«Мілевський Стетхема точно не замінить»: Федецький – про зйомки у фільмі «Довбуш»

Переглядів 90662
Андрій Піскун Андрій Піскун
12 голосів
«Мілевський Стетхема точно не замінить»: Федецький – про зйомки у фільмі «Довбуш»
Артем Федецький та Артем Мілевський. Фото: instagram
Колишній захисник Дніпра та збірної України Артем Федецький в ексклюзивному інтерв’ю «УФ» розповів про свій акторський досвід на зйомках фільму «Довбуш».

Артем Федецький та Артем Мілевський знялись у невеличких ролях українського блокбастеру «Довбуш». Фільм режисера Олеся Саніна розповідає про повстанський рух карпатських опришків на чолі з Олексою Довбушем у XVIII столітті.

Сайт «Український футбол» поспілкувався з Артемом Федецьким про його акторський досвід та фільм Довбуш.

«Ми з Мілевським зіграли ролі у таверні, де він був офіціантом»

– Артеме, як ви з Мілевським потрапили на зйомки фільму «Довбуш», хто вас запросив?

– По OLX нас знайшли (сміється, – прим. А.П.). А якщо серйозно, то це був спільний проект УАФ та пивоварні «Львівське», яке є спонсором збірної України. Вони хотіли зробити спільний проект і вибір пав на мене і Мілевського. Ми зустрілися, поговорили, і ми погодились, довго не вагавшись. Нам стало цікаво стати частиною чогось історичного. 

– Які ви ролі зіграли?

– Звичайно, це були епізодичні ролі, але цікаві. Ми з Мілевським зіграли ролі у таверні, де він був офіціантом. Я знявся за два дублі, а третій ми дозняли на всяк випадок Більше часу зайняли зйомки рекламного промо-ролику – цілий день. 

– Що вам запам’яталось під час зйомок у фільмі?

– Було дуже круто: старовинний одяг, декорації. Таке відчуття, що ми повернулись у стародавні часи і на власні очі побачили, як українці воювали за свою землю. Тому цей фільм актуальний в наш час, коли ЗСУ боронить Україну від окупантів. 

– Були якісь кумедні історії на знімальному майданчику?

– Коли футболісти пересікаються разом, то завжди спливають якісь горбилі. Зараз вже не пригадаю, але на знімальному майданчику промо-ролика було весело. А от під час зйомок фільму все було достатньо серйозно. Кожен хотів показати свої професійні здібності.

– Цікаво, а що насправді в келихах п’ють актори замість алкоголю?

– Не скажу, бо в моїй ролі я не пив. Там знімають стільки дублів, що якби актори пили справжній алкоголь, то не було б кому зніматися. 

– Що важче: робоча актора чи футболіста?

– Їх не можна порівнювати. Важка будь-яка професія, якщо займатися нею серйозно. Робота футболіста – це тяжкий труд. Не можна просто прийти з вулиці і стати топ-гравцем. Це може лише Мессі, у якого природній талант. А от Роналду кожен божий день працює над собою, щоб показувати шалені результати. Так само і актора. Не кожен зможе без підготовки показати справжні емоції. 

«З моїм висловом «трішки в ніжку, трішки в м’яч» на роль Федецького ідеально підійшов би «Костолом» Вінні Джонс»

– Як ви оціните свою роль, вам вдалося перевтілитись у вашого персонажа?

– Мене переодягнули, загримували, тому в образ я вжився. Я дуже самокритичний, тому завжди все намагаюсь проявляти свої найкращі якості.

– Вам сподобався ваш акторський досвід?

– Було дуже круто. Я долучився до серйозного проекту. «Довбуша» будуть показувати не тільки у Європі, а й у США та Канаді. Цей історичний проект дуже важливий сьогодні. Фільм показує, як треба боротись з ворогами України.

– Якщо вас ще запросять знятись у кіно, відгукнетесь?

