Найдорожчий наш футболіст та вінгер, що був цікавий Барселоні: 5 січня — цей день в історії українського футболу

Переглядів 6605
Владислав Лютостанський Владислав Лютостанський
7 голосів
Найдорожчий наш футболіст та вінгер, що був цікавий Барселоні: 5 січня — цей день в історії українського футболу
Михайло Мудрик. Фото: Челсі
«УФ» — часопис, який кожен день представляє вам найкращих українських футболістів і тренерів, пригадує пам'ятні події та матчі. Отже, хто святкує сьогодні день народження, що цікавого сталося в цей день в минулому?

Сайт «Український футбол» згадує про відомих футбольних постатей у вітчизняному футболі, що народилися цього дня. 5 січня свої день народження святкують: Михайло Мудрик, Євген Задоя, Євген Бохашвілі, Єгор Картушов, Сергій Барілко.

5 січня 2001 року у місті Красноград Харківської області народився Михайло Мудрик – вихованець донецького Шахтаря, вінгер лондонського Челсі та найдорожчий український футболіст в історії. Свій футбольний шлях вінгер розпочинав у місцевій ДЮСШ. Детальніше про перші кроки Мудрика в футболі ексклюзивно для сайту «Український футбол» розповів директор красноградської ДЮСШ Володимир Прохватило.

В академії харківського Металіста Мудрик пробув з 2010 по 2014 рік, після чого провів два сезони в Дніпрі. До донецького ж Шахтаря Михайло приєднався у 2016 році та відразу став привертати на себе увагу. Мудрик, хоч і не був футболістом стартового складу «гірників», проте мав неабияку кількість аудиторії. 

Михайло прославився своїми футбольними роликами в Tik-Tok, в яких він демонстрував свою майстерність та техніку. Привернувши таку кількість уваги у юному віці, Мудрику було важко одразу виправдати сподівання аудиторії. 

Михайло Мудрик. Фото: Челсі

У 2019 році заради ігрової практики Михайло перейшов у київський Арсенал. Зарекомендувати себе за столичний клуб вінгер особливо не зумів: 10 матчів, без результативних дій. У наступному році Михайло перейшов у чернігівську Десну на правах оренди. Проте він знову не зумів грати на рівні очікувань, які мали вболівальники. 

Повернувшись до Шахтаря Михайло заслужив на шанс і в сезоні 2021/22 став одним з гравців основи. Яскрава гра у внутрішньому чемпіонаті та Лізі чемпіонів викликала інтерес у європейських клубів. Розпочалася боротьба за Мудрика між Арсенал та Челсі, яку зрештою виграли сині. У січні 2023 року Мудрик за 70 млн євро (плюс бонуси до 30 млн) перейшов до Челсі, ставши найдорожчим гравцем в історії українського футболу.

Високий цінник певним чином заважає Михайлові виправдати очікування вболівальників лондонців. Проте у поточному сезоні Мудирк вже забив чотири м’ячі та оформив два асисти в 19 матчах. Поступово українець заслуговує довіру публіки, однак процес адаптації все ще триває.

5 січня 1991 року у місті Запоріжжя народився Євген Задоя – вихованець школи Металурга та легенда ковалівського Колоса. Закінчивши академію запорізького Металурга Задоя провів перші матчі за основну команду в УПЛ. Перебуваючи на контракті у рідному клубі, Задоя також катався в оренду до харківського Геліоса (2011/12). 

Євген Задоя. Фото: Колос

Саме у Харкові вже на правах повноцінного гравця Геліоса він і провів наступні три сезони, поки не потрапив до Колоса. У Ковалівці Задоя перетворився на одну з легенд клуба, пройшовши з командою шлях з 2016 по 2021 рік від нижчих ліг до єврокубків. На рахунку півзахисника 140 матчів, 10 голів та вісім асистів.

У 2022 році Євген прокатався в казахстанський Аксу, проте повернувся до Колоса того ж року. Наступним клубом хавбек став одеський Чорноморець, за який він провів лише дев’ять хвилин у двох матчах. Влітку 2023 року став гравцем першолігового хмельницького Поділля, кольори якого захищає і по нині.

5 січня 1991 року у місті Саки, Кримської області народився Єгор Картушов – вихованець донецького Шахтаря, легенда чернігівської Десни, який свого часу цікавив каталонську Барселону. До академії гірників Єгор потрапив ще у 13 років. З 2007 по 2011 рік був на контракті в першій команді. За роки гри за академію Шахтаря він привернув увагу каталонської Барселони. За словами журналіста Ігоря Циганика, каталонці навіть робили запит до «гірників», проте почули відмову.

Єгор Картушов. Фото: Десна

У серпні 2010 перспективний гравець дізнався про те, що у нього знайшли вади серця. Через це Єгор міг завершити кар’єру, проте отримав дозвіл продовжувати грати. Переконати босів Шахтаря у своєму таланті за час гри на правах оренди в Зорі та Іллічівці не вдалося.

У 2012 році опинився у складі чернігівської Десни, яка на той момент грала в Другій лізі України. У команді Єгор проведе довгих 10 років і покине її лише через те, що в 2022 році внаслідок російських обстрілів Чернігова, які пошкодили всю інфраструктуру, клуб оголосить про призупинення існування. Загалом за Десну, з якою він пройшов шлях від третього за рангом дивізіону до Ліги Європи, Картушов зіграв 246 матчів, забив 37 м’ячів та оформив 46 асистів.

У сезоні 2022/23 вистав за харківський Металіст, після чого став гравцем команди Мирона Маркевича. Цього сезону у складі Карпат Картушов провів 12 матчів та відзначився одним забитим голом.

5 січня 1993 року у місті Дніпропетровськ народився Євген Бохашвілі – вихованець дніпровського футболу, який виступає в екзотичних чемпіонатах. У 2009 році Бохашвілі опинився у першій команді Дніпра, за який зрештою проведе чотири гри, заробивши дві жовті картки. Перебуваючи на контракті в Дніпрі, Євген на правах оренди пограв за Кривбас, Карпати, Волинь, Нафтовик-Укрнафту. Вже у 2017 році став повноцінним гравцем львівського Руху, за який він заб’є один гол та оформить один асист в 12 матчах. З 2018 року розпочалася тривала подорож українського нападника грузинського походження. Бохашвілі встиг в пограти у чемпіонаті Грузії, Білорусі, Індонезії, Малайзії, В’єтнаму та Румунії. Наразі Євген грає у другій індонезійській лізі за Шрівіджаю.

Євген Бохашвілі. Фото: Google

5 січня 1987 року у місті Харків народився Сергій Барілко – вихованець Металіста, чий батько допомагав клубу Ярославського. З 2006 по 2011 рік півзахисник перебував на контракті в Металісті (потім ще й в 2016), за цей час зігравши в 33 матчах, в яких оформив один асист. У 2011 році Барілко також виступав за київсьску Оболонь: сім матчів, один гол.

Після виступів за харківський аматорський ЕТМ повернуся до Металіста, покинувши який у 2016 році оголосив про завершення кар’єри.

Молодший брат Барілка – Володимир – теж вихованець харківського Металіста. На сайті FanDay.net виходило ексклюзивне гаряче інтерв’ю Барілка-молодшого, яке розлетілося на цитати.

Сергій Барілко. Фото: Металіст

Закінчивши з футболом у 23 роки через проблеми зі здоров’ям, Володимир почав займатися бізнесом. Наразі він працює агентом з нерухомості в Дубаї.