«Питання я тут задаватиму, а не ви»: як Новинський вигнав з ФК Севастополь двох ексгравців Шахтаря

Переглядів 21020
Владислав Лютостанський Владислав Лютостанський
9 голосів
«Питання я тут задаватиму, а не ви»: як Новинський вигнав з ФК Севастополь двох ексгравців Шахтаря
Вадим Новинський. Фото: ФК Севастополь
Колишній нападник національної збірної України Олександр Ковпак розповів про те, як власник Севастополю – Вадим Новинський – вигнав з клубу двох ексгравців Шахтаря.

В ексклюзивному інтерв'ю сайту «Український футбол» Олександр Ковпак пригадав про період виступів за Севастополь (2013-2014), коли ним володів олігарх Вадим Новинський.

«За півтора року бачив його разів три-чотири. Ми завжди до церкви їздили з Новинським. Пам'ятаю, зайшли, служба. Маріуш Левандовський – католик. Руки ззаду схрестив. Новинський до кожного підійшов, тепло привітався, обійняв. До Маріуша підійшов ‒ «Маріуш, не можна так, не тримай руки за спиною».

Ковпак розповів про один випадок, коли під гарячу руку Новинського потрапили три гравці, серед яких було два ексфутболісти донецького Шахтаря – Левандовський (2001-2010) та Олександр Чижов (2008-2014). Все відбулося за тур до закінчення осінньої частини сезону УПЛ 2013/14.

«Новинський поводився дуже солідно. Але якось психанув. Вигнав із команди Левандовського, Сергію Симоненка, і, здається, Саню Чижова. Преміальні не платили й кілька місяців зарплату. Левандовський з Ігорем Дуляєм – капітани. Пацани підбили його: «Маріуш, ну давай, ну коли вже там бабки».

Левандовський потрапив під загальний вплив, і якось при всіх набрав Новинського. «Ми могли б з вами поспілкуватися, ви могли б до нас приїхати, у нас до вас є питання».

Олександр Ковпак та Олег Кононов. Фото: ФК Севастополь

Тодішнього власника Севастополя розлютив дзвінок від гравців його клубу.

«Новинський приїхав, каже: «Питання я тут задаватиму, а не ви, коли потрібно, я сам приїду. Так, Маріуш, Сергій, Саша, дякую за роботу, ви вільні». У нас ще банкет був після закінчення сезону, ми добре відзначили. І після цього бенкету їх із команди вже й не було».

Також Ковпак висловив припущення стосовно того, як гравці гранду українського футболу опинилися у Севастополі.

«Олігархи, Ахметов та Новинський, мабуть, між собою домовилися. Обидва гравці багато зробили для клубу. Але Левандовському показали, що немає авторитетів, якщо не так поводишся. На наш погляд, футболістів, він правильно себе повів. А на думку президента – ні».

  • Новинський володів Севастополем з 2010 по 2014.
  • 26 червня 2014 року кримська команда втратила свого єдиного спонсора, оскільки підприємство «Смарт-Холдинг» припинило фінансування клубу.
  • Тоді ж Новинський повідомив про ліквідацію Севастополя.