Олександр «Папа» Поворознюк: «Мою картину діаспора продала в Канаді за 47000 доларів. Гроші пішли на ЗСУ»

Переглядів 23571
Аватар Антон Терехов Антон Терехов
11 голосів
Олександр «Папа» Поворознюк: «Мою картину діаспора продала в Канаді за 47000 доларів. Гроші пішли на ЗСУ»
Олександр Поворознюк, фото: ФК Інгулець
Олександр Поворознюк в ексклюзивному інтерв'ю для «УФ» розповів про плани Інгульця на повернення до УПЛ та нові принципи формування команди.

ФК Інгулець з 2014 року тільки підвищувався у класі. Аматори, Друга ліга, потім Перша, фінал кубка України, а з сезону 2020/2021 – УПЛ. І лише після стиків сезону 2022/2023 команда вперше пройшла шлях у зворотному напрямку. Зараз клуб грає у Першій лізі та за підсумками осені у своїй групі посів перше місце.

Олександр Григорович Поворознюк залишається одним із найвідвертіших президентів клубу в українському футболі. Засновник Інгульця за словом у кишеню не лізе, і має думку щодо кожного важливого футбольного питання. Насамперед ми хотіли дізнатися, коли зможемо команду з Петрово знову побачити в УПЛ. Але, звичайно ж, поговорили й про весь український футбол, УПЛ, збірну та економічний бік роботи наших клубів.

В ексклюзивному інтерв'ю для сайту «Український футбол» президент Інгульця Олександр Поворознюк розповів про те:

  • Чого очікує від Шевченка в УАФ й де саме потрібно прибрати корупційну складову
  • Чи є у Реброва в складі блатні футболісти
  • На яких гравців робитиме ставку Інгулець
  • Чому шлях Мудрика правильніший, ніж у Луніна
  • Через яке випробування президент приймає до команди нового воротаря 
  • Чи добре працює зерновий коридор
  • Чому він продовжує підтримувати президента Зеленського
  • Чому Олександр Григорович заблокував на телефоні 10 824 абонентів
  • Чи подобається футбол Інгульця за Владислава Лупашка
  • Чи готовий знову прокоментувати фінал Ліги чемпіонів
  • Чи потрібно мобілізувати футболістів

«В Першій лізі поки не бачу суддівської упередженості, може, краще стало з переляку, що Павелка посадили»

– Олександр Григорович, вам подобаються зміни у нашій футбольній владі? Постать Андрія Шевченка викликає у вас позитивні сподівання? 

– Тільки час покаже. Ми ж, як українці ,завжди сподіваємось на краще. 

– А ви на які саме зміни сподіваєтесь? Що потрібно змінити у нашому футболі? 

– Найголовніше – це прибрати корупційну складову в арбітражі. Просто грати в чесний футбол, без усіх цих закулісних ігор. І тоді він буде набагато цікавіший. 

Андрій Шевченко, фото: УАФ

– Інгулець зараз знову грає у Першій лізі. Там більший безлад щодо суддівства, ніж в УПЛ?

– Не помічав цього. Напевно, ні. Трошки воно налагодилось. Може, з переляку, що Павелка посадили. Нема такої упередженості, нема вбивчих рішень. Розумію, що кожна людина має властивість помилятися. У роботів також інколи програма збивається. Але зараз немає такої упередженості, коли тебе хочуть вбити, загнати. Так інколи було раніше. Маю надію, що воно все змінюється. 

– Ви маєте на увазі кваліфікацію арбітрів, чи саме упередженість?

– Дивіться, коли у арбітра є упередженість, ну воно ж видно, ми всі футбольні люди. Ось як ми можемо визначити: це кваліфікація чи це йому купюри очі запиляють? Як ми це можемо визначити? Догадками якимось, ми ж не можемо бути на 100% впевнені. 

Ви ж пам'ятаєте гру Полтави і Геліоса, коли гравець вибив м'яч рукою? Іванов дивиться в іншу сторону, нібито нічого не бачить. І ще червону картку дає за те, що до нього гравець підбігає та сперечається. І так Полтава пішла в УПЛ тоді. Вона насправді не захотіла там бути. Але, тим не менш, дуже багато збігів. То, я вважаю, не помилка, тут точно є то, на що заплющували очі. 

