«Сподіваюся, що рішення по Тимощуку буде позитивним для всієї України», – генсек УАФ Грищенко

Переглядів 32493
Олександр Петров Олександр Петров
14 голосів
«Сподіваюся, що рішення по Тимощуку буде позитивним для всієї України», – генсек УАФ Грищенко
Анатолій Тимощук. Фото: ФК Зеніт
Генсек УАФ відповів на питання «УФ» – від Ігоря Грищенка ми дізналися, чому Шевченко не відвідав прем’єру фільму про виступ збірної України на ЧС-2006, як просувається «Тимощук-гейт» і чим асоціація допомогла кіношникам.

Вчора у Києві у кінотеатрі «Планета кіно» у River Mall відбувся закритий передпоказ першого епізоду фільму «Україна на Мундіалі». Ця стрічка, яка за часом триває майже футбольний матч – точніше 80 хвилин, розповідає про важкий шлях української збірної на чолі з Олегом Блохіним до своєї мрії – чемпіонату світу 2006 року. 

Це історія про силу та віру в себе. Про силу суперників. Про червень 2006-го, коли вся Україна, від Львова до Луганська, вболівала за синьо-жовтих у фінальній частині першого для нашої країни мундіалю. 

Участь у івенті підтвердили безпосередні герої цього фільму – зокрема, Андрій Шевченко та Артем Мілевський. Однак із різних причин вони не прийшли. Тож перед початком фільму кілька слів сказав генеральний секретар УАФ Ігор Грищенко. А вже після перегляду стрічки погодився на невелике ексклюзивне інтерв’ю сайту «Український футбол».

«Шевченко погано почував себе під вечір – тому не зміг приїхати»

– Зараз взагалі дуже мало спортивного кіно в Україні, – сказав Ігор Грищенко. – Тому це дуже важливий шлях для популяризації не тільки футболу, а й усього спорту в нашій державі. Під час війни спорт, а саме футбол, – це об’єднуюча сила для людей. Тому зі свого боку хочу, щоб ми всі підтримали творців цього фільму, які зробили унікальну роботу. 

– Всі з нетерпінням чекали на появу Андрія Шевченка. Чому він не приїхав?

– Та він був у офісі. Збирався, але щось погано став почував себе під вечір, тому не зміг приїхати. 

Ігор Грищенко та Андрій Шевченко. Фото: УАФ

– Ви переглянули фільм. Як він вам? 

– Чудовий фільм. Класна робота. В мене ностальгія – згадав усі ці моменти. Як все це відбувалося.

«УАФ допомогла, щоб у фільмі були фрагменти матчів»

– У середині нульових ви були вболівальником? 

– Так. Закінчував школу – мені 15 років було.

– Скільки матчів у 2006-му переглянули? 

– Я всі ті матчі пам’ятаю у деталях, від відбору до фінальної частини. Класні емоції. Ми раді, що як асоціація долучилися – допомогли, щоб у цьому фільмі були безпосередньо фрагменти матчів. Команда, яка подала ідею створення такого фільму, – великі молодці. Чекаємо наступних серій – епізодів. 

– На вашу думку, та збірна 2006 року сильніша за нинішню, яка влітку візьме участь у фінальній частині чемпіонату Європи у Німеччині? 

– Я не буду оцінювати. Сподіваємося, вболіваємо. Футбольне поле все покаже.

«Очікуємо на вердикт у справі Тимощука»

– У фільмі майже не було фрагментів за участю футболіста-зрадника Анатолія Тимощука. Зараз він якраз судиться з УАФ. Яка там ситуація? 

– Відбулося засідання спортивного арбітражного суду у Лозані. Очікуємо на вердикт у цій справі.

– Яким, на вашу думку, він може бути? Чи міцна позиція УАФ?

– Не можу загадувати. Сподіваюся, що рішення буде справедливе – позитивне для нас і для всієї України.