Найкращий гравець квітня в Першій лізі Беженар: «Епіцентр грав спаринги з клубами УПЛ і великої різниці не помітив»


Епіцентр під керівництвом Сергія Нагорняка ще до завершення змагань забезпечив собі пряме підвищення в класі та золоті медалі. А ключовий внесок у цей травневий успіх команда зробила ще в квітні, коли виграла всі чотири матчі напруженого місяця. В них блискуче проявив себе досвідчений півзахисник Беженар, забивши два м’ячі та видавши три гольові передачі за чотири поєдинки. Ясна річ, «УФ» та ПФЛ звернули увагу на це індивідуальне досягнення Андрія, аналізуючи сольні виступи провідних футболістів чемпіонату.
Зараз найкращий гравець квітня у Першій лізі Андрій Беженар в ексклюзивному інтерв’ю сайту «Український футбол»:
- Розкрив секрет успіху Епіцентру,
- пригадав найбільш пам’ятний матч,
- Пояснив, після якого матчу повірив у вихід в УПЛ,
- Охарактеризував лідерів – Кравчука, Бендеру, Білика,
- відзначив готовність команди до дебюту в УПЛ.
«Не здивований, що став найкращим у квітні, адже грав на високому рівні»
– Андрію, наскільки важливим та несподіваним для вас є визнання найкращим гравцем квітня у Першій лізі?
– Безумовно, кожному футболісту приємно отримувати таке визнання. Для мене на першому місці стоять результати команди. Щасливий, що допоміг Епіцентру досягнути бажаного результату. Не здивований, що став найкращим у квітні, адже грав на високому рівні.
Андрій Беженар. Фото: Епіцентр
– Вже за три тури до завершення сезону Епіцентр собі гарантував підвищення у класі. Зізнайтеся, про таке напевно і мріяти не могли? Можна сказати, що зараз вся команда вже видихнула з полегшенням?
– Перед стартом весняної частини сезону ніхто не вірив у такі результати нашої команди. Ми самі на початку не надто вірили в те, що зможемо досягнути такої переможної серії. Рухалися від матчу до матчу й отримували ще більше впевненості. Тренер нам дасть видихнути лише після останнього туру.
– За рахунок чого Епіцентр досягнув такого результату? Погоджуєтеся з тим, що запорука успіху вашої команди – це стабільність?
– Складові успіху – дисципліна, характер та колектив. У нас один за всіх та всі за одного. Щасливий, що є частиною цього колективу.
– Епіцентр взимку не був активним на трансферному ринку. Вже можна говорити, що це пішло на користь команді, адже зіграність допомагала вам набирати очки?
– Більшість хлопців грають за Епіцентр вже протягом трьох років. Всі розуміють один одного як на полі, так і поза ним. Безумовно, такі зіграність та єдність допомагає досягати результату.
«Відігратися з 0:2 проти Металіста 1925 було б складно, тож за пенальті варто віддати належне Білику»
– У квітні ваша команда зіграла чотири дуже непрості матчі. Що насамперед допомогло вам досягати результату у критичні моменти матчів?
– У Першій лізі немає прохідних матчів. Набираємо очки за рахунок виграної боротьби, дисципліни та віри у власні сили. До кожного матчу підходимо з максимальною концентрацією. Віримо у перемогу з першої і до останньої хвилини.
– Погоджуєтеся з тим, що найбільш складною для вас була гра у Полтаві, адже суперник того дня грав цікавіше? Очікували такого супротиву від полтавців?
– Знали що буде складно, адже на це є низка об’єктивних причин. СК Полтава – хороша команда з кваліфікованими футболістами, які виступали на найвищому рівні. До того ж, варто зважати на непросту дорогу та штучне поле. Проте, нам все ж вдалося вирвати надважливу перемогу.
Епіцентр – Металіст 1925. Фото: Металіст 1925
– Варто згадати перемогу над Металістом 1925 (2:1). На вашу думку, момент з відбитим пенальті став ключовим у тій грі? Після цього повірили, що можете перевернути хід зустрічі?