– Подивимось. Якщо режисер буде в мені зацікавлений, то чому б і ні. Мені акторський досвід сподобався , але я розумію, що до цього потрібно готуватися. Якщо мене запросять ще знятись у фільми, значить, я свою епізодичну роль у «Довбуші» зіграв добре. 

– Хто з ваших знайомих футболістів може зіграти роль у фільмах, у кого є акторський талант?

– Я би порадив режисерам розглянути Кополовця. Це універсальна людина, яка може зіграти будь-яку роль: чи то гангстера, чи то комедійного персонажа. Я впевнений, що Міша бездоганно б справився із роллю. 

– Зеленський у «95 Кварталі» грав Мілевського, а чи зміг би Мілевський зіграти Зеленського, як думаєте?

– Це дуже важка роль. Я думаю, Зеленського може зіграти тільки Зеленський. Іншої людини для цієї ролі я не бачу.

– А яка б роль підійшла Мілевському?

– Думаю, Стетхема Міля точно не замінить. Також він не такий брутальний, як Брюс Вілліс. Мені здається, Артему б шикарно підійшла роль у якійсь комедійній драмі. 

– Якби знімали автобіографічний фільм про вас, то якого відомого актора ви б запросили на роль Федецького?

– У мене тільки одна асоціація. З моїм висловом «трішки в ніжку, трішки в м’яч» на роль Федецького ідеально підійшов би «Костолом» Вінні Джонс. 

– Як би ви назвали фільм про вас?

– «Вся кар’єра в підкаті», а люди вже нехай додумують самі.

«Наскільки я знаю, Суркіс готовий взяти Мілевського на якусь посаду в Динамо. Можливо, дитячим тренером або селекціонером»

– Давайте закінчим нашу розмову Мілевським. Судячи із постів і інстаграмі, Артем вже виписався із лікарні. Як думаєте, викарабкається?

– Дай Бог. За нього всі переживають. Така ситуація може статися з кожною людиною. Коли Артем був на піку своєї футбольної кар’єри, заробляв багато грошей, то в нього було купа друзів та шанувальників і прихильниць серед жіночого кола. Зараз із ним сталась така ситуація, його потрібно підтримати.

Артем – сильна людина і він повинен усвідомити, що ще потрібен людям і може багато принести користі. Мілевський повинен зробити переналаштування в голові, зібрати всю волю в кулак, відкинути негативні моменти і рухатись далі. 

Бог дає життя не просто так і його потрібно цінувати. Артем повинен це усвідомити і в нього все вийде. По-перше, він повинен допомогти собі сам, бо якщо людина цього не хоче, то вже ніхто не допоможе. Справжні друзі, які готові йому допомогти, в нього є.

Артем Мілевський. Фото: instagram

– Наскільки я розумію, у Артема депресія і він не може себе знайти після закінчення кар’єри. 

– Раніше Артем вів на ютубі свій канал «Міля», але потім у нашу країну прийшла війна. З цими подіями він залишився наодинці, як і багато інших українців. Також він не може поїхати в Білорусь до рідних. Так сталося, що своєю сім’єю він не обзавівся, не знайшов ту єдину. 

На фоні цих подій у нього стався психологічно-моральний надлом. Людина закрилась в собі і сталося так, як сталося. Але знайшлися друзі, які були поряд і допомогли йому – це Саня Алієв та Женя Селезньов. Також на першому етапі лікування допоміг Суркіс. 

– Ігор Суркіс вже оплатив йому лікування, можливо тепер варто дати йому якусь посаду в Динамо, щоб Мілевський був при справі?

– Наскільки я знаю, Суркіс готовий взяти Мілевського на якусь посаду в Динамо. Можливо, дитячим тренером або селекціонером. Але все залежить від Артема. Якщо він правильно розкладе моменти у себе в голові і буде рухатись в позитивному напрямку, то в нього все вийде. 

Не будемо говорити про його інше, нічне життя, але у Мілевського є шикарний футбольний досвід, він виступав на високому рівні, тому йому є чим поділитися з дітьми.