Гол скорпіона Матузалема, рокові слова Шарафутдінова і м’яч Палопа: 17 років великій драмі в історії Шахтаря

Переглядів 100
Владислав Лютостанський Владислав Лютостанський
Андреас Палоп святкує гол у ворота Шахтаря. Фото: EFE
15 березня виповнилося 17 років з історичного матчу донецького Шахтаря проти іспанської Севільї в рамках матчу 1/8 фіналу Кубка УЄФА, що виявився трагічним для української команди.

15 березня 2007 року донецький Шахтар зустрічався з іспанською Севільєю в матчі-відповіді 1/8 фіналу Кубка УЄФА. Перша зустріч цих команд завершилася нічиєю з рахунком 2:2.

Рахунок в матчі на РСК «Олімпійський» у Донецьку неймовірним ударом скорпіоном відкрив зірковий бразилець Шахтаря Матузалем.

Відновив паритет у грі півзахисник Севільї Енцо Мареска.

На 83-й хвилині зустрічі Елано знову вивів «гірників» уперед. Все йшло до того, що матч завершиться перемогою українського колективу.

Коментатор тієї гри В'ячеслав Шарафутдінов навіть завчасно почав вітати Шахтар з перемогою:

«Друзі, це перемога!», – сказав коментатор в етері ТРК «Україна» наприкінці поєдинку.

Однак перемога донеччан не входила у плани голкіпера Севільї Андреаса Палопа, який на 90+4-й хвилині завдав результативного удару по воротах Богдана Шуста після подачі з кутового.

В овертаймі іспанський клуб забив ще один гол, який у свій актив записав нападник Хав'єр Чевантон.

У результаті український колектив вибув з турніру на стадії 1/8 фіналу, а коментатор того матчу Шарафутдінов був звільнений з ТРК «Україна».

Кубок УЄФА, 1/8 фіналу, матч-відповідь

Шахтар – Севілья – 2:2 (2:3 після д.ч.)

Голи: Матузалем, 49, Елано 83 – Мареска, 53, Палоп, 90+4, Чевантон, 105

У підсумку Севілья, якою тоді керував майбутній тренер Дніпра (2010-2014) Хуанде Рамос дійшла до фіналу, який виграла у Еспаньйола (2:2, 3:1 по пен.).