Друга ліга перед стартом: топові легіонери Звягеля та ЮКСА, Дружба та Чайка створять конкуренцію лідерам

Переглядів 1828
Павло Клименко Павло Клименко
14 голосів
Друга ліга перед стартом: топові легіонери Звягеля та ЮКСА, Дружба та Чайка створять конкуренцію лідерам
Анонс Другої ліги, колаж: «Український футбол»
Прогноз і розбір усіх змін і переходів у клубах Першої ліги ПФЛ – в одній великій статті у нас на «УФ». Павло Клименко та Артур Валерко розбирають ПФЛ перед початком весняної частини сезону.

Друга ліга продовжує свій традиційний турнір у два кола. Проте інтрига у нас максимальна: двовладдя нагорі, сильна інтрига в боротьбі за плей-офф і відразу кілька команд, здатних на сюрпризи. 

  • чи втримає лідерство ПФК Звягель?
  • учасники молодіжного ЧС і вихованець Арсеналу – сила в ПФЛ?
  • чи вистоїть без Максимова та Шищенка «зимовий чемпіон»?
  • переможець всього серед аматорів Дружба дасть бій фаворитам?
  • ЮКСА зуміє адаптувати латиноамериканців, Селін і Есеола переживуть «другу молодість»?

Про це та більше – в прев’ю весняної частини Другої ліги на сайті «Український футбол». Основну інформацію підготував Павло Клименко, додавши коментарі креативного директора «УФ» Артура Валерка щодо трансферів і перспектив клубів. 

Друга ліга

ПФК ЗВЯГЕЛЬ (1-е місце)

Команда Звягеля, фото: ПФК Звягель

Артур Валерко: ще на перше коло ПФК Звягель підсилився добрим десятком гравців Полісся – недавніх чемпіонів Першої ліги. Починав сезон із Максимовим, але того забрали в Дніпро-1, далі до «зимового чемпіонства»  команду вів Шищенко – але й його забрали в УПЛ (знадобився житомирянам після відставки Калитвинцева). Причому, тренерські пертурбації не позначилися – що дуже аномально – ні на результатах, ні на якості гри. Як буде восени?

Прийшли: тр.→в.о.гол.тр.Гибалюк, в.Аніагбосо, з.Борель, з.Джарджу, н.Венделл Габріел (всі – Полісся Д1 ор.), в.Мартинов (Металіст 1925 U-19), п./н.Льюїс (ост.кл.: Арсенал Англія U-21).

Пішли: в.о.гол.тр.Шищенко (Полісся Д1), п./н.Ндукве (Полісся Д1), п.Лавренюк.

Всі контрольні матчі: Металіст 1925 U19 – 6:1, Верес U19 – 3:1, ФСК Маріуполь – 1:3, Нива Вінниця – 3:0, Лівий берег – 1:0, Діназ – 1:2, Буковина – 0:3, Агробізнес – 0:0, Севлюш – 5:3, ФК Хуст – 2:0.

Завдання: «Завдання на сезон перед командою озвучено – Перша ліга», – сказав екснаставник ПФК Звягель Сергій Шищенко в інтерв’ю Sport.ua.

Оцінка трансферної діяльності: 5/5

Артур Валерко: втрата Ндукве після такого ударного півріччя виглядала неминучою, а от в іншому за кадрами ПФК Звягель став помітно сильнішим. Останні придбання дали, як мінімум, необхідну підстраховку на найбільш вразливих позиціях (воротар, центрбек, опорник, вінгер). Якщо ще й виявиться, що легіонери швидко адаптуються, це буде великий ривок вперед.

Прогноз на чемпіонат: 1 місце

Артур Валерко: головний фаворит турніру отримав дуже багато допомоги від Полісся. Навіть виникло питання, а чи не фарм-клуб він? Президент клубу, нардеп Костюк навіть спеціально для «УФ» пояснив, так це чи не так. Єдине, що викликає сумнів – все-таки четвертий тренер за останній рік, це завжди болісно та таїть ризик системного збою в грі навіть при класних виконавцях.

ЮКСА (2-е місце)

Гравці ЮКСА, фото: ФК ЮКСА

Артур Валерко: клуб-дебютант ПФЛ зібрав склад у рекордно короткі строки, вгадав із усіма ключовими позиціями та прямо в розпал сезону адаптував новачків-бразильців. Стабільність фінансування, добротна власна інфраструктура, яка продовжує розвиватися, та сильна тренерська робота Цимбала дозволили розділити 1-2 місце з ПФК Звягель, а було шанси й одноосібно зимувати лідерами.

