«Ну ти й умієш падати»: легенда Динамо згадав, як Лобановський підколов його після перемоги на ОІ-1988

Переглядів 4021
Віктор Глухенький Віктор Глухенький
Олексій Михайличенко у матчі проти Бразилії. Фото: Google
Колишній півзахисник олімпійської збірної Радянського Союзу, легендарний хавбек київського Динамо Олексій Михайличенко пригадав фінал олімпійського футбольного турніру 1988-го року проти Бразилії (2:1).

Олексій Михайличенко є одним з небагатьох вітчизняних футболістів, який має у своїй персональній колекції золоту нагороду Олімпіади. Виборов її динамівець 36 років тому на Іграх у Сеулі, коли захищав кольори збірної СРСР, яка у фіналі обіграла Бразилію (2:1).

Сам Михайличенко хоч і не забив, але теж відзначився у грі дуже важливим моментом.

«На 30-й хвилині після подачі кутового на виході помилився Діма Харін, і Ромаріо відкрив рахунок. У нас нічого не виходило і моментів було обмаль. Але у другому таймі я заробив пенальті, який реалізував Добровольський, після цього ми вже контролювали гру і вирвали перемогу в додатковий час.

Пам’ятаю, що Лобановський одразу після Олімпіади мені сказав: «Ну ти й умієш падати». Я кажу: «Васильович, це 100% пенальті, я не малював. – «Ну ладно, ладно», –  розповів Михайличенко в інтерв'ю Збірна.