Перша ліга перед стартом: посилюються Карпати, Інгулець і Лівий берег, а в групі «Вибування» з’явився майбутній гранд
У Першій лізі стартує другий етап. Нагадаємо, на першому (18 турів, два кола) команди грали в Групі «А» та Групі «Б» за географічним принципом, а тепер сильніші з обох груп зіграють у першій десятці – групі «Чемпіонська», слабкіші – в другій (група «Вибування»).
- чи настільки круті Карпати Маркевича?
- Лупашко – новий Лавриненко для Інгульця?
- Лівий берег задовільнився достатністю?
- Запорожан і справді зіграє в ветеранському віці?
- хто збереже місце, Металіст, ФК Хуст або без сюрпризів?
Про це та більше – в прев’ю весняної частини Першої ліги на сайті «Український футбол». Основну інформацію підготував Павло Клименко, додавши коментарі креативного директора «УФ» Артура Валерка щодо трансферів і перспектив клубів.
Перша ліга
Група «Чемпіонська»
КАРПАТИ (1-е місце)
Гравці Карпат, фото: ФК Карпати Львів
Артур Валерко: Карпати мають могутнього спонсора та хочуть не просто вийти в УПЛ, а відразу боротися за вищі місця. У тренерський штаб Маркевича входить загалом десять фахівців, скаутський відділ клубу поповнили топові фахівці, а наслідок їхньої роботи – низка підписаних уже взимку новачків.
Прийшли: тр.Єзерський (ФК Олександрія Д1), з.Булеза (ФК Минай Д1 п/ор.→Шахтар Д1 ор.), з.Козік (Шахтар Д1 ор.), п.Хромей (Шахтар U-19 ор.), п./н.Хаса (Mаккабі Петах-Тіква Ізраїль Д1), н.Аріелсон (Полісся Д1 п./ор.→Крузейро Бразилія Д1).
Пішли: з.Порох (Металіст Д2 п/ор.), п.Едуардо (Олівейра Португалія Д3), п.Крістіан (Понте Прета Бразилія U-23 п/ор.), п.Матвєєв (Нива Бузова Д2 ор.).
Всі контрольні матчі: Куликів-Юність – 1:0, Минай – 2:0, Металіст – 4:1, Хуст – 0:0, Вільхівці – 5:0, Нива Тернопіль – 2:1, Скала 1911 – 3:1, Шахтар – 2:2.
Завдання: «Очевидно, що вся боротьба ще попереду. У нас є певний гандикап, але повірте мені – ми налаштовуватимемо усіх футболістів і самі себе на те, що все тільки попереду. Ми будемо дуже серйозно готуватися до заключних матчів. Наше завдання – не просто вийти в УПЛ, а фінішувати на першому місці», – цитує наставника Карпат Мирона Маркевича клубна пресслужба.
Оцінка трансферної діяльності: 5/5
Артур Валерко: найпотужніший клуб змагань ПФЛ дозволив собі низку статусних новачків, у тому числі легіонерів Аріельсона та Хаса, а також орендованих у Шахтаря талановитих західноукраїнських оборонців Булезу та Козика. Серед тих, хто пішов, не було жодного гравця, на якого ще розраховували Карпати. Втім, нам поки неясно, наскільки швидко адаптуються новачки, а від цього залежатиме успішність фінального раунду в плані результативності.
Прогноз на чемпіонат: 1 місце
Артур Валерко: Карпати ще восени мали найпотужніший склад у Першій лізі, а зараз лише посилили його. Якщо ті ж Аріельсон, Булеза та Хаса заграють на рівні очікувань, команда більш рівно пройде весну, ніж осінь, коли було кілька прикрих осічок.
ІНГУЛЕЦЬ (2-е місце)
Команда Інгульця, фото: ФК Інгулець
Артур Валерко: Інгулець кілька років не надто посилював склад, наслідком чого став трагічний виліт із УПЛ через плей-оф із ЛНЗ. Висновки зроблено: молодий фахівець Лупашко рівно пройшов осінню частину сезону і заслужив повагу Поворознюка, що власник і президент клубу висловив у дозволі на суттєвіше посилення команди.
Прийшли: з.Романченко (ФК Чернігів Д2), п.Панасенко (ФК Минай Д1), п.Сад (Металург Д2), п./н.Альваро (ост.кл.: ПФК Львів Д1), н.Стефен (Ха-Тінь В'єтнам Д1).
Пішли: з.Осипенко (ФК Чернігів Д2 ор.), з.Ставничий (Колос U-19 п/ор.→Діназ Д2 ор.), п.Місержи (Поділля Д2 ор.), п./н.Запорожець (Оболонь Д1).
Всі контрольні матчі: Олімпія Савинці – 4:0, ФК Рокита – 1:0, Кремінь – 3:1, ТГ Великі Сорочинці – 0:5, СК Полтава – 2:1, Чорноморець – 3:1, Кремінь – 3:2, ФК Олександрія – 0:0, СК Полтава – 2:1, Металург – 0:1, Кривбас – 4:4, Агротех – 0:0
Завдання: «Для мене головне – підвищення у класі, і хочеться обійтися без нервів у стикових матчах», – цитує головного тренера Інгульця Владислава Лупашка видання Sport.ua.
Оцінка трансферної діяльності: 4/5
Артур Валерко: Єдина суттєва втрата для Інгульця – це старожил півзахисту Запорожець. Замінити найкращого асистента буде важко, проте штаб перестрахувався, підписавши одночасно Панасенка та Сада. В атаку прибули легіонери Альваро та Стефен, які вже виступали в Україні, а нігерієць – так і саме в цій команді. В захист запросили Романченка, якого примітили в минулому році в Чернігові. Кажуть, розпад запорізького Металурга Інгулець може використати не тільки в плані атакувального півзахисника Сада, тож це можуть бути не всі трансфери петрівців.
Прогноз на чемпіонат: 2 місце
Артур Валерко: хоча відставання від Карпат в об’єднаній таблиці – всього три очка, насправді важко буде випередити львів’ян, у яких значно більша глибина складу. На довшій дистанції це дуже дасть про себе знати.
ЛІВИЙ БЕРЕГ (3-є місце)
Гравці Лівого берега, фото: ФК Лівий берег
Артур Валерко: Лівий берег послідовно пройшов чемпіонат України серед аматорів і Другу лігу, не провівши там повних сезонів, але його злет перервав початок війни. Втім, президент Лавренко був налаштований серйозно, тож відновив виступи команди після 1,5-річної паузи.