Тим не менш, той арбітр й досі є поважний суддя та судить матчі УПЛ. Значить, є якась упередженість та неправильні рішення з боку того самого Лучано Лучі. Тут треба розбиратися в кожній ситуації. Я вважаю, що за такі помилки треба арбітрів довічно позбавляти кваліфікації. Воно ж видно, коли людина просто помилилася, а коли це упередженість. Треба цю складову, яка зветься упередженість, прибрати. Й грати у футбол.

– У стикових матчах Інгульця з ЛНЗ у червні 2023 року суддівство було об'єктивним?

– Все по ділу, жодних претензій. Точка – то точка, вона була у першій грі (1:1, пенальті на користь ЛНЗ було призначено за фол Сергія Копила, – прим. А.Т.). Я реаліст і називаю речі своїми іменами. Ця точка була на розсуд арбітра – 50 на 50, її дали. Отже, немає претензій.

«Ми граємо у футбол. М'яч круглий, поле – квадратне»

– Інгулець завершив осінь на першому місці у своїй групі. Команда за підсумками сезону збирається повертатися до УПЛ?

– Ми граємо в футбол. М'яч круглий, поле квадратне :-) Ми все зробимо для того, щоб повернутися. Це тільки той може сказати, що він уже в УПЛ, хто використовує нефутбольні методи. Але не ми. «Ми вже в УПЛ» – значить той, хто так говорить, на щось розраховує. На мішок із грошима, або ще на щось. Ну, як можна розраховувати, що ми вже в УПЛ? Те, що ми йдемо на першому чи другому місці, це нічого не означає. Ще півсезону грати. Ми робитимемо все, щоб повернутися до УПЛ, все.

Гравці Інгульця, фото: ФК Інгулець

– Ви вважаєте формат турніру у Першій лізі, у два етапи, правильним?

– Я б так не сказав. Думаю, ні. Мені більше подобалося, коли у дві групи. Перші місця виходять до УПЛ, другі місця грають у перехідні матчі. І є матч за чемпіонство у Першій лізі, ось це було б гарно. Щоб було виявлено переможця Першої ліги, це важливе звання.

Я поясню чому ця формула не має права на існування. Ось добре, що Нива (Бузова) залишилася. А якби вони чи інша команда втратили спонсора під час сезону і пішли. Що це означає? Хтось має зайти, Буковина, допустимо. А на яких підставах, адже є регламент? Тут багато питань. Це добре, що всі дограють. А якщо не всі дограють, то як очки потім рахувати? Тобто у нашій групі усі мають отримати плюс три? Там дуже багато питань, я вважаю, що не треба продовжувати за цією схемою.

– Витрати на команду у Першій лізі менші, ніж в УПЛ?

– Є трохи, але несуттєво.

– Ви готові до того, щоб повертатися до УПЛ та знову підвищити рівень витрат?

– Так.

«Всі бачать, що за Реброва будь-який футболіст може потрапити до збірної, немає ні крутих, ні блатних»

– Головний тренер збірної Сергій Ребров запропонував повернути чемпіонат між командами U-21. Це гарна ідея?

– Я думаю що ні. Одна має бути команда, і там мають грати гравці і до 19 років, і до 21. Якщо 19-річні гратимуть у команді з 21-річними, то вони швидше мужатимуть. І конкуренція буде вищою.

– Як вам виступи нашої збірної у 2023 за нового тренера? Чи досягнутий оптимальний результат?

– За Реброва збірна стала зовсім інша. Той же Піхальонок та ще деякі гравці зараз у складі, здається, що за колишніх тренерів вони нікому не були потрібні. У нас звикли, Коноплянка та Ярмоленко, і тільки вони мають бути. А для Реброва немає крутих, блатних, сірих чи білих. У нього тільки є людина, яка нормально грає у футбол. І це величезний плюс. Усі бачать, що при Реброві будь-який футболіст із чемпіонату України, будь-який українець може потрапити до збірної. Якщо добре грає. Це не може не радувати.

