Анонс Другої ліги 2024/25: Нємчанінов, Погорілий, батько з сином Лиховидови – Колос, Рух, Олександрія в ПФЛ. Огляд «УФ»


Друга ліга відновлює змагання після зимової перерви прямо сьогодні, 10 квітня. За перемогу в двох групах, розділених за географічним принципом, поборються Пробій (Городенка Івано-Франківська область), Куликів-Білка (Львівська область), ФК Чернігів, а також низка «двієчок» клубів УПЛ – Рух-2, Колос-2, ФК Олександрія-2. І це неповний список!
А ще у змаганнях бере участь багато шанованих ветеранів і по-спортивному перспективних гравців, особливо в складі резервних складів. Деяких з них викликають у збірні!
Сайт «Український футбол» напередодні старту весняної частини сезону в Групі А та Групі Б Другої ліги оглядає кожну команду:
- де граючий президент почав бити нові рекорди,
- у кого з «двієчок» найстарший склад у турнірі,
- в якій команді грає більше половини від усіх легіонерів,
- де працює наймолодший тренер – влогер із YouTube.
Головні цифри та факти для вас зібрав Павло Клименко, а також до трансферів клубів, результатів контрольних матчів і найбільш суттєвих цитат керівників і тренерів клубу додав коментарі оглядача чемпіонату України з футболу Артура Валерка.
Друга ліга
Група А
РУХ-2 (Львів)
1-е місце
Прийшли: з.Яхонтов, з.Джума (КССА Уганда Д1), в.Клименко, в.Лоїк, в.Сірук, з.Баршак, з.Денисов, з.Кігніцький, з.Крук, з.Себро, з.Дяк, з.Шелепінський, з.Огородник, з.Чубко, п.Богун, п.Дорош, п.Зелінський, п.Клеутін, п.Кройтарь, п.Мустафаєв, п.Мікляш, п.Муха, п.Нанашко, п.Паньківський, п.Рибак, п.Соломон, п.Угринчук, п.Фіцик, п.Ясінський, н.Бондар, н.Горло, н.Заліпка, н.Кирикович, н.Мужиловський, н.Слива, н.Черкес (всі – Рух юн).
Пішли: в.Харечко, в.Саган (Верес U-19), з.Михальчук (Нива Тернопіль Д2), з.Шандра (Самбір-Нива-2 Д3), з.Король (ФК Тростянець Д3), п.Грабовецький (Лівий Берег U-19), п.Щекотилін (Реал Фарма Д3), п.Непейпієв (Фенікс-Маріуполь Д2).
Всі контрольні матчі: ФК Тростянець (Волинська область) – 3:0 (Квас, 31, Панченко, 78, Грабовецький, 90), Інгулець U-19 – 3:0 (Панченко, 18, Турко, 45, Шайда, 61), Металіст 1925 – 2:1 (Панченко, 24, Бойко, 56 – Стень, 19), Фенікс – 3:0 (Турко, 14, Касарда, 49, Музичук, 72), Воля – 7:1 (Музичук, 9, 11, Столярчук, 21, Дяк, 47, Богун, 49, 80, Паньківський, 87 – Белозьоров, 52), ФК Тростянець (Волинська область) – 3:3, по пенальті – 4:3 (Мікляш, 46, 50, Квас, 80 – Переходько, 38, 55, Антонюк, 77), Фенікс – 2:1 (Квас, 19, 43 – Буряк, 63), ФК Ужгород – 2:4 (Квас, 62, Музичук, 75 – Богомаз, 55, 56, Коваленко, 60, Емере, 73), ФК Ужгород – 1:2.
Завдання: «Ми не говорили про жодні завдання. Для мене особисто важлива якість гри і розвиток футболістів. Звісно, гравцям подобається перемагати в чемпіонаті. Цього ми будемо прагнути й в другій частині сезону», – сказав головний тренер Руха-2 Іван Федик в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
Артур Валерко – про козирі та слабкі місця команди:
• Хто це такі, якщо коротко – «двієчка» Руху
Рух-2 цього сезону є такою собі максимально резервною командою – із основного складу гравці направляються рідко (та й то це вже не Карабін, Руніч або Притула, а такі люди, як Клайвер). Проте натомість результат ще кращий, ніж минулого сезону, коли були Білий, Дуць, Непейпієв і інші більш досвідчені гравці.
• До чого прагнуть – розвивати молодь
Середній вік футболістів, які виходили на поле за Рух-2, – 19,2 роки. Це наймолодша команда західної групи. У першому колі із гравців основної обойми направлялося в резерв тільки пару – і ті епізодично. Так що вимагати результату від цієї команди недоречно, проте вона зробила вагому заявку на серйозне ставлення до себе «зимовим чемпіонством», так що будемо очікувати продовження приємних здивувань.
• Найвідоміший гравець – Сергій Панченко
У цій команді, суворо кажучи, гравці 2004 р.н. уже ветерани. Тож когось відомого тут нема. Назвемо нападника Панченка, який займався в ДЮСШ рідного міста Долинська, що на Кіровоградщині, та Дніпра. Він підписаний Рухом ще до повномасштабного вторгнення, привернув до себе увагу чутками про інтерес закордонних клубів. І підтверджує це ділом: забив найбільше м'ячів у складі команди (п'ять) і при високому зрості показав рухливість, нестандартність у діях і спритність.
• Головний тренер – Іван Федик
Працював у тренерських штабах кількох відомих тренерів – Кучука, Бакалова. Вже має досвід самостійної роботи на чолі Руху. Попри скепсис щодо результату на старті сезону через втрату Столярчука, Непейпієва, Гереги та інших гравців стартової обойми, треба визнати, що йому вдалося чудово реалізувати можливості своїх юних підопічних.
Іван Федик, фото: ФК Рух (Львів)
ПРОБІЙ (Городенка)
2-е місце
Прийшли: з.Бабанін (Прикарпаття Д2), п.Данилюк (Ревера 1908 Д3), п.Семетюк (Кривбас Д1), н.Палагнюк (Буковина Д2), н.Шарабура (ФК Куликів-Білка Д3).
Пішли: в.Креховецький (Благо-Юність ам), н.Василенко, н.Дитко, н.Ключко.
Всі контрольні матчі: Прикарпаття-Тепловик – 5:0 (Харук, 8, Борисевич, 15, ГНП, 51, Дриган, 85, 89), Поділля – 2:2 (Харук, 8, Профатило, 88 – автогол – Шаврін, 33, Корешков, 52), Дністер – 3:0 (Данилюк, 56, 62, Шарабура, 66), Буковина – 1:0 (Білий – пен.), Нива Тернопіль – 0:2 (Напуда, 37, Бей, 48), Rebel – 7:2 (Шарабура, 19, Сондей, 29, Данилюк, 64, ГНП, 66, Іваничук, 72, 86, Дриган, 79), Скала 1911 – 0:6, ФК Снятин – 5:0, Агрон – 4:1, Прикарпаття-Тепловик – 4:0.
Завдання: «Якби не було війни в Україні, то такі б задачі однозначно стояли. Зрозумійте, футбол – дуже затратний вид спорту, в якому потрібно мати великі кошти, щоб утримувати клуб. Для Другої ліги у нас є стабільне фінансування. А от підвищення у класі – це крок у фінансовому плані. Керівництво та наші партнери підтримують ЗСУ і це найголовніше в ці складні часи», – сказав головний тренер Пробою Володимир Ковалюк клубній пресслужбі.
• Хто це такі, якщо коротко – віце-чемпіони України серед аматорів
Що цікаво, на всеукраїнському рівні Народний клуб Пробій (Городенка) виступив навіть краще, ніж в обласних змаганнях. А тепер різко підсилили склад і всерйоз претендують на чемпіонство, розділяючи очки порівну з Рухом-2 при перевазі «левів» за додатковими показниками.
• До чого прагнуть – попри похвально скромні слова, це підвищення в класі
Підбір гравців і – що важливо – весняна трансферна кампанія показують, що насправді НК Пробій налаштований дуже серйозно й збирається грати в весняній частині сезону на позитивний результат. Гравці рівня найкращого бомбардира в новітній історії Буковини Палагнюка, колишнього гравця клубів УПЛ Минаю, Кривбасу та Руху Семотюка – це підтвердження таких думок.