Прийшли: з.Селін (ЛНЗ Черкаси Д1), п.Кіреєв (Кремінь Д2), п.Кастро, п.Росіан (обидва – Форталеза Б Бразилія), н.Есеола (Штурм Іванків ААФУ), н.Матеус Гонсалвеш Фого (Уніао Фредерікенсе Бразилія).

Пішли: п.Бейєр (СК Марамуреш ААФУ ЗАФ ам.), п.Козак (ФК Тростянець Д3), п.Пастернак (Кремінь Д2), п.Цуркан (Скала 1911 Д3), н.Кос (Прикарпаття Д2).

Всі контрольні матчі: Кудрівка-Нива – 1:2, Оболонь – 0:1, Епіцентр – 1:1, Полісся Ставки – 1:3, Верес – 0:0, Зоря U19 – 3:1, Штурм – 1:0, Денгофф – 2:0, Лівий берег – 1:5, Шахтар U19 – 5:2.

Завдання: «Будемо налаштовувати підопічних перемагати у кожному матчі», – цитує головного тренера команди Миколу Цимбала видання Sport.ua.

Оцінка трансферної діяльності: 4,5/5

Артур Валерко: зовні кампанія виглядає дуже круто, але є кілька «але». Щодо ветеранів питання: Есеола давно не забиває на різних рівнях, а Селін в останніх клубах мав уже менше практики. Більш молодий новачок Кіреєв де в чому дублює Євдокимова та Думанюка (хоча, навпаки, якісний запасний – це добре), а щодо легіонерів, як і завжди, стоїть питання – наскільки швидко вони адаптуються. 

Прогноз на чемпіонат: 2 місце

Артур Валерко: Якщо все вийде, буде боротьба за золоті медалі. Якщо ні, Дружба точно нав’яже конкуренцію за срібні.

ДРУЖБА (3-є місце)

Гравці Дружби, фото: ФК Дружба

Артур Валерко: чемпіон і володар Кубка Київщини та України серед аматорів дуже сильно стартував, тривалий час ідучи без очкових втрат, але в підсумку дещо відстав від конкурентів із більшою глибиною складу.

Прийшли: з.Зозуля (Вікторія Д2), з./п.Палюх (Металург Д2), п./н.Вакуленко (Лівий берег Д2), п./н.Мачуленко (Денгофф ААФУ КОАФ ам.), н.Колесник (ост.кл.: ФК Минай Д1).

Пішли: з.Скляренко (Штурм Іванків ААФУ КОАФ ам.), п.Захаревич (ФК Кудрівка Д3).

Всі контрольні матчі: Ніка U19 – 4:1, Лівий берег – 0:0, Оболонь U19 – 5:0, Полісся Ставки – 1:1, Легія Київ – 7:0, Арсенал-Київ – 4:0, Легія Київ – 5:0, Лісне – 2:2 (по пенальті – 4:1), Діназ – 3:1, ФК Чернігів – 2:0, Епіцентр – 3:1, СК Полтава – 2:4, Кудрівка-Нива – 2:3, Вікторія – 2:2, Поділля – 2:0, Нива Тернопіль – 1:2, Темп – 9:0.

Завдання: «Дружба  прагне перемагати в кожному матчі. І це не залежить від того контрольний він, офіційний чи на підготовчому турнірі. Виграли, примножили заряд оптимізму й позитивних емоцій – це приємно», – сказав головний тренер Дружби Дмитро Чирикал клубній пресслужбі.

Оцінка трансферної діяльності: 4/5

Артур Валерко: видно, що Дружба дуже засмутилася втратою місця в зоні прямого підвищення в класі. Відпустили лише досвідчених гравців, які не проходили в основу, підписали досить досвідчене посилення та хлопців зі школою УПЛ. Як мінімум, у питаннях центру захисту, флангів і атаки буде більша конкуренція та якісніша ротація. В цілому, команда стала дещо міцнішою, і повернення колишніх лідерів (Мачуленко півроку пограв на область, Недоля відновився від травми) – це теж внутрішнє посилення.

Прогноз на чемпіонат: 3 місце

Артур Валерко: мають більше шансів на легше введення в склад новачків, аніж ті, хто підписав легіонерів, які ще не знають, що таке Україна. Проте рівень трансферів у конкурентів настільки вищий, що вони навіть, здається, заклали собі право на помилку. Словом, 5 очок відставання є суттєвими навіть при двох матчах в запасі. 

