«Генерал КДБ сказав, що сталася серйозна річ»: Блохін – про трагедію у Чорнобилі і її вплив на тодішнє Динамо

Переглядів 5964
Данило Моісеєнков Данило Моісеєнков
3 голоси
«Генерал КДБ сказав, що сталася серйозна річ»: Блохін – про трагедію у Чорнобилі і її вплив на тодішнє Динамо
Олег Блохін. Фото: ФК Динамо
Легендарний ексфутболіст Динамо Олег Блохін поділився спогадами про Чорнобильську трагедію, яка відбулася 38 років тому, перед фіналом Кубку Кубків проти Атлетіко.

26 квітня 1986 року, рівно 38 років тому, сталася Чорнобильська ядерна катастрофа, а на наступний день після цього у Києві Динамо приймало московський Спартак у матчі чемпіонату СРСР (2:1).

Тодішній лідер біло-синіх Олег Блохін не взяв участі у матчі з російською командою через пошкодження, однак встиг відновитися до фіналу Кубку Кубків проти Атлетіко, який Динамо виграло з рахунком 3:0 другого травня 1986-го.

Легендарний екснападник, який забив один з голів у ворота мадридців, поділився своїми спогадами про те, як він переживав ті жахливі дні.

«Пам’ятаю, в одній із французьких газет написали, що Динамо виграло Кубок кубків завдяки Чорнобилю. Мовляв, ми наковталися радіації і почали бігати як заведені. Вся футбольна Європа гула з цього приводу.

У Києві чутки про трагедію в Чорнобилі поповзли вже наступного дня після аварії. Спочатку їм не повірив – думав, качка. Сім’ю з Києва не відправив».

Блохін розповів, як і коли зрозумів, що справа серйозна і діяти треба негайно.

«Після повернення з Франції поговорив з генералом КДБ, який жив в моєму домі. Він сказав що в Чорнобилі сталася серйозна річ. Відразу відправив сім’ю в Миргород до родичів дружини».

Окрім цього він згадав, як в ті часи боролися з радіацією в Києві.

«Пам’ятаю, як активно заливали газон. І не тільки на базі в Кончі-Заспі. Виводили радіацію таким чином. В Києві заливали водою Хрещатик і Печерськ. Пили червоне вино. Ми, щоправда, сиділи на зборах і такої можливості не мали.

Я десь дістав дозиметр. Доньці тоді було три роки. Після прогулянки підносив дозиметр до одягу Іри, так він тріщав. Якийсь час взагалі дочку на вулицю не виводили», – сказав Блохін в інтерв'ю сайту Champion.

  • Блохін виступав за Динамо з 1969-го по 1988 рр., після чого пограв у австрійському Форвертсі (1988-1989) та кіпрському Арісі (1989-1990).
  • За киян він провів 585 матчів, в яких забив 280 голів.