Несподіваний наслідок виходу Луніна в півфінал Ліги чемпіонів: в Інстаграмі змінився найпопулярніший український спортсмен

Переглядів 10604
Кирило Круторогов Кирило Круторогов
10 голосів
Несподіваний наслідок виходу Луніна в півфінал Ліги чемпіонів: в Інстаграмі змінився найпопулярніший український спортсмен
Андрій Лунін, колаж: «Український футбол»
Голкіпер мадридського Реалу не лише отримав безліч компліментів, а й суттєво збільшив свою кількість підписників у Інстаграм. Про десять найпопулярніших українських спортсменів у цій соцмережі – в матеріалі «УФ».

Лунін не просто завоював місце в основному складі Реалу, він вивів мадридців у півфінал Ліги чемпіонів, парирувавши два удари в післяматчевій серії з Манчестер Сіті. Як зреагували на це соцмережі? Дуже очікувано. У нас тепер є новий найбільш відвідуваний український спортсмен на найпопулярнішій візуальній платформі – соцмережі Інстаграм.

Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті «Український футбол» розповідає про десятьох найбільш популярних українських спортсменів у Інстаграм.

1-2. Андрій Лунін (футбол)

@lunin_andrey

2.6 мільйонів підписників

Андрій Лунін, фото: Getty Images

1-2. Олександр Зінченко (футбол) 

@zinchenko

2.6 мільйонів підписників

Олександр Зінченко, фото: Getty Images

Довгий час першим номером цього рейтингу був футболіст лондонського Арсеналу Олександр Зінченко, однак останнім часом його гра не надто переконлива, він не є стабільним гравцем основи своєї команди, тож популярність не особливо рухається. Його 2.6М фолловерів тримаються без змін уже тривалий час. 

А от сторінка Андрія Луніна, який витягнув свою команду в півфінал Ліги чемпіонів, пережила справжній бум. Від початку року і, зокрема, саме за останній час кількість його підписників зросла в більш ніж два рази – з 1.1М до тих таки 2.6М, як в Зіни.

Ба більше, дві світлини з переможного матчу над МанСіті, у Луніна вподобали 1.8 мільйона людей, що, ймовірно, робить цей допис ще й найбільш залайканим в історії українського спорту

3. Василь Ломаченко (бокс)

@lomachenkovasiliy

2.2 мільйони підписників

Василь Ломаченко, фото: Instagram

А це той приклад, коли надзвичайно популярний український спортсмен використовує свої соцмережі не в інтересах країни. Ломаченко відомий своєю неоднозначною позицією щодо війни в Україні, зокрема, через активну приналежність до православної церкви московського патріархату, ще в жовтні в Інстаграм обурювався законопроєктом про заборону РПЦ. Також він публікує багато ікон та слів з Біблії. Але жодним чином не висвітлює трагічні події в державі, повʼязані з війною. 

4. Олександр Усик (бокс)

@usykaa

2 мільйони підписників 

Олександр Усик, фото: Anadolu Agency/GettyImages

Ще один діючий боксер від початку року добрав близько сотні тисяч нових підписників і перейшов межу в 2 мільйони. Загалом, з початку повномасштабної війни Усик не приховує своєї очевидної проукраїнської позиції, але, справедливості заради, в основній стрічці на сторінці в Інстаграм про це майже нічого не публікує. 

5. Михайло Мудрик (футбол)

@mmudryk10

1.9 мільйонів підписників

Михайло Мудрик, фото: Getty Images

За кілька місяців 2024 року Мудрик також добрав в районі сотні тисяч підписників та перейшов позначку в 1.9М. Він абсолютно не цурається регулярно повідомляти світу про трагічні події в Україні у форматі сторіз. 

6. Еліна Світоліна (теніс)

@elisvitolina

1.5 мільйонів підписників

Еліна Світоліна, фото: Getty Images

Єдина представниця світу тенісу серед топ-10 найпопулярніших українських спортсменів у Інстаграм. Її приріст підписників від початку року також збільшився приблизно на сто тисяч. Вона є амбасадором United24, тож регулярно повідомляє світу про події в Україні. 

7. Андрій Шевченко (футбол)

@andriyshevchenko

1.2 мільйонів підписників

Андрій Шевченко, фото: В. Носач/РБК-Україна

Легендарний в минулому футболіст, а нині президент Української асоціації футболу останній в нашому рейтингу, хто має мільйон чи більше фолловерів. Окрім світлин, повʼязаних зі збірною України та його родиною, Андрій Миколайович дійсно використовує свою сторінку для висвітлення подій в Україні, повʼязаних з війною.

8. Володимир Кличко (бокс)

@klitschko

946 тисяч підписників

Володимир Кличко, фото: Getty Images

Щоб стати мільйонником молодшому з братів бракує зовсім трішки, хоча від початку року кількість його підписників зменшилася на кілька тисяч. Він активно публікує інформацію про війну в Україні. До речі, порівняно з Віталієм Кличком, він має ледве не вдвічі більшу базу фолловерів (у старшого брата і за сумісництвом мера Києва – 509 тисяч).  

9. Олексій Тарахтій (важка атлетика)

@torokhtiy

585 тисяч підписників

Олексій Тарахтій, фото: Facebook

Олімпійський призер-важковаговик має ледве не вдвічі менше фолловерів за Кличка, що йде сходинкою вище. Майже на 100% він використовує свою сторінку для публікацій світлин, повʼязаних з його видом спорту. 

10. Юлія Герасимова (волейбол)

@krosha9

564 тисячі підписників

Юлія Герасимова, фото: Olha Orhanishchuk for Orthomol

Сенсація цього рейтингу, адже наша волейболістка стала надзвичайно популярною після того, як у ТікТок завірусилося відео за її участі. Вона і не приховує, що її слава у соцмережах випереджає її саму. Наразі Юлія виступає за румунський клуб Рапід з Бухареста і загалом не має великих досягнень у карʼєрі, на відміну від усіх інших учасників цього рейтингу. 

* * *

Соцмережі у сучасному світі відіграють вкрай важливу роль. Публічні люди просто не можуть собі дозволити не вести сторінки в них. Для когось це елемент додаткового заробітку, але більшість також використовує їх як майданчик аби зайвий раз нагадувати світу про війну в Україні. Наші спортсмени – молодці, абсолютна більшість із них свою публічність конвертує в підтримку ЗСУ та народу своєї батьківщини. Тож ми радіємо за кожного з них, як вони підтримують усіх нас.