А те, що Ребров може розкривати футболістів – це також великий плюс. Те, що він має тренерський талант – безумовний плюс. Я вважаю, що це найкращий тренер України.

Сергій Ребров, фото: Getty Images

– У Петракова чи за інших тренерів футболісти потрапляли до складу не за спортивним принципом?

– На мою думку – таке було. Деякі футболісти грають добре і не потрапляють до складу. А Коноплянка без практики у своєму клубі, де він двічі на заміну вийшов, був викликаний до збірної. Я вважаю, що це несправедливо стосовно решти футболістів.

– В Інгульці були гравці, яких могли б викликати до збірної?

– Думаю, Артем Смоляков, ми його продали на Поліссі. Він уже грає у молодіжній збірній. Якщо він не втратить інтерес до футболу, і ставитиметься так, як він зараз ставиться, то в майбутньому – це гравець збірної.

Зараз є в команді кілька молодих футболістів, які мають велике майбутнє. Але я не хотів би називати зараз їхні прізвища, щоб вони носа не задерли.

Але я вважаю, що Рух – перший клуб, який пішов дуже правильним шляхом, яким зараз хочуть йти всі. Хоча всі сміялися. Молодь, молодь та молодь – і тоді ми матимемо велике майбутнє у збірній.

– Шлях Інгульця теж такий – вирощувати власну молодь?

– Тільки так. Подивіться, ким ми посилюємось. Ми беремо лише молодь, молодь та ще раз молодь. До нас, якщо приїдуть зараз африканці чи бразильці, то лише молодь.

– Чи має значення те, що молодого гравця потім можна продати?

– Ну звичайно. Тільки так.

«Я мрію, щоб Інгулець став самоокупним. Для цього потрібно йти шляхом Руху»

– Ви хотіли б, щоб Інгулець став самоокупним?

– Я тільки про це мрію. І зрозумів лише одне, що це все має йти з академії. З молодих пацанів, як це робить Рух. Ще раз скажу, це єдиний клуб, який зробив усе правильно із самого початку. Тільки так і треба йти, тільки такий клуб має шанси вийти в майбутньому на самоокупність. Молодь, молодь та молодь. Ви дивіться, скільки гравців Руху вже зацікавили інші клуби. Далі й казати нічого не потрібно. Щоб там про президента Руху Козловського не говорили, але це дуже правильна дорога, і йому честь і хвала.

Григорій Козловський, фото: з відкритих джерел

– Якщо Інгулець на наступний сезон вийде в УПЛ, ви поміняєте склад чи гратимете тими ж хлопцями?

– Саме вони і тільки вони гратимуть. Максимум, ще пару молодих пацанів візьмемо грати. Команда буде молодою.

– Вам подобається, як грає Інгулець за тренера Владислава Лупашка?

– Це, напевно, було моє єдине здивування після призначення його головним тренером. Я ж із футболістами розмовляю, ситуацію повністю контролюю у всьому. Навіть тренування по-іншому проходять, грають по-іншому. Тільки вперед і тільки вперед. Це те, що я хотів усе своє життя. Чомусь у нас не виходило – чи боялися, чи не знаю що.

Пам'ятаю, ми влітку останню контрольну гру з Лупашком поїхали грати з Чорноморцем, 15 липня (4:3). Я дивився гру по телефону, а в мене зір трохи поганий. Фігурки дрібні. Я дивлюся, одна команда тисне, тисне, не дає супернику перейти половину поля. Я не зрозумію, хто у якій формі грає. Думаю, ну у моїх точно синьої форми немає. У нас червоно-жовта. Невже ми могли так Чорноморець загнати за Можайськ? Я приїхав додому, переглянув цю гру. Ну, реально, не дали навіть супернику підняти голову.

– Але три м'ячі пропустили? 

– Два м'ячі самі собі привезли. Один – воротар точку привіз. Ще один – воротар між рук пропустив. А ми забивали таке, що просто неможливо. Після гри з Лупашком переговорив. Він сказав: «Головне, щоб вони вірили й надалі, що ми можемо так». Нині зовсім інша гра. Мені дуже подобається його стиль роботи. Я не очікував. Думав, що буде те саме, як і з іншими. Але в нього інший підхід, і тренування інші.

