«Жоден з гравців ФК Львів не пішов за власним бажанням»: екс-футболіст «містян» Богунов розкрив правду про крах клубу УПЛ

Переглядів 29113
Олександр Карпенко Олександр Карпенко
8 голосів
«Жоден з гравців ФК Львів не пішов за власним бажанням»: екс-футболіст «містян» Богунов розкрив правду про крах клубу УПЛ
Ярослав Богунов. Фото: ФК Львів
Колишній футболіст ФК Львів Ярослав Богунов в коментарі «УФ» розповів про друге пришестя у ФК Львів, яке закінчилося вильотом з УПЛ та невизначеністю щодо професійного статусу.

Богунов – гравець непростої долі. Пережив дискваліфікацію, починав все заново з нижчих ліг, а на початку 2023 року повернувся до ФК Львів, кольори якого раніше захищав із літа 2019 по жовтень 2020 року. 

Масштабна трансферна кампанія «містян» у підсумку не допомогла їм втриматися в УПЛ, а після зміни Олега Дулуба на Анатолія Безсмертного команда зазнала в УПЛ 12 поразок поспіль. Втім, найголовніше було попереду – ФК Львів не заявився навіть на Першу лігу, отже, опинився в кращому випадку «на паузі», а про гірший сценарій людям, яким небайдужий цей клуб, і думати не хочеться.

Сайт «Український футбол» зв'язався із Ярославом Богуновим, щоб розпитати про атмосферу у ФК Львів протягом весняної частини сезону, ситуацію з боргами та пошуки нової команди.

«Я дуже близько до серця сприйняв виліт ФК Львів»

– Ярославе, ви вже підшукали собі новий клуб?

– Зараз тренуюсь індивідуально. Розглядаємо з агентом варіанти. 

– Доводилося чути про інтерес до вас у Першій лізі. До вас клуби зверталися після історії з Львовом?

– Є зацікавленість з боку клубів УПЛ та запрошення за кордону. Поки лише на словах, а не на паперах. Дуже хотілося б залишитися в Україні. Це пріоритет для мене.

– Взимку ви вкотре у своїй кар'єрі повернулися до ФК Львів. На вашу думку, чому команда не змогла вилізти з дна після першого кола?

– У мене тільки найкращі й найтепліші спогади про цей клуб. ФК Львів став для мене по-справжньому рідним. До мене було настільки гарне ставлення, навіть на тлі того, що зараз відбувалося. Я не можу нічого поганого сказати про президента клубу, тренерів, команду. Керівництво, персонал клубу поводилися адекватно. 

Я дуже близько до серця сприйняв те, що трапилося з ФК Львів. Я віддавався в кожній грі, битися за цей клуб. Відчуваю себе винним у тому, що команда вилетіла. На мою думку, команда повинна була залишитися грати у Першій лізі.

– То чому ж це все трапилося з вашим колишнім уже клубом?

– Мені є що сказати з цього приводу, адже в нас люди зазвичай звикли ходити навкруги і не говорити, що відбувається. За те, що сталося, відповідальні люди, які комплектували команду, привозили людей. Як вони на це впливали і що вони робили. Ось це відбилося на всьому іншому.

Ви можете собі уявити, що команда, перебуваючи на зборах, підписує футболіста після одного тренування? Після однієї гри на контракти їх привозять? Вони не знають чемпіонату, який у нас менталітет і далі. При цьому вони повинні грати, тому що їх зобов'язані ставити.

Так, були вдалі підписання: Лео Антоніо, Ола Траоре, але, на жаль, мало через травми зіграли. Ці хлопці для мене ‒ футболісти. У одного дивака +5 кг зайвої ваги, а він у футбол грає. Про що взагалі розмова?

– Невже рішення кількох осіб здатні підірвати команду зсередини?

– Мені здається, що люди доносили інформацію до президента не так, як вона була насправді. Видаючи карт-бланш на ведення справ, контролювати процес поза клубом — дуже складно.

Довідка УФ

На початку 2023 року у медіа з'явилася інформація, що інвестор Львова Богдан Копитко довірив трансферну кампанію колишньому віце-президенту клубу Олексію Боровикову та Володимиру Мазяру, які в міжсезоння запросили 16 футболістів.

«Мелікян побудував у Львові дуже класну команду. Ніхто не розумів, чому його звільнили»

– За час перебування Львова в УПЛ ми багато чого бачили. Від бразильської експансії до зміни тренерів кожних півроку. Скількох тренерів ви застали свого часу.

– Я нарахував семеро.

– З ким вам найбільш комфортно було працювати?

– З Єгіше Мелікяном. Він побудував дуже класну команду. Після хороших зборів ми у непогано виглядали, був результат: обіграли Олімпік після відпустки, зіграли з Ворсклою внічию. А програли Дніпру-1 (2:3), де не поставили два чистих пенальті, – Мелікяна прибрали на наступний день.

 Я цього не зрозумів. Ми всі настільки були шоковані цим рішенням…

– У такій ситуації ні Дулуб, ні Безсмертний, ні Моурінью не витягли б команду...

– Дулуб та Безсмертний – тренери високої кваліфікації, які опинилися не у тому місці і не в той час.

Анатолій Безсмертний. Фото: ФК Львів

– Кажуть, що зимова закупка Львова була не продуманою селекцією, а істерикою – погоджуєтеся з цим твердженням?

– Я вважаю, що нереально за короткий час зліпити команду. Команда будується не два-три місяці. Потрібно награвати склад, поставити гру. На це не було часу. Просто закинути купу гравців, одягнути в футболки та розставити на полі, покладаючись на бекграунд кожного окремого виконавця, досить складно.

«Про припинення існування ФК Львів дізнався з інтернету»

– Коли ви дізналися, що ФК Львів припиняє своє існування?

– Я в інтернеті прочитав, що клуб не проходив атестацію на Першу лігу.

– Ви не володієте інформацією про плани клубу.

– В мене ніякої інформації немає. Я був би радий, якби ФК Львів продовжив своє існування.

– Скільки ФК Львів заборгував вам та іншим гравцям?

– Три місяці. Ми подали документи до палати вирішення спорів УАФ. Тривають перемовини, щоб повернути зароблені кошти.

– Ви допускаєте, що керівництво клубу має перед вами люфт в три місяці, який є допустимим, а потім закрити клуб, щоб нічого не виплачувати?

– Я думаю, це буде неправильно по відношенню до футболістів.

– Ніхто з гравців не пішов за власним бажанням достроково?

– Наскільки я знаю, ніхто за власним бажанням залишати клуб не хотів. Всіх попросили це зробити.

– Представники клубу контактують з футболістами?

– З клубу ні з ким не спілкувався. УАФ розбирається з ФК Львів.

– Можете прояснити ситуацію навколо останнього матчу з Колосом? Спочатку була інформація, що команда не поїде на цей матч. Потім повідомлялося, що передумали і поїдуть в день гри, а у підсумку виставили U-19. У вас є пояснення?

– Все, що розносилося в медіа перед грою, – повна маячня. Нам за кілька днів до гри повідомили, що ключові гравці в Ковалівку не їдуть. Навіщо везти Рибку, Богунова, Сімініна на гру, яка ні на що не впливає?