Наша команда вперше виходить до півфіналу Ліги чемпіонів: 17 березня — цей день в історії українського футболу

Переглядів 725
5 голосів
Динамо Київ у Лізі чемпіонів 1998/1999. Фото: Google
«УФ» — часопис, який кожен день представляє вам найкращих українських футболістів і тренерів, пригадує пам'ятні події та матчі. Отже, хто святкує сьогодні день народження, що цікавого сталося в цей день в минулому?

17 березня 1942 року у місті Житомир народився Валентин Левченко – півзахисник та нападник київського Динамо, донецького Шахтаря, вінницького Локомотива та збірної УРСР.

Левченко є вихованцем київської ДЮСШ №1. Свою дорослу кар’єру хавбек розпочав у столичному Арсеналі, де вже у другий сезон став найкращим бомбардиром команди, забивши 18 голів.

Такі показники результативності привернули увагу представників головної команди Києва – Динамо. Саме у складі біло-синіх Левченко і опинився у 1961 році.

За чотири сезони під керівництвом різних тренерів так і не зумів стати важливою частиною команди, провівши усього 20 матчів за клуб в усіх турнірах. У цей же період кар’єри він став переможцем у чемпіонаті дублерів-1963 та увійшов до списку 33 найкращих футболістів УРСР.

Пізніше Левченко пограв за донецький Шахтар, ворошиловградську Зорю та київський СКА. Найбільше матчів провів у складі вінницького Локомотива, а завершив кар’єру сумському колективі Фрунзенець.

Також півзахисник взяв участь у товариській грі збірної УРСР проти молодіжної команди НДР 11 жовтня 1964 року. Поєдинок закінчився перемогою українського колективу (2:0). Разом з Левченком у тому матчі грали такі відомі гравці, як Валерій Лобановський, Анатолій Пузач, Сергій Круликовський, Володимир Левченко та інші.

Помер 14 лютого 2004 року у місті Київ у віці 61 року.

17 березня 1990 року у місті Красногорівка (Донецька область) народився Артем Барановський – захисник донецького Металурга та Олімпіка, гравець низки клубів Казахстану, дворазовий чемпіон Таджикистану.

Артем Барановський. Фото: Google

Розпочинав свій шлях у дорослому футболі в складі донецького клубу Титан, звідки у 2009 році перебрався у місцевий Металург. У складі команди УПЛ дебютував у 2012-му, за увесь час провів 44 поєдинки, відзначившись одним забитим голом.

Після банкротства Металурга Барановський з низкою інших гравців донеччан перейшов у дніпродзержинську Сталь, за яку зіграв 15 матчів. Пізніше захисник також виступав за донецький Олімпік, після чого розпочав закордонний період своєї кар’єри.

За шість років Барановський змінив сім клубів. Встиг пограти у Казахстані (Шахтар, Кизилжар, Акжайик, Каспій), в Таджикистані (Істіклол), а наразі виступає за американський Мічиган Старз (третій за силою дивізіон). У складі Істіклола Артем завоював чотири трофеї – два чемпіонства, Кубок та Суперкубок Таджикистана.

17 березня 1993 року у місті Київ народився Іван Трубочкін – вихованець київського Динамо, захисник одеського Чорноморця та донецького Олімпіка, тренер юнацької збірної України U-17 та U-19.

За 13 років у системі Динамо Трубочкін так і не дебютував за першу команду киян. Натомість у складі Динамо-2 фланговий захисник провів близько 68 поєдинків – рекордний показник у його кар’єрі.

Під час своїх виступів оборонець змінив чимало клубів, встигши пограти за кордоном у шведському Умео, білоруських Крумкачах та грузинському Динамо (Тбілісі).

У сезоні 2018/19 Трубочкін був основним захисником одеського Чорноморця, провівши загалом за «моряків» 26 матчів: без результативних дій.

По 19 ігор Іван зіграв за київський Арсенал та Минай, ще 10 поєдинків у своїй кар’єрі провів у футболці донецького Олімпіка. За молодіжну збірну України захисник взяв участь у семи матчах – усі товариські: без результативних дій.

Після завершення кар’єри гравця Трубочкін став тренером. Наразі ексдинамівець працює у тренерських штабах юнацьких збірних України U-17 та U-19, обіймаючи посаду асистента-аналітика.

Ексклюзивне інтерв’ю з Трубочкіним про його футбольний шлях читайте на сайті «Український футбол».

17  березня 1999 року на НСК «Олімпійський» пройшов матч-відповідь 1/4 фіналу Ліги чемпіонів між київським Динамо та мадридським Реалом.

Після нічийного результату у першій зустрічі на підопічних Валерія Лобановського чекав домашній поєдинок проти команди Джона Тошака.

Гравці Динамо повністю віддали ініціативу суперникові, але той не зумів покарати киян, маючи достатню кількість моментів для цього. У другому таймі динамівці стали почувати себе впевненішими, адже нічийний рахунок грав їм на руку. Проте мировою поєдинок у Києві в той день не закінчився.

На старті другого тайму Андрій Шевченко втік віч-на-віч з Бодо Іллгнером після передачі Валентина Белькевича, воротареві мадридців не лишалося варіантів окрім як фолити у власному штрафному майданчику.

Андрій Шевченко проти мадридського Реала у 1999-му році. Фото: Google

Сам постраждалий і підійшов до виконання 11-метрового удару, пробивши прямо у голкіпера. На щастя вболівальників біло-синіх Шевченко вдало зорієнтувався у ситуації та на добиванні відправив м’яч у сітку воріт Іллгнера. Ще за 17 хвилин Шевченко подвоїв рахунок у матчі, забивши з чудової передачі Сергія Реброва.

Таким чином підопічні Лобановського здобули путівку до півфіналу Ліги чемпіонів – досягнення, яке ні до, ні (поки) після не підкорялося жодній українській команді за часи незалежності.

Ліга чемпіонів, 1/4 фіналу, матч-відповідь

Динамо – Реал Мадрид – 2:0 (1:0), перша гра – 1:1

Голи: Шевченко, 63, 80

Нереалізований пенальті: Шевченко, 63 (воротар)

• Динамо: Шовковський, Лужний, Головко, Ващук, Каладзе, Косовський (Яшкін, 87), Шевченко, Ребров, Гусін, Хацкевич, Кардаш (Белькевич, 46).
  • Реал Мадрид: Іллгнер, Пануччі, Роберто Карлос, Йєрро, Санчіс (Гуті, 71), Редондо, Рауль, Зеєдорф (Шукер, 66), Кампо, Морієнтес, Ярні (Карамбе, 81).

17  березня 2011 року на «Етіхад Стедіум» пройшов матч-відповідь 1/8 фіналу Ліги Європи між київським Динамо та англійським Манчестер Сіті.

Після тріумфу української команди у домашньому поєдинку (2:0) на підопічних Юрія Сьоміна чекала друга гра протистояння вже в англійському Манчестері. Господарі вже з перших хвилин кинулися атакувати ворота київських динамівців, які в свою чергу грали за рахунком.

На 36-й хвилині за гру прямою ногою проти Горана Попова було вилучено нападника «містян» Маріо Балотеллі. А ще за три хвилини було забито перший та, як виявилося, останній гол у грі. Автором результативного удару став сербський захисник Александар Коларов, який після розіграшу зі стандарту низом пробив по воротах Шовковського.

Таким чином, кияни хоч і поступилися у Манчестері, але за сумою двох матчів (2:1) пройшли далі, продовживши свій єврокубковий шлях.