«У команді має бути один «папа» – президент»

– Ви хотіли б, щоб ваша команда грала в атакуючий видовищний футбол?

– Ми зараз так і граємо. Я все життя цього хотів, а зараз дивлюся – ось воно. Ми можемо програти, але ми не поступимося нікому.

– Владислав Лупашко нещодавно написав у своєму блозі, що українським клубам не вистачає спортивних директорів. Це так?

– Абсолютно ні. Це хтось собі ціну набиває. Спортивний директор – це посередник між богом та людьми. Це той, хто хоче заробити на якомусь футболісті і не дає йому розвиватися. У команді має бути один тато – президент. Все, крапка. А коли надто багато людей...

Олександр Поворознюк, фото: з відкритих джерел

Я зараз зіткнувся, ми з Металурга брали пацана. Ох, скільки там командирів, директорів, нема кого нах*й послати :-) І всі хочуть бабла. А до президента я так і не дістався.

– Встигаєте стежити за УПЛ цього сезону? Вам цікаво спостерігати за цим чемпіонатом?

– Постійно стежу. Це найцікавіший сезон, де кожна гра не знати, як закінчитися. В цьому щось є.

– Хто стане чемпіоном навесні?

– Найбільші шанси є у Полісся, Кривбасу та Шахтаря. Можливо – Динамо. Дніпра-1 не вистачить на всю дистанцію, я гадаю. А з таким посиленням, як іде зараз у Поліссі, все може бути.

– Те, що зараз Шахтар знову витрачає значні суми на бразильців, за умов війни це правильно?

– Хазяїн-барін. Якщо є за що, то чого б і ні? За рахунок таких новачків Шахтар вистрілить. Все-таки, хоч як крути, українські футболісти виграють і виходять кудись перш за все за рахунок самовіддачі. А у бразильців – техніка зовсім інша, прийом м'яча зовсім інший. Хто розуміє, той бачить.

– Тим більше, що Шахтар і продає дорого своїх гравців того ж Мудрика. Якщо у команди позитивний трансферний баланс, то все правильно?

– Ну звичайно. Продають, купують, це ж є нормальна практика.

– Може Шахтареві варто було продати Мудрика в клуб, який би більше приділяв уваги його розвитку. Як гадаєте?

– Шлях Мудрика нормальний. Я не вітав і не вітаю шлях Луніна. Розпіарений чувак, Реал (Мадрид). Краще б він пішов до іншої команди, де б він грав. А те, що він пробув у Реала і двічі вийшов, коли був травмований основний воротар, це несерйозно. Він не чекає на свій шанс і не доводить, що найсильніший, а просто розслабляється. Чекає, коли Куртуа отримає травму.

– Луніну варто йти туди, де він гратиме постійно?

– Звичайно. Ось Мудрик пішов. Просто зчіплюй зуби та доводь. Тобі дають шанс, зчіпляй зуби та доводь. Все від футболіста залежить. Уперед. А на продажі Луніна заробили грошей, але всі чудово знали, що грати він не буде. Усі це знали.

Андрій Лунін, фото: Getty Images

– А робити, як Трубін, йти не до найсильнішого чемпіонату, це правильно?

– Ну звичайно. Трубін – це зовсім інше. Трубін у Бенфіці, це так воно й має бути.

– Вам подобається те, як Довбик б'є пенальті? Він дивиться на воротаря і б'є в протилежний кут. А ось колишній гравець Інгульця Євген Запорожець розповідав, що ви б'єте на точність, а не по воротарю. Це так?

– Потрібно буде уважно подивитися на те, як Довбик б'є, щоб порівнювати. Я завжди б'ю на точність і на техніку. І б'ю з двох ніг. Мені що правою, що лівою – однаково. При тому б'ю босою ногою.

«Згадую слова Шевчука: «Травма у футболіста, це коли зламана нога»

– Ви обома ногами володієте однаково?