ЧАЙКА (4-е місце)

Гравці Чайки, фото: СК Чайка

Артур Валерко: Чайка минулого сезону ледве не зачепилася за перші в історії бронзові медалі Другої ліги, і зараз має змогу за них поборотися. Чудова тренерська робота Хомутова продовжилася не менш блискучим періодом Сизихіна. Його навіть визнали найкращим тренером Другої ліги 2023 року. Але є нюанс, який ставить шанси борщагівців нижче за конкурентів…

Прийшли: в.Карнаушенко (отс.кл.: Діназ Д2), в.Слуцький (Кремінь Д2/Кремінь-2 Д3), з./п.Биков (Поділля Д2), з./п.Кальчук (Гірник-Спорт Д2 п/ор.→Кремінь Д2), п./н.Євтушок (СК Забір’я КОАФ ам.), п./н.Хобта (Локомотив Д3), п./н.Ярмак (Арсенал Київ ам.).

Пішли: в.Майборода (ФК Лісне КОАФ ам.), з.Лаврієнко (з осені; Польща), п.Вечурко (ФК Кудрівка-Нива Д2), п.Смітюх (з осені; Металіст 1925 Д1), п.Захаров, п.Левченко, п./н.Терещенко.

Всі контрольні матчі: Епіцентр – 1:1, Діназ – 3:3, Ніка – 3:0, ФК Кудрівка – 2:0, Кудрівка-Нива – 0:0, Штурм – 1:0

Завдання: «Хочеться, щоб на кожній позиції було по два рівноцінних гравці. Для конкуренції це дуже важливо. Зробимо все, щоб якомога краще проявити себе навесні», – сказав головний тренер Чайки Сергій Сизихін в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».

Оцінка трансферної діяльності: 3/5

Артур Валерко: у Чайки лише одна суттєва втрата (центрхав Вечурко, який цього сезону забивав найбільше в кар’єрі – 6 голів у першій частині сезону). Проте поповнення, при всій масовості, більше молодіжне, на розширення резерву. А це означає, що ще більше треба турбуватися за відсутність травм у Емере в центрі поля та Семенця в атаці.

Прогноз на чемпіонат: 4 місце

Артур Валерко: відразу тут поясню: якщо вважати, що ціль Чайки – боротися за третє місце та вище, то це недостатня комплектація («трієчка»), якщо ж змиритися, що боремося за третє місце і не вище, то цього більш-менш достатньо («четвірка», бо аж 9-10 очок переваги над переслідувачами, важко далеко скотитися).

СКАЛА 1911 (5-е місце)

Гравці Скали 1911, фото: ФК Скала 1911

Артур Валерко: стрияни радикально оновили склад влітку, після виступів серед аматорів, потім ще латали його по ходу сезону. Басараб, який замінив наймолодшого головного тренера сезону Василишина, привив Скалі 1911 вольові якості й під кінець осені команда показала, що за умови сильної селекції могла б навіть претендувати на підвищення в класі. Щоправда, забагато очок втрачено все ж у першому колі.

Прийшли: в.о.гол.тр.→гол.тр.Басараб, тр.вор.Новак (ФК Минай Д1), з.Руденко (ФК Кудрівка Д3), п.В.Мердєєв (ФК Хуст Д2 п/ор.→ФК Минай Д1 п/ор.), п.Ралюченко (ФК Минай Д1), п.Цуркан (ЮКСА Д3), н.Боднарук (СК Вільхівці ІФАФ ам.).

Пішли: п.Грабовецький (Рух-2 Д3), п./н.Богомаз (Локомотив Д3), п./н.Янко (ФК Хуст Д2), з.Аксьонов, п.Баранюк, п.Цвик, п./н.Гуменяк.

Всі контрольні матчі: ФАПФ – 2:2, Агробізнес – 1:1, Минай U19 – 2:0, Вікторія – 0:1, Нива Тернопіль – 2:4, Прикарпаття-Тепловик – 2:1, Металіст 2:2, Буковина – 1:3, ФК Хуст – 3:2, Карпати – 1:3, Прикарпаття – 0:1, Миколаїв – 2:3.

Завдання: «Добре, що вдалося уникнути серйозних травм на зборах, а чемпіонат все покаже», – сказав головний тренер Скали 1911 Михайло Басараб клубній пресслужбі.

