Ексзірка чемпіонату України отримав дискваліфікацію за допінг: гравець зробив крайньою свою дружину

Переглядів 7771
Владислав Лютостанський Владислав Лютостанський
4 голоси
Ексзірка чемпіонату України отримав дискваліфікацію за допінг: гравець зробив крайньою свою дружину
Алехандро Гомес та Лінда Рафф. Фото: Instagram
Іспанське видання пояснило чому аргентинський півзахисник італійської Монци Алехандро Гомес, який раніше грав за харківський Металіст, отримав дворічну дискваліфікацію.

Наприкінці жовтня стало відомо, що колишнього гравця Металіста (2013-2014) Алехандро Гомеса дискваліфікували на два роки через порушення антидопінгових правил.

Повідомлялося, що заборонену речовину в організмі хавбека було виявлено в листопаді 2022 року, за кілька днів до старту переможного для Аргентини чемпіонату світу-2022. Йдеться про сироп від кашлю, що містить тербуталін, який заборонений Всесвітнім антидопінговим агентством (WADA).

Іспанське видання Relevo повідомило, яку стратегію обрав Гомес під час власного захисту та кого зробив винним у власній невдачі. Ось як сам гравець пояснював появу в його організму тербуталіна. Все трапилося через його жінку Лінду Рафф.

«Рано вранці перед оглядом він повернувся додому з сильним кашлем, тому його дружина помилково дала йому ложку сиропу, щоб заспокоїти дискомфорт, що не вгамовувався».

Джерело повідомило, що Гомес зумів підкріпити свою тезу доказом, прикріпивши фото медичного рецепта, який вказував на те, що сироп було виписано майже рік тому для його сина.

«Версія, явно покликана вказати на те, що зрештою це був «несвідомий прийом їжі, викликаний помилкою дружини спортсмена».

Щоб обґрунтувати свою тезу, Папу додав, що ліки зберігалися вдома після того, як дев’ять місяців тому були призначені його синові, і додав фотографію медичного рецепта».

Алехандро Гомес під час виступів за Металіст. Фото: sport-xl.org

Видання пояснило, чому Алехандро обрав саме таку стратегію захисту

«За допомогою цієї стратегії захисту, в якій він вказує на свою дружину, захист Папу прагнув дотримуватися статті 10.5 Всесвітнього антидопінгового кодексу, яка дозволяє скасувати період дискваліфікації, якщо спортсмен демонструє відсутність провини або недбалості.

У згаданій статті йдеться про випадки, коли «зараження їжі чи напоїв спортсмена відбувається його партнером, його тренером або будь-якою іншою особою в колі знайомих спортсмена».

Чому ж захист ексхавбека Металіста програв? CELAD (санкційний комітет Іспанської антидопінгової комісії) не прийняв твердження футболіста, оскільки в цьому випадку йшлося не про зараження через їжу чи напій, а про ліки, які спортсмен не може приймати без попередньої перевірки.

Крім того, організація додає одне з найжорсткіших тверджень резолюції.

«Гомес далеко не демонструє відсутність провини, а виявляє очевидну відсутність нормальних і необхідних запобіжних заходів для професійного спортсмена найвищого рівня, які заслуговують на кваліфікацію «грубої недбалості».
  • У складі Металіста Гомес провів 24 гри, в яких забив чотири голи та віддав шість гольових передач.
  • Цей сезон 35-річний аргентинець розпочав у складі італійської Монци, за яку встиг провести 40 хвилин у двох матчах Серії А.