– Так. Можу все робити і правою, і лівою. Колись я грав у футбол і потягнув передній м'яз. Це зараз футболісти одразу кричать: «ой, ай». Я згадую слова В'ячеслава Шевчука: «Травма футболіста, це коли поламана нога». Нині трохи інакше. Кажуть іноді: «Я, здається, відчуваю, що задня натягнулася». Щоб у мій час було таке?.. Так от, трохи біль відчував у правій нозі, тож почав більше працювати лівою. І зрозумів, що не гірше виходить, ніж правою. І поки хворіла права, я почав грати лівою, і виявилося, що вона не гірша, ніж права. Тому пенальті б'ю з лівої та з правої. І Богдану Шусту чотири з п'яти забивав.

– А ви зараз граєте?

– Ці два роки війни – ні... Мені точно не до того було. Займався своїм батальйоном. Все робив для того, щоби хлопцям допомогти. Щоби швидше прийшла перемога. А потім уже гратимемо у футбол і все інше. Я рідко навіть на тренування Інгульця їжджу. Майже не їжджу, хоч раніше я постійно приїжджав на тренування. І бив пенальті. Якщо приходив новий молодий воротар, доки я його не перевірю за пенальті, його не приймали до команди. Зараз час інший, треба виграти війну.

Олександр Поворознюк, фото: скріншот

– Чи можете розповісти про той батальйон, який ви фінансуєте?

– Ні, не потрібно. Тільки щось розкажеш про допомогу армії, як тобі дорікають, що ти піаришся. Я всім відповідаю: «Ви зробіть хоча б 10% того, що зробив Поворознюк, і піартесь далі». Прийде час, і всі про все дізнаються.

– Як зараз ваш аграрний бізнес? Зерновий коридор працює?

– Все нормально, все працює. Всупереч усьому, Зеленський – красавчик. Все зробив. Навіть русаки проти, а він усе зробив. Красава. І все працює, все крутиться, все вертиться. Все нормально.

– Все, як у тій пісні, яку заміксували на ваші слова?

– «Вова, *баш їх бл*дь»? Так. Вова – красавчик. Тільки тоді я говорив «Вова», а зараз – «Володимир Олександрович», з повагою.

«Мою картину діаспора у Канаді продала за 47 000 доларів, гроші пішли на ЗСУ»

– Ваше ставлення до президента Зеленського не змінилося за ці два роки?

– Тільки так. Все, що він робить, він робить правильно. Просто йому треба не заважати. Якщо не можеш йому допомогти, просто не заважай. Закрий хлебало і лежи, плюй у потолок. І сопи у дві дірки. Він знає, що робити.

– У вас вистачає часу дивитися топ-чемпіонати? Чи є у вас улюблений гравець з наших?

– Зараз дуже рідко. Є, звичайно. Але казати не хочу. Це ж українець. Назвеш прізвище, він ніс задере. Нехай грають у футбол.

– У вас є бажання ще раз прокоментувати фінал Ліги чемпіонів?

– Да без проблем. Я готовий у всьому брати участь, де можна допомогти нашим військовим. Мою картину, з моїм фото та написом «Вова, *баш їх бл*дь» українська діаспора в Канаді продали за 47 тисяч доларів. Я радий, що це все пішло на ЗСУ, на дрони.

Ми тоді з Романом Бебехом, коли коментували фінал Ліги чемпіонів, зібрали донатів два з половиною мільйони гривень. Я також радий. Я готовий всюди брати участь, де можна допомогти армії.

– Ваша популярність зростає завдяки Інгульцю та іншим факторам. Вам це подобається чи вже втомлює?

– Для мене це абсолютно природно. За мною ж немає депутатів чи міністрів. За мною совість, честь та люди. Я сам завжди працював та зробив себе сам. І знаю собі ціну. А хто її не знає, хай нах*й шукає. Його проблеми.

– Ваша суперечка з Дмитром Гордоном була досить гарячою. Ви вже все сказали одне одному?

