Олександр «Папа» Поворознюк: «Лупашка хотіли купити два клуби УПЛ. Пропонували хороші гроші, я відмовив»

Переглядів 14079
Андрій Піскун Андрій Піскун
22 голосів
Олександр «Папа» Поворознюк: «Лупашка хотіли купити два клуби УПЛ. Пропонували хороші гроші, я відмовив»
Владислав Лупашко та Олександр Поворознюк. Колаж: УФ
Президент Інгульця Олександр Поворознюк дав вогняне інтерв’ю «УФ» у якому підбив підсумки сезону, поділився планами на УПЛ, думками – про «золотий» матч Інгулець – Карпати і заяву Гордона. Ми навмисно зберегли кожну думку, кожне словечко, кожну інтонацію «Папи», щоб ви відчули вайб цієї розмови.

Інгулець достроково забезпечив собі вихід в УПЛ і сьогодні, у заключному турі Першої ліги, розіграє чемпіонство з Карпатами. Команді із Петрового потрібна тільки перемога, адже суперник випереджає їх на одне очко.

Напередодні матчу редактор сайту «Український футбол» Андрій Піскун поговорив із президентом Інгульця Олександром Поворознюком. Окрім матчу з Карпатами, ми торкнулись наступних тем:

  • Як Поворознюка шокувало суддівство після приходу Шевченка і Монзуль.
  • В яку суму обійшлося будівництво нового стадіону Інгульця.
  • З кого Інгулець буде брати приклад в УПЛ.
  • Чому Поворознюк хоче зняти капелюх перед Козловським.
  • У чому Лупашко кращий за Ковальця та Лавриненка.
  • Як молодого тренера хотіли купити клуби УПЛ.
  • Чи змінив Поворознюк свою думку про Луніна та кого вважає найкращим українським гравцем сьогодення.
  • Оцінка Реброву та очікування від збірної України на Євро-2024.
  • 🔥 І насамкінець вогняна відповідь Гордону 🔥

«Якщо ще я буду налаштовувати команду на Карпати, то це вже буде перегиб. Хлопці самі налаштовані довести, що вони найсильніші у Першій лізі»

– Олександре Григоровичу, сьогодні «золотий» матч Першої ліги Інгулець – Карпати. Чи ставили ви своїй команді ціль обов’язково перемагати, адже завдання виходу в УПЛ вона уже виконала?

– Поганий той солдат, який не мєчтає стать генералом. Інгулець – єдиний в Україні клуб Першої ліги, який доходив до фіналу національного Кубка. Якщо хтось і повторить наш подвиг, то він уже буде другим, а Інгулець залишиться першим.

Чемпіонами Першої ліги ми будемо вже не перші, але якщо є така можливість, то чого б і нє? Апетит приходить під час їжі. Спочатку я ставив задачі вийти в УПЛ – ми вийшли. Зараз є нагода стати чемпіонами Першої ліги і ми будемо все для цього робити. 

– Ви команді вже виписали преміальні за вихід в УПЛ?

– За вихід в УПЛ виписав, але за фінальну гру буде ще плюс. Бонуси і мотивація є, все побачимо на футбольному полі. М’яч круглий, поле квадратне. 

– Ви особисто якось налаштовували команду на Карпати?

– Налаштовувати команду мені не треба. Було дуже багато розмов і моментів, що на нас «возять» тощо. Якщо ще я буду налаштовувати команду, то це вже буде перегиб. Хлопці самі налаштовані всім довести, що вони найсильніші у Першій лізі. 

Карпати - Інгулець. Фото: ФК Карпати

«Як оцінюю суддівство після приходу Шевченка і Монзуль? Якщо чесно, то я охує#ший!»

– Як оціните суддівство у Першій лізі після приходу Шевченка і Монзуль в УАФ?

– Якщо чесно, то я охує#ший!

– В хорошому чи поганому плані?

– Ну, канєшно, в хорошому. Ну чого раніше це не можна було зробити? Зараз все по-іншому. Арбітри судять чесно. А раніше було як? Приїжджають – і відразу: «Скільки?», «Хто?», «Як?». 

Зараз, коли приїжджають, то я питаю, мені ж цікаво: «Що і як відбувається?». Арбітри відповідають: «Олександре Григоровичу, то все в минулому. Зараз починаємо з чистого аркуша». Настільки приємно таке чути! Ну чому раніше таке не зробили?!

– Раніше італійці були у суддівському корпусі.

– Я про італійців давно говорив, просто мене ніхто слухати не хотів. Всіх все устраївало. 

«Будівництво нового стадіону Інгульця обійшлося у чотири мільйони євро. Коли сюди приїдете, будете у приємному шоці»

– На якому етапі зараз будівництво нового стадіону Інгульця?

