Екс-власнику Дніпра Коломойському змінили суму застави: найбільша в історії України

Переглядів 364
Дмитро Котков Дмитро Котков
1 голос
Екс-власнику Дніпра Коломойському змінили суму застави: найбільша в історії України
Ігор Коломойський у суді. Фото: Суспільне
Прокурор Бюро економічної безпеки подав клопотання про збільшення розміру застави для Ігоря Коломойського до 5,877 млрд гривень.

Шевченківський районний суд Києва переобрав запобіжний захід екс–власнику Дніпра-1 Ігорю Коломойському у справах про шахрайство та відмивання майна.  

Суддя змінив запобіжний захід у частині застави, встановивши її розмір у три мільярди 891 мільйон гривень. Це найбільша сума застави в історії України.

«Прокурор Бюро економічної безпеки подав клопотання про збільшення розміру застави до 5,877 млрд грн. Прокурор зазначив, що Коломойський вийшов з громадянства України і нині є громадянином Ізраїлю, а тому існує ризик переховування за кордоном, перешкоджання слідству та вплив на свідків», - пише «Суспільне».

Ось що додає джерело стосовно позиції сторони захисту:

«Адвокат оліграха заявив, що обвинувачення не обґрунтоване, бо не встановлено жодних осіб, які були в злочинній групі, окрім Коломойського. Крім того, ні ПриватБанк, ні інші вкладники не заявляли за ці роки про злочин. Він також зазначив, що НБУ після втрат у розмірі 5 млрд мав би провести перевірки і аудити, але їх не проводили». 

За словами сторони захисту, які передає видання, ПриватБанк у той період про який йде мова, був не державним, а приватним, тому збитки могли бути завдані тільки акціонерам банку — Боголюбову або Коломойському.

«Адвокат також заявив, що розмір застави необґрунтований, бо прокурор БЕБ не навів жодних доказів, що Коломойський має змогу заплатити таку суму. Він назвав необґрунтованими і ризики, оскільки Коломойський вже перебуває під вартою і тому не може втекти, перешкоджати чи якось впливати на свідків», - додає джерело.

  • Раніше Коломойському оголосили три підозри: друга була щодо заволодіння 9,2 мільярда гривень «ПриватБанку», третя – щодо легалізації коштів, частина з яких перераховувалася на ТОВ «ФК Дніпро».
  • Ігор Коломойський свого часу був власником Дніпра, найкращим досягненням якого став вихід у фінал Ліги Європи-2015.