– Та забудьте це капловухе нещастя. Просто нах*й забудьте. Він недостойний навіть, щоб про нього говорити. На мою думку це реальна фсб-шна х*йня. Просто фсб-шна х*йня. Подивіться, як перед війною він хотів зробити переворот у країні. Він думає, що йому пробачили? Та до нього ще руки не дійшли. Всьому свій час. Так я думаю. Гумовий нацюцюрник та реальна фсб-шна х*йня, я так про нього думаю.

Дмитро Гордон і Олександр Поворознюк, колаж: з відкритих джерел

«Дмитро Поворознюк – «негодяй», збрехав заради хайпу»

– Ви дивитеся українських футбольних блогерів? Дмитро Поворознюк вам симпатичний?

– Він «негодяй». Тому що він мене обдурив. Він просто взяв та хайпанув на одному моменті. Приїхав до мене брати інтерв'ю, і каже: «Мене тут при виїзді з Олександрії зупиняють «гаішники», я їм показую паспорт, де моє прізвище Поворознюк, говорю, що я їду до Олександра Григоровича, і мене з мигалками провели прямо до вас на стадіон». Тільки я мигалок тих не бачив. 

Сказав і сказав, ми посміялися та розійшлися. А потім він видає це в інтерв'ю Трибуні. Через місяць інший журналіст із Трибуни пише: «Поки українським футболом керуватимуть такі президенти, як Поворознюк… Це справжній Дон Корлеоне, він роз'їжджає районом, а там його міліція, прокуратура його, поліція всюди проводить».

Дзвоню до Діми, кажу: «Діма, ти шо чудиш, ти збрехав, а на тому всьому твоєму хайпі всі розкидають цю інформацію. Вибачся публічно, поясни, що цього не було. Нах*й ти про мене ця х*йню пишеш?». Він кинув слухавку і більше трубку від мене не бере.

У Вересі стільки часу він був. Навіть президент Вереса Надєїн просив: «Можна приїхати, щоб ви дали інтерв'ю для мого ютьюба, поговоримо про футбол?». Я відповів: «За однієї умови, спочатку твій підопічний Поворознюк Діма вибачиться перед українським народом, що він нап*зд*в на Поворознюка, а потім говоритимемо». Так ніхто й не приїхав.

Дмитро Поворознюк, фото: Instagram

– Я теж читав про те, що у вас в області все схвачено. А як насправді, вас же всі знають?

– Звісно, знають. Почекай, знати це одне, а керувати поліцією та прокуратурою – це абсурд повний. Так, мене бабусі, дідусі, всі знають, заїдьте до району, вам пальцем покажуть де і що. Ну це ж маячня, я не впливаю на ситуацію ніяк там. Навіщо брехати, хайпувати на цьому? Не розумію. 

Це теж саме, що це капловухе нещастя, цей Гордон. Облив мене брудом просто з нічого. Я всі суди виграв. Давай, с*ка, вибачайся. Але виходить, як в тому анекдоті: «У тебе дочка простітутка». «А в мене й дочки немає». «А ти спробуй усьому селу тепер це довести». Отак і Діма Поворознюк.

«У разі повітряної тривоги я не готовий брати на себе відповідальність за п'ять тисяч глядачів»

– А ви зараз зі зброєю завжди?

– Та я все життя зі зброєю. Все життя.

– А як ви ставитеся до того, щоб громадяни України вільно володіли зброєю?

– Замєчатєльно.

– Вільні люди вільної країни мають право носити зброю?

– Звичайно. Звичайно, без гранат і гранатометів. А пістолети, автомати, я вважаю – це нормально.

– Повернення глядачів на трибуни, це важливо для нашого футболу?

– Це дуже важливо. Але я, скажімо, не взяв би на себе відповідальність за це. Поки ми з цими п*дарами не закінчимо і не закриємо небо, ніхто не може гарантувати безпеку людей. А за це треба відповідати. Це було б чудово, зовсім інший футбол. Інші емоції. Але поки що є, як є.

Олександр Поворознюк, фото: скріншот

– А якщо зробити бомбосховище, чи воно нічого не гарантує?

