Авторські матеріали

«Дайте Друді команду в Африці, хай там працює»: яким в Україні запам’ятали можливого нового директора академії Полісся

2389
Дмитро Вєнков
7 голосів
Даріо Друді. Фото: Карпати
Аргентинський фахівець Даріо Друді може стати новим директором академії Полісся. «УФ» пригадує, як про спеціаліста відгукувалися футбольні люди, які працювали з ним у Зірці та Карпатах.

Старий-добрий Даріо Друді близький до повернення в український футбол! За інформацією ЗМІ, президент Полісся Геннадій Буткевич розглядає його кандидатуру на посаду директора академії «з дуже поширеними повноваженнями» у вигляді допомоги консультантом першій команді.

Нині 36-річний Друді перебуває без роботи. До цього він із серпня 2019 по червень 2023 рр. працював спортивним директором Альмерії.

В Україні аргентинець провів нетривалий, але дуже насичений відрізок своєї кар’єри в Зірці та Карпатах, який запам’ятався купою резонансних заяв про його роботу від футбольних особистостей.

Наш сайт «Український футбол» у спеціальному матеріалі пригадує найбільш яскраві цитати колишніх підопічних та колег Друді в Зірці та Карпатах.

Друді в Зірці

Вперше в Україні Друді опинився у серпні 2016 року, коли обійняв посаду в.о. головного тренера Зірки. 

Це призначення виглядало досить несподіваним. По перше, спеціаліст мав досить молодий вік для такої посади – на той момент Друді було лише 29 років. По друге, з серйозного бекграунду за його плечима була тільки робота на позиції скаута у Вільярреалі.

На новому місці Друді протримався лише три місяці.

Ось як в ексклюзивному інтерв’ю нашому сайту тренерські навички Друді на той момент описував ексхавбек Зірки Ігор Загальський:

«Раніше Друді в Іспанії працював аналітиком. До нашого менталітету він був неадаптованим. Йому було 29 років, а деяким хлопцям у команді по 30. Він до них ставився не зовсім так, як би це робили українські тренери. В нього не було досвіду для управління командою УПЛ».

Ігор Загальський. Фото: Зірка

За словами Загальського, аргентинець не мав необхідних скілів для роботи на такому рівні:

«Друді міг добре на теорії показати якісь комп’ютерні системи, що він і робив раніше. Однак це не мало нічого спільного з управлінням першою командою».

Загальський також відповів на питання, чи справді тоді в Зірку привозили «лівих легіонерів»:

«Деякі легіонери й зараз грають нормально, а деякі, справді, були далекі».

В ще одному цікавому інтерв’ю нашому ресурсу колишній півзахисник Зірки Артем Фаворов фактично підтвердив слова Загальського:

«Яким був тренером Друді? Ну, таке. У нас не склалося з ним з початку. Давайте відверто, він не тренер. Ми з ним тренувалися по дві години без сенсу, потім я ще в тренажерці працював, щоб навантаження дотягнути. Він коїв, що хотів – запрошував футболістів якихось із Франції, Португалії».

Фаворов більш детально розповів про рівень легіонерів, яких запрошували в Зірку за Друді:

«Таких, щоб зовсім лівих не було, але щоб вони чимось допомагали – теж не скажу. Вони, мабуть, думали, що запрошуватимуть по двісті легіонерів і хоч кількох потім продадуть. Але там відверто не було кого продати».

За спогадами гравця, новачки не були готові до рівня вже далеко не праймової УПЛ:

«Був іспанець Айтор в центрі поля. Ми називали його «Серфінгіст». Він був з косичкою і виглядав, наче прийшов зі змагань з серфінгу. Макс Ковальов його так і прозвав. Він взагалі не футбольний був. Приїхав з Другої ліги Іспанії і думав, що все буде легко».

У вогняному інтерв’ю також нашому сайту про Друді висловився й ексвінгер Зірки Дмитро Білоног:

«Друді? Не знаю, що це за персонаж. Все виглядало дуже підозрілим. Президенту Максиму Березкіну хтось нав’язав цей тренерський штаб та, мабуть, пообіцяв золоті гори. Анархія була пристойна».

Білоног також звернув увагу на низький рівень легіонерів команди в ті часи:

«Привезли якихось незрозумілих іспанських гравців, які по м’ячу через раз попадали. Їм казали, що вони будуть грати, та їх продадуть. Ти на них дивишся, вони взагалі не розуміють, де знаходяться».

Друді в Карпатах

Після звільнення із Зірки Друді пів року попрацював аналітиком у Монако, транзитом через яке у червні 2017 року повернувся до України – на цей раз на позицію спортивного директора Карпат.

У структурі «левів» аргентинець протримався довше – до вересня 2018 року. При цьому паралельно із роботою спортивним директором Друді із листопада 2017 року був асистентом тренера Карпат.

Колишній захисник Карпат Олексій Дитятьєв в інтерв’ю Футбол 24, розповідав, як після приходу Друді в команді почалася «чистка» старих кадрів під новачків. При цьому футболістам особливо нічого не пояснювалося:

«Одна людина пояснює одне, інша каже зовсім по-іншому. Я не думаю, що це було рішення тренера. Досі вважаю, що так вирішив Друді. Напевно їм потрібно було завезти в клуб інших футболістів – ви ж бачите, скільки їх підписали. Зі своїми працювати простіше».

Олексій Дитятьєв. Фото: Google

Досить резонансною заявою про Друді в ефірі програми «Профутбол» відзначився й екскоуч Карпат Сергій Зайцев. Наставника було призначено на посаду за аргентинця, однак він пропрацював лише два місяці.

Саме після звільнення Зайцева Друді почав виконувати функцію ще й асистента тренера в Карпатах. Ось як на цю новину відреагував фахівець:

«Друді один раз в житті спробував себе в Зірці, сподобалося. Але я думаю, що йому ще вчитися і вчитися. Олег Бойчишин однозначно на три гри, а далі – «гучний трансфер». Ну хоче Друді, добре. Дайте йому якусь команду в Африці, нехай там тренує».

А ось як співпрацю Друді із наступним тренером Карпат Серхіо Наварро в інтерв’ю Sport Arena пригадував легенда львів’ян – Ігор Худоб’як:

«Друді тоді у всі справи влазив – дуже хотів тренувати. У матчі з Олімпіком в Києві (0:0) справа дійшла до того, що вони з Наварро ледь не побилися в роздягальні. Як ви думаєте, це могло впливати на нашу гру? Я думаю, що в Наварро могло щось вийти, якби йому ніхто не заважав».

Друді в Поліссі?

Наостанок варто наголосити, що усі ці цитати стосуються подій семирічної давнини. З того часу багато що змінилося в українському футболі. Змінився й сам Друді. Як мінімум, він став старшим. А значить більш досвідченим та мудрим.

Тому не варто завчасно упереджено ставитися до можливої появи аргентинця у Поліссі. Ця стаття має ціль лише показати деякі, найбільш резонансні та скандальні, сторінки його минулого в Україні. Однак Друді завжди має шанс усе почати із чистого аркуша.

У будь-якому випадку аргентинець є нестандартною особистістю, навколо якої постійно виникає багато інфоприводів. Друді у поєднанні із гротескним українським футболом – це пекельний коктейль. І це саме те, що потрібно широкому загалу фанів.

Геннадію Владиславовичу, наважуйтеся, буде круто!