«Ми всі робимо помилки»: Русол заговорив про відставку з посади гендиректора Карпат
Русол готовий піти?
Генеральний директор Карпат Андрій Русол під час клубної пресконференції прокоментував критику на свою адресу щодо кадрової політики у львівському клубі та відповів, чи готовий залишити посаду, якщо команда не досягне очікуваного результату.
Важливо! Ексзахисник збірної України Андрій Русол обіймає посаду генерального директора Карпат від 30 серпня 2024 року.

Фран Фернандес і Андрій Русол, фото: ФК Карпати
Як Русол відповідає на критику?
Під час розмови йому прямо нагадали про попередні місця роботи у футбольному менеджменті – Дніпро та Дніпро-1 – і зауважили, що обидва ці проєкти наразі фактично припинили існування. Також у запитанні пролунало, що Русол прийшов у Карпати зі своєю командою та ухвалював конкретні кадрові рішення, пов’язані з Глібом Корнієнком, Олегом Авдишем і Владиславом Лупашком.
При цьому співрозмовник назвав ці рішення провальними, оскільки жодного з цих людей у клубній структурі вже немає: Авдиш, як зазначалося, виїхав за кордон, Корнієнко та проєкт PASS, на думку автора питання, суттєво втратили репутацію, а Лупашко, за цією оцінкою, не дав потрібного результату в новому сезоні. У підсумку Русола запитали, яких саме цілей і в які терміни він прагне досягти у Карпатах, а також чи піде у відставку у випадку невдачі.
Русол відповів, що насамперед прокоментує саме тему можливої відставки. За його словами, у футболі це може статися в будь-який момент, адже така специфіка професії. Він підкреслив, що подальша доля керівника залежить від кількох факторів: від загальної позиції та оцінки президента клубу, а також від спортивного результату.
«Це залежить відкумулятивної думки президента клубу. Це залежить від результату, який будемо показувати як команда на полі. Тому я цього не боюся. Якщо буде необхідно зробити це – без питань, я зроблю цей крок. Стосовно кадрових рішень. Ми всі робимо помилки, і були помилки в плані кадрових рішень», – заявив Русол.
Як Русол оцінює свої кадрові рішення?
Русол запропонував оцінювати роботу конкретних людей не лише в чорних або білих тонах. На його думку, якщо детально розібрати діяльність, зокрема того ж Корнієнка, можна побачити і вдалі, і невдалі епізоди. Русол наголосив, що варто аналізувати внесок селекційної служби загалом і те, що вона реально зробила для Карпат.
Як приклад він навів ситуацію з одним із провідних футболістів команди Бруніньйо: керівник нагадав, що без роботи минулої селекційної служби цього гравця могло б і не бути у львівському клубі. Так само, за словами Русола, і з легіонерами: частина підписань виявилася помилковою, у клубі це усвідомлюють, а окремі люди вже понесли відповідальність за прорахунки.

Владислав Лупашко. Фото: ФК Карпати Львів
Щодо питання про головного тренера Русол також не погодився з категоричною оцінкою, що це був провал. Він зазначив, що не знає, як саме співрозмовник персонально оцінює період роботи наставника, але, на його переконання, називати все провальним було б несправедливо. Русол визнав, що були як сильні відрізки та позитивні моменти, так і невдалі матчі чи періоди — і він розглядає це як нормальну для футболу динаміку, коли підйоми чергуються зі спадами.
Наприкінці Русол сформулював принцип, який, за його словами, є для нього ключовим у побудові клубу. Він розкрив, яких людей хоче бачити навколо себе.
«Щоб люди, які оточували мене, якщо ми кажемо про мене як керівника цього клубу, були максимально щирі та пристрасні в плані віддачі до процесу. Це стосується і футболістів, і менеджерів у клубі. Це така головна вимога. Тому ті, які не віддаються на 100 відсотків Карпатам, будуть лишатися поза клубом».
- Русол отримав менеджерську посаду фактично одразу ж після завершення кар'єри гравця, ставши у 2012 році виконавчим директором Дніпра.
- Від 2017 року Русол обіймав аналогічну посаду в Дніпрі-1.