– Даю 200%, що в новому сезоні ми будемо грати на новому стадіоні. Зараз там працює 120 чоловік. Нещодавно приїжджала комісія з УАФ, ми за ці три дні зробили стільки, що я сам не ожидав. До кінця липня ми його точно здамо в експлуатацію і виконаємо всі вимоги, які нам поставив комітет УАФ. Єдине, що можемо не встигнути – це зробити щось за стадіоном. Але трибуни, парковка повністю готові, навіть сітки за воротами натягнуті. 

– У скільки вам обійшлося будівництво стадіону? Чув, що у 700 тисяч.

– Скільки?! Та ну! Ви в яких грошах говорите?

– У доларах.

– Чотири мільйони євро! Ви, коли сюди приїдете, то будете у приємному шоці. 

– Бачив, що Інгулець повернув нігерійця Гопея. А ще є легіонери на контрактах?

– Є, але я не знаю, чи вони приїдуть. Гопей так до нас і не доїхав. Ми його заявили, бо він обіцяв перед сезоном приїхати. Бачите, як африканці їдуть? Обіцяє тепер, що на УПЛ приїде. Чекаємо. 

– Вже є якісь плани щодо комплектації команди: хто йде, хто прийде?

– Планів дуже багато, але поки мовчимо. Все дізнаєтесь згодом. 

«При тих грошах, які вкладає Гєна в клуб, від Полісся чекали більшого. На мою думку, Буткевич трохи перетримав Калитвинцева»

– Яка ціль буде стояти перед Інгульцем у першому сезоні після повернення в УПЛ?

– В перший сезон ми хочемо закріпитись, а далі будемо бігти вперед і дивитися по ситуації. Ставку будемо робити на перспективну молодь, як це робить Рух.

До Гріші Козловського можна відноситися по-різному, але його робота у Руху заслуговує на повагу. Є «вєлікіє» інваліди, які ходять із клуба в клуб і ціни собі не складуть. А в Руху розривають молоді пацани. Красені! Знімаю перед Грішою шляпу. 

Григорій Козловський. Фото: ФК Рух

– Тобто, Інгулець буде брати приклад з Руху?

– Єстествєнно. 

– Хто вам сподобався в УПЛ цього сезону, окрім Руху?

– ЛНЗ мені сподобався. Красені! Хоча спочатку вони теж наробили багато помилок із складом, але потім вирівняли ситуацію. От ми хочемо у перший сезон в УПЛ закріпитись, як ЛНЗ, а потім будемо ставити більш амбіційні задачі. 

– А хто зі знаком мінус вас здивував?

– Найбільше мене здивувало Полісся. При тих грошах, які вкладає Гєна в клуб, від Полісся чекали більшого. На мою думку, Буткевич трохи перетримав Калитвинцева. Його треба було прибирати раніше і все було б по іншому. 

– Шахтар справедливо став чемпіоном?

– Так. Хто б що не казав, але Шахтар був сильнішим. 

– Що скажете про головні активи наших грандів? Шахтар хоче за Судакова 150 млн, а Суркіс за Шапаренка 300 млн. євро.

– Думаю, за такі гроші їх продати нереально, але Судаков і Шапаренко – хороші гравці. Вони вже переросли рівень УПЛ і, якщо залишаться тут, то просто пропадуть. Їх треба вчасно продати. 

«Взимку Лупашка хотіли в мене купити два клуби УПЛ. Вони пропонували хороші гроші, але я відмовив»

– Давайте повернемось до Інгульця. Як оціните роботу Лупашка на посаді головного тренера?

– В українському футболі цього сезону є два відкриття. Перше – це ФК Рух зі своєю молоддю, і друге – Лупашко, який у свої молоді роки поставив класну гру команді.

– Чим Лупашко кращий за Ковальця та Лавриненка?

– По грі Інгулець став зовсім іншим, і ви це прекрасно бачите. Інгулець грає, не оглядаючись назад, тільки в атаку. Мені та вболівальникам це імпонує. Таких ризикових і фартових тренерів я ще не бачив. А щастить завжди сильнішим.

– Чому в Інгульці не вийшло у Ковальця?

– Не хочу піднімати цю тему, але я знав, що так буде. Я знав, що нас вистачить тільки на три-чотири гри. Після того, як я побачив, якою була підготовка на зборах у Туреччині, я зрозумів, що на весь сезон команди не вистачить. Так воно і вийшло. Перші чотири гри результат був, ми навіть Динамо обіграли, а потім пішов провал. Гравці Інгульця фізично не витягували.

– Якщо ви знали, що буде провал, то навіщо призначали Ковальця?

– Я це зрозумів, коли команда приїхала зі зборів. Не звільняти ж мені його одразу, я дав шанс. 

– Що скажете про Лавриненка?

– Він хороший тренер, але…Якщо порівнювати його з Лупашком, який грав під керівництвом Лавриненка, то вони відрізняються. Вони їздили на стажування в іспанські клуби, і зі всіх тренерів тільки Лупашко взяв звідти щось хороше і проповідує це зараз в Інгульці. Мені дуже до вподоби така манера гри: шалена інтенсивність і гра вперед. На такий футбол мені хочеться витрачати гроші.

– Тобто кредит довіри до Лупашка високий і саме він буде тренувати Інгулець в УПЛ?

– Звичайно! Щоб ви розуміли, у зимове міжсезоння Лупашка хотіли в мене купити два клуби УПЛ, не буду називати хто. Вони пропонували хороші гроші, але я відмовив. Гроші на першому плані для мене ніколи не стояли. 

Владислав Лупашко. Фото: ФК Інгулець

«Тільки із Зеленським я бачу майбутнє нашої країни. А майбутнє нашого футболу я бачу тільки із Ребровим»

– У минулому інтерв’ю нашому сайту ви назвали Луніна «переоціненим гравцем». Чи змінилась ваша думка зараз, адже Андрій став основним воротарем Реала і вивів мадридців у фінал ЛЧ?

– В принципі, так. Лунін і за збірну відстояв добре, і за Реал. Але Лунін буде основним в Реалі тільки якщо там зміниться тренер, адже Анчелотті довіряє Куртуа. Чого він не довіряє Луніну? Це питання. 

Я завжди говорив, що кожному гравцю треба знайти свою команду і свого тренера, і не заритися на великі гроші.  Мені дуже подобалося, як у Вересі при Вірті заграв центральний захисник Роман Гончаренко. Він був у нас, в Поліссі, але ніде не прижився, а от у Вересі розкрився. А що у підсумку? Колос запропонував йому більші гроші і він перейшов туди. І де зараз Гончаренко? Зник! Про нього вже забули.

Одні гравці хочуть грати і постійно бути на виду, а інші просто отримувати зарплату і сидіти все життя на банці. Подивимось влітку, що обере Лунін.

– Кого ви зараз вважаєте найбільш переоціненим українським гравцем?

– Зараз усі наші нормально грають, я не бачу переоцінених. Довбик красавчик, Зінченко теж. 

– Добре, кого тоді вважаєте найкращим українським гравцем прямо зараз?

– Для мене – це Мудрик. Мені подобається його сумасшедша швидкість. Він летить, як вертольот. Якщо Мудрик вже несеться, то щоб його зупинити треба тільки ногу ламати або труси і футболку рвати чи за кучері впіймати, бо його неможливо наздогнати. Раніше у Шахтарі таким був Тайсон. Мені такі гравці подобаються. 

– Довбик і Циганков вже переросли рівень Жирони?

– Я б не сказав. Жирона – це хороша команда, не зря вона вийшла в Лігу чемпіонів. Якщо в них є пропозиції від грандів, то треба йти, але якщо нема, то Жирона – це гарний варіант для продовження кар’єри. 

– Як оціните Реброва на чолі збірної України?

– Я вважаю, що Ребров – це унікальний тренер. Ми тільки із Зеленським можемо розвивати Україну, тільки із ним я бачу майбутнє нашої країни. А майбутнє нашого футболу я бачу тільки із Ребровим. 

Наведу приклад. Хто раніше міг подумати, що у збірну буде викликатися Піхальонок? Та ніхто! При минулих тренерах було заведено викликати Коноплянку, який у клубі сидів в запасі і не грав. Ребров зламав цю традицію і викликає лише тих, хто грає. 

– Чого очікувати від збірної України на Євро-2024?

– Із нинішнім складом, із нашою золотою молоддю, ми можемо поборотись за перемогу на чемпіонаті Європи. При Реброві ми нікому не поступались у грі, може, десь трошки не фартило. 

Сергій Ребров. Фото: УАФ

«Гордон тільки одне мені може зробить – х#й отсосать»

– Наостанок припас питання про вашого ворога. Дмитро Гордон зняв відео, де він стоїть у футболці Інгульця біля СІЗО і заявляє, що «Інгульця у вас більше не буде». Що можете відповісти на такі зухвалі слова?

– Це добре, що він робить рекламу Інгульцю, але я скажу одне. Я воюю тільки з сильними людьми, а він – слабак! Він тільки одне мені може зробить – х#й отсосать. Я не хочу навіть про це кучеряве нещастя говорити, забагато честі для нього. 

Він дає інтерв’ю «люсі», «хуюсі», і тільки згадає Поворознюка, то в нього на ютубі одразу рейтинг підіймається. Він напевно думає: «Ну як Порознюка не згадувати, якщо я на цьому бабки заробляю?». 

На#уй про це нещастя говорити? Забутьте про нього! Він думає, що забули, як він хотів держпереворот зробити, коли планував Гройсмана, Авакова і всю оцю пиздоту во главє поставити. Ні#уя! Прийде і на нього час, давайте тільки війну виграємо!