Прийшли: в.Іваненко (Лівий берег юн.), в.Механів, з.Соколов (обидва – Нива Тернопіль Д2), з.Сідней (Таквартінга Бразилія), п.А.Ю.Запорожан (ост.кл.: Лівий берег Д3), п.Мисик (Рух Д1), п.Сердюк (ФК Чернігів Д2).
Пішли: п.Янковський (ФК Лісне КОАФ ам.), п./н.Вакуленко (Дружба Д3), п./н.Репета (Blago-Юність ААФУ ІФАФ ам.), п./н.Голуб (Нива Тернопіль Д2), п./н.Куліш (Поділля Д2), в.Чернятинський.
Всі контрольні матчі: Дружба – 0:0, Зоря U19 – 5:0, Вікторія – 2:0, ЯК Чернігів – 2:1, Полісся – 0:1, Локомотив – 1:1, ПФК Звягель – 0:1, Діназ – 1:1, Штурм – 5:0, ЮКСА – 5:1, Штурм – 1:2, Полісся Ставки – 4:1.
Завдання: «Попереду очікує багато складної роботи на футбольному полі та поза ним. Не хочеться забігати в майбутнє, і ось чому. Від другого місця групи «Чемпіонська» відстаємо лише на шість очок, тому у нас є всі шанси. Є ще й зона плей-оф до УПЛ. Рухатимемося від гри до гри», – сказав головний тренер Лівого берега Віталій Первак в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
Оцінка трансферної діяльності: 4/5
Артур Валерко: Лівий берег мав певні проблеми на першому етапі, коли надовго вибув через травму один основний центрбек, а інші періодично випадали через перебір карток. Зараз тренерський штаб постарався вирішити цю проблему запрошенням низки нових оборонців. Також привертає увагу запрошення багаторічного лідера Ниви (Тернопіль) Механіва, який поконкурує за воротарську позицію з найкращим за цифрами воротарем Першої ліги Чеботарьовим. Явно під основу розглядається досвідчений Мисик із Руху – різноплановий півзахисник із хорошою школою. Спробує показати себе молодий вінгер Сердюк із Чернігова. А от що означає повернення 40-річного ветерана Запорожана, поки неясно.
Прогноз на чемпіонат: 3 місце
Артур Валерко: кияни не втратили жодного важливого гравця та навіть не погіршили глибини складу, от тільки, на відміну від конкурентів, їхнє посилення не було статусним або якісно новим.
ФСК МАРІУПОЛЬ (4-е місце)
Гравці Маріуполя, фото: ФСК Маріуполь
Артур Валерко: клуб-сенсація цього сезону – із аутсайдерів вибився в чемпіонську групу, і хто б повірив, що рік тому ФСК Маріуполь програв у плей-оф хустянам і не мав би навіть грати в цьому сезоні, якби не зняття з турніру Скорука.
Прийшли: з.Малакі (Діназ Д2 п/ор.→Колос Д1 п/ор.), з.Маткобожик (Металіст Д2), з.Фатєєв (Оболонь Д1), з./п.Жовтенко (Партизан Кодра КОАФ ам.), п.Задоя (Поділля Д2), п.М.Зубков (Денгофф Денихівка КОАФ ам.), п.Мнишенко (Нива Бузова Д2), п.Плакса (ФК Олександрія Д1 ор.), п./н.Савін (ЛНЗ Черкаси Д1).
Пішли: з.Мамросенко, п./н.Тепляков (всі – Кудрівка-Нива Д2), п.Махиня (ФК Кудрівка Д3), з.Павлиш (з осені; Равшан Таджикистан Д1), п.Чернецький, н.Літюк.
Всі контрольні матчі: СК Полтава – 0:0, Металург – 2:0, Ворскла U19 – 1:0, ФК Тростянець – 1:1, ПФК Звягель – 3:1, Поділля – 3:0, ФК Яско – 9:0, Нива Вінниця – 2:4, ФК Чернігів – 2:0, Діназ – 3:2.
Завдання: «Клуб хоче прогресувати, і якщо вийде піднятися вище, всі будуть щасливі», – сказав головний тренер маріупольців Олег Краснопьоров видання Sport.ua.
Оцінка трансферної діяльності: 4/5
Артур Валерко: ще не так давно такі трансфери, які зараз собі дозволив ФСК Маріуполь, були б неможливими. Проте зараз Фатєєв приходить у захист, Задоя – в середню лінію, Савін займе місце вінгера. А Плакса, в попередньому офіційному матчі забивши два м’ячі в УПЛ, може стати основним креативником азовців.
Прогноз на чемпіонат: 4 місце
Артур Валерко: За останній рік з новим спонсором ФСК Маріуполь значно підвищив свою амбітність і можливості. Якщо непогане посилення спрацює, у команди є всі шанси пробитися в плей-офф за місце в УПЛ (для цього треба посідати 3-4 позиції).
ЕПІЦЕНТР (5-е місце)
Гравці Епіцентра, фото: ФК Епіцентр
Артур Валерко: футбольний клуб потужної мережі будівельних гіпермаркетів не перший рік грає в ПФЛ, зусиллями Нагорняка та Надуди тут вдалося створити міцний колектив і поставити дуже раціональну гру, яка відповідає скромним кадровим ресурсам.
Прийшли: –
Пішли: –
Всі контрольні матчі: Чайка – 1:1, Денгофф – 3:3, Дружба – 1:3, Кудрівка-Нива – 2:2, ЮКСА – 1:1, Діназ – 1:1, Нива Вінниця – 3:0, Локомотив – 1:0.
Завдання: «У «Чемпіонській» групі кожен заліковий бал буде на вагу золота. Але це навіть добре, бо хлопці будуть відповідальнішими. Чим більше таких напружених матчів буде, тим краще, адже це можливість для футболістів зростати», – цитує головного тренера Епіцентра Сергія Нагорняка клубна пресслужба.
Оцінка трансферної діяльності: 3/5
Артур Валерко: ми можемо лише підозрювати, які насправді завдання у клубу в цьому сезоні, проте відсутність будь-яких кадрових змін промовисто натякає, що Епіцентр не дуже засмутиться, якщо не фінішує вище, ніж зимував. Але й це буде важко, тому що конкуренти не втрачали час і посилилися. Хіба що виняткова, за нинішніми часами, зіграність допоможе Нагорняку.
Прогноз на чемпіонат: 8 місце
Артур Валерко: жодного посилення, тоді як непогано було б підсилити атаку, опорну зону та один із флангів оборони – і це як мінімум.
ВІКТОРІЯ (6-е місце)
Команда Вікторії, фото: ФК Вікторія
Артур Валерко: ще один клуб, який відновив виступи після 1,5-річної паузи та досить рівно й спокійно пройшов перший етап. Утім, усе справжнє починається для Вікторії саме зараз, і буде нагода оцінити посилення.