Оцінка трансферної діяльності: 5/5

Артур Валерко: є, як мінімум, троє гравців, які однозначно посилять команду й точно мають шанси заграти в основі. При цьому серед тих, хто пішов, не було ні лідерів, ні навіть просто міцних гравців стартового складу (хоча Богомаз і Грабовецький ще могли б допомогти й поконкурувати в півзахисті та групі атаки). 

Прогноз на чемпіонат: 5 місце

Артур Валерко: проте, якщо думати про плей-офф, провалля в 9 очок різниці ставить сумнів щодо перспектив стриян. Не все залежатиме від них, треба, щоб і хтось із конкурентів «посипався» одночасно з їхніми успіхами.

ФК КУДРІВКА (6-е місце)

Гравці Кудрівки, фото: ФК Кудрівка

Артур Валерко: як відомо, власник ФК Кудрівка Солодаренко врятував від негайного зникнення бузівську Ниву, тож основні ресурси пішли на Першу лігу, туди переправилися й кілька провідних гравців на чолі з Локтіоновим, який спочатку планувався головним тренером саме в друголігову команду.

Прийшли: гол.тр.В.Баранов (Зоря Д1), в.Пругло (Ворскла U-19 ор.), з.М.Баранов, з.Михайленко (обидва – Діназ Д2 ор.), з.Васько (Титан Одеса ААФУ ООФА ам.), з.Здоренко (Стальпрофіль Буча КОАФ ам.), з.Пестрецов (Локомотив Д3), з.Штирбу (ост.кл.: Васт Д3), п.Євтушенко (Олімпія Савинці ААФУ АФП ам.), п.Зоренко (Агробізнес Д2), п.Є.Коваль (Металіст 1925 U-19 ор.), п.Махиня (ФСК Маріуполь Д2), н.Легостаєв (Карпати-2 Д3), н.Рустамов (Зоря U-19 ор.).

Пішли: з.Руденко (Скала 1911 Д3), з.Сердюк, п.Чепурненко, н.Кулик (всі – ФК Кудрівка-Нива Д2), н.Строчинський (ФК Тростянець Д3), з.Сираш (ФК Хуст Д2), п.Лянскоронський (ФК Чернігів Д2), п.Скепський (ФК Лісне КОАФ ам.), в.Крикнін, п.Кирин, п.Тетерук, н.Берко, н.В.Коваль.

Всі контрольні матчі: Лісне – 2:1, Локомотив – 2:0, Кудрівка-Нива – 2:4, Денгофф – 5:1, ФК Чернігів – 1:1.

Завдання: «Взагалі, команда ця амбітна – ви звернули увагу, що в дебютному сезоні вона старанно просувалася в Кубку України, навʼязала боротьбу більшості суперників, включаючи лідерів. Отже, навесні ця команда теж буде старатися, грати на перемогу в кожному матчі, створювати конкуренцію визнаним фаворитам. Ніхто не знімає з Кудрівки необхідності боротися з кожним суперником, хоча загалом команда омолодиться й буде більше зосередженою на підготовці та покращенні рівня футболістів», – сказав генеральний директор ФК Кудрівка-Нива Євген Кушнір виданню Sportarena.

Оцінка трансферної діяльності: 4/5

Артур Валерко: все це, що ми спостерігаємо – цікавий експеримент. Новий головний тренер, який багато попрацював із талантами Зорі, запросив, переважно, гравців зі спортивними перспективами і тепер спробує здивувати Другу лігу з цією командою майбутнього. Як мінімум, на восьми позиціях стартового складу будуть зовсім нові гравці. Щодо, як мінімум, місць лівого захисника, центрального півзахисника та нападника є сумнів, що вдасться витримати рівень осені.

Прогноз на чемпіонат: 9 місце

Артур Валерко: якщо вважати, що основні завдання – в першої клубної команди (ФК Кудрівка-Нива на рівень вище), то тут ми можемо очікувати кадрових і тактичних експериментів, а це не завжди сприяє турнірному підйому. Втім, можливо, вони нас здивують

КАРПАТИ-2 (7-е місце)

Гравці Карпат-2, фото: ФК Карпати Львів

Артур Валерко: перша клубна команда Карпат – головний фаворит Першої ліги з небувало потужною для дивізіону комплектацією, такого тут не пам’ятають із часів Дніпра-1 десь 5-літньої давнини, або й Севастополя минулого десятиліття. Сильних гравців у Маркевича настільки багато, що «двієчці» перепадають і будуть перепадати дуже сильні персонажі з основної команди, і навесні таких стане ще більше. 

