«Тренуватись під наглядом Клозе – це крутезна школа»: чарівна Саша Лобода оцінила перспективи Степанова у Нюрнберзі
Журналіст Sky Sport Флоріан Плеттенберг повідомив, що український нападник Байєра Артем Степанов влітку на правах оренди може перейти у Нюрнберг. Мірослав Клозе підтвердив інформацію про переговори із 17-річним українцем.
Редактор сайту «Український футбол» Андрій Піскун поговорив із Олександрою Лободою, яка працює у Нюрнберзі, – про перспективи Степанова.
«Влітку на Нюрнберг чекає чимало трансферів, тож Степанов міг би отримати своє місце у клубі»
– Саша, що думаєте про перспективи Степанова у Нюрнберзі, якщо трансфер відбудеться?
– Для Степанова це буде неймовірний досвід. Тренуватись під наглядом легендарного німецького нападника, переймати його досвід і знання – це крутезна школа.
– Вас здивувало те, що Клозе очолив Нюрнберг?
– В Нюрнберзі всі з нетерпінням чекали приходу Клозе. На нього покладають великі надії. Крім того, влітку на Нюрнберг чекає чимало трансферів, тож Степанов міг би отримати своє місце у клубі. Щоправда для цього потрібно чимало працювати і пройти процес адаптації.
– Чи важко Степанову буде адаптуватися до Нюрнбергу після Байєра?
– Нюрнберг дуже підтримує Україну і українців загалом. Я відчула це на собі. Від офісних працівників до футболістів. Тому підтримка в адаптації буде, це точно.
– За вас у Нюрнберзі були українці?
– Так. За моєї роботи в клубі було два українські гравці – Володимир Харабара та Богдан Микитенко. Був ще Ерік Шуранов, але в нього зовсім інший бекграунд, тож я не беру його до уваги в цьому контексті. І цим двом футболістам, на жаль, не вдалося затриматися надовго. Хоча вони обидва дуже талановиті гравці. Тож, буду рада, якщо в клубі з такою великою історією опиниться українець.
«Кадємін? Наразі цей образ розбився об стіну проросійських наративів»
– Давайте трохи поговоримо про інших наших співвітчизників у Німеччині. Не знаєте, чим зараз займається Воронін? Чи не зустрічали Ордеця, може вибачався перед українцями?
– Ні-ні…Я не спілкувалася з ними.
– Яка ваша думка про колишнього українського коментатора Романа Кадєміна? Він зараз живе у Німеччині і у своїх соцмережах просуває проросійські наративи, навіть із державним зрадником Миколою Азаровим інтерв'ю писав.
– Я ніколи близько не спілкувалася з Романом. Але його образ склався – як класного ведучого, який працював у хороших спортивних програмах. Наразі цей образ розбився об стіну проросійських наративів. Наскільки мені попадалась інформація про нього, то він не планує повертатися до України. Тому я не бачу сенсу витрачати нашу увагу та емоції на людей з подібною позицією. Нам є про кого піклуватися і думати. Стільки воїнів потребують нашої уваги і підтримки. Ось це справді важливо.
«Ігор Циганик про всіх знає, все розповідає. Про футбол український розповідає»
– Побачив у сторіз ваше фото з Ігорем Цигаником. Розкажіть про зустріч?
– Я завжди коли приїжджаю [у Київ] – дзвоню Ігорю. Ми 10 років разом працювали, це така велика частина життя. Я не маю змоги зустрітися з усіма людьми з «Профутболу», адже зараз хто де. Але я всіх би рада була побачити. Але Ігор про всіх знає, все розповідає. Про футбол український розповідає.
Згадуємо часи, коли разом працювали. Сьогодні зустрічались в кав’ярні, де 10 років пили каву перед ефірами. Деякі речі не змінюються. Але ми постійно на зв’язку, навіть коли я не в Україні. Це дуже цінно.
«Святославу Вакарчуку я подарувала книги з української книгарні, яку відкрила у Нюрнберзі»
– У лютому ви зустрілися у Нюрнберзі зі Святославом Вакарчуком. Розкажіть, як це було, ви фанатка «Океану Ельзи»?
– Я не є прямо фанаткою ОЕ, але мені подобаються його пісні. Тим паче зустріч відбулась в Нюрнберзі в палаці спорту. Зал був заповнений українцями. Хтось перебуває там тимчасово і може повернутися додому, хтось втратив все і повертатись немає куди. Тому кожна пісня відгукувалася у самому серденьку і викликала особливі емоції.
Святославу Вакарчуку я подарувала книги з української книгарні, яку відкрила у Нюрнберзі. Це мій особливий проєкт, який покликаний нагадувати українцям за кордоном, хто вони є, якою мовою варто спілкуватись, читати і берегти традиції. Святослав із задоволенням прийняв цей подарунок. Мені дуже приємно, з якою щирістю він поспілкувався зі мною.
Серед інших книг була «Битись не можна відступити» українського письменника та воїна ЗСУ Павла Белянського. Взагалі за час повномасштабної війни вийшло чимало книг українських авторів, блогерів, про події, переживання цих трьох років. Я вважаю подібні книги мають бути на поличці кожного українця.
– Назвіть топ-3 ваших найулюбленіших українських пісень прямо зараз. Що слухаєте найчастіше?
– Макс Барських – «Зорепад», Шумей – «Волосся» та Павло Зібров – «Хрещатик». Не знаю як, але мені ця пісня [«Хрещатик»] попалась, коли я їхала додому. Як приїхала, то навіть кліп передивилась. Там такі слова!!! Ворогів ми не прощаєм, але…
«І де б я не був за кордоном
Я знав, що завжди повернусь
Додому, додому, додому
В святу мою Київську Русь»
***
- У поточному сезоні Артем Степанов провів 26 поєдинків у складі команди Байєра U-19, відзначившись 21 забитим м’ячем у всіх турнірах.
- Крім того, нападник двічі з’являвся на полі у складі головної команди під керівництвом Хабі Алонсо, сумарно провівши 18 хвилин ігрового часу.
- Нюрнберг після 29-ти турів Другої Бундеслігі, має в активі 44 очки та йде на восьмому місці у турнірній таблиці, але відставання від третьої позиції, яка дає право на стикові матчі за підвищення у класі, складає всього три бали.