– Безумовно, з 0:2 відігратися у такого суперника було б дуже складно. Варто віддати належне нашому голкіперу, адже відбити пенальті додав нам ще більше впевненості у власних силах. Ми відчули свою гру і змогли вирвати перемогу. У цій перемозі велика заслуга Білика.
– Від якого матчу команди у квітні особисто ви отримали найбільше задоволення? Після якого матчу було найбільше претензій до гри команди?
– Хочу відзначити дебютну гру 2025 року проти ЮКСА (4:3). Ми програвали, але змогли все перевернути з ніг на голову. Чимало моментів створили і забили низку м’ячів. Отримав насолоду від футболу у виконанні нашої команди. Найбільше претензій від тренерів було після гостьової гри з Полтавою. Тоді ми не змогли зіграти у свій найкращий футбол.
– У квітні ви забили два голи і були дуже корисним для своєї команди. Задоволені своєю продуктивністю?
– Мені приємно, що своєю грою маю можливість приносити користь команді. Проте, ще є до чого прагнути і над чим працювати.
– Епіцентр виграв дев’ять матчів поспіль. Наскільки для команди важливо продовжити свою переможну серію в останніх турах сезону?
– Наш тренер – дуже хороший мотиватор, і він не дасть нікому розслабитися до завершення сезону. Для нас важливо перемагати у кожному матчі і радувати вболівальників грою та результатами. Зробимо усе можливе, щоб ця серія продовжилася. З мотивацією точно жодних проблем у нас не буде.
«Після закордонного виступу отримав серйозні проблеми зі здоров’ям, був страх за продовження кар’єри»
– У своїй кар’єрі ви грали у Молдові. Що найбільше запам’яталося з тих часів? Наскільки футбол у Молдові тоді був конкурентним?
– У 2012 році протягом шести місяців грав за Ністру (Атаки). Того часу чемпіонат був конкурентним та цікавим. Вважаю, що за рівнем футболу чемпіонат Молдови тоді був трішки сильнішим за нашу Першу лігу.
– Після виступів у Молдові ви виступали за аматорський клуб із міста Коломия – Покуття. Чому вирішили грати за аматорів? Від професіональних клубів не було пропозицій?
– Після виступів у Молдові у мене були серйозні проблеми зі здоров’ям, тому був певний страх продовжувати кар’єру на професіональному рівні. Хотілося насамперед привести в порядок здоров’я. Починав з району, області, а потім отримав пропозицію від Покуття.
– Наскільки продуктивними для вас були виступи за Покуття? Що найбільше запам’яталося з того періоду?
– Це був хороший період, адже починав по справжньому повертатися до футболу. Ми грали на чемпіонаті області, а також брали участь у чемпіонаті України серед аматорів. Спогадів залишилося не надто багато, адже грав всього півроку.
«Нагорняк? Професіоналізм, дисципліна та впевненість»
– На вашу думку, наскільки нинішній Епіцентр спроможний конкурувати в УПЛ? Чи помітний прогрес в інфраструктурі?
– Під час зимового антракту мали можливість грати контрольні матчі з суперниками із УПЛ. Безумовно, такі матчі пішли на користь нашій команді. Ми не відчули великої різниці у рівні, тому маємо на рівних грати в елітного дивізіоні з більшістю суперників. Я вже шостий рік у команді, тому можу говорити про суттєвий прогрес в інфраструктурі. Клуб рухається у правильному напрямку.
Сергій Нагорняк. Фото: Епіцентр
– Хто вам запропонував приєднатися до Епіцентру? Чи відразу погодилися на цю пропозицію від на той час також аматорського колективу?
– Знайомі з Дунаївців зателефонували і сказали, що будується серйозний проект. Мене хотіли бачити у цьому клубі. До того ж, Дунаївці були недалеко від мого дому. Не жалкую, що приєднався до Епіцентру.
– Якими трьома словами охарактеризуєте Сергія Нагорняка? Які сильні сторони цього спеціаліста?
– Насамперед це професіоналізм, дисципліна та впевненість. Сергій Миколайович все життя у футболі. Він багато чого добився у цій професії як футболіст, а тепер проявляє себе у якості тренера. Він – чудовий психолог, і це дуже важлива якість для тренера.
