Друді став в.о. спортдира Полісся. А хто це взагалі такий? Пояснив Федецький, який працював із аргентинцем

Переглядів 4805
автор Андрій Піскун Андрій Піскун
7 голосів
Друді став в.о. спортдира Полісся. А хто це взагалі такий? Пояснив Федецький, який працював із аргентинцем
Даріо Друді. Колаж: «‎Український футбол»
Колишній захисник збірної України та низки вітчизняних клубів Артем Федецький ексклюзивно для «УФ» поділився спогадами про Даріо Друді, з яким працював у львівських Карпатах.

Тепер офіційно: роботу в житомирському Поліссі розпочинає Даріо Друді. Спочатку, задовго до заяви клубу, журналіст Михайло Співаковський повідомляв, що Друді має очолити Академію Але повноваження в нього будуть досить широкі, аж до тренера-консультанта першої команди.

У підсумку Даріо отримав призначення на посаду в.о. спортивного директора клубу-дебютанта УПЛ, який недавно виграв уперше за десять матчів. 

Сайт «Український футбол» поспілкувався з фахівцем, який добре знає 36-річного аргентинського фахівця. Артем Фаворов, якого ми цитуємо по «УФ», перетинався з Друді у Зірці з Кропивницького, а Артем Федецький – у Карпатах зі Львова.

«Давайте відверто, Друді не тренер. Ми з ним тренувалися по дві години без сенсу»

Перш ніж почути думку Федецького, наведемо вам для роздумів цілком протилежну. Друді працював виконуючим обов’язки головного тренера Зірки у сезоні 2026/17, провівши на чолі команди з Кропивницького десять матчів (три перемоги, одна нічия і чотири поразки).

Саме там із ним перетнувся Артем Фаворов, який давав нашому сайту велике інтерв’ю, серед інших тем згадавши і Друді. Його ми цитували в попередній підбірці вражень про Даріо.

– Яким Друді був тренером?

– Ну, таке (зітхає,прим. «УФ»). У нас не склалося з ним з початку. Давайте відверто, він не тренер. Ми з ним тренувалися по дві години без сенсу, потім я ще на паркеті чи в тренажерці працював, щоб навантаження дотягнути. Він коїв, що хотів – запрошував футболістів якихось із Франції, Португалії.

Артем Фаворов. Фото: Google

– Були пристойні легіонери чи були ліві?

– Таких, щоб зовсім лівих не було, але щоб вони чимось допомагали – теж не скажу. Вони, мабуть, думали, що запрошуватимуть по двісті легіонерів і хоч кількох потім продадуть. Але там відверто не було кого продати.

– Був хтось з розряду «особливо сторонніх пасажирів»?

– Був іспанець Айтор в центрі поля. Ми називали його «Серфінгіст». Він був з косичкою і виглядав, наче прийшов зі змагань з серфінгу. Макс Ковальов його так і прозвав. Він взагалі не футбольний був. Приїхав з Другої ліги Іспанії і думав, що все буде легко.

***

«Деякі тренери розтягують теорію на годину чи то й більше, але тільки не Друді. У нього теоретичні заняття тривали максимум десять хвилин»

А от у Артема Федецького думка про Друді діаметрально протилежна. Йому сподобалося працювати з аргентинцем у Карпатах, де Даріо був спочатку спортивним директором, а потім в.о. головного тренера.

– Артеме, чи здивовані ви інформацію, що Друді може очолити академію Полісся?

– Цю інформацію я вперше почув від вас. Полісся – це перспективний клуб, хоча зараз у команди і не все складається. Таке трапляється, коли команда тільки починає зароджуватися. У Полісся хороші футболісти, тренерський штаб, фінансові умови також на рівні. 

Просто потрібен час, перетерпіти складний момент. Цей сезон для Полісся пробний, а вже наступного будуть ставитися завдання. Команда тільки формується. 

Чи зможе цього сезону Полісся зачепитися за єврокубки? Особисто мені було б цікаво подивитися на Полісся в єврокубках. Після першого кола Полісся було одним із фаворитів на призові місця, але вийшло так, як вийшло. Це футбол. Гравцям потрібно виправляти ситуацію своїм відношенням на тренуваннях та в офіційних матчах, бути одним колективом на полі.

Що стосується Друді, то його беруть на перспективу, щоб він формував молодь. 

Даріо Друді та Генадій Буткевич. Фото: Полісся

– Ви працювали з Друді у Карпатах. Який перший спогад про нього відразу приходить на думку?

– Спочатку він був на посаді менеджера, а потім змінив Зайцева на тренерській посаді. Це щира і відкрита людина, професіонал, який завжди спілкувався з футболістами. Ми були як сім’я. Він працював у Карпатах в непростий час, коли нам був потрібен результат, і Друді намагався донести до гравців свою філософію. 

– Яка в нього була філософія?

– У нього був акцент на контролі м’яча. Мені з Друді подобалося працювати, тому що все давалося легко. Тренування були побудовані чітко, і кожен гравець розумів, чого від нього вимагає тренер. Особливо мені запам’яталися теоретичні заняття. Деякі тренери розтягують теорію на годину чи то й більше, але тільки не Друді. У нього теоретичні заняття тривали максимум десять хвилин, але все розбиралось чітко, ніякої води. 