Прийшли: з.Киричок (ФК Минай U-19), п.Гудзінський (ост.кл.: Агробізнес Д2), п.Іродовський (Металург Д2 ор.), п.Лехів (Лаціо Італія U-18), п.Хромей (Шахтар U-19 ор.), п./н.Івасій (СДЮСШОР Ужгород юн.), н.Буренко (Транс Естонія Д1).

Пішли: п./н.Кожанов (Blago-Юність Верхня ААФУ ІФАФ ам.), н.Легостаєв (ФК Кудрівка Д3).

Всі контрольні матчі: Корміл – 4:0, ФАПФ – 2:3, Минай U19 – 1:0, Верес U19 – 2:4, Мостиська – 4:2, Мурамуреш – 2:2, СХІ – 1:1, ФК Хуст – 1:2, Металіст – 1:3, Фенікс – 1:1.

Завдання: «Зі спортивної точки зору ми ставимо ціль перед хлопцями – виступити краще, ніж восени. Однак насамперед ми хочемо бачити прогрес футболістів, щоб вони зростали, дорослішали та вдосконалювали свої ігрові якості», – цитує головного тренера Карпат-2 Романа Гнатіва клубна пресслужба.

Оцінка трансферної діяльності: 5/5

Артур Валерко: окрім очікуваного посилення з основного складу, а таке буде, навіть не сумнівайтеся, Карпати-2 підписали ще й кількох індивідуально сильних гравців під себе. Гудзінський може стати «татом-лідером» центру поля, Іродовський у Металурзі-2 залишив максимально приємне враження, Лехів і Буренко – просто дуже перспективні українці, повернуті з-за кордону, а про Івасія кажуть, що це природжений талант. Побачимо.

Прогноз на чемпіонат: 7 місце

Артур Валерко: навряд чи Карпати-2 дуже переживають за підсумкове місце, в резервних складів завдання більше внутрішньоклубні, проте можна не сумніватися – їм буде принципово фінішувати вище за Рух-2.

НИВА, Вінниця (8-е місце)

Гравці Ниви, фото: ФК Нива Вінниця

Артур Валерко: вінницька Нива не встигає за темпами нових грандів, але, не запрошуючи дорогих легіонерів і ветеранів із УПЛ, побудувала нову базу та сподівається продовжити розвиток інфраструктури. Це похвально. В ігровому плані команда Ярошенка суттєво відстала за осінь, проте є відразу кілька конкурентів, які відверто не ставлять високих турнірних завдань і не засмутяться, якщо фінішують нижче. А Нива – клубна команда, вона має бути стабільнішою та виступити рівніше. В цьому її козир.

Прийшли: в.Броварський (ФК Орлівка ВОАФ ам.), в.Захарчук (ФК Кудрівка-Нива Д2), в.Паримський (Базис Кочубіївка ФФЧО ам.), з./п.Гончар (Титан Одеса ААФУ ООФА ам.), п.Мельник (Нива Бузова Д2), п.Хоренженко (Титан Одеса ААФУ ООФА ам.), п./н.Варяник (Полісся Ставки КОАФ ам.), н.Волченко (ЛНЗ Черкаси U-19 ор.), н.Чигур (Польща ам.).

Пішли: в.Вічний (Чорноморець Д1), в.Шухман (Гірник-Спорт Д2), в.Попович, з.Никитюк.

Всі контрольні матчі: Чорноморець – 2:2, Поділля – 2:1, Універ-Динамо – 2:0, ПФК Звягель – 0:3, Базис – 7:0, ФСК Маріуполь – 4:2, ФК Чернігів – 2:1, Vivad – 3:0, Епіцентр – 0:3

Завдання: «В першій половині сезону нам чогось трохи забракло. В другій половині сподіваємося додати в усіх аспектах», – цитує граючого президента Ниви Артура Загорулька клубна пресслужба.

Оцінка трансферної діяльності: 4/5

Артур Валерко: за іменами це скромне посилення, особливо в порівнянні з новими грандами Другої ліги, проте довіримося найдосвідченішому тренеру дивізіону Ярошенку, тим більше, серед новачків – багато хлопців з хорошою школою, як той же колишній талант Шахтаря Варяник.

