію футболу. Цікаво, що до цього списку потрапили П'єрлуїджі Колліна та Віктор Кашшаї, які тісно пов’язані з українським футболом. 

Відзначимо, що видання мало свої критерії рейтингу, а саме:

 • Досвід суддівства.

Чим більше матчів рефері обслужили, тим досвідченішими та надійнішими вони є.

 • Значущість матчів.

Судді, які призначаються на ключові та важливі ігри сезону, зазвичай вважаються найкращими, оскільки вони мають досвід та майстерність для управління такими матчами.

 • Повага з боку гравців.

Хоча гравці можуть висловлювати невдоволення суддівськими рішеннями, є й рідкісні арбітри, які завойовують повагу футболістів своїм професіоналізмом і справедливістю і саме вони вважаються найкращими у своїй галузі.

Топ-10 найкращих рефері в історії

 1. П'єрлуїджі Колліна – Італія;
 2. Говард Вебб –  Англія;
 3. Нікола Ріццолі – Італія;
 4. Маркус Мерк – Німеччина;
 5. Марк Клаттенбург – Англія;
 6. Кім Мілтон Нільсен – Данія;
 7. Марк Хелсі – Англія;
 8. Шандор Пул – Угорщина;
 9. Віктор Кашшаї – Словаччина;
 10. Педро Проенка – Португалія.

Нагадаємо, що Кашшаї дуже запам’ятався українцям завдяки матчу нашої збірної проти англійців у вирішальному поєдинку групового етапу Євро-2012. На 62-й хвилині матчу, коли англійська команда вела з рахунком 1:0, гол Марко Девіча не був зарахований бригадою арбітрів. Незважаючи на те, що м'яч повністю перетнув лінію воріт, перед тим як його вибив у падінні Джон Террі, судді вирішили не зараховувати взяття воріт.

Щодо П'єрлуїджі Колліни, то він влітку 2010 року підписав угоду терміном на два роки з Федерацією футболу України на виконання функцій куратора системи суддівства в професіональному футболі України, згідно з яким мав широкі повноваження. До його компетенції входили: 

 • реформування Комітету арбітрів та практичне управління програмами підготовки рефері;
 • призначення суддів на професіональні футбольні матчі в Україні;
 • оцінка арбітражу та визначення санкцій;

За свою кар'єру Колліна відсудив 240 матчів Серії А та 109 міжнародних зустрічей, а в 2011 році Колліна був включений до Зали слави італійського футболу.