«Пили вино, розмовляли і відпочивали»: легенда Шахтаря назвав причини здобуття першого чемпіонства «гірників»

Переглядів 2778
Олександр Карпенко Олександр Карпенко
1 голос
«Пили вино, розмовляли і відпочивали»: легенда Шахтаря назвав причини здобуття першого чемпіонства «гірників»
Невіо Скала. Фото: Google
Екс-футболіст Шахтаря та збірної України Олексій Гай пригадав, як донеччани вперше стали чемпіонами України в сезоні 2001/2002 під керівництвом Невіо Скали.

Гай в ексклюзивному інтерв'ю сайту «Український футбол» розповів, який вплив на команду мав італійський фахівець, що зміг перервати багаторічну гегемонію Динамо в чемпіонаті України.

«Скала – перший тренер-легіонер Шахтаря. Для України це було щось нове. У нього був абсолютно інший підхід до тренувального процесу і футболістів, інше розуміння життя і культури. Невіо багато нам дав в плані тактичного розуміння гри.

Саме за рахунок цього ми перервали гегемонію Динамо і вперше стали чемпіонами України. Я згадую Скалу тільки з теплотою, він був другим батьком для мене та інших гравців».

Легенда Шахтаря також пригадує подорож на батьківщину тренера після здобуття чемпіонства.

«Після чемпіонства Шахтаря Скала запросив усю команду на своє ранчо в Італію. Це вперше на моїй пам'яті, щоб тренер був такий відкритий. На ранчо Невіо вирощував тютюн, у нього були величезні плантації. Ми тоді реально зблизилися командою, пили вино, розмовляли і просто відпочивали», – розповів Гай.

  • Олексій Гай виступав у складі донецького Шахтаря у 2000-2004 і 2005-2013 роках: 141 поєдинок, 14 голів.
  • За національну збірну України Гай провів 29 матчів, забив один гол.