Прийшли: з.Данилюк (Буковина Д2), з.Корохов (Нива Бузова Д2), з.Кравчук (ФК Минай Д1), п.Копил, н.Нич (обидва – ЛНЗ Черкаси Д1), п.С.Шарай (Верес Д1 ор.).
Пішли: з.Зозуля (Дружба Д3), з./п.Сахно (ФК Чернігів Д2), з.Бичков, п./н.Мишенко, н.Галенко н.Здирко.
Всі контрольні матчі: Ворскла U19 – 3:0, ФК Тростянець – 1:0, Лівий берег – 0:2, Скала 1911 – 1:0, Юність – 2:1, Минай U19 – 3:1, Нива Тернопіль – 2:0, Поділля – 1:0, Прикарпаття – 0:3, Нива Тернопіль – 2:1, Дружба – 2:2.
Завдання: «Особливих задач стосовно Чемпіонської ліги немає. Нам треба ще вчитися і підсилюватися. Вікторія пройшла хорошу школу в Першій лізі Б, але попереду матчі з новими командами, з якими ще не грали. Лідерство штучно не створиш. З часом побачимо: хто проявить себе, той і стане лідером», – приводить слова головного тренера Вікторії Анатолія Безсмертного пресслужба ПФЛ.
Оцінка трансферної діяльності: 4/5
Артур Валерко: загалом сумчани добротно посилилися: обидва фланги захисту й центр, позиції під нападником і центрфорвард доукомплектовані добротними гравцями, обкатаними в Першій лізі та вище. Проте все ж без досвідченого Галенка є занепокоєння щодо атаки, а Зозуля та Бичков привчили вважати себе добротними, досвідченими фулбеками. Ці заміни можуть бути не безболісними.
Прогноз на чемпіонат: 5 місце
Артур Валерко: будуть до останнього боротися за плей-оф, але все ж є перевага в більш молодої за середнім віком маріупольської команди завдяки меншому травматизму та більшому запасу сил.
СК ПОЛТАВА (7-е місце)
Гравці Полтави, фото: СК Полтава
Артур Валерко: містяни прогресують неспішно, проте неухильно. Ще не так давно грали в аматорах і Другій лізі, в минулому сезоні були в групі «Вибування» і там розгромно програвали деяким аутсайдерам, а зараз цілком собі заслужено зіграють у групі «Чемпіонська».
Прийшли: п./н.Марусич (Верес Д1), п./н.Одарюк (ФК Минай Д1).
Пішли: з.Мігунов (ФК Кудрівка-Нива Д2), н.Гарнага (ФК Хуст Д2).
Всі контрольні матчі: СК Полтава – 0:1, ФСК Маріуполь – 0:0, Ворскла U-19 – 4:1, Металург – 2:1, Інгулець – 1:2, ФК Тростянець – 2:0, Дружба – 4:2, Інгулець – 1:2, Кремінь – 4:0, Гірник-Спорт – 2:0.
Завдання: «Хотілося б побачити кращий результат. На мою думку, ми можемо спокійно поборотися за першу п’ятірку», – цитує президента СК Полтава Сергія Іващенка клубна пресслужба.
Оцінка трансферної діяльності: 4/5
Артур Валерко: минулого сезону та влітку СК Полтава оновилася значно більше, тож зараз, судячи зі всього, сподівається на стабільність складу та зіграність ігрових зв’язків. На це є підстави. До того ж, із точковим посиленням із УПЛ (гравцями, які є земляками – вихованцями полтавського футболу), має стати сильнішою атака, до того залежна від форми та травм лідерів.
Прогноз на чемпіонат: 6 місце
Артур Валерко: це той випадок, коли команда є стабільною, а при цьому ще й підсилилася. Одарюк і Марусич – добре знайомі в рідній області, мають всі шанси якісно точково посилити добротний склад полтавців.
АГРОБІЗНЕС (8-е місце)
Команда Агробізнеса, фото: ФК Агробізнес Волочиськ
Артур Валерко: волочищани також скористалися правом призупинити виступи, адже більшість керівництва та менеджменту Агробізнесу на війні, проте зараз відновили виступи й відразу заслужили симпатії. Адже, комплектуючись скромно, без зірок, Агробізнес пробився в групу «Чемпіонська», залишивши позаду декого з більш зірковим складом.
Прийшли: з.Лойко (Січ Добряни ЛАФ ам.), з.Слива (Нива Тернопіль Д2), з./н.Войтіховський (Поділля Д2), п.Касімов (Кремінь Д2).
Пішли: п.Грицак (Blago-Юність ААФУ ІФАФ ам.), п.Зоренко (ФК Кудрівка Д3), п./н.Тяпкін (ФАТ Подоляни Тернопіль ААФУ АФТ ам.).
Всі контрольні матчі: Скала 1911 – 1:1, Рух-2 – 1:1, Куликів-Юність – 0:0, Прикарпаття – 0:1, Буковина – 0:2, ФК Хуст – 2:0, Металіст – 3:2, ФК Хуст – 2:1, ПФК Звягель – 0:0, Вільхівці – 2:0, Металіст – 1:2.
Завдання: «Завдання на «чемпіонський раунд» стоятимуть ті самі, як і на першому етапі сезону — перемагати у кожному матчі. Якщо команда гратиме у хороший комбінаційний футбол, результат сам по собі нікуди не дінеться», – цитує головного тренера Агробізнеса Олександра Чижевського Sport.ua.
Оцінка трансферної діяльності: 3/5
Артур Валерко: обійшовшись без втрат основних гравців, Агробізнес постарався підсилити центр і фланги захисту та півзахисту. Окремо стоїть Войтіховський із Поділля – він може зіграти захисника, опорника та навіть центрфорварда, чим вимушено займався в сусідньому Поділлі через травму Карпенка.
Прогноз на чемпіонат: 7 місце
Артур Валерко: Агробізнес здійснив справжнє диво, командою із вільних агентів і резервістів пробившись у чемпіонський раунд. Але для потрапляння в четвірку найкращих, звісно, потрібне було якісно вище посилення із гравців зовсім іншого профайлу та резюме. Наразі будь-яке місце, не нижче восьмого, буде задовільним, а вище – хорошим. Все інше – диво.
КУДРІВКА-НИВА (9-е місце)
Гравці Кудрівки-Ниви, фото: ФК Кудрівка-Нива
Артур Валерко: бузівська Нива тріумфально виграла Другу лігу, потім змінила тренерський штаб і половину складу – та взимку оголосила про припинення фінансування зі сторони засновника та головного інвестора. Велика посередницька робота ПФЛ і КОАФ дозволила врятувати клуб. Президент ФК Кудрівка Солодаренко погодився дограти сезон під об’єднаним брендом.
