СК Дніпро-1 розпродав майже всіх гравців: невже грошей, які заробив дніпровський клуб, не вистачило б на сезон?

Андрій Каплун Андрій Каплун
12 голосів
Піхальонок, Гуцуляк і Сваток, колаж: «Український футбол»
Керівництво Дніпра-1 вирішило розпродати всіх гравців, які були на контракті у клубі. «Український футбол» аналізує склад команди Юрія Максимова минулого сезону та розповідає, яку суму виручили дніпряни з розпродажу.

Історія Дніпра-1, скоріше за все, наближається до сумного фіналу. На контракті в клубі залишилося лише чотири гравці першої команди. Поки УПЛ та УАФ не можуть ухвалити рішення, яка з організацій поставить крапку у справі про виключення клубу з Прем'єр-ліги, інсайдери повідомляють, що сам СК Дніпро-1 уже подав заяву на зняття з турніру.

Сайт «Український футбол» розповідає, скільки виручив Дніпро-1 з продажу своїх гравців, які виступали в його складі минулого сезону. Дані про суми трансферів наведено за версією авторитетного порталу Transfermarkt.

Адамюк Володимир

• Позиція – правий захисник, центрбек
  • Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 25 матчів, 2185 хвилин, два голи, п'ять асистів
  • Куди та коли перейшов – Карпати (Львів), липень 2024 р.
  • Сума трансферу – 100 тисяч євро

Досвідчений 33-річний захисник, який виступав за Дніпро-1 з початку 2020 року, був основним гравцем команди Юрія Максимова минулого сезону.

Білл

• Позиція – лівий вінгер
  • Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 4 матчі, 126 хвилин, без результативних дій
  • Куди та коли перейшов – Нова-Ігуасу (Бразилія), січень 2024 р.
  • Сума трансферу – безкоштовно

Бразильський півзахисник не виправдав очікувань. Білл був придбаний у січні 2022-го року у Фламенго за 300 тисяч євро, але грав дуже мало, і чотири рази йшов у оренду, поки, нарешті, не залишив дніпровський клуб остаточно в статусі вільного агенту.

Бабенко Руслан

Руслан Бабенко, фото: ФК Полісся

• Позиція – центральний півзахисник
  • Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 25 матчів, 2211 хвилин, один гол
  • Куди та коли перейшов – Полісся (Житомир), червень 2024 р.

32-річний хавбек перейшов у Дніпро-1 із харківського Металіста у липні 2022 року і був основним гравцем команди. Єдиний гол за два сезони забив у ворота свого нинішнього клубу, Полісся.

Баденко Ілля

• Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 1 матч, 7 хвилин, без результативних дій

Гравець юнацької команди поки що залишається в Дніпрі-1. Його контракт діє до 30 червня 2025 року. Дебютував в УПЛ 12 березня 2024 року в виїзному матчі проти черкаського ЛНЗ (1:1).

Бланко Домінго

• Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 2 матчі, 124 хвилини, один гол
  • Куди та коли перейшов – Тіхуана (Мексика), липень 2024 р.

Аргентинський хавбек розпочинав минулий сезон у складі Дніпра-1 і навіть встиг забити з пенальті в гостьовому матчі з закарпатським Минаєм (1:1). Однак вже в вересні 2023 року перейшов в Тіхуану на правах оренди, а влітку остаточно залишив Дніпро-1.

Вітіньо

• Позиція – опорний, центральний або лівий півзахисник
  • Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 8 матчів, 148 хвилин, без результативних дій

Грав за Дніпро-1 на правах оренди з бразильського Атлетіко-МГ з липня 2023-го по березень 2024 року.

Волинець Євгеній

• Позиція – воротар
  • Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 22 матчі (з них 9 – на нуль), 1980 хвилин, пропустив 17 голів
  • Куди та коли перейшов – Полісся (Житомир), липень 2024 р.