«Думаю, одним з ініціаторів звільнення Друді був Смалійчук руками Димінського. Він Друді привів, але потім, напевно, розісрався з ним до такої міри, що вони більше не спілкувалися»

– Артем Фаворов був не у захваті роботи з Друді. Казав, що він мало давав навантажень і доводилось самостійно потім підганяти свою форму.

– В Карпатах у цьому плані проблем не було абсолютно! Все було чітко сплановано. На початку тижня були одні навантаження, під кінець, ближче до гри – зовсім інші. Кожен футболіст сам відчуває своє тіло та стан, тому якщо потрібно допрацювати в залі, чому ні. Друді планував всі тренування на високому рівні. Він жив футболом, грою.

– Також Фаворов казав в Зірку Друді запрошував багато легіонерів, які були не сильнішими за українців. Як із цим було в Карпатах?

– Коли я тільки прийшов в Карпати, то там був іспанський вектор, тренером – Наварро, Друді на керівній посаді. Але в Карпатах все швидко міняється. Тренерів могли прибирати вже через декілька місяців. Коли Друді йшов, то для всіх нас це стало новиною. Пам’ятаю, як він мені сказав: «Артеме, ти мені був як старший брат в команді». Було приємно таке почути. 

– Як Друді співпрацював зі Смалійчуком?

– Ви знаєте моє ставлення до Смалійчука, я його висловлював не в одному інтерв’ю, ця людина знищила Карпати. Спочатку у них були хороші відносини, це ж Смалійчук привів Друді, але потім Даріо, напевно, зрозумів, якою людиною є Смалійчук, і все змінилося. На керівній посаді Друді тримався трохи відсторонено від команди, але на посаді тренера став зовсім іншою людиною – відкритою, завжди спілкувався з футболістами. 

Олег Смалійчук. Фото: Google

– Як ви з ним спілкувались, через перекладача?

– Бувало, що через перекладача або англійською, Друді нею також непогано володів. Тож проблем у спілкуванні ніколи не було. Я був у той час капітаном Карпат і Даріо часто мене питав про стан команди, на чому зробити акцент на тренуваннях і т.д. Є такі тренери, які після поразок ще більше заганяють гравців на тренуваннях, але це неправильно, і Друді не з таких. 

– У Друді були улюбленці в Карпатах?

– Я такого не помітив. Він спілкувався зі всіма гравцями. Аргентинці та іспанці – відкриті люди і професіонали своєї справи, тому мені було комфортно працювати з Друді, Наварро та Рамосом. 

– Згадайте відхід Друді з Карпат, що тоді сталося?

– Як завжди в Карпатах. Спочатку результату немає, потім він починає налагоджуватися, але тренера чомусь звільняють. Думаю, одним з ініціаторів звільнення Друді був Смалійчук руками Димінського. Він Друді привів, але потім, напевно, розісрався з ним до такої міри, що вони більше не спілкувалися. Це моя суб’єктивна думка. 

«Друді точно не прихильник футболу Моурінью, коли стоїть три автобуси в карному майданчику і команда чекає на свій шанс при стандарті»

– Ви працювали з багатьма відомими тренерами: Луческу, Рамос, Маркевич та інші. На кого з них за стилем схожий Друді?

– Друді схожий сам на себе. У нього є свій підхід, своя філософія і бачення футболу. Як і Рамос та інші фахівці з півдня, він є максималістом, прагне досягати найвищих результатів. Даріо хоче, щоб його команди грали у красивий футбол, який подобається глядачам. Він точно не прихильник футболу Моурінью, коли стоїть три автобуси в карному майданчику і команда чекає на свій шанс при стандарті.

Друді завжди намагається навчатись чомусь новому і йти в ногу із сучасністю. Тому я буду радий, якщо він очолить Академію Полісся. Це хороший проект, так само як і нинішні Карпати Мирона Маркевича. Я впевнений, що наступного сезону Карпати будуть грати в УПЛ. 

У Полісся хороший інвестор [Буткевич], який вкладає великі гроші в команду, прагне її розвивати і вивести на євроарену. Досвід Друді їм однозначно знадобиться. 

– Чув, що Друді до роботи тренером був відеооператором.

– Він був не просто відеооператором, а займався аналізом матчів, робив аналітику. Це йому дуже допомогло в тренерській діяльності. Друді досконально розбирав суперників і ми чітко знали свої функції, як і проти кого грати. 

– Як ви думаєте, у перспективі Друді зможе стати головним тренером такого амбітного клубу як Полісся?

– Я не можу так одразу сказати, тому що не слідкував за Друді останнім часом. Знаю, що він їздив навчатися, підвищував свою кваліфікацію, працював тренером-консультантом у Саудівській Аравії. Але мені важко сказати, чи готовий він відразу взяти команду. 

От Академію він зможе очолити та внести певні корективи в її розвиток. У Друді є досвід.  Він довгий час працював в Іспанії, там краще розвинена інфраструктура, ніж у нас, зовсім інша кваліфікація дитячих тренерів. Тому Даріо у першу чергу буде намагатися змінити це. Філософія Академії повинна відповідати філософії першої команди, і гравці повинні безболісно підійматись на рівень вище.