• Найвідоміший гравець – Богдан Оринчак
Людина набила 11 м’ячів у чемпіонаті та чотири – в кубку. До речі, Оринчак залишається лідером бомбардирської таблиці Кубка України 2024/25 – а у нас залишилося три матчі до розв’язки, це все ще заявка на звання найкращого бомбардира. Богдан заявив про себе в Прикарпатті, де грав, до речі, на фланзі, а не в центрі. Після того був на перегляді в Дніпрі-1, підписав угоду з Волинню й загалом багато (та результативно) пограв у Першій лізі.
• Головний тренер – Володимир Ковалюк
Справжня локальна легенда – побував на контракті в Динамо, Шахтарі, Дніпрі та Карпатах, працював із Кварцяним, Рябоконем, Яковенком, Маркевичем і навіть самим Лобановським. Свого часу Ковалюк допоміг із успішним рестартом Прикарпаття, а зараз Пробій сенсаційно підняв на рівень всеукраїнських амбіцій.
ФК КУЛИКІВ-БІЛКА (Куликів)
3-е місце
Прийшли: з.Дударенко (Лівий Берег Д1), з.Квасний (Агробізнес Д2), п.Волков (Агробізнес Д2), п.Кобак (Локомотив Д3), п.Пентелейчук (ФСК Маріуполь Д2), п.Равлик (Епіцентр Д2), н.Кос (Прикарпаття Д2).
Пішли: з.Байрук (Пенуел ам), з.Грось (Нафтовик Борислав ам), з.Ілюхін, н. Шарабура (Пробій Д3), п.Іванченко (Нафтовик Борислав ам), п.Іваночко, п.Репета (обидва – Корміл ам), п.Рожко (Фенікс-Маріуполь Д3), н.Пилипчук (Металіст 1925 Д2).
Всі контрольні матчі: СК Вільхівці – 2:1 (Колесник, 42, 88 – пен. – Горенко, 59), Самбір-Нива-2 – 2:2 (Білий, 56, Кобак, 66 – Напуда, 43, Довбецький, 60), Скала 1911 – 4:0 (Мальський, 30, Федор, 36, Гарькавенко, 70, Кравченко, 88), Ревера 1908 – 3:1 (Кобак, 8, Гладкий, 10, Копил, 25, – Шостак, 48), Колос-2 – 2:3 (Береза, 45+1, Шарабура, 86 – Колесник, 21, 40, 43), Корміл – 1:2, Агробізнес – 1:1 (Равлик, 24 – Козак, 3), Нива Тернопіль – 2:5 (Ничипоренко, 22 – пен., Панасюк, 84 – Сидун, 15, Давидов, 17 – пен., 36, Резепов, 52, Галадей, 86), Металіст 1925-Б – 4:4 (Волков 31, автогол 51, Ничипоренко 53, Пентелейчук 90 – Смітюх 9, 58, 78 – пен., Костиря 34), Металіст 1925 – 2:0 (Кос, 32, Ничипоренко, 43), Вікторія – 1:1 (Кос, 80 – ГНП, 45), Поділля – 0:0, Дністер – 1:0 (Кос), Буковина U-19 – 3:0 (Патуляк, Малецький, Копил), Ревера 1908 – 3:0 (Патуляк, Кобак, Ничипоренко).
Завдання: «Вийти в Першу лігу? В першу чергу, звичайно, всім цього хочеться, ми працюємо над цим, але про це ніде гучно не заявляємо. Ми будемо рухатися від матчу до матчу, тим паче, залишилось зіграти не так багато, а відрив від перших двох команд на таку дистанцію – суттєвий (5 очок). Але ми все рівно будемо налаштовувати футболістів виконати завдання вже цього сезону», – сказав головний тренер ФК Куликів-Білка Богдан Костик в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
• Хто це такі, якщо коротко – об’єднані в один клуб два найсильніших аматорських колективи Львівщини
Юність (Верхня/Нижня Білка) та ФК Куликів, в принципі, і так планували вийти на всеукраїнський рівень, а їхнє об’єднання зробило завдання більш амбітними.
• До чого прагнуть – без зайвих бахвальств, підвищитися в класі
Попри те, що від першого та навіть другого місця Куликів-Білка відстав на п’ять очок, клуб не здається. Підписані гравці в кожну з ліній, і деякі з них – як колишній талант Шахтаря Кобак, провідний вінгер Юності Равлик або добре знайомий на Львівщині Дударенко з УПЛ – беруться винятково під лідируючі ролі.
• Найвідоміший гравець – Едвард Кобак
Про нього всі дізналися після легендарного спічу Селезньова в ФК Минай. Але насправді Кобак – талановитий, технічний і результативний молодий футболіст. Займався в юнацьких командах Дніпра та Шахтаря, пробував сили за кордоном, а в першому колі за Локомотив провів низку крутих матчів. Забивав навіть прямим ударом з кутового (і не раз, як твердить статистика – просто ще один гол, не без справедливості, записаний як самостріл суперника).
Едвард Кобак, колаж: ФК Куликів-Білка (Куликів)
• Головний тренер – Богдан Костик
Добре відомий на Львівщині півзахисник, пік кар’єри якого припав на аматорський тоді Рух (Винники). Догравав у Юності, де й почав тренерську роботу. В рідній області виграв усе, проте на всеукраїнському рівні має нереалізовані амбіції.
ПОЛІССЯ-2 (Житомир)
4-е місце
Прийшли: в.Рафаель Нуньєс (Фламенго Бразилія Д1), в.Дробот, в.Корсун, в.Пророков, в.Сименюк, з.Білоконь, з.Дикий, з.Височанський, з.Гордон, п.Гавриш, п.Грищенко, п.Захаров, п.Крамар, п.Савчук, н.Кулмалієв, н.Рибак (всі – Полісся U-19), з.Данфака, з.Круглов, п.Валіффер (Байя Бразилія Д1), п.Костриця (Шахтар U-19), п.Гільєрме (Гояс Бразилія ор), п.Каптенко (Чорноморець U-19), н.Дансоко.
Пішли: з.Свистун (Інгулець Д1), з.Гаврилюк (Минай Д2), п.Єршов, п.Панчишин (Чорноморець Д1 ор), п.Раско (Минай Д2 ор), п.Шастал (Лівий Берег Д1), н.Трайков (Дугопольє Хорватія Д2 ор), н.Венделл (Верес Д1 ор).
Всі контрольні матчі: ФК Лісне – 2:2 (Есоно, 49, Трайков, 87 – Ткаченко, 9, Лига, 20), Полісся Ставки – 2:2 (Есоно, 34, Трайков 48 - ?, 28, ?, 64), Шахтар U-19 – 0:1, Металіст 1925-2 – 5:1 (Караман, 46, Савчук, 49, Панчишин, 54, Трайков, 57, Радзанієкс, 82 – Пушкуца, 88), Олександрія-2 – 2:2 (Караман, 30, 35 – Жадан, 40, Лебедєв, 42 – пен.), ФК Ужгород – 2:1, 1:0, ФК Чернігів – 1:4, Нива Вінниця – 1:0.
Завдання: «Ми маємо продовжувати та покращувати процес, який в нас був восени. Щоб коли ви мені поставите схожі питання влітку, я міг сказати, що ще більше наших футболістів зіграли за першу команду Полісся. Це найголовніше завдання», – сказав головний тренер Полісся-2 Шіль Гаутам Кішан в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
• Хто це такі, якщо коротко – «двієчка» одного з найбільш прогресуючих клубів України
Буткевич не шкодує коштів на розвиток клубу, в тому числі – Полісся-2. Тут зібрані найталановитіші гравці своєї та сусідніх областей. Мають сімох легіонерів (для розуміння масштабу, на всю Другу лігу іноземних футболістів лише 13). Можуть собі дозволити висмикнути гравця тут же, як побачать – от показав себе в парочці матчів нового сезону півзахисник Караман, тут же забрали його з ФК Ужгород.
• До чого прагнуть – розвивати молодь, але є нюанс
Справді, за заявкою гравців Полісся-2 – наймолодше в Другій лізі (середній вік – 19,2 роки). Проте насправді команда отримує велику допомогу від основного складу, сюди опускають і легіонерів, яких у розпорядженні житомирського клубу багато, а також більш досвідчених гравців аж до Поспєлова, Шастала чи Гаврилюка, котрі мали б грати в більш високих лігах (і двоє з цих трьох там і опинилися). Так що тут ми цілком можемо вважати команду одним із фаворитів сезону, якому під силу чемпіонство.
• Найвідоміший гравець – Ярослав Караман
Взагалі б ми назвали Шастала, який добре заявив про себе грою за Олександрію, те ж Полісся та Верес. Але він очікувано перейшов в УПЛ. Тож серед молоді, якій ще належить себе показати, виділимо 18-річного Карамана. Це прекрасна мотивуюча історія: хлопець, який ледве пробився в організований футбол завдяки альянсу християнського клубу СХІ та франшизи ФК Ужгород, уже через пару матчів отримав контракт із клубом УПЛ, дебютував за перше Полісся та викликається в юнацьку збірну України! Якщо це – не соціальний ліфт, то що ж іще?
Ярослав Караман, фото: ФК Полісся (Житомир)
• Головний тренер – Шіль Гаутам Кішан
Вів влог на YouTube про футбольну тактику, закінчив курси PASS. У підсумку отримав можливість проявити себе на самостійній тренерській роботі на чолі добротно укомплектованої, як для цього рівня, команди. Такий шанс випадає – один на мільйон, це джекпот.
СКАЛА 1911 (Стрий)
5-е місце
Прийшли: гол.тр.Гнатів, з.Янюк (Локомотив Д3), п.Гудзінський, п.Гора (Дніпро-Кіровоград ам), п.Янко.
Пішли: гол.тр.С.Матвіїв ЛНЗ Д1), з.Пастух (Нафтовик Долина ам), з.Ткачик, п.Авер’янов, п.Петрик, п.Цуркан (Ревера 1908 Д3).
Всі контрольні матчі: ФК П’ятничани – 2:1, Нива Тернопіль – 2:1 (Фесенко, 50, Руденко, 89 – Демиденко, 90), Самбір-Нива-2 – 4:2, Буковина – 4:2 (Лук’янченко, Жуміга, Фесенко-2 – Гончарук-2), Агробізнес – 2:3 (Гарькавенко, Лук’янченко – Войтіховський, Пучковський-2), Пробій – 6:0, Металіст – 2:0 (Лісовик, Гарькавенко), ФК Ужгород – 0:2, СК Вільхівці – 1:1 (Мацієвський – Шестаков), ФК Новий Розділ – 3:0 (Гудзінський, Жуміга, Мєрдєєв), СК Вільхівці – 5:2, Олександрія-2 – 3:1.
Завдання: «Керівництво Скали 1911 хоче бачити у Стрию матчі Першої ліги. Звичайно, всі розуміють, що це непросто, але ми спробуємо розв'язати це питання ще у цьому сезоні. Як не вийде, спробуємо в наступному чемпіонаті. Просто брати участь у Другій лізі тут нікому не цікаво. Ні мені, ні керівництву, ні гравцям. Та й вболівальники Скали 1911, певен, мріють про Першу лігу. Ми для того зробимо все від себе залежне», – сказав головний тренер Скали 1911 Роман Гнатів в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
• Хто це такі, якщо коротко – клуб, який проводить другий сезон серед професіоналів
Скала 1911 – це продовження франшизи клубу, який кілька разів зникав і відновлювався в цьому місті. Об’єднуюча нитка з попередньою Скалою з моршинським корінням – це той же головний тренер, який грав за попередню Скалу, воротар Завгородній та захисник Николишин – він також застав малиново-зелені часи. В новий сезон стрияни входили фаворитами, проте в якийсь момент усе пішло не так.
• До чого прагнуть – фінішувати якомога більше й зачепитися за шанс
В принципі, на п’ятому місці та з чотирма очками відставання від трійки ще нічого в Скали 1911 не втрачено. Тож вони явно сподіваються поборотися за медалі та плей-офф.
• Найвідоміший гравець – Андрій Ралюченко
Тут є гравці, чиї імена багато можуть сказати любителям низового футболу. А найбільш відомий серед них – найстарший польовий гравець, 29-річний центрхав Ралюченко. Представник відомої харківської футбольної династії пограв за Металіст, Верес, Металіст 1925, Гірник-Спорт і ФК Минай.
• Головний тренер – Роман Гнатів
Колись грав за Скалу, а також Карпати, Торпедо (Запоріжжя), Закарпаття, Металіст і низку інших клубів. Як тренер, працював, переважно, з карпатівською молоддю – в академії, дублі, Галичі. Стриян очолював у 2017-18 роках і застав декого ще з тодішніх підопічних.
ФК УЖГОРОД
6-е місце
Прийшли: з.Вовкунович, з.Вашкеба (Полісся U-19), з.Савчук (ФК Костопіль ам), н.Вишневський (ФК Минай Д2), н.Степанов (Полісся U-19).
Пішли: п.Комуніцький (Реал Фарма Д3 ор.), з.Беца, з.Марюхнич, з.Мукомела, п.Цигак, п.Шаленик, п.Немецков, н.Повхан.
Всі контрольні матчі: Металіст – 3:1, Севлюш – 3:2, Прикарпаття – 2:1, Металіст 1925 – 1:2, Полісся-2 – 1:2, Металург – 0:3, Полісся-2 – 0:1, СК Вільхівці – 0:3 (Глагола, Шестаков, Гаврилюк), Прикарпаття – 0:2, Рух-2 – 4:2 (Богомаз, 55, 56, Коваленко, 60, Емере, 73 – Квас, 62, Музичук, 75), Минай – 2:1 (Емере, 55, Коваленко, 68 – Плохотнюк, 30), Рух-2 – 2:1 (Коваленко, 17, Мукомела, 22).
Завдання: «Ми з нетерпінням очікували старту Другої ліги, тому що в нас більшість гравців не мали такого досвіду, і більшість серед них – молоді, це їхній дебют. Тому ми не ставили за мету бути на перших місцях, а розвивати молодих футболістів, для яких у подальшому це буде трамплін у команди УПЛ. Тому це в нас непоганий результат, на четвірку з мінусом, бо можемо більше», – сказав головний тренер ФК Ужгород Яромир Лобода клубній прес-службі.
• Хто це такі, якщо коротко – християнський клуб, який скористався франшизою ФК Ужгород
Був місцевий аматорський колектив Сім'я Христа Інтернешнл, який встиг трішки пограти в Кубку України серед аматорів. І був ФК Ужгород, колишній учасник Другої та Першої ліг. Вони об’єднали зусилля, і таким чином ця команда змогла стартувати в сезоні 2024/25 у ПФЛ.
• До чого прагнуть – розвивати молодь і давати їй шанс на прорив
Кейс Карамана – оптимістичний, але ж результати команди дозволяють ще поборотися й за вищі місця. Запрошення Вишневського – доказ, що, в принципі, ФК Ужгород також розуміє, що навесні можна пошуміти.
• Найвідоміший гравець – Олег Вишневський
Новачок із першолігового ФК Минай не є дебютантом – колись Вишневський уже грав за ФК Ужгород, коли за цю команду грали ще метри рівня Пуканича. Олег – це різносторонній нападник, який уміє зіграти хитро та нестандартно. Свого часу запрошувався в клуби УПЛ і пограв там за ту ж Оболонь.
Олег Вишневський, фото: ФК Ужгород
• Головний тренер – Яромир Лобода
33-річний півзахисник пройшов хорошу школу ужгородського футболу, пограв за кордоном, а пік кар’єри пережив у ФК Минай. Як тренер, очолював ще СХІ, а ФК Ужгород показав, що молодий фахівець має цікаві ідеї та вміє розвивати молодь.
РЕВЕРА 1908 (Івано-Франківськ)
7-е місце
Прийшли: п.Рижко (Ревера 1908-2), п.Цуркан (Скала 1911 Д3), п.Лащук (Верес U-17), н.Гриник (Ревера 1908 Academy U-16).
Пішли: з.Дебелко, п.Швець (обидва – Rebel ам), п.Беззуб, п.Данилюк (Пробій Д3).
Всі контрольні матчі: СК Вільхівці – 1:0 (ГНП, 88), Самбір-Нива-2 – 2:3 (Шостак, 19, Угринюк, 24 – Кицун, 4, Напуда, 55, Голу, 90+2), Скала 1911 – 0:0, ФК Куликів-Білка – 0:3 (Патуляк, Кобак, Ничипоренко), Ревера 1908 Academy U-17 – 10:0, Прикарпаття – 2:3 (Угринюк, 45, Дрекало, 54 – Бучакчийський, 57, ГНП, 71, Стаднік, 81), Галичина-Фенікс – 3:0, Буковина – 1:4 (Угринюк – Кольцов пен., Гончарук, Хамелюк пен., Орлов), ФК Пʼятничани – 5:3, Металіст 1925 – 1:5 (Угринюк, 53 – Панченко 25, Гаджиєв 40, 83, Гусєв 46, Бугай 90), Нива Тернопіль – 2:3 (Гуменяк, 30, Угринюк, 60 – Бац, 2, Галадей, 22 – пен., Михальчук, 42), Гарда – 1:2 (Угринюк), Дністер – 4:3 (Шостак, 50, Гуменяк, 71, Угринюк, 78, 81), Металіст 1925-2 – 2:3 (Пащак, Угринюк), Rebel – 1:1 (Гуменяк – ?), Рух U-19 – 1:1 (Угринюк, 10 – ?), Агрон – 4:1 (Шостак, Угринюк, Цуркан, Гриник), ФК Куликів-Білка – 0:3 (Патуляк, Кобак, Ничипоренко).