Прийшли: гол.тр.Локтіонов (Кремінь-2 Д3), тр.Назаренко, тр.вор.Карпов (всі ‒ Кремінь Д2), в.Закорський (Буковина Д2), з.Гагун (Верес Д1), з.Мамросенко, п./н.Тепляков (всі – ФСК Маріуполь Д2), з.Мачелюк (Зірка Кропивницький ААФУ), з.Мігунов (СК Полтава Д2), з.Николишин (Металург Д2), з.Сердюк, п.Чепурненко, н.Кулик (всі – ФК Кудрівка Д3), з.Скляренко, п.Захаревич (обидва – Дружба Д3), п.Вечурко (Чайка Д3), п.Гулько (Зоря Д1 ор.), п.Матвєєв (Карпати Д2 ор.), п.Рогозинський (ФК Минай Д1), п.Фальковський (Металург Д2 п/ор.→Кремінь Д2), п./н.Коркішко (ост.кл.: Металіст Д1).
Пішли: в.Захарчук (Нива Вінниця Д3), з.Дворовенко, п.Будняк, п.Шалфєєв, п./н.Книш (всі – Буковина Д2), з.Корохов (Вікторія Д2), з.Ю.Потімков (Металіст 1925 Д1 п/ор.), з.Прокопчук (ФК Минай Д1), п.Мельник (Нива Вінниця Д3), п.Мнишенко (ФСК Маріуполь Д2), п.Паламар, п.Шамич, н.Сергійчук (всі – Діназ Д2), п.Турчанов (Штурм Іванків ААФУ КОАФ ам.), гол.тр.Жабченко, тр.Сак, тр.Шевченко, п./н.Літовченко, н.Урсолов.
Всі контрольні матчі: Лісне – 2:1, Локомотив – 1:1, ЮКСА – 2:1, ФК Чернігів – 0:0, Епіцентр – 2:2, Дружба – 3:2, Полісся Ставки – 0:1, Чайка – 0:0, ФК Кудрівка – 4:2, ФК Олександрія – 1:2
Завдання: «У нас всього 10 матчів, і кожне очко буде на вагу золота. До кожного суперника ми готуватимемося серйозно, аналізувати його, моделювати гру проти нього. До кожної команди ми готуємося дуже серйозно та максимально працюємо над тим, щоб не втрачати очки», – цитує наставника команди Романа Локтіонова пресслужба клубу.
Оцінка трансферної діяльності: 3/5
Артур Валерко: від осінньої команди залишиться лише кілька гравців, фактично стартовий склад матиме 9-10 новачків, а загалом у клубі 18 свіжопідписаних футболістів. Причому, що особливо важливо, на місця тих же Прокопчука, Турчанова, Паламаря, Сергійчука прийдуть або менш досвідчені, або не зовсім основні в попередніх командах футболісти. Можемо трактувати це як роботу на майбутнє – якщо дивитися на Кудрівку-Ниву з такого ракурсу, є логіка в саме такій трансферній кампанії.
Прогноз на чемпіонат: 9 місце
Артур Валерко: це третє трансферне вікно за останній рік, і Нива (Бузова) знову дуже серйозно оновлюється. Такі радикальні зміни ставлять складні завдання перед третім з 2022 року головним тренером команди. І треба відразу сказати – на місця колишніх лідерів прийшли, переважно, не настільки ж досвідчені гравці. А Захаревич, Вечурко, Чуперненко та Коркішко, при всій повазі, прийшли зі слабкішого рівня. За таких обставин піднятися в таблиці – означає дуже сильну тренерську роботу. Прямо скажемо, більшість конкурентів будуть виконувати легші кадрові завдання.
ПРИКАРПАТТЯ (10-е місце)
Команда Прикарпаття, фото: МФК Прикарпаття
Артур Валерко: Команда рідного краю взяла й змінила трансферну політику – з’явилися футболісти з інших міст, вихованці клубів УПЛ. Можливо, це не дало різкого прориву, проте в групу «Чемпіонська», на відміну від минулого сезону, підопічні Рипана та Яцурака потрапили.
Прийшли: в.Барасюк, п.Беспалько (всі – Прикарпаття-Тепловик ІФАФ ам.), в.Кучерук (ост.кл.: Зоря Д1), з.Болденков (Поділля Д2), н.Кос (ЮКСА Д3).
Пішли: в.Герич (Благо-Юність ААФУ ІФАФ ам.), з.Писко (з осені), в.Піцан, з.Матушевський, н.Дмитрук.
Всі контрольні матчі: Дністер – 1:0, ФК Хуст – 3:0, Агробізнес – 1:0, Нива Тернопіль – 2:0, Рух-2 – 2:2, Вікторія – 3:0, Поділля – 2:0, Скала 1911 – 1:0.
Завдання: «Поки не розмовляли про це з керівництвом. Завдання мінімум – покращити своє дев’яте місце, яке команда посіла у минулому сезоні. Будемо боротися за місця з четвертого по восьме», – цитує тренера Прикарпаття Ярослава Марцінківа клубна пресслужба.
Оцінка трансферної діяльності: 3/5
Артур Валерко: якщо вважати, що Прикарпаття хоче піднятися вище, звісно, очікувалося більшого посилення. Проте хороша новина – ні воротар Бобинець, ні нападник Хома, які проводять проривний сезон, команду не покинули. Серед запрошених мінімум троє будуть під основний склад.
Прогноз на чемпіонат: 10 місце
Артур Валерко: ми б навіть не сумнівалися в нашому прогнозі, якби не фірмові вольові якості Прикарпаття. Тому там, де інші програють, ця команда може перевершити очікування.
Група «Вибування»
МЕТАЛУРГ (1-е місце)
Гравці Металурга, фото: МФК Металург Запоріжжя
Артур Валерко: міський футбольний клуб спершу оголосив про зняття резервного складу з Другої ліги, потім – про відхід практично всіх досвідченіших гравців і наставників першої клубної команди. Звісно, від колективу, який був у сантиметрах від групи «Чемпіонська», мало що залишилося. Проте добре, що вони дограють хоча б Першу лігу, інше було б тяжким ударом для цілісності календаря.
Прийшли: тр.→в.о.гол.тр.А.Гай, в.Лавута, в.Ніколаєнко, в.Омельяненко, з.Івасюк, з.Ішимський, з.Костюченко, з.Омельченко, з.Страдс, п.Клопижніков, п.Ковальський, п.Кузьмович, п.Лапко, п.Хуссін, п.Юдін, н.Васильченко, н.Куралех, н.Близнюк (всі – Металург-2 Д3), з.Бойко, п.Височин, п.Калашнік, п.Місанов, н.Заіченко, н.Кадук, н.Костюченко (всі – ДЮСШ Металург юн.).
Пішли: гол.тр.Микитин, тр.Руденко, з.Басов (Штурм Іванків ААФУ), з.Николишин (ФК Кудрівка-Нива Бузова Д2), з./п.Палюх (Дружба Д3), п.Іродовський (Металург-2 Д3→Карпати Д2 ор.), п.Сад (Інгулець Д2), п.Сейтхалілов (Діназ Д3), п.Сніжко (Дружба Д3), п.Фальковський (Нива Бузова Д2 п/ор.→Кремінь Д2), н.Галата (Кремінь Д2 п/ор.→Грабіня Латвія Д1 ор.), з.Польовий, з.Сокол, з./п.Білоцерковець, п.Крапивний, п.Піддубний, п./н.Могильний.
Всі контрольні матчі: Ворскла U-19 – 1:0, ФСК Маріуполь – 0:2, СК Полтава – 1:2, Агротех – 2:1, Колос – 2:0, Гірник-Спорт – 3:2
Завдання: Запорізький клуб має великі фінансові проблеми, тому головне завдання – зберегти команду.
Оцінка трансферної діяльності: 0/5
Артур Валерко: Металург-2 був добротною резервною командою для Другої ліги, а він же ще й не всіх зберіг – наприклад, Толок відправився в словацький ДАК, а Корнійчук і Іродовський – у Минай і Карпати відповідно. Тож Першу лігу дограватиме щось близьке до складу, який грав у аматорських змаганнях до повномасштабної війни. Але без мега-талановитих Нестеренка, Толока та ще кількох звичних основних гравців «двієчки».
Прогноз на чемпіонат: 6 місце
Артур Валерко: радикально скотитися вниз буде важко – все ж багато очок здобуто восени, проте й серед лідерів залишитися буде важко. Все-таки в групі «Вибування» більшість учасників – міцні лігові бійці з нормальним фінансовим становищем і комплектацією.
БУКОВИНА (2-е місце)
Гравці Буковини, фото: СФК Буковина
Артур Валерко: головні постачальники новин зимового антракту – адже, коли в клуб прийшов засновник мережі супермаркетів Dmart Дубинський, Буковина змогла собі дозволити небувало масове та якісне посилення. Фактично на наших очах створюється нова команда під завдання.
Прийшли: тр.Соловйов (ост.кл.: ВПК-Агро Д2), тр.Комарницький, тр.вор.Білан (обидва – ЛНЗ Черкаси Д1), в.Каневцев (ост.кл.: Діла Грузія Д1), з.Гарькавенко (ФК Олександрія Д1 ор.), з.Лопирьонок (ЛНЗ Д1), з.Солдат (ФК Минай Д1), з.Дворовенко, п.Будняк, п.Шалфєєв, п./н.Книш (всі – Нива Бузова Д2), п.Гончарук (Кривбас Д1 п/ор.→Шахтар Д1), п.Хамелюк (ЛНЗ Черкаси Д1), н.Андрейчук (ФК Олександрія Д1 ор.), тр.→сп.дир.Гр.Чурілов.
Пішли: в.Закорський (ФК Кудрівка-Нива Д2), з.Данилюк (Вікторія Д2), з.Пасічник (Поділля Д2), з.Червінський (ФК Хуст Д2), п.Паламарчук (Кремінь Д2), з.Емре Мануіла, з.Штифанович, п.Глагола, н.Скотаренко
Всі контрольні матчі: Буковина U19 – 1:0, Поділля – 3:2, Агробізнес – 2:0, СХІ – 11:0, Скала 1911 – 3:1, Металіст – 2:1, ПФК Звягель – 3:0, ФК Хуст – 6:0.
Завдання: «Ми підготуємося добре для того, щоб вже влітку команді ставити завдання наступного сезону вийти в Вищу лігу чемпіонату України. Сезон 2024/25 – ми повинні вирішити питання і вийти в Прем'єр-лігу», – сказав власник Буковини Володимир Дубинський в програмі «ПРОФУТБОЛ Digital».
Оцінка трансферної діяльності: 5/5
Артур Валерко: Мельничук героїчно утримував команду в Першій лізі з численними кадровими проблемами, проте зараз отримав настільки сильне та різноманітне поповнення, що в стартовому складі можна випускати по 7-10 новачків. Інша справа, що це короткотривале посилення (є ветерани, гравці з оренд і ті, хто навряд чи доросте до УПЛ).
Прогноз на чемпіонат: 1 місце
Артур Валерко: як для нижньої десятки, склад достатньо сильний, щоб здолати 4-очкове відставання від кризового Металурга. Єдине – чи не буде труднощів зігравання настільки сильно оновленої команди?
ПОДІЛЛЯ (3-є місце)
Гравці Поділля, фото: ФК Поділля
Артур Валерко: посеред сезону у хмельницького клубу виникли проблеми з фінансуванням, гостро стояло навіть питання майбутнього Поділля. Втім, на старт вони вийшли, більше того – в досить добротному складі.
Прийшли: тр.вор.Федоренко (Аксу Казахстан Д1), з.Ковальчук, п./н.Гамолов (всі – Поділля юн.), з.Пасічник (Буковина Д2), п.Гемега (Діназ Д2), п.Місержи (Інгулець Д2 ор.), п./н.Куліш (Лівий берег Д2), п./н.Федоров (Колос Полонне ААФУ ХмОАФ ам.), н.Кобзар (Діназ Д2 п/ор.→ ФК Олександрія Д1).
Пішли: тр.вор.Крупниченко (Подоляни Тернопіль ААФУ), з.Болденков (Прикарпаття Д2), з./н.Войтіховський (Агробізнес Д2), п.Биков (Чайка Д3), п.Задоя (ФСК Маріуполь Д2), п./н.Коваленко (Діназ Д2), п./н.Василенко.
Всі контрольні матчі: Нива Вінниця – 1:2, Буковина – 2:3, Подоляни – 3:1, ФСК Маріуполь – 0:3, Темп – 4:2, Вікторія – 0:1, Прикарпаття – 0:2, Дружба – 0:2, Дністер – 7:0.
