Команди Луніна, Мудрика і Зінченка, ефект Роналду та Мессі: рейтинг найпопулярніших клубів у світі

Переглядів 1486
Дмитро Котков Дмитро Котков
2 голоси
Команди Луніна, Мудрика і Зінченка, ефект Роналду та Мессі: рейтинг найпопулярніших клубів у світі
Андрій Лунін. Фото: Getty Images
Мадридський Реал, кольори якого захищає український воротар Андрій Лунін, є найпопулярнішим клубом у соцмережах. До першої трійки також входять Барселона і Манчестер Юнайтед.

Авторитетний портал CIES Football Observatory опублікував список 20 найкращих клубів з усього світу на підставі даних їхніх підписників в основних соціальних мережах.

Мега-клуби, як-от Реал і Барселона, природно, посідають високі місця в списку.

Тим часом присутність деяких клубів у соціальних мережах значно зросла завдяки появі таких суперзірок, як Кріштіану Роналду і Ліонель Мессі.

Розглянемо, який вигляд мають топ-20 клубів цього року і як зросла їхня база підписників із 2023 року.

Як і очікувалося, переможець Ліги чемпіонів Реал, за який виступає український голкіпер Андрій Лунін, посів перше місце з колосальними 410,9 мільйонами підписників у Facebook, TikTok, Instagram і X.

З минулого року кількість підписників іспанських гігантів зросла на 48,4 мільйона осіб, більше, ніж у будь-якої іншої команди, у кожної з яких найбільше сторінок у соціальних мережах.

Барселона посідає друге місце з 360,7 млн підписників, а з 2023 року у них з'явилося 18,4 млн нових фоловерів.

До топ-3 увійшов англійський Манчестер Юнайтед. Челсі, за який грає український вінгер Михайло Мудрик, посідає восьму місце в рейтингу. Арсенал, за який виступає захисник збірної України Олександр Зінченко, замикає першу десятку.

Цікавим включенням до списку, якщо розглядати тільки сам клуб, є саудівський клуб Аль-Наср.

Приєднання Кріштіану Роналду до команди призвело до того, що загальна кількість підписників у соціальних мережах зросла до 54,3 мільйона, з яких 42,7 мільйона припадають на Instagram і TikTok.

Проте саме поява Ліонеля Мессі в Інтер Маямі продемонструвала найзначніше зростання серед усіх клубів у світі – 1348 відсотків.

Кількість фоловерів команди з Флориди, за яку виступає український захисник Сергій Кривцов, зросла до 33,4 мільйона, 31,1 мільйона з яких підписалися минулого року.

Проте, загальної кількості підписників Інтер Маямі достатньо тільки для 23-го місця в загальному списку, хоча ще один рік Мессі має призвести до того, що вони проб'ються в топ-20.