Прогноз на чемпіонат: 6 місце

Артур Валерко: Нива повинна переживати за воротарську позицію – тут залишаються питання після відходу аж трьох воротарів, до того ж, важливо було б залишити досвідченого центрбека Никитюка для цілісності задньої лінії. Проте поруч є відверто проблемніші конкуренти, а також маловікові «двієчки», тож у вінничан є всі шанси зробити пару кроків вгору по таблиці. Може завадити тільки малий досвід власного посилення.

РУХ-2 (9-е місце)

Гравці Руху-2, фото: ФК Рух

Артур Валерко: Рух-2 починав із 0:5 від львівських конкурентів, але потім вирівнявся настільки, що навіть якийсь час був найвищою «двієчкою». Що ж головне – прогресували Непейпієв, Михальчук і інші молоді таланти. Для цього, власне, цей резерв і заявляли в Другу лігу.

Прийшли: в.Клименко, з.Баршак, з.Дяк, з.Огородник, з.Соломон, п.Бейзик, п.Богун, п.Зелінський, п.Кройтарь, п.Паращук, н.Залипка (всі – АФ Рух Львів юн.), з.Матвіїв (МТК Угорщина U-20), з.Яхонтов (Рух Винники ЛАФ ам.), п.Грабовецький (Скала 1911 Д3), п./н.Клайвер Габріель (Ферровіаріа Бразилія Д4), н.Повханич (Мункач Мукачево юн.), н.Горло (Юність Чернігів юн.).

Пішли: п.Довгий (Заґлемб’є Польща Д2), п.Інносент (Гірник-Спорт Д2), п.Обаміна (Кремінь Д2), п.Михайлів.

Всі контрольні матчі: Легінь – 3:0, Жовква – 6:1, Поділля Велика Березовиця – 7:0,  Прикарпаття – 2:2, Запитів – 11:1, Корміл – 1:0, Легінь – 6:0

Завдання: як і всі інші «двієчки», готувати кадри для основного складу. Ну, й випередити земляків із Карпат-2.

Оцінка трансферної діяльності: 4/5

Артур Валерко: з точки зору боєздатності, серйозна втрата – Довгий. Ветеран класно закривав центр поля, але ж ми розуміли, що не назавжди він у другій клубній команді. Також цікаво виглядав Михайлів, а от нігерійців Рух-2, як не дивно, в цьому турнірі навіть і не випробував. Нема як оцінити.

Прогноз на чемпіонат: 8 місце

Артур Валерко: «двієчки» – це завжди окремі завдання та очікування. Вони не посилюються для турнірного результату, а для завдань клубу в цілому та з прицілом на перспективу. Проте, якщо не уникнути спокуси порівняти з Карпатами-2, то бачимо, що досвідчених гравців стане менше і це може позначитися на стабільності команди, якщо щотижня не опускати з першої команди гравців рівня Рунича, Карабіна чи Підгурського (а вони самі потрібні в силу травм Климчука та Сапуги й відходу з УПЛ Едсона).

МЕТАЛУРГ-2 (10-е місце)

Команда Металурга-2, фото: МФК Металург Запоріжжя

Артур Валерко: крах бюджетного фінансування ударив по МФК Металург. Незважаючи на спроби організаторів зберегти цілісність календаря, резервний склад запоріжців припинив виступи, завдавши удару всій Другій лізі – тепер два учасники щотижня будуть пропускати ігри через демарш суперників. Васт і Металург-2 – однозначно ті, кому не подякує вся Друга ліга. 

Прийшли: –

Пішли: в.Лавута, н.Близнюк, п.Куралех, в.Омельяненко, з.Ішимський, з.Івасюк, п.Омельченко, н.Васильченко, п.Клопижніков, п.Кузьмович, з.Костюченко, п.Місанов, п.Юдін (всі – Металург Д2).

Всі контрольні матчі: –

Прогноз на чемпіонат: 13 місце

Завдання: команда знялася з чемпіонату України, в неї невеликий відрив від конкурентів, тож, звичайно, її обженуть всі крім, хіба що, Кременя-2.

ЛОКОМОТИВ (11-е місце)

Гравці Локомотива, фото: ФК Локомотив

Артур Валерко: один із дебютантів Другої ліги ввійшов у новий сезон не готовим у питанні комплектації, проте пізніше добрав більш досвідчених новачків і значно вирівнявся в плані результатів. Проте здійснити великий ривок до лідерів не до снаги навіть такому досвідченому тренеру, як Лазоренко – надто багато втрачено очок у першому колі.