Завдання: «Поділля буде існувати, але на якому рівні – оце питання. З якими амбіціями та якими задачами, чи вдасться футболістів зберегти? Ви розумієте, є заборгованість і не всі футболісти в змозі терпіти», – сказав головний тренер Поділля Віталій Костишин в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
Оцінка трансферної діяльності: 3/5
Артур Валерко: в цих умовах ми б навіть схилялися до міцної четвірки, якби не занадто серйозні втрати в захисті, центрі поля та атаці. Як відомо, пішов оборонець Войтіховський, який у Поділля грав нападника, а при цьому ж Карпенко – найбільш досвідчений бомбардир – знову травмувався. Добре, що орендували Кобзаря, що дає надію на вирішення цього ключового питання. А от чи вдасться залатати ще й оборону, тим більше, що Пасічник початок пропустить через карткове відсторонення, це питання.
Прогноз на чемпіонат: 5 місце
Артур Валерко: є цілком реальний ризик, що Поділля опуститься, тому що втрати серйозні, поповнення – не позбавлене проблем (хтось – травматичний, хтось – недосвідчений, а є ще й орендовані). Проте, на щастя, створений певний запас, щоб боротися й у такому складі за уникнення вильоту й навіть плей-оф.
НИВА, Тернопіль (4-е місце)
Гравці Ниви, фото: ФК Нива Тернопіль
Артур Валерко: минулого сезону тернополяни самі грали в групі «Чемпіонська», тепер поступилися цим правом. Далася взнаки особливість клубу: Нива надто часто звільняє тренерів і часто прощається з гравцями, які важливі для побудови гри та глибини складу. Як наслідок, восени місцями не вистачило якраз варіативності та свіжості. Хоча в цілому це міцна команда з низкою чеснот, перша з яких – сталевий характер.
Прийшли: в.о.гол.тр.→гол.тр.Стахів, в.Ольховий, з.Климак, п.Кицун, н.Довбецький (всі – ФК Минай U-19), п./н.Голуб (Лівий берег Д2).
Пішли: в.Механів, з.Соколов (обидва – Лівий берег Д2), з.Слива (Агробізнес Д2), п.Малащук (ФАТ Подоляни Тернопіль ААФУ АФТ ам.), п.Проців (з осені; Подоляни Тернопіль ААФУ АФТ ам.), н.Вольський (ФК Чернігів Д2).
Всі контрольні матчі: Дністер – 3:0, Благо-Юність – 2:2, Скала 1911 – 4:2, Минай – 0:1, Вікторія – 0:2, Прикарпаття – 0:2, ФАПФ – 6:1, Карпати – 1:2, Вікторія – 1:2, Дружба – 2:1, Минай U19 – 4:1.
Завдання: «На другому етапі стоятиме завдання посісти якомога вище місце у Першій лізі», – цитує головного тренера команди Олександра Стахіва клубна пресслужба.
Оцінка трансферної діяльності: 3/5
Артур Валерко: ми поки не знаємо, як проявлять себе хлопці з юнацької першості. Проте добре пам’ятаємо, що ще не так давно Проців, Малащук, Соколов були стабільними гравцями основи, Вольський – здорово виходив на заміни і навіть забивав. А Механіва так взагалі замінити важко, це культовий для тернополян персонаж, рівня, можливо, Паньківа, Нікітенка, Тяпушкіна.
Прогноз на чемпіонат: 3 місце
Артур Валерко: всупереч усім важливим пересторогам, про які ми сказали раніше, у Ниви – міцна та добре зіграна команда. Якщо восени їй треба було зіграти 18 турів, то зараз – 10. На такій дистанції може згладитися відсутність якісного резерву та втрата кількох основних гравців. Але це за умови, що нові воротар, центрхав і правий півзахисник ввійдуть добре й відразу себе проявлять.
ГІРНИК-СПОРТ (5-е місце)
Гравці Гірника-Спорт, фото: ФК Гірник-Спорт
Артур Валерко: молодий тренер Куценко взявся працювати з так само молодими підопічними. Восени Гірник-Спорт встиг піднести кілька сюрпризів у чемпіонаті та кубку, у тому числі відібрав очки в лідера – Інгульця – на його полі. Проте навесні футбол стане раціональнішим, а ціна помилки – більшою. І от тут ми дивимося на зміни в складі…
Прийшли: в.Шухман (Нива Вінниця Д3), з.Подейко (Верес U-19 ор.), п.Дудка (ФК Рокита АФП ам.), п.Інносент (Рух-2 Д3), п.Чуквуемека (ФК Миколаїв ЛАФ ам.), н.Студенко (Васт Д3).
Пішли: в.Проценко (Металіст 1925 Д1), з.Сорока (Манглеруд Норвегія Д5), з./п.Кальчук, п.Молько (обидва – Кремінь Д2 п/ор.), п.Орнат (Дружба Д3), п.Петров, п.Янчук, п./н.Жуков.
Всі контрольні матчі: Рокита – 6:2, Кремінь – 1:5, Колос Великі Сорочинці – 1:2, Олімпія – 0:0, Інгулець U19 – 3:0, Кремінь-2 – 2:2, Зірка – 0:0, Металург – 2:3, Агротех – 2:1, СК Полтава – 0:2.
Завдання: «Ніяких високих завдань керівництво не ставить. Завдання – залишитися у Першій лізі», – сказав наставник Гірника-Спорт Валерій Куценко клубній пресслужбі.
Оцінка трансферної діяльності: 4/5
Артур Валерко: …а вони, зміни, відчутні, проте не вирішальні. Пішло кілька гравців, які регулярно грали в основі – проте як утримати того ж Проценка, яким зацікавилися в УПЛ? Та чи й було моральне право його затримувати? На зміну голкіперу, який добре себе проявив, прийшов Шухман – ще один давно відомий талант, який уже гостро потребує ігрової практики. Проте рівно це можна сказати про кожного новачка – включаючи нігерійських легіонерів із Львівщини та нападника Студенка, який намагався пробитися в Першу лігу ще через МФК Миколаїв.
Прогноз на чемпіонат: 8 місце
Артур Валерко: певний запас міцності в команди є, та й ці хлопці – вже зовсім не ті, якими вони були на старті сезону. Проте поруч – значно досвідченіші конкуренти, в тому числі й ті, хто готовий витрачатися.
МЕТАЛІСТ (6-е місце)
Гравці Металіста, фото: ФК Металіст
Артур Валерко: ще недавно грали в УПЛ, а тепер ризикують опинитися в Другій лізі. Такі, на жаль, реалії Металіста. Здібні молоді гравці тут потихеньку прогресують.
Прийшли: з.Порох (Карпати Д2 п/ор.).