– Все є в мене. У мене стадіон із опаленням, з бомбосховищем. Все буде. Ось збереться в Петровому стадіон повний – п'ять із половиною тисяч людей. Ну й що далі? Це ж нереально. Якщо сирена, і за 7-10 хвилин прильоти. Ну, уявіть, п'ять тисяч людей завести у бомбосховища. 30 людей зайде, максимум, ну 100. Несерйозно.

«Футболісти повинні отримувати броню від військкомату за спрощеною процедурою»

– До вас у клуб не приходили повістки футболістам? Що робити у такій ситуації?

– Це має робити УАФ. Якщо у нас дозволений чемпіонат з футболу, потрібно дуже спрощену систему зробити для бронювання. Тому що те, що вони зараз пропонують – це просто на вуха не натягнеш. У командах футболісти з усієї України. Це в кожен військкомат потрібно йти, це ми більше оформлятимемо, ніж броні дадуть. Тут потрібно спростити процедуру і це має походити від УАФ.

– У вас дев'ять років відіграв Євген Запорожець, пройшов від аматорів до УПЛ і пішов узимку. Вам було сумно з ним прощатися?

– Чого сумувати. Я з гордістю дивився на нього. Я незадоволений трохи тим, як він догравав. Але він заслужив на те, щоб до нього з повагою ставився я і всі вболівальники Інгульця. Це наш ідеал, я пишаюся ним, я його взяв із заправки, він мив машини, простий пацан, з аматорів. Він пішов-пішов і зараз грає в УПЛ. І грає дуже непогано [маються на увазі контрольні матчі Оболоні]. Тільки пишаюся Запорожцем.

Я ще побачуся з ним. В останній грі осінньої частини чемпіонату 25 листопада з Гірником-Спортом була і остання гра Запорожця за Інгулець. Невдала гра, 1:1, хоча два тайми в одну «калитку», і такий рикошет пропустили. Я трохи був неправий. Треба було підійти, подякувати. Я навіть і не знав, що Женя йде з Інгульця. Я йому все одно вдячний і ще не раз подякую. І він це знає, що я до нього відношусь з повагою.

Євген Запорожець, фото: ФК Інгулець

– Нападаючий Олександр Мішуренко, який за Інгулець виступав з 2015 по 2020, він також завдяки вам потрапив у професійний футбол?

– Так, хоча він й алкоголік. Він просто прушний (від слова – пре, щастить, – прим. «УФ»). Він голи забивав задом, головою, вухом. Нормальний хлопець. Є в нього одна слабкість – його не можна одного додому відпускати, треба чи тримати на базі, чи дружині до рук передати, яка тримає його в руках. Потрібно з нею домовлятися. Тоді він грає нормально.

– Його зарплату треба було дружині віддавати, щоби не пропала?

– Та не зарплату! Його особисто. Дружині в руки.

– Чи підтримується зв'язок з легіонерами, які були в Інгульці до початку повномасштабного вторгнення? Вони можуть повернутись?

– Ой, це до клубу. Мені не до того. Я 11 місяців, як почалася війна, реально жив лише війною. У мене в підпорядкуванні було майже 500 чоловік, і треба було думати про кожного. І за ситуацію загалом. Було тупо не до футболу. Я клуб фінансував та все робив, але на відстані. Я навіть не знаю, що там із ними, як вони.

– Ви стежите за іншими командами Кіровоградської області, за Зіркою?

– А що мені Зірка? У мене є Інгулець, нафіг мені Зірка.

– Чи можу ще питання поставити?

– Якщо чесно, я вже трохи за*бався.

– Тоді останнє питання. Ви майже єдиний президент, чий телефон є у відкритому доступі. Вам це допомагає чи заважає?

– Я кайфую від спілкування з людьми. Багатьом цього не зрозуміти. І номер у мене один. Багато хто дзвонить, щоб вирішити свої питання. Але дуже багато хто дзвонить: «Ги-ги, це що, точно Поворознюк?». У мене тільки заблокованих зараз 10 824 номери. Люди не вірять, що це можу бути просто я.

Найкращі букмекери
рейтинг 9.9
Перейти 150000 грн
Перейти
рейтинг 9.8
Перейти 250000 грн
Перейти
рейтинг 9.7
Перейти 100000 грн
Перейти