Прийшли: в.Садовий (Партизан Кодра КОАФ ам.), з.Гордійчук (Мал Коростень ЖОАФ ам.), з.Ігнатенко (ост.кл.: Васт Д3), з.Нечосов (СК Марамуреш ААФУ ЗАФ ам.), п.П’ятибрат (Локомотив Д3), п.Славік (ФЦ Ковель ААФУ АФВ ам.), п.Яцина (Італія), п./н.Богомаз (Скала 1911 Д3), п./н.Мордас (Пробій Городенка ААФУ ІФАФ ам.).

Пішли: з.Пестрецов (ФК Кудрівка Д3), п.А.Уманець (Кремінь Д2), п./н.Хобта (Чайка Д3), з.Арутюнян, з.Сухомлинов, з.Шевченко, п.Кочетков, п.Романов, п.Руденко, п.Сахно, н.Богдан, н.Сахнюк.

Всі контрольні матчі: Зоря U19 – 3:1, Нива-Кудрівка – 1:1, Лвий берег – 1:1, Діназ – 1:2, Ніка – 6:0, ФК Кудрівка – 0:2, 

Завдання: «Мета, напевно, виключно стратегічна – вигравати кожну гру, боротися за постійний розвиток і прогрес, надаючи досвід і можливість молодим, перспективним гравцям. Щодо місця в таблиці, то будемо зосереджено працювати, щоб бути в сімці найкращих у турнірній таблиці», – цитує головного тренера Локомотива Вадима Лазоренка клубна пресслужба.

Оцінка трансферної діяльності: 4/5

Артур Валерко: як для локальних завдань, посилено кожну з ліній. Причому, деякі гравці (як талановитий П’ятибрат, забивний Богомаз, технічний Мордас і один із найбільш оригінальних лівих крайніх в ААФУ Нечосов) можуть якісно посилити цю команду. Головне питання – чи оговтався столичний клуб після страшного обстрілу свого стадіону та офісу (детальніше про це нам розповідав директор Локомотиву Єгоров). 

Прогноз на чемпіонат: 10 місце

Артур Валерко: є причини вимагати від Локомотива зовсім іншої, значно сильнішої гри, от тільки від 9 місця їх відділяє аж 8 очок і суперники там «живенькі», радикально посипатися не повинні. Але всяке трапляється…

ФК ТРОСТЯНЕЦЬ (12-е місце)

Гравці Тростянця, фото: ФК Тростянець

Артур Валерко: ще одна команда, яка багато втратила в першому колі, проте в цілому є досить боєздатною одиницею. Єдине – ФК Тростянець представляє згорьовану війною Сумщину, тому йому особливо важко запросити та переконати сильних новачків.

Прийшли: з.Волошко (ФК Тальне ФФЧО ам.), з.Грек (Нафтовик Охтирка ААФУ АФСО ам.), з./п.Коваленко (Металург-2 Д3), п.Андріца (ФК Березівка ООФА ам.), п.Козак (ЮКСА Д3), п.Коритник (Польща ам.), п.Шульга (ФК Гореничі КОАФ ам.), н.Бистрицький (СК Вільхівці ААФУ ЗАФ ам.), н.Строчинський (ФК Кудрівка Д3).

Пішли: н.Грищенко, н.Зубов (всі – ФК Лісне КОАФ ам.), з.Бринько, з.Полянський, з.Томенко, з.Щербань, п.Арабов, н.Повхан, н.Яременко.

Всі контрольні матчі: СК Полтава – 1:0, Вікторія – 0:1, Ворскла U19 – 1:1, ФСК Маріуполь – 1:1, Кремінь – 1:4, СК Полтава – 0:2, Колос Великі Сорочинці – 3:0.

Завдання: «Сподіваюсь, що підсилили команду і в другій частині чемпіонату покажемо кращий результат», – цитує головного тренера команди Валерія Шаповалова пресслужба клуба.

Оцінка трансферної діяльності: 4/5

Артур Валерко: оцінку завищуємо, бо розуміємо, як важко клубу комплектуватися, базуючись у неспокійному регіоні. Проте є важливі застереження: ветерани Полянський і Бринько в захисті, хавбек Арабов, нападники Яременко та Грищенко точно ослабили команду. І ми не певні, що новачки будуть рівнозначним посиленням.