30-річний голкіпер перейшов до Дніпра-1 з Колоса влітку 2023 року за 400 тисяч євро і був основним гравцем. В вересні 2022 року викликався Олександром Петраковим до національної збірної України, але так і не дебютував.

Гаджиєв Рамік

Рамік Гаджиєв, фото: СК Дніпро-1

• Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 9 матчів, 370 хвилин, 1 гол

Гаджиєв забив переможний гол у домашньому матчі з криворізьким Кривбасом. Має контракт з Дніпром-1 до 30 червня 2025 року.

18-річним гравцем активно цікавляться київське Динамо та англійський Брентфорд. Трансферна вартість Гаджиєва – 300 тисяч євро.

Виступає за юнацьку збірну України (U-19) в фінальній частині Євро-2024.

Горін Олег

• Позиція – центрбек
  • Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 4 матчі, 171 хвилина, без результативних дій

Перейшов до Дніпра-1 з Минаю в липні 2023 року в статусі вільного агента, але через травму заграти так і не зміг. Має діючий контракт з дніпровським клубом до 30 червня 2025 року.

Горбунов Сергій

• Позиція – лівий захисник
  • Куди та коли перейшов – без клубу, липень 2024 р.

30-річний гравець залишив Дніпро-1 у статусі вільного агента, але поки не знайшов собі нову команду.

Гуцуляк Олексій

• Позиція – правий вінгер, центрфорвард
  • Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 25 матчів, 2096 хвилин, 9 голів, 1 асист
  • Сума трансферу – 600 тисяч євро

Гуцуляк перейшов в Дніпро-1 з чернігівської Десни в серпні 2021 року за 500 тисяч євро і був одним із лідерів команди. Минулого сезону забив по одному голу в ворота Динамо в кожному з двох матчів. В грі першого кола Гуцуляк приніс Дніпру-1 перемогу в Києві (1:0).

Олексій став найкращим бомбардиром команди в сезоні разом з форвардом Олексадром Філіпповим.

В березні 2024-го року 26-річний гравець дебютував за національну збірну України в гостьовому матчі кваліфікації на Євро-2024 против Боснії і Герцеговини (2:1).

Ківінда Даніель

• Позиція – центрфорвард
  • Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 9 матчів, 323 хвилини, без результативних дій

19-річний вихованець вважався достатньо перспективним, але досі так і не зміг розкрити свій потенціал. Ківінда має діючий контракт з Дніпром-1 до 31 грудня 2024 року. Трансферна вартість гравця – 300 тисяч євро.

Кінарейкін Яків

Яків Кінарейкін, фото: СК Дніпро-1

• Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 8 матчв (з них 2 – на нуль), 720 хвилин, пропустив 10 голів

Після дострокового розірвання контракту з дніпровським клубом 20-річний голкіпер олімпійської збірної України дав ексклюзивне інтерв'ю сайту «Український футбол».

Каплієнко Олександр

• Куди та коли перейшов – ЛНЗ (Черкаси), січень 2024 р.

Виступав за Дніпро-1 на правах оренди з харківського Металіста з березня 2023-го року по січень 2024 року, але основним гравцем не був.

Когут Ігор

• Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 10 матчів, 355 хвилин, 1 гол

28-річний хавбек виступав за Дніпро-1 з моменту заснування в 2017 році та є його рекордсменом за кількістю матчів (150). Залишив клуб в статусі вільного агента і може підписати контракт з харківським Металістом 1925.

Наприкінці червня Ігор дав відверте інтерв'ю про зникнення Дніпра-1 сайту Sport-Express.ua.

Кравець Василь

• Куди та коли перейшов – Полісся (Житомир), березень 2024 р.
  • Сума трансферу – 500 тисяч євро

Дніпро-1 придбав Василя у полтавської Ворскли у вересні 2022 року за 800 тисяч євро, але вже в березні продав його Поліссю за меншу суму. В липні Кравець розірвав контракт із житомирським клубом та перейшов у Металіст 1925.