– Напевно, дебютувати в УПЛ – це ваша мрія? Вже з нетерпінням чекаєте свого першого матчу в елітному дивізіоні?
– Я дуже прагну дебютувати на найвищому рівні. Це мрія для кожного футболіста. До початку сезону в УПЛ не так багато часу, тому розслаблятися точно не будемо. Важливо якісно провести літню підготовку, щоб не пасти задніх серед еліти.
БЛІЦ
- Народився у смт. Кельменці Чернівецької області
- Вихованець – ДЮСШ Кельменці
- Перший тренер – Олександр Аркадійович Котов
- Улюблений гравець – Кріштіану Роналду
- Улюблений клуб – в дитинстві вболівав за Мілан, а зараз за Реал
- Мета у футболі? Хочу бути корисним своїй команді
Довідка «УФ»
Сайт «Український футбол» за підсумками кожного місяця визначає найкращих у всіх лігах чемпіонату України з футболу.
Наші герої квітня 2025 року:
- найкращий гравець і тренер в УПЛ: Владислав Велетень (Колос) і Руслан Костишин (Колос) в оцінках наших експертів
- найкращий тренер в Першій лізі: Сергій Нагорняк – Епіцентр
- найкращий тренер в Другій лізі: Володимир Ковалюк – Пробій (Городенка)
- найкращий гравець в Другій лізі: Владислав Феліпович – Пробій (Городенка)
- найкращий гравець в ААФУ: Антон Богдан – Rebel (Київ)
Наші герої березня 2025 року:
- найкращий гравець і тренер в УПЛ: Віталій Буяльський (Динамо) та Руслан Ротань (ФК Олександрія)
Наші герої листопада 2024 року:
- найкращий гравець і тренер в УПЛ: Єгор Твердохліб (Кривбас) і Олег Шандрук (Верес) в оцінках наших експертів
- найкращий тренер в Першій лізі: Сергій Нагорняк – Епіцентр
- найкращий гравець в Першій лізі: Антон Яшков (ФК Кудрівка)
Наші герої жовтня 2024 року:
- найкращий гравець і тренер в УПЛ: Георгій Судаков (Шахтар) і Руслан Ротань (Олександрія) в оцінках наших експертів
- найкращий тренер в Першій лізі: Патрік ван Леувен – Металіст 1925
- найкращий гравець в Першій лізі: Олексій Литовченко – ФК Кудрівка
- найкращий тренер в Другій лізі: Віктор Бицюра (ФК Олександрія-2)
- найкращий гравець в Другій лізі: Вадим Страшкевич – Гірник-Спорт (Горішні Плавні)
- найкращий гравець в ААФУ: Тарас Червонецький – Дністер (Заліщики)
Наші герої вересня 2024 року:
- найкращий гравець і тренер в УПЛ: Олексій Гуцуляк (Полісся) і Руслан Ротань (Олександрія) в оцінках наших експертів
- найкращий тренер в Першій лізі: Володимир Сисенко – СК Полтава
- найкращий гравець в Першій лізі: Валерій Восконян – СК Полтава
- найкращий гравець в Другій лізі: Максим Татаренко – ФК Чернігів
- найкращий тренер в Другій лізі: Іван Федик – Рух-2 (Львів)
- найкращий гравець в ААФУ: Ростислав Бабич – Атлет (Київ)
Наші герої серпня 2024 року:
- найкращий гравець в УПЛ: Ігор Краснопір – у розповіді його перших тренерів та в інтерв’ю «УФ»
- найкращий тренер в Першій лізі: Олександр Чижевський – Агробізнес (Волочиськ)
- найкращий гравець в Першій лізі: Максим Войтіховський – Агробізнес (Волочиськ)
- найкращий тренер в Другій лізі: Володимир Ковалюк – Пробій (Городенка)
- найкращий гравець в Другій лізі: Богдан Оринчак – Пробій (Городенка)
- найкращий гравець в ААФУ: Павло Пастухов – Агротех (Тишківка)