Пішли: в.Папст (ЛНЗ U-19), з.Маткобожик (ФСК Маріуполь Д2), п.Віктор Ян (Дунав Болгарія Д2), п./н.Кобак (ФК Лісне КОАФ ам. в/а), п./н.Пауліньо Бойя (Америка МГ Бразилія Д2 п/ор.→Мірассоль Бразилія Д2), н.Пейшоту (Атлетико Гояненсе Бразилія Д1 п/ор.→Джубіло Івата Японія Д1 в/а), н.Ріаскос (Газіантеп Д1 Туреччина п/ор.→ЦД Вест Коаст Китай Д1).
Всі контрольні матчі: Минай – 1:1, Карпати – 1:4, Скала 1911 – 2:2, Агробізнес – 2:3, Буковина – 1:2, Карпати-2 – 3:1, СХІ – 8:0, Агробізнес – 2:1.
Завдання: «Для нас головне залишитися у Першій лізі. Безумовно, з огляду на конкуренцію, це зробити буде непросто, але все у наших руках. Потрібно працювати, працювати та ще раз працювати», – сказав головний тренер Металіста Андрій Аніщенко пресслужбі ПФЛ.
Оцінка трансферної діяльності: 1/5
Артур Валерко: що й говорити, цю б молодь – підсилити, то й можна було б навіть не переживати за збереження першолігової прописки. А тут не тільки про Пейшоту чи Ріаскоса мова не йде, а навіть про якісного більш досвідченого центрбека чи опорника. В підсумку найкраща новина – повернення з Карпат Пороха, а також те, що із дійсно талановитих хлопців ще нікого не розібрали в УПЛ. Там є такі.
Прогноз на чемпіонат: 9 місце
Артур Валерко: від вильоту може врятувати тільки диво – або Ярославський вийде в ефір і повідомить, що знову «захворів» командою, або ті хлопці, які зараз викликаються в юнацькі збірні, різко спрогресують і зроблять різницю.
КРЕМІНЬ (7-е місце)
Гравці Кременю, фото: ФК Кремінь
Артур Валерко: це перша нагода Климовського перебудувати команду під себе, він, безсумнівно, вже має повне розуміння, що треба покращити в Кремені, тож може вдумливо працювати. Те, що команда другий сезон поспіль не вийшла в групу «Чемпіонська», було навіть закономірним при всіх втратах. Значно важливіше, щоб навесні вона заграла так, аби не довелося захищатися від вильоту.
Прийшли: тр.вор.Ю.Чумак (ост.кл.: Кремінь-2 Д3), в.Коркодим (Верес Д1 ор.), з./п.Кальчук, п.Молько (обидва – Гірник-Спорт Д2 п/ор.), п.Обаміна (Рух-2 Д3), п.Паламарчук (Буковина Д2), п.Пастернак (ЮКСА Д3), п.А.Уманець (Локомотив Київ Д3), н.Куць (ФК Рокита АФП ам.).
Пішли: тр.Назаренко, тр.вор.Карпов (всі ‒ ФК Кудрівка Д3), в.Слуцький, з./п.Кальчук (обидва – Чайка Д3), п.Касімов (Агробізнес Д2), п.Кіреєв (ЮКСА Д3), п.Фальковський (Металург Д2 п/ор.→Нива Бузова Д2), н.Галата (Металург Д2 п/ор.→Грабіня Латвія Д1 ор.).
Всі контрольні матчі: Колос Великі Сорочинці – 3:1, Гірник-Спорт – 5:1, Олімпія – 4:1, Інгулець – 163, Рокита – 3:3, ФК Тростянець – 4:1, Інгулець – 2:3, Олександрія – 0:2, СК Полтава – 0:4.
Завдання: «Сподіваюся, що навесні Кремінь гратиме набагато краще. Докладатимемо зусиль, аби підійти до другої частини сезону у всеозброєнні й зберегти прописку в Першій лізі», – цитує головного тренера Кременя Ігоря Климовського клубна пресслужба.
Оцінка трансферної діяльності: 3/5
Артур Валерко: в основному, Кремінь має закрити всі позиції, проте по багатьох хлопцях є питання – деякі в Першій лізі в принципі не грали, іншим бракувало ігрової праткики, а хтось повернувся після оренди. Напряму команда не стала слабкішою, проте втратила нагоду підсилити центр поля та атаку.
Прогноз на чемпіонат: 4 місце
Артур Валерко: все-таки збереження Фальковського, Галати та Кіреєва значно підвищило б шанси Кременю на уникнення всіх турбот щодо залишку сезону. А так лишаються запитання – і навіть з приходом Куця ми пам’ятаємо про втрату (ще влітку) Галати та Вівдича.
ФК ЧЕРНІГІВ (8-е місце)
Команда Чернігова, фото: ФК Чернігів
Артур Валерко: «тигри» виграли кілька яскравих матчів, запам’яталися грандам Першої ліги, проте не змогли побороти свої певні проблеми та пережили кілька затяжних програшних, безвиграшних серій. Це й призвело до того, що ФК Чернігів опинився в утішному турнірі й тут не забезпечений від неприємностей щодо уникнення вильоту.
Прийшли: з.Осипенко (Інгулець Д2 ор.), з.Хондак (Верес Д1 ор.), з./п.Сахно (Вікторія Д2), п.Лянскоронський (ФК Кудрівка Д3), н.Вольський (Нива Тернопіль Д2).
Пішли: в.Коломієць (СК Марамуреш ААФУ ЗАФ ам.), з.Романченко (Інгулець Д2), п.Сердюк (Лівий берег Д2), п.Стрілець, п.Хомич.
Всі контрольні матчі: Лівий берег – 1:2, Дружба – 0:2, Кудрівка-Нива – 0:0, Колос Ковалівка – 1:2, ФСК Маріуполь – 0:2, Нива Вінниця – 1:2, ФК Кудрівка – 1:1.
Завдання: прагнуть зберегти місце в Першій лізі.
Оцінка трансферної діяльності: 4/5
Артур Валерко: з відходом Романченка утвориться «діра» в центрі захисту, Сердюк залишить проблему на лівому фланзі – причому, він міг зіграти в стилістиці вінгера чи інсайда. Підписані непогані гравці, деякі можуть стати справжньою знахідкою. Проте всі вони – молоді, так що важко прогнозувати, чи всі зіграють на рівні свого потенціалу.
Прогноз на чемпіонат: 7 місце
Артур Валерко: чернігівці за два сезони в Першій лізі зіграли низку хороших матчів, в тому числі проти багатих і амбітних суперників, тож у підсумку вигідно продали Романченка та Сердюка. Це – великий плюс, який показує перспективність ось такого приватного клубу з прямими інвестиціями. Проте при цьому ФК Чернігів – це наш Атлетик (Більбао). Вони шукають гравців винятково з прив’язкою до своєї області – або уродженців Чернігівщини, або вихованців місцевих клубів і їх колишніх гравців, або хоча б хлопців, у кого дідусі-бабусі звідси родом чи родичі сюди переселилися. При всій вишуканій красі такої кадрової філософії вона обмежує радіус селекції.
ДІНАЗ (9-е місце)
Гравці Діназа, фото: ФК Діназ
Артур Валерко: Діназ влітку відпустив низку основних гравців, зокрема, таких, як Мораренко, Оринчак, Кос, Корешков. Це далося взнаки на тривалій дистанції, де вишгородцям елементарно не вистачало запасу та досвіду. Звідси – слабенький очковий здобуток, який зараз змушує команду вкрай обережно поставитися до весняної частини сезону.
Прийшли: в.І.Потімков, з.Рудавський, п.Мартинюк, п.А.Ткачук (всі – Металіст 1925 Д1 ор.), в.Чернецький, п.Латута (всі – Діназ U-19 ДЮФЛУ), з.Ставничий (Інгулець Д2 п/ор.→Колос U-19 ор.), п.Мораренко (Металіст Д2), п.Паламар, п.Шамич, н.Сергійчук (всі – Нива Бузова Д2), п.Сейтхалілов (Металург Запоріжжя Д3), п./н.Борисенко (ост.кл.: Вікторія Д3), п./н.Коваленко (Поділля Д2).
Пішли: з.Баранов, з.Михайленко (обидва – ФК Кудрівка Д3 ор.), з.Калинчук (Куликів-Юність Нижня/Верхня Білка ААФУ ЛАФ ам.), з.Малакі (Колос Д1 п/ор.→ФСК Маріуполь Д2), з.Школьний (ФАПФ Івано-Франківськ ААФУ ІФАФ ам.), п.Гемега (Поділля Д2), п.Гулевський (УКД Івано-Франківськ АФУ), п.Матюшенко (ФК Олександрія Д1 п/ор.→ФК Минай Д1), н.Кобзар (ФК Олександрія Д1 п/ор.→Поділля Д2), в.Борисенко, в.Карнаушенко.
Всі контрольні матчі: Колос U19 – 4:2, Лісне – 1:1, Штурм – 1:2, Шахтар U18 – 1:1, Металіст 1925 U-19 – 2:0, Денгофф – 1:1 (по пенальті – 5:4), Штурм – 1:0, Дружба – 1:3, ФК Кудрівка – 0:0, Чайка – 3:3, Шахтар U19 – 1:2, Локомотив – 2:1, ПФК Звягель – 2:1, Лівий берег – 1:1, Колос Ковалівка – 1:1, Епіцентр – 1:1.
Завдання: «Прагнемо залишитися у Першій лізі. Наші конкуренти з групи А набрали більше очок, тому буде непросто. Кожна гра буде як остання», – цитує головного тренера Діназа Олександра Головка клубна пресслужба.
Оцінка трансферної діяльності: 5/5
Артур Валерко: у Діназа буде практично повністю оновлений захист і півзахист, попереду з’явиться досвідчений голеадор. Фактично вісім позицій на полі будуть не просто закриті, а якісно підсилені. Плюс є сподівання на прогрес наявних хлопців, перш за все, Кириченка та Литвинова.
Прогноз на чемпіонат: 3 місце
Артур Валерко: до певної міри, Діназу пощастило, що Металіст 1925 та ФК Олександрія затіяли чистку рядів. Інакше, звичайно, тут би не опинилися такі гравці, як Матюшенко та Кобзар восени, Мартинюк і Ткачук навесні, ну а ще із проблем бузівської Ниви та запорізького Металурга вдалося винести для себе найкраще. Тож у підсумку в Головка складається цілком боєздатна команда, якій до снаги не просто уникнути вильоту чи плей-офф, а за коротку весняну дистанцію вибратися поближче до лідерів.
ФК ХУСТ (10-е місце)
Команда Хуста, фото: ФК Хуст
Артур Валерко: дебютант Першої ліги мав усі шанси піднести позитивні сюрпризи, проте після початку сезону втратив дует основних нападників – братів Луцівих, а також основного воротаря Бєліменка. Останній повернеться, а от проблему з забивним нападником на цьому рівні важко вирішити навіть більш багатим учасникам ПФЛ.
Прийшли: з.Леднєв (ФК Минай U-19), з.Сираш (ФК Кудрівка Д3), з.Червінський (Буковина Д2), п.Курилець (Мал Коростень ЖОАФ ам.), п.Марій (Карпати Брошнів-Осада ІФАФ ам.), п./н.Янко (ост.кл.: Скала 1911 Д3), н.Гарнага (СК Полтава Д2), п.Новіков (УТК Паланка ФФЧО ам.).
Пішли: з.Скиба (ФК Минай Д1 п/ор.), з.Тихненко (Чехія ам.), п.Диянчук (ФК Минай Д1 п/ор.), п.В.Мердєєв (ФК Минай Д1 п/ор.→Скала 1911 Д3), в.М.Мердєєв, п.Вагін.
Всі контрольні матчі: Минай – 2:3, Прикарпаття – 0:3, Марамуреш – 0:4, Карпати – 0:0, Агробізнес – 0:2, Скала 1911 – 2:3, Карпати-2 – 2:1, Агробізнес – 1:2, Буковина – 0:6, ПФК Звягель – 0:2.
Завдання: «Важливо залишитися у Першій лізі за підсумками сезону. Для цього варто досягати максимального результату у кожному матчі. Необхідно досягнути прогресу у грі і тоді все вийде. Все у наших рука», – цитує наставника закарпатців Володимира Циткіна пресслужба ПФЛ.
Оцінка трансферної діяльності: 3/5
Артур Валерко: якщо на старті сезону було втрачено дует форвардів, то тепер центр оборони розгороджений. До того ж, пішов найдосвідченіший опорник Вагін, а ще – вінгер Мердєєв, який у цій команді закривав місце правого захисника. Посилення є, але нерівноцінне. Якщо той же Червінський навіть покращить правий фланг оборони, а Сираша можна буде пробувати як у захисті, так і в півзахисті, то по інших молодих хлопцях є питання. Залишається сподіватися на тренерський дар Циткіна, який і так здійснив диво, коли вивів ФК Хуст у Першу лігу в першому ж сезоні в ПФЛ.
Прогноз на чемпіонат: 10 місце
Артур Валерко: поки важко вияснити, за рахунок чого ФК Хуст може уникнути вильоту. Добре ще, що не всі гравці, якими цікавилися інші клуби чи хотіли відкликати з оренди власники, покинули хустян. Це залишає якісь надії.