Лєднєв Богдан

• Позиція – атакувальний хавбек
  • Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 24 матчі, 1750 хвилин, 4 голи

26-річний півзахисник перейшов в Дніпро-1 з Динамо за 500 тисяч євро в серпні 2023 року. Відзначився голами в матчах проти Металіста 1925 (1:0), Шахтаря (3:1), Чорноморця (5:2) та Ворскли (1:2).

Контракт Лєднєва з дніпровським клубом був офіційно дійсний до 30 червня 2026 року, але гравець повідомив про його достроковий розрив.

Мірошниченко Денис

Денис Мірошниченко, фото: ФК Карпати Львів

• Позиція – правий захисник
  • Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 24 матчі, 1581 хвилина, 1 гол, 2 асиста

Дніпро-1 заробив на 29-річному гравцеві, бо купляв його рік тому в Олександрії за 230 тисяч євро. Єдиний свій гол за дніпрян Денис забив у ворота Чорноморця (5:2).

В березні 2023 року мав виклик до національної збірної України на матч проти Англії на «Вемблі», але на поле не виходив.

Маркос Андре

• Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 2 матчі, 26 хвилин, без результативних дій

21-річний бразилець виступав за Дніпро-1 на правах оренди з бразильского клубу Ретро в першій частині минулого сезону, але нічим не запам'ятався.

Мельниченко Максим

• Позиція – опорний півзахисник
  • Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 2 матчі, 31 хвилина, без результативних дій

19-річний Мельниченко є капітаном юнацької збірної України, в складі якої зараз грає в финальній частині Євро-2024 у Північній Ірландії. Максим дебютував в УПЛ 12 березня в матчі проти ЛНЗ (1:1).

Очеретько Олег

• Позиція – атакувальний півзахисник
  • Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 13 матчів, 967 хвилин, 1 гол, 1 асист

Через трансферний бан, який було накладено на Дніпро-1 взимку за борги перед колишніми гравцями та тренерами, 21-річний Очеретько став єдиним зимовим підсиленням команди Максимова. Олег перейшов на правах оренди з донецького Шахтаря, куди і повернувся після завершення сезону.

Єдиний свій гол хавбек забив у ворота Чорноморця в останньому турі (2:0). Перемога в Одесі забезпечила Дніпру-1 четверте місце та путівку в єврокубки, яка тепер, вочевидь, просто згорить.

Очеретько потрапив до заявки збірної України (U-23) на Олімпійські ігри.

Пірес

• Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 2 матчі, 88 хвилин, без результативних дій
  • Куди та коли перейшов – Торпедо (Грузія), січень 2024 р.

Дніпро-1 придбав 29-річного бразильця за 1 млн.євро у португальського Морейренсе в лютому 2022 року, але потім постійно віддавав його по орендах, поки остаточно не відпустив.

Піхальонок Олександр

Олександр Піхальонок, фото: ФК Динамо Київ

• Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 25 матчів, 1974 хвилини, 5 голів, 5 асистів
  • Куди та коли перейшов – Динамо (Київ), червень 2024 р.
  • Сума трансферу – 2,5 млн.євро

27-річний Піхальонок був головною зіркою Дніпра-1 після продажу Артема Довбика минулого літа. З 2022-го року Олександр постійно викликається до національної збірної України, за яку провів вісім матчів, хоча до заявки на Євро-2024 так і не потрапив.

Олександра дуже хотів повернути до себе донецький Шахтар, проте гравець відмовив «гірникам» та зробив вибір на користь їхнього головного конкурента, Динамо. Цей трансфер приніс найбільшу суму Дніпру-1 цього літа.

Пасіч Євгеній

• Позиція – фланговий захисник
  • Куди та коли перейшов – Металіст 1925 (Харків), липень 2024 р.

31-річний гравець перейшов до Дніпра-1 з рівненського Вереса за 150 тисяч євро в січні 2023 року, та пішов з клубу влітку в статусі вільного агента.