Завдання: «В першій половині сезону потрібно було адаптуватись у Другій лізі, а про весняну частину ми ще не говорили. Якщо керівництво поставить завдання бути вище в таблиці – так і зробимо», – сказав півзахисник Ревери 1908 Максим Угринюк в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
• Хто це такі, якщо коротко – клуб, який збирається будувати справжню фабрику футболу
Багаторічний президент футзального клубу Ураган Бубен спершу заснував футбольну академію ФАПФ Прикарпаття, пізніше вона взяла ім’я історичного діяча часів Хмельницького – польського шляхтича та магната Станіслава Потоцького.
• До чого прагнуть – збудувати європейський клуб із підготовки молоді
Ревера 1908 інвестує в багаторічні проекти – власну академію, співпрацю з топовими європейськими клубами, підготовку дітей від маленького віку й до дорослого основного складу. Те, що ми зараз бачимо, задумується як вершина піраміди. Звісно, її результати в Другій лізі можуть бути кращими – але коли підростуть і стабілізуються власні талановиті вихованці.
• Найвідоміший гравець – Максим Угринюк
Приклад успішності такого підходу – місцевий 18-річний талант Угринюк. Якщо на аматорському рівні цікавіше виглядали Неледва та Пащак, то зараз Угринюк вийшов на перший план. Забив чотири м’ячі, видав один асист і привернув до себе увагу.
• Головний тренер – Ярослав Матвіїв
Син багаторічного помічника Григорчука – Степана Матвіїва. Пограв на професіональному рівні, працював у ДЮСШ Ніка, а зараз займається розвитком проектних футболістів. В нього виходить.
САМБІР-НИВА-2
8-е місце
Прийшли: ст.тр.Марич (ФК Львів юн), в.Жулінський (ДЮФА Динамо Львів), в.Стефанюк (Верес U-19), з.Величко (Погонь ам), з.Строцький (Покрова Львів ам), з.Шандра (Рух-2 Д3), п.Болюк, п.Макаров, п.Садовнік (всі – Інгулець U-19), п.Крамарчук (Галич Збараж ам).
Пішли: ст.тр.Лактіонов, в.Коломієць (Нива Вінниця Д3), з.Танчак (Судува Литва Д1), з.Матусевич (Фенікс-Маріуполь Д2).
Всі контрольні матчі: ФК Куликів-Білка – 2:2 (Напуда, 43, Довбецький, 60 – Білий, 56, Кобак, 66), Скала 1911 – 2:4, Ревера 1908 – 3:2 (Кицун, 4, Напуда, 55, Голу, 90+2 – Шостак, 19, Угринюк, 24), СК Вільхівці – 0:2 (Шестаков, 12, Горенко, 90+6), Скала 1911 – 2:5
• Хто це такі, якщо коротко – «двієчка» клубу Першої ліги
Клуб зі Львівщини ФК Самбір об’єднав зусилля з Нивою, і під маркою тернополян заявився в ПФЛ України. В складі, переважно, саме вихованці ФК Львів – фабрики футболу Михайліва.
• До чого прагнуть – підготувати гравців для першої команди
Тут є помітні успіхи – в першому колі класно проявили себе воротар Ріпак, півзахисники Довбецький і Вишинський, нападник Напуда. По ходу сезону чоловік 5-7 пограли й за першу, й за другу клубні команди. Отже, ліфт працює і все добре.
Гравці Самбір-Нива-2, фото: ФК Нива (Тернопіль)
• Найвідоміший гравець – все в них попереду
Середній вік гравців – 19,6 року. Багато з них взагалі дебютували в дорослих змаганнях. Ясно, що поки ці хлопці відомі лише професіоналам, але в них є спортивні перспективи.
• Головний тренер – Роман Марич
Легенду Олександрії Лактіонова замінив Марич – вихованець львівського футболу, який колись вважався дуже перспективним. Починав у Карпатах і Скалі, пограв із Єзерським і Вацком у жовквівському Гараї, викликався в юнацьку збірну України. Багато років присвятив тренерській роботі в ФК Львів, так що добре знає можливості нових підопічних.
СК ВІЛЬХІВЦІ
9-е місце
Прийшли: п.Андріца (Реал Фарма Д3).
Пішли: п.Головін (Реал Фарма Д3), з.Лєсунов, п.Баник (Минай Д2), п.Клочан.
Всі контрольні матчі: Ревера 1908 – 0:1 (ГНП, 88), Самбір-Нива-2 – 2:0 (Шестаков, 12 Горенко, 90+6), ФК Куликів-Білка – 1:2 (Горенко, 59 – Колесник, 42, 88 – пен.), Буковина – 0:1, ФК Ужгород – 3:0 (Глагола, Шестаков, Гаврилюк), Металіст – 1:1 (Фундук), Агробізнес – 2:0 (Шестаков-2), Минай – 2:3 (Глагола – пен., Дебич), Скала 1911 – 1:1 (Шестаков – Мацієвський), Севлюш – 2:2 (Шестаков-2).
Завдання: «Потрібно рухатися крок за кроком. Ми повинні витиснути максимум з того, що в нас наразі є. Не потрібно поспішати. Команда будується не один місяць, це довгий шлях. Будемо поетапно все вибудовувати, рости спортивними досягненнями», – сказав президент СК Вільхівці Михайло Цірик клубній пресслужбі.
• Хто це такі, якщо коротко – дебютанти ПФЛ із аматорів
СК Вільхівці досить швидко піднявся із обласного на всеукраїнський рівень і вже через рік із ААФУ перейшов у ПФЛ. Цей клуб підтримує місцева влада, тому тут є в складі вчителі фізкультури, місцеві підприємці, а також зіркові ветерани з УПЛ. При цьому серед інших дебютантів команда відзначається можливостями запросити гравців рівня Нємчанінова, Шестакова чи автора чемпіонського голу Інгульця в Першій лізі.
• До чого прагнуть – пройти адаптацію в Другій лізі
Як недавні аматори, вони ще не дуже впевнено почуваються на тривалій дистанції, проте зимові збори та аналіз досвіду першого півріччя мають допомогти Вільхівцям краще виступити в весняній частині сезону.
• Найвідоміший гравець – Дмитро Нємчанінов
Вихованець Динамо із спортивної родини немало пограв в УПЛ, а найбільшу славу здобув у Волині Кварцяного. Все, як любить Віталій Володимирович – це фізично сильний, невтомний і непоступливий захисник, спроможний зіграти зліва чи в центрі. ФК Минай почав курс на розвантаження зарплатної відомості, і Дмитро вирішив за краще не залишати Закарпаття, де вже прижилася його родина.
• Головний тренер – Олексій Зорін
39-річний фахівець починав у павлоградському Колосі та пограв за ФК Тернівка в рідній Дніпропетровській області. Ще кілька років тому прибув у СК Вільхівці з кількома талановитими гравцями. Попрацював із легендою Дніпра Дірявкою. Сам очолив команду на всеукраїнському рівні та зібрав гравців, які за інших обставин навряд чи приїхали б у село без традицій професіонального футболу.
РЕАЛ ФАРМА (Одеса)
10-е місце
Прийшли: тр.Матюхін (Пальміра ам), з.Гриневич, з.Шихалєєв (обидва – ФК Чорноморськ ам), з.Завгородній, з.Сорочан (Сохо.нет Одеса ам), з.Хоренженко (Нива Вінниця Д3), з.Чернов (СК Забір’я ам), п.Головін (СК Вільхівці Д3), п.Пінакі (Титан Одеса ам), п.Тихий (Чорноморець юн), п.Товстолуг (Поділля U-19), п.Шилов, п.Щекотилін (Рух-2 Д3), п.Комуніцький (ФК Ужгород Д3 ор.)
Пішли: п.Андріца (СК Вільхівці Д3), з.Меленчук (Інгулець Д1), з.Ладика, з.Мовчанюк, з.Тарасов, п.Варбан, п.Вареник, п.К.Пархоменко, п.Шилов, п.Гранчар, н.Барсуков.
Всі контрольні матчі: Чорноморець U-19 – 3:0 (Головін, Комуніцький, Фабер), Хаджибей – 2:1 (Фабер, 44, 57 – Пилка, 20), Південна Пальміра – 1:1 (Золкін - ?), ФК Малинівськ – 1:0 (Фабер), Пальміра U-17 – 3:0
Завдання: «А що тут планувати? Вдало зіграти в матчах, які залишились. Потрібно підготуватись і грати вже з прицілом на новий сезон», – сказав президент Реал Фарми Микола Лиховидов в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
Микола Лиховидов, фото: ФК Реал Фарма (Одеса)
• Хто це такі, якщо коротко – найоригінальніша команда України
Реал Фарма – це команда, де граючий президент виходить у стартовому складі й бігає в своє задоволення біля 30 хвилин. Де поруч можуть грати син президента та головного тренера. Де кожні півроку змінюється склад – і вже біля двох десятків провідних гравців перейшли при цьому в вищі ліги.
• До чого прагнуть – грати в своє задоволення
Лиховидов не тисне на колектив завданнями та гучними словами, але з 2011 року цей клуб залишається найбільшим старожилом Другої ліги з безперервним стажем виступів. Хтось називає їх фізкультурниками так, нібито це щось образливе. А вони взяли на озброєння олімпійські принципи й грають у своє задоволення. Ще й іноді всерйоз борються за медалі, як пару рік тому!
• Найвідоміший гравець – Микола Лиховидов
Тут є кілька хлопців з досвідом виступів на вищому рівні та контрактами з клубами УПЛ у минулому. Проте головна зірка клубу – його засновник і граючий президент. Лиховидов уже років 10 тільки покращує свій історичний рекорд найстаршого футболіста в історії, а цього сезону став ще й найстаршим голеадором за весь час проведення чемпіонатів України з футболу.
• Головний тренер – Валентин Полтавець
Свого часу це була «зірочка» Вищої ліги – технічний півзахисник запорізького Металурга, Дніпра та одеського Чорноморця, який у складі Віля Бєланова та Перепаденка виграв Кубок Швейцарії та яскраво догравав у складі київського Арсеналу. Прийняв команду після Пархоменка, з яким багато років працював у ФК Одеса та СК Балкани.
ГРУПА Б
КОЛОС-2 (Ковалівка)
1-е місце
Прийшли: в.Вавшко (Фридек U-19 Чехія), з.Тєрєхов, з.Харжевський (обидва – ФСК Маріуполь Д2), з.Помазан (Мрія Гостомель ам), п.Ємець, п.М.Старгородський (Маріньян Франція юн), п.Головкін (Зоря Д1), н.Колесник, п.Андрющенко (Колос U-19).
Пішли: п.Харатін (Верес Д1), з.Дитятьєв (завершив кар’єру), з.Дорош, н.Бондар.
Всі контрольні матчі: Ворскла-2 – 1:1 (Дитятьєв - ?), ФК Олександрія-2 – 0:2, ФК Лісне – 3:1 (ГНП, 1, Дитятьєв, 37, Харатін, 76 – пен.), Металіст 1925-2 – 1:0 (Колесник), ФК Куликів-Білка – 3:2 (Колесник, 21, 40, 43 – Береза, 45+1, Шарабура, 86), Металіст 1925-2 – 7:1 (Колесник, Помазан, Скляренко, Недоля-2, Журавель-2), Оболонь U-19 – 5:1 (Лящук, Шевчук, Рубльов, Хруль-2), Чайка – 2:2 (Рубльов-2), Шахтар U-17 – 7:1 (Димнич – пен., Колесник-2, Недоля, Бриженко, Березка, Рубльов), ФК Лісне – 0:1, Rebel – 1:0 (Березка), Колос U-19 – 3:2 (Березка, Колесник-2), Полісся-2 – 2:1 (Недоля, Любко), Авангард Лозова – 4:3 (М.Старгородський, Рубльов, ГНП, автогол), Колос U-19 – 3:0 (Димнич, Хруль, Березка), ФК Лісне – 3:1 (Сокол, Березка, Хруль), Локомотив – 2:0 (Тєрєхов, Скляренко), Рокита – 3:0 (Харжевський, Недоля, Рубльов).
• Хто це такі, якщо коротко – найбільш оригінальна «двієчка» України
Зазвичай резервні склади клубів УПЛ – це молоді команди, де грають юні футболісти зі спортивними перспективами. У Колоса-2 наймолодший, хто грав – 21-річний оборонець Канаєв. Тобто, він перевершує вік юнацьких складів. Все тому, що під маркою Колоса-2 грає іванківський Штурм – аматорський клуб із Київщини з низкою ветеранів.
• До чого прагнуть – напевно, підвищитися в класі, хоча офіційно ніхто не хвалиться цим
Зрозуміло, що зимовий чемпіон іде шляхом у Першу лігу. Проте, до честі тренерського штабу та гравців, гучними словами вони не кидаються, а просто роблять свою роботу.
• Найвідоміший гравець – Сергій Шевчук
Влітку йому виповнюється 40 років, а він ще грає на рівні з молодими. Шевчук – родом із Київщини, був свого часу серед великих талантів Шахтаря-2, пограв у орендах і за кордоном. Технічний і розумний півзахисник, який може як забити, так і асистувати.
• Головний тренер – Володимир Бондаренко
Колишній футболіст ЦСКА/Арсеналу, Чорноморця та інших клубів. Віце-чемпіон України серед юнаків 2000 року. Уже працював у Другій лізі на чолі Діназу та Таврії, а також вдало працював із тим же Штурмом.
ФК ОЛЕКСАНДРІЯ-2
2-е місце
Прийшли: в.Заєць, в.Чобітько, з.Дзюбін, п.Хан, п.Бредельов, п.Прокопенко, н.Шолупець (усі – ФК Олександрія U-19), з.Боль, п.Волинець (ФК Кудрівка), п.Черниш (Ворскла-2 Д3).
Пішли: з.Ткачук (Верес U-19), з.Чубатий (Гірник-Спорт Д3), з.Черненко (Лівий Берег U-19), п.Кайда (Діназ Д2), н.Погорілий (Рух Д1), з.Граждан, п.Благодарний, п.Матківський, п.Таран (ФК Аthletic Futsal Дніпро футзал), н.Поліщук, н.Міщенко (Лівий Берег U-19).
Всі контрольні матчі: Колос-2 – 2:0 (Бредельов, Романенко), Полісся-2 – 2:2, Карбон – 3:1 (Поліщук, Жадан, Гребенюк), Металіст 1925-2 – 3:2 (Прокопенко 12, Кайда 67, Гребенюк 90+2 - Засовіцький 28, Пільганчук 69), Ворскла-2 – 5:1 (Гаража, Граждан, Романенко, Кайда, Амарал), Скала 1911 – 1:3 (Базаєв), Олександрія U-19 – 2:5, Вікторія – 1:2 (Романенко – Книш, Євпак), Металург – 2:0 (Петрик, Романенко), Кремінь – 1:0 (Петрик), Кремінь – 0:0, Гірник-Спорт – 3:2 (Радченко, Базаєв, Астаф’єв), Гірник-Спорт – 2:0 (Галоян, Черниш).
Завдання: «Насамперед, нам потрібна якість футболістів, їхнє зростання, а далі вже результат. Коли він є, то це вже говорить про стабільність», – сказав головний тренер Олександрії-2 Віктор Бицюра клубній пресслужбі.
• Хто це такі, якщо коротко – «двієчка» команди Ротаня
ФК Олександрія-2 справді обкатує клубну молодь, а ще дає ігрову практику гравцям із основної обойми – деякі з них (як ті ж Плакса, Погорілий чи Костишин-молодший) уже в інших клубах.
• До чого прагнуть – готувати молодь, не втрачаючи турнірний результат
«Двієчка» Олександрії досить вдало працює з молодими гравцями, і багато хто з них – у першу чергу, вінгер Базаєв, захисник Гаража, воротар Долгий – класно себе проявили. А якщо врахувати друге місце вище багатьох класних клубних команд, то все в них в порядку.
• Найвідоміший гравець – Антон Боль
Ясно, що колишній великий талант Динамо та гравець основи Зорі – це підписання для клубної команди. Але ж він у заявці Олександрії-2, так що віддамо належне наявності досить розкрученого таланта в розпорядженні «двієчки».
Антон Боль, фото: ФК Олександрія
• Головний тренер – Віктор Бицюра
Багато років працював у Дніпрі-1, так що прекрасно знає, як розвивати таланти. Секретний скілл – знає португальську мову, завдяки чому може працювати з бразильцями, яких обкатує ФК Олександрія.
ФК ЧЕРНІГІВ
3-е місце
Прийшли: з.Фатєєв, з.Шушко (обидва – ФСК Маріуполь Д2), з.Картушов, п.Кулик, н.Новіков (всі – Діназ Д2), п.Шалфєєв (Минай Д2), з.Куча, з.Олексенко, п.Горбик (всі – ФК Чернігів U-19).
Пішли: з.Вересоцький, з.Лакєєнко (завершив кар’єру – тр.ФК Чернігів), п.Кривобороденко, п.Макаренко, п.Пінчук, п.Лянскоронський.
Всі контрольні матчі: Епіцентр – 1:1 (Романченко, 2 – пен. – Демченко, 84), ЮКСА – 1:1 (Новіков, 13 – Татарков, 54), Денгофф – 2:1 (Сахно – пен., Кулик), ЮКСА – 1:2 (Кулик, 72 – Лук’янчук, 82, Селін, 90+3), ФК Кудрівка – 0:1, СФК Сокіл – 4:0 (Сахно, Школьний, Новіков, Ментай), Полісся-2 – 4:1 (автогол, Новіков, Картушов, Койдан), Металіст 1925-2 – 0:0, Чайка – 0:1 (Венгер).
Завдання: «Будемо боротися за місце, яке дозволить нам потрапити у Перші лігу. Таке завдання від керівництва поставлено», – сказав головний тренер ФК Чернігів Валерій Чорний в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
• Хто це такі, якщо коротко – клуб, який вилетів із Першої ліги
ФК Чернігів – недавній учасник більш високого дивізіону, який зберіг основний склад, влітку повернув із УПЛ двох лідерів, а зараз підписав низку гравців великого досвіду та вищого статусу – такого підсилення не мали інші клуби Другої ліги.
• До чого прагнуть – повернутися туди, де вже були
Те, що сказане вище, доводить, що ФК Чернігів хоче скоротити відставання від більш успішних лідерів. Новачки дозволяють про таке задуматися. Заради того, щоб підписати іногородніх гравців, «чернігівський Атлетік (Більбао)» навіть пошукав у них місцеве походження – і воно знайшлося навіть у виходців із Запорізької чи Кіровоградської областей.
• Найвідоміший гравець – Єгор Картушов
Колись вихованець Шахтаря вважався одним із найперспективніших гравців України, потім у Десні пройшов шлях від Другої ліги та єврокубків. Останні роки – не в плюс Картушову, тому що за Металіст на праймі він не пограв за повномасштабне вторгнення, а в Карпатах Маркевича не витримав конкуренцію. Останні півроку без задоволення провів у Діназі, проте зараз покинув Першу лігу, щоб повернутися в місто, де його дуже любили.
• Головний тренер – Валерій Чорний
Вихованець чернігівського футболу, який після Десни багато років очолював корюківський Авангард. Цей аматорський клуб свого часу відіграв важливу роль у тому, що ФК Чернігів отримав атестат на участь у змаганнях ПФЛ. Тут він від спортдира пройшов до головного тренера.
ГІРНИК-СПОРТ (Горішні Плавні)
4-е місце
Прийшли: в.Чорний, з.Чубатий (ФК Олександрія-2 Д3).
Пішли: в.Лазаренко (Кремінь Д2), п.Оніщенко (Олімпія Савинці ам), п.Вороп, з.Подейко, з.Романенко, н.Нижник (Агробізнес Д2).
Всі контрольні матчі: Будівельник – 1:1 (Страшкевич, 55 – Мовчан, 9), Металург – 1:0 (Оніщенко, 74 – пен.), Будівельник – 4:2 (Дмитрієв, 3, ГНП, 22, Шептіцький, 82, Страшкевич, 85 – Твердохліб, 25, Кривенко, 54), Кремінь-2008 – 4:1 (Дудка, 11, Студенко, 31, Страшкевич, 45, Принс, 64 – пен. – Пустовіт, 37), Агротех – 3:2 (Страшкевич, 10, Дмитрієв, 53, Чуквуемека, 66 – Соколан, 4, Кривошей, 83), Кремінь – 0:0, Олімпія – 3:1 (Катеринка, 35, Чуквуемека, 57, ГНП, 90 – Кошман, 22), Рокита – 2:2 (Дмитрієв, 60, Мороз, 83 – Фоменко, 81, Місяйло, 86), Ворскла – 0:0, Олександрія-2 – 2:3 (Дмитрієв, 55, Місержи, 74 – Радченко, 9, Базаєв, 21, Астаф’єв, 47), Олександрія-2 – 0:2 (Галоян, Черниш).
Завдання: «Вони не мінялись – перемагати у кожній грі. Будемо вже по ходу сезону дивитися, якщо будуть перемоги, то будемо намагатися потрапити у Першу лігу», – сказав головний тренер Гірника-Спорт Валерій Куценко в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
• Хто це такі, якщо коротко – старожили ПФЛ
Гірник-Спорт – один із тих клубів, який поставив підпис під документами про заснування ПФЛ. Ось наскільки він давній! На жаль, знав цей клуб кращі часи – зараз до колишніх досягнень (друголігового чемпіонства та медалей Першої ліги) йому дуже далеко.
• До чого прагнуть – поборотися за повернення в Першу лігу
Вилетівши звідти влітку, Гірник-Спорт, в основному, зберіг свій основний склад. Але цього виявилося замало – дуже серйозний кадровий потенціал у конкурентів-двієчок, та й ФК Чернігів ось зараз може зробити серйозний ривок.
• Найвідоміший гравець – Вадим Страшкевич
Тут зараз нема ні талантів масштабу Андрієвського чи Твердохліба, ні сформованих гравців із досвідом УПЛ або збірних. Тому хай це буде колишній проспект Карпат і юнацької збірної України, який на позиціях атакувального хава чи вінгера пограв, зокрема, за Волинь, Верес і Минай. Тим більше, Вадим виправдовує статус – п’ять голів і три асисти за перше півріччя.
Вадим Страшкевич, фото: ФК Гірник-Спорт (Горішні Плавні)
• Головний тренер – Валерій Куценко
Добротний у минулому півзахисник Кривбасу, Оболоні та низки інших клубів, Куценко ще в аматорському ПФК Суми починав тренерську роботу, потім із Локтіоновим працював у штабі Кременя. Самостійна робота в Гірнику-Спорт – його шанс реалізувати свої тренерські ідеї, хай і з гіршим підбором гравців, ніж у більш успішних конкурентів.
ЛОКОМОТИВ (Київ)
5-е місце
Прийшли: в.Бєліменко (ФК Калинівка ам), з.Багрій (Верес U-19), з.Васько (ФК Кудрівка Д2), з.Мячин (Агробізнес Д2), з.Пуди (ФСК Маріуполь Д2), з.Ярмак (Діназ Д2), п.Клок (Колос U-19), п.Кононов (Локомотив U-19), п.Постемський (Кривбас U-19), п.Чернецький (Зоря U-19).
Пішли: в.Панченко (Фенікс-Маріуполь Д2), з.Західний (Минай Д2), з.Кратов (Чорноморець Д1), з.Сидоренко (Кремінь Д2), з.Янюк (Скала 1911 Д3), п.Доброхотов (ФК Лісне ам), п.Мельник (Кремінь Д2), п.Мельниченко (Сокіл Михайлівка-Рубежівка ам), п.Яцина (ФК Тростянець Д3), п.Кобак (Куликів-Білка Д3), п.Козій (Полісся Ставки ам), з.Блазунь, п.Вакуленко, п.Козішкурт.
Всі контрольні матчі: Оболонь U-19 – 2:2, Денгофф – 2:1, ФК Лісне – 2:3, ФК Кудрівка – 0:0, Нива Вінниця – 2:3.
Завдання: «Поборотися за місце в першій трійці. Нині від третьої сходинки, де перебуває Чернігів ми відстаємо на п’ять очок. Наше завдання спробувати в підсумку посісти третій щабель», – сказав головний тренер Локомотива Вадим Лазоренко в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
• Хто це такі, якщо коротко – клуб Укрзалізниці
Галузевий колектив представляє традиції давнього клубу із столітньою історією, який в останні десятиліття займався підготовкою молоді в своїй ДЮСШ. На жаль, інфраструктура Локомотива постраждала від ракетної атаки на Київ. Але загалом цей клуб – фабрика футболу з великими можливостями.
