Не витримує критики: італієць з УАФ незадоволений суддівством в матчі Олександрії та Колоса

Переглядів 666
Олександр Карпенко Олександр Карпенко
1 голос
Не витримує критики: італієць з УАФ незадоволений суддівством в матчі Олександрії та Колоса
Олександрія – Колос. Фото: УПЛ
Головний експерт з арбітражу УАФ Нікола Ріццолі оцінив роботу бригади арбітрів на чолі з Дмитром Кривушкіним під час поєдинку 11-го туру УПЛ Олександрія – Колос (4:1).

Італійський фахівець дав оцінку епізодам з трьома призначеними пенальті впродовж гри. Головний арбітр двічі поставив пенальті у ворота Колоса та один в бік Олександрії.

На думку Ріццолі, всі три одинадцятиметрові не варто було ставити. Перший спірний епізод стався на 52-й хвилині.

«Потрібно сказати, що захисник Олександрії намагається перехопити передачу з правого флангу лівою ногою, і йому вдається це зробити, зігравши в м'яч коліном. Після цього м'яч чітко змінює траєкторію руху вгору, де і знаходить праву руку захисника, який на той момент не міг уникнути контакту зі сферою. 

Хоч і можна зрозуміти складність оцінки динаміки та траєкторії, було б більш доцільним продовжити гру, вважаючи цей момент випадковим контактом, що був спричинений самим захисником».

Другий суперечливий епізод трапився на 60-й хвилині, але вже у ворота Колоса – так само за гру рукою.

«М'яч після гри головою з боку двох гравців відскакує від газону й потрапляє в руку захисника, в якого немає можливості уникнути цього контакту. Непередбачуваність динаміки та траєкторії, та до того ж близька відстань, не залишають іншого вирішення, як вважати це ситуацією, що не заслуговує на покарання, а отже, було б більш доцільним продовжити гру».

На 67-й хвилині було поставлено третій пенальті на користь Олександрії після фолу захисника Колоса.

«Захисник Колоса не вчиняє нічого, щоб скоїти фол, і навіть слід сказати про те, що його рух переривається у спробі уникнути зіткнення із суперником – він одразу зупиняється безпосередньо за межами штрафного. Нападник, намагаючись увійти у штрафний майданчик, створює контакт, здійснюючи єдиноборство із захисником. Отже, такі дії слід вважати звичайним ігровим контактом», – наводить слова Ріццолі УАФ.

В наступному турі Колос зіграє 9 листопада вдома з Дніпром-1, а Олександрія наступного дня зустрінеться на виїзді із київським Динамо.