Пятов поставив крапку у своїх відносинах з новим тренером воротарів Шахтаря: легенда розкрив деталі взаємин

Переглядів 5880
Олександр Калінін Олександр Калінін
1 голос
Пятов поставив крапку у своїх відносинах з новим тренером воротарів Шахтаря: легенда розкрив деталі взаємин
Андрій Пятов, фото: ФК Шахтар
Колишній воротар Шахтаря і нинішній тренер голкіперів «гірників» Андрій Пятов дав інтерв'ю клубній пресслужбі, в якому розповів про співпрацю зі своїм новим колегою Раймондом ван дер Гоувом, а також повідомив останні новини щодо підопічних.

Нещодано до Шахтаря приєднався новий тренер воротарів Раймонд ван дер Гоув, який в роки своєї футбольної кар'єри виступав, зокрема, за Манчестер Юнайтед. Андрій Пятов відтепер буде йому допомагати. В інтерв'ю клубній пресслужбі легенда «гірників» прояснив свою роль в штабі.

-Андрію, доброго дня. Розкажіть, як зараз проходить робота вашого воротарського відділу на зборах?

- В нас новий представник, мій колега