• До чого прагнуть – потрапити в першу трійку
Це, нагадаємо, шанс на плей-офф із Першою лігою, а за ідеальних обставин – навіть пряме підвищення в складі. Ми вже багато випадків бачили, коли хтось знімався з турніру, хтось – відмовлявся від участі, а тут і тих, хто слідом у таблиці, можуть підтягнути…
• Найвідоміший гравець – наразі нема
Був Кратов – але після запасу Локомотива потрапив у Чорноморець і навіть встиг видати перший асист в УПЛ. Був Кобак – але вже буде радувати фанів Куликова-Білки. Загалом це команда без зірок у звичному розумінні, але якраз у цьому – шанс наявних гравців, щоб себе проявити й стати такими.
• Головний тренер – Вадим Лазоренко
Багато років у професії – очолював Оболонь, Рось (Біла Церква) та інші клуби. Працював у штабах Волині та Ворскли, наприклад. Очолює Локомотив другий сезон і зумів покращити результат попереднього, дебютного в ПФЛ.
ФК ТРОСТЯНЕЦЬ
6-е місце
Прийшли: тр.Кирилюк (ЛНЗ U-19), з.Гордійчук (НУФВСУ Київ студ), п.Король (Рух-2 Д3), п.Мазур (Карбон-2 Черкаси ам), п.Хуссін (Металург Д2), п.Яцина (Локомотив Д3), п.Замуренко (Прикарпаття Д2), п.Чеглов (Вікторія Д2).
Пішли: тр.Прокопіненко, з.Клюс, п.Проданов (обидва – Стандарт Нові Санжари ам), п.Козак (Мрія Гостомель ам), з.Гавриш, з.Даценко, з.Зоря, п.Ольховик, п.Дувняк, п.Кошкін.
Всі контрольні матчі: ФК Харків – 1:1 (Сергійчук), Вікторія – 2:0 (Шаповал, 25, Замуренко, 43), ФК Харків – 3:0 (ГНП, 4, Сліпухін, 56, Дувняк, 71), Рокита – 2:1 (Сергійчук, 67, 90), Олімпія – 2:0 (Мазур, 36, Замуренко, 71), Вікторія – 1:5 (Хусін, 4), СумДУ – 8:1 (Чеглов, 20, Тишинінов, 42, 58, Сергійчук, 51, Хусін, 66, Сліпухін, 71, 79, Мазур, 87).
Завдання: «Ми ставили завдання бути у верхній частині турнірної таблиці, а точніше – ближче до першої двійки, яка має можливість підвищитися у класі. Тому те місце, яке ми зараз займає – воно нікого не влаштовує. Команда налаштована виправити ситуація, яка склалася», – сказав головний тренер ФК Тростянець Юрій Бакалов у коментарі клубній преслужбі.
Юрій Бакалов, фото: ФК Тростянець
• Хто це такі, якщо коротко – найбільш східний клуб Другої ліги
Так, є Металіст 1925-2, але ж він грає в Київській області. А от ФК Тростянець базується та хоче приймати суперників на Сумщині. Це зумовлює особливий режим роботи клубу – як у організації, так і у транссферах.
• До чого прагнуть – фінішувати повище
Загалом, ФК Тростянець – прогресивний клуб, який ще до повномасштабного вторгнення багато зробив для своєї інфраструктури та академії. Проте зараз горизонт планування у нас зовсім інший, а на прикордонній Сумщині – тим більше. Тож клуб прагне гарно виступити та зберегти футбол у місті.
• Найвідоміший гравець – Михайло Сергійчук
Колишній нападник Карпат, Ворскли, Вереса та низки інших клубів УПЛ і ПФЛ. Звісно, вже не перебуває на своєму праймі – проте свої чотири результативні дії здійснив, а міг і ще більше. Добре знайомий тренерському штабу за виступами в черкаському Славутичі, так що має додати навесні.
• Головний тренер – Юрій Бакалов
Один із найбільш досвідчених тренерів у дивізіоні. Колись друголіговий Славутич виводив у півфінал Кубка України, дав дебютувати серед дорослих Довбику та підготував низку зірок у столичному Арсеналі.
ЧАЙКА (Петропавлівська Борщагівка)
7-е місце
Прийшли: в.Шарій (Динамік Київ U-16), з.Баранов (Діназ Д2), з.Півторак (Мрія Гостомель ам), з.Бондарчук (Чайка юн), п.Куделін (Ворскла-2 Д3), н.Овчарук (Сокіл Михайлівка-Рубежівка ам).
Пішли: в.Кияшко, п.Хобта (Rebel ам), п.Шакун (Мрія Гостомель ам), п.Теплюк, п.Духота (обидва – Діназ Д3), з.Шморгун, п.О.Сичевський, н.Гарнага.
Всі контрольні матчі: Шахтар U-17 – 1:1, Колос-2 – 2:2, Металіст 1925 U-17 – 3:1, Оболонь U-19 – 2:4, Колос U-19 – 3:2, Епіцентр – 1:1, Вікторія – 2:2 (Венгер, Овчарук), Атлет – 2:1 (Венгер, Музиченко), Денгофф – 1:1, Мрія – 3:2 (Овчарук-2, Венгер), ФК Чернігів – 1:0 (Венгер).
• Хто це такі, якщо коротко – спортклуб із селекційним профілем
Один із найкрутіших аматорських клубів Київщини, який двічі вигравав Кубок України серед аматорів, а зараз сьомий сезон грає в ПФЛ. У кращі роки перерозкрив багатьох відомих нині футболістів, але зараз профілюється на зовсім молодих і маловідомих. Як наслідок, за високі місця боротися не може.
• До чого прагнуть – покращити результати
Звісно, певний запас міцності в Чайки є, тому, цілком імовірно, за ту ж п’ятірку найкращих вони поборються. Але з дуже важкими зусиллями та без гарантії результату, тому що є клуби з досвідченішими і статуснішими гравцями.
• Найвідоміший гравець – Олександр Гуськов
Багато років вважався великим талантом ФК Олександрія, проте в підсумку опинився в Кривбасі, Оболоні, а зрештою – в Чайці. А між тим, в свої 30 років це швидкісний фланговий універсал із яскравими індивідуальними якостями. Звісно, в кращому оточенні і його особисті результати були крутішими за 1+1 за системою «гол+пас».
• Головний тренер – Ігор Луценко
Колишній захисник Шахтаря-2, який найкращі роки в кар’єрі провів у харківському Геліосі. Догравав у Сизихіна в аматорському клубі Універ-Динамо, з яким разом із головним тренером перейшов у Чайку. Спершу йому допомагав, а коли Сизихін перейшов у Чорноморець, сам очолив друголігову команду.
НИВА (Вінниця)
8-е місце
Прийшли: в.Броварський, в.Коломієць (Самбір-Нива-2 Д3), з.Лотоцький (Чорноморець Д1), в.Головенко, з.Шевчук, п.Побережець, п.Буркалець (всі – КЗ ВОДЮСШ Нива Вінниця).
Пішли: з.Хоренженко (Реал Фарма Д3), з.Рогульський.
Всі контрольні матчі: Поділля – 0:1, Поділля – 2:2 (Мельник, Борячук), Металіст 1925 – 1:2 (Загорулько – Моура, 34 – пен., Мафвента, 50), Базис – 4:0 (Якимчук, Мельник, Кобцов, Панасюк), Поділля – 0:2 (Гемега, Чушенко), Локомотив – 3:2 (Мельник – пен., Якимчук, Юрченко), VIVAD – 1:1 (Чигур), Атлет – 3:1 (Чигур, Лотоцький, Власенко), Полісся-2 – 0:1, ЮКСА – 0:3 (Дебелко, Казаков, Фого), Універ-Динамо – 5:1 (Власенко, Чигур, Якимчук, Загорулько, Мельник).
Завдання: «Я радий за хлопців, що вони розуміють усі труднощі. Якщо повернутися на рівень, який був 10 років тому, то зараз для молодих футболістів видано карт-бланш, що вони потрапили в команду майстрів. Тому, будьте ласкаві, відповідати тим вимогам, які висуває ця ліга. Будемо працювати і рухатися вперед», – сказав головний тренер Ниви Юрія Ярошенко в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
• Хто це такі, якщо коротко – клуб, який колись діставався фіналу Кубка України та єврокубків
Про золоті часи вінницького футболу ми розповідали в рубриці «Їхній найкращий сезон». Зараз про таке залишається тільки мріяти – Нива (Вінниця) втратила більшість досвідчених гравців і не може боротися за вищі місця.
• До чого прагнуть – пройти турбулентність і зберегти місцевих талантів
Зважаючи на можливості в комплектації, Нива зосередилася на підготовці молоді, і з кожним роком тут все більше саме місцевих гравців.
• Найвідоміший гравець – Артур Загорулько
Форвард, який пройшов у молодому віці Чорноморець і Шахтар, пограв в УПЛ за низку клубів. Так вийшло, що за сімейними обставинами опинився в Вінниці – й у двох минулих сезонах ставав найкращим бомбардиром Другої ліги. Зараз, при гіршому оточенні, забив п’ять м’ячів.
Артур Загорулько, фото: ФК Нива (Вінниця)
• Головний тренер – Юрій Ярошенко
Найстарший тренер у Другій лізі. Був добротним футболістом – зіркою Зорі, талантом Динамо. Багато років працював у академіях сильних клубів, аж до Шахтаря. Має досвід роботи в Першій лізі. Зараз займається розвитком наявних футболістів, частину з яких привів із собою з Сумщини.
ВОРСКЛА-2 (Полтава)
9-е місце
Прийшли: ст.тр.Нівінський (Ворскла Д1), в.Сілко, в.Чудаса, з.Мосієць, з.Титар, з.Ткач, п.Кривобок, п.Крохмаль, п.Мельников, п.Хоменко, н.Скрипкевич, н.Яровий (всі – Ворскла юн), п.Бутенко (Зоря U-19), п.Олексенко (Верес U-19), н.Шевченко (Динамо U-19).
Пішли: ст.тр.Андрущак, п.Булгатов (Минай Д2), п.Куделін (Чайка Д3), п.Тищенко (Лівий Берег U-19), п.Черниш (ФК Олександрія-2 Д3), н.Кухта.
Всі контрольні матчі: Металіст 1925-2 – 2:0 (Островський, 65, Скляренко, 76).
• Хто це такі, якщо коротко – «двієчка» клубу УПЛ
Справді розвивають молодь, іноді опускають із першої клубної команди таких гравців, як воротар Єрмолов, вінгер Шкрієль або форвард Ндукве.
• До чого прагнуть – не фінішувати останніми
Довгий час команда боролася з харківською «двієчкою» за уникнення цієї сумнівної честі. Зараз також належить дуже всерйоз поборотися, щоб не замкнути десятку знизу.
• Найвідоміший гравець – Артем Кулаковський
Сам із Горішніх Плавнів, займався в Металісті та Динамо, подавав надії в Ворсклі. Друг дитинства Судакова. За Ворсклу-2 провів шість матчів. Звичайно, відчувається, що 23-річний півзахисник, який послідовно викликався в усі юнацькій та молодіжні збірні, за класом вищий – але якщо випадатиме і така ігрова практика, нею варто користуватися.
• Головний тренер – В’ячеслав Нівінський
Добротний у минулому захисник, який найбільш відомий за виступами в Оболоні, а також пограв за запорізький Металург, Кривбас, азербайджанський Сімург і ЦСКА на старті кар'єри (це в ті часи, напевно, там побували Шовковський і Ващук). Як головний тренер, очолював АФСК Київ у Другій лізі. Попрацював у штабах Ковальця в Оболоні, Тракаї, Татрані та Чорноморці, входив у штаб молодіжної збірної України, працював із юнаками Ворскли.
МЕТАЛІСТ 1925-2 (Харків)
10-е місце
Прийшли: п.Павлученко (Епіцентр Д2).
Пішли: п.Гончаров (ЛНЗ U-19), н.Дмитренко., п.Пиличук (ФК Куликів-Білка Д3)
Всі контрольні матчі: Полісся-2 – 1:5 (Пушкуца, 88 – Караман, 48, 56, Савчук, 51, М.Петрук, 63, Радзенієкс, 82), Олександрія-2 – 2:3 (Засовіцький, 28, Пільганчук, 69 – Прокопенко, 12, Кайда, 67, Гребенюк, 90+2), Ворскла-2 – 0:2 (Островський, 65, Скляренко, 76), Карбон – 5:4 (Гончаров, 1, 40, Гаджиєв, 7, Петрук, 29, 31 – Бугай, 18, Колочавін, 46 – автогол, Тенжицький, 53, Мазур, 67), Колос-2 – 0:1 (Колесник, 63), Лівий Берег U-19 – 1:2 (Пільганчук, 34 - Назарук, 43, ГНП, 64), Rebel – 2:0 (Павлученко, 54, Карпізін 90), ФК Лісне – 1:2 (Когут, 36 – Рибалка 38 – пен., Головкін, 90+1 – пен.), Полісся U-19 – 1:1 (Сидоров, 57 – Чирук, 38 – автогол), Рокита – 4:2 (Гопкало, 45, ГНП, 56, 70, Когут, 84), Атлет – 0:1 (Бабич, 64), ЮКСА – 0:0, Інгулець U-19 – 3:0 (Павлученко, 70, Товт, 74, Ткаченко, 86), Верес U-19 – 5:3 (Гопкало, 2, Карпізін, 5, Сидоров, 52, 85, Товт, 90 – Волчков, 7, Середюк, 24, Малюта, 45), Мостиська – 1:1 (Сидоров, 68), Буковина U-19 – 2:2 (Сидоров, 53, Куракін, 85 – Зиков, 36, Юдин, 57), Самбір-Нива-2 – 1:0 (Збрицький, 75), Динамо U-19 Львів – 0:0, ФК Куликів-Білка – 4:4 (Смітюх, 9, 58, 78 – пен., Костиря, 34 – Волков, 31, Нечипоренко, 51, Сабалаєв, 53 – автогол, Пентелейчук, 90), Покрова U-19 – 1:1 (Белицький, 78 – Мельник, 33), Ревера 1908 – 3:2 (Ткаченко, 12, Сидоров, 20, Пушкуца, 90+2 – Пащак, 42, Угринюк, 86), Полісся Ставки – 0:1 (Курилець, 38), Авангард Лозова – 2:0 (Костиря, 10, Белицький, 32), Мрія – 2:2 (Збрицький,29, автогол, 79), ФК Чернігів – 0:0.
Завдання: «Хотілось би покращити своє турнірне становище. Потрібно старатися перемагати, щоб було кращим емоційний та психологічний стан на наступний матч. У нас молоді хлопці, даємо їм шанс розвиватися та грати з хорошими командами та дорослими гравцями, більш досвідченими за них. Думаю, друга частина сезону буде цікавіша та краща для нас», – сказав головний тренер Металіста 1925-2 Сергій Карпенко в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол».
• Хто це такі, якщо коротко – «двієчка» клубу Першої ліги
У них дійсно дуже юний склад – 18,2 роки в середньому, навіть якщо враховувати Гармаша, який з педагогічною метою відіграв один матч у Другій лізі.
• До чого прагнуть – покинути останнє місце
Ясно, що з гравцями 2005-2008 р.н. важко за щось серйозне боротися на дорослому всеукраїнському рівні. Проте «заруба» за можливість відштовхнутися від дна буде серйозною.
• Найвідоміший гравець – Максим Жичиков
Ну, власне, Гармаш і був найвідомішим гравцем 1925-Б, але зараз він привертає увагу до аматорського ФК Лісне. Серед тих, хто залишився й має всі шанси побігати за резерв, відзначимо 32-річного захисника Жичикова. Це вихованець Шахтаря, який у складі Іллічівця, СК Полтава, Арсеналу-Київ, ФК Минай і Металіста 1925 заробляв медалі Першої ліги та підвищення в класі в УПЛ. Дай «двієчці», умовно, Жичикова, Курила, Сабієва, Нагнойного Стеня, Бугая… Ох. Ну, словом, у окремих матчах Металіст 1925-2 міг би перетворюватися на гранда Другої ліги – і без жодних збитків для першої клубної команди.
• Головний тренер – Сергій Карпенко
Колишній захисник Кривбасу та Нафтовика відбувся і як тренер. Авангард (Бзів) приводив до Кубка України серед аматорів, Другу лігу вигравав із бузівською Нивою. Це його перший досвід роботи з юними футболістами. Деякі (як Обінайя, Панченко чи Гаджиєв) гарно спрогресували в резервному складі.