Прогноз на чемпіонат: 11 місце

Артур Валерко: добротна команда втратила кількох ветеранів-лідерів, але при цьому провела численну дозаявку. Більшість цих гравців мають спортивні перспективи, тож подальший успіх залежить від фундаменту, який тренерський штаб закладав на зимових зборах.

РЕАЛ ФАРМА (13-е місце)

Гравці Реал Фарми, фото: ФК Реал Фарма

Артур Валерко: клуб-старожил Другої ліги має оригінальну філософію – грає для свого задоволення, ніколи не виставляє нереалістичних завдань і не піариться на якихось гучних словах. І при цьому, якщо так підрахувати, Реал Фарма добрих три десятки гравців відправив у вищі ліги – аж до УПЛ включно.

Прийшли: в.Грабовський (СК Хаджибей Усатове ААФУ ООФА ам.), в.Подгородецький (Імперія Холоду Подільськ ООФА ам.), з.Гайваненко (ост.кл.: Васт Д3), з.Мулик (ДСК Чорноморець 2018 ДЮФЛУ U17), п./н.Булавка (Хаджибей ААФУ ООФА ам.), н.Меленчук (ост.кл.: Нива Вц Д3), н.Скрипнік (ФК Минай U-19), н.Тилінський (Титан Одеса ААФУ ООФА ам.), з.Мотичак.

Пішли: з./п.Колесников (з осені), в.Богдан, в.Стародубець, в.Топалов, з.Попов, з./п.Тимошевський, п.Мурадян.

Всі контрольні матчі: Чорноморець – 0:0, 1:1, 1:4, 1:2, 0:3

Завдання: «Головне завдання Реал Фарми – награвати молодь. Ну, і, звичайно, намагатимемося за підсумками чемпіонату зайняти якомога вище місце», – сказав тренер Реал Фарми Валентин Полтавець в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».

Оцінка трансферної діяльності: 4/5

Артур Валерко: Реал Фарма традиційно для себе не горював навіть за основними гравцями, а на їхнє місце запросив, переважно, місцеву молодь. Глибина пошуку настільки велика, що для деяких хлопців клуб Другої ліги – найперший за всю кар’єру! Ви навіть не уявляєте, як рідко це вже зараз трапляється.

Прогноз на чемпіонат: 12 місце

Артур Валерко: граючий президент Лиховидов і головний тренер Пархоменко – люди з досвідом. Тому вони, напевно готові до того, що команда може дещо «просісти». А, можливо, новачки нас здивують настільки, що ми будемо говорити про прогрес півріччя?

КРЕМІНЬ-2 (14-е місце)

Гравці Кременя-2, фото: ФК Кремінь

Артур Валерко: резервний склад першолігового ФК Кремінь навіть виграти-то більше року не може. А тут ще й Локтіонова забрали в ФК Кудрівка-Нива, перша клубна команда відпустила ще кількох гравців, які могли б пограти за резерв. 

Прийшли: ст.тр.Здирко

Пішли: ст.тр.Локтіонов (ФК Кудрівка Д3→Нива Бузова Д2), в.Слуцький (Чайка Д3), п.П’ятибрат (Локомотив Д3).

Всі контрольні матчі: Колос Великі Сорочинці – 0:2, Олімпія – 3:1, Рокита – 1:1, Гірник-Спорт – 2:2, Інгулець U19 – 1:3, Агротех – 5:2, ЛНЗ U-19 – 2:0, Кремінь 2007 – 2:1, Олександрія U-19 – 1:4, Зірка – 2:1, Кривбас U-19 – 1:5, Кремінь 2008 – 2:2.

Завдання: готувати молодь, зміну для першої клубної команди.

Оцінка трансферної діяльності

Артур Валерко: це й без того одна з найменш досвідчених команд ліги. А тут ще й забрали таких важливих гравців, як воротар Слуцький і атакувальний півзахисник П’ятибрат. Залишається сподіватися, що Климовський багатьох гравців спускатиме в «двієчку».

Прогноз на чемпіонат: 14 місце

Артур Валерко: так як знявся Васт (Миколаїв), а за ним – Металург-2 (Запоріжжя), навіть гіпотетично вилітати ніхто не може. А тим більше, Кремінь-2 – частина клубу Першої ліги, тож зберігає своє місце в ПФЛ разом із ним. Тож Здирко матиме змогу без тиску результату працювати над молоддю, тим більше, дехто з них (як воротар-школяр Оксененко, півзахисник Барінов або нападник Стецюк) є гравцем із хорошими перспективами.