Пуріта Еміліано

• Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 7 матчів, 187 хвилин, 1 асист
  • Куди та коли перейшов – Патронато (Аргентина), лютий 2024 р.

27-річний аргентинець перейшов до Дніпра-1 з грецького клубу Волос в статусі вільного агента влітку 2021 року, а на початку минулого сезону залишив дніпрян.

Рубчинський Валентин

• Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 28 матчів, 2307 хвилин, 3 асиста
  • Куди та коли перейшов – Динамо (Київ), липень 2024 р.
  • Сума трансферу – 1 млн.євро

Рубчинський є гравцем збірної України (U-23) та потрапив до заявки Руслана Ротаня на Олімпіаду. Основним хавбеком Дніпра-1 також цікавилися львівські Карпати, але в підсумку він обрав Динамо.

Сарапій Едуард

• Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 27 матчів, 2372 хвилини, 1 гол, 2 асисти
  • Сума трансферу – 800 тисяч євро

Основний гравець лінії захисту Дніпра-1 в останніх двох сезонах. Викликався до лав національної збірної України в 2022-му та 2023 році, але так і не дебютував за неї. Єдиний гол минулого сезону 25-річний захисник забив в переможному матчі з Шахтарем (3:1).

Сваток Олександр

Олександр Сваток, колаж: ФК Остін

• Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 24 матчі, 2094 хвилини, 1 гол, 1 асист
  • Куди та коли перейшов – Остін (США), липень 2024 р.
  • Сума трансферу – 1,2 млн.євро

29-річний центральний захисник був єдиним представником Дніпра-1 на Євро-2024 та виходив в стартовому складі збірної України на матч третього туру проти Бельгії (0:0). Минулого сезону Олександр був капітаном дніпровської команди та складав дует центрбеків із Сарапієм.

Танчик Володимир

• Позиція – правий захисник/хавбек
  • Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 17 матчів, 670 хвилин,1 гол, 1 асист

32-річний гравець виступав за дніпровську команду протягом останніх двох сезонів та залишив її влітку в статусі вільного агента.

Третьяков Максим

• Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 6 матчів, 189 хвилин, 1 гол
  • Куди та коли перейшов – Колос (Ковалівка), липень 2024 р.
  • Сума трансферу – 200 тисяч євро

Максим пропустив значну частину минулого сезону через серйозну травму хрестоподібної зв'язки коліна. 28-річний хавбек був ледь не єдиним гравцем, який хотів залишитись в Дніпрі-1 навіть коли клуб вже опинився на грані ліквідації, про що він розповів в ексклюзивному інтерв'ю «УФ».

Філіппов Олександр

• Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 23 матчі, 1497 хвилин, 9 голів, 3 асисти
  • Куди та коли перейшов – Олександрія, липень 2024 р.

31-річний форвард перейшов до Дніпра-1 в статусі вільного агента із бельгійського Сент-Трюйдена в серпні 2023 року після семи років закордонної кар'єри. Філіппов та Гуцуляк стали найкращими бомбардирами дніпровської команди в УПЛ сезону 2023/24.

Шолупець Максим

• Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 1 матч, 1 хвилина, без результативних дій

19-річний форвард юнацької команди дніпрян дебютував в УПЛ 21 квітня в матчі Верес – Дніпро-1 (1:1).

Юрчук Валерій

Валерій Юрчук, фото: СК Дніпро-1

• Статистика в УПЛ сезону 2023/24 – 0 матчів

Досвідчений воротар, вихованець ФК Дніпро, був єдиним з гравців першої команди, хто жодного разу так і не вийшов на поле в офіційному матч минулого сезону. Залишив Дніпро-1 в статусі вільного агента.

Розпродаж гравців Дніпра-1: скільки грошей отримав клуб

Таким чином, Дніпро-1 у літнє трансферне вікно продав своїх гравців на загальну суму 6,9 мільйона євро: