«Ванат досить яскравий скорер, але слабкий для цього рівня УПЛ»: Смоловий відзначив цікавий показник в Динамо

Переглядів 399
Артем Жилінський
Артем Жилінський
1 голос
«Ванат досить яскравий скорер, але слабкий для цього рівня УПЛ»: Смоловий відзначив цікавий показник в Динамо
Владислав Ванат. Фото: УПЛ
Експерт Михайло Смоловий вирішив проаналізувати ще один цікавий показник у динамівців. Він відзначив прогрес Владислава Дубінчака та пояснив, чому Владиславу Ванату складно адаптуватися до гри киян.

Експерт Смоловий пояснив, який показник брав до уваги, коли аналізував гру Динамо. Також блогер розповів, як працює цей елемент гри.

«Беремо весь ланцюжок (xGChain) комбінації і відкидаємо до біса б'ючого (0.17 xG) і пас під удар (0.17 хА). А решта ланцюжка отримує собі в актив по 0.17 xGBuildUp. Таким чином, ми відсікаємо тих, хто вирішує епізоди у їхньому фіналі, і залишаємо лише «справжніх творців» моментів, людей, які роблять всю чорнову роботу».

Смоловий виділив сильні сторони Ваната, але й пояснив, чому форвард ще не адаптувався до кінця в системі гри Мірчі Луческу.

«Ванат досить яскравий скорер, іноді може й асистувати. Але ні у Мороза у дублі/Чорноморці, ні у Костюка у U19 не був причетний до якісної позиційної атаки, тому й слабкий у цьому на рівні УПЛ. Якщо м'яч потрапляє до нього далеко від воріт, то результат ви бачите на власні очі – така атака не дуже часто завершується ударом когось іншого».

Також Смоловий вважає, що Дубінчак прогресує, хоч і не мав досвіду гри на рівні Динамо. Але експерт зазначив, коли біло-сині вирішать кадрові проблеми, то гра багатьох гравців стане кращою.

«Дубінчак теж не надто активно за межами Динамо з оренд нюхав позиційну атаку. Але його показники дещо вищі за показники Тимчика та Вівчаренка, а отже, Владислав інтегрувався в пасову гру краще. Зі здоровим Шапаренком картина могла бути ще бадьорішою. А коли ще лівий вінгер з'явиться, то там і подвиги Миколенка двічі впасти», — заявив Смоловий.

Динамо пішло на перерву третьою командою за підсумками першого кола УПЛ, маючи 30 очок після 15 зіграних турів. Команда Мірчі Луческу свій наступний матч проведе на початку березня проти Інгульця.