«Мюнхенці грали навіть не впівсили»

Переглядів 176
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
Валерій ЯРЕМЧЕНКО, екс-тренер «Шахтаря».

Два різні тайми. Якщо узагальнювати, розмірковувати про гру у цілому, то вона була цікавою, напруженою, знаковою. Утім, розбираючи її потаймово, прийдемо до різних висновків.

До перерви мені все, що відбувалося на полі, дуже сподобалося. «Баварія» була набагато сильнішою, вона, як мені здалося, грала навіть не впівсили, та при цьому все контролювала. Найбільше ж мене, як фахівця, вразив отакий момент: наскільки німці пречудово діяли в контактному відборі проти гравців «Шахтаря», конкретніше — проти донецьких бразильців. Я такого ніколи не бачив! Більше того: до вівторка навіть не міг уявити, що таке можливо! «Баварія» цілком позбавила гірняцьких бразильців м’яча, наші, по суті, нічого не могли зробити.

Натомість другий тайм був інший. Ризикну сказати таке: відчуваючи явну перевагу, німецькі футболісти виходили на поновлення гри з думкою взяти «Шахтар» голими руками. Проте доволі швидко втратили гравця, тож змушені були перебудуватися. У цьому, до слова, теж ознака феноменальної сили мюнхенців — вони вміють упродовж гри радикально змінювати тактику. І навіть за такого розвитку матчу, коли «Баварія» явно націлилася на нічию, вона зуміла діяти так, що донеччани не завдали жодного удару по воротах за цілий тайм. І, знову-таки, німці все конт­ролювали, знову побороли наших бразильців у контактному відборі м’яча.

Про один удар у стулку воріт. Справді, така офіційна статистика матчу: це все, що зумів зробити в нападі «Шахтар» за 90 хвилин. Це, звісно, не радує. Із другого боку, за такої гри, за такого стилю дій «Баварії» той один удар — уже досягнення. І я не іронізую… Забігаючи наперед, скажу, що в Німеччині нашим буде надзвичайно складно. Я би навіть сказав… ні, треба вірити до кінця.

Луческу і суперкатеначчо. Тепер кажуть, мовляв, недарма Містер працював у Італії — такого рівня оборони, що його продемонстрував «Шахтар», такого ступеня глухості цієї оборони можна було навчитися тільки за умови праці на Апеннінах. Це позитивний факт у тому плані, що донеччани вміють діяти по-різному. Наприклад, у манері, до якої вони ніколи не вдаються в УПЛ… Чому катеначчо? А у «Шахтаря» просто іншого вибору не було. Тут варіант «шашки наголо» не пройшов би. Точніше, пройшов, але все завершилося би варіантом матчу «Баварія» — «Гамбург» — 8:0. Багато хто каже, що «Шахтар» має певний час (три тижні) для підготовки, для того, щоби краще форму набрати. Та я би не переоцінював цей фактор. Чесно кажучи, німці настільки мене вразили, що я просто-таки не уявляю, як їм можна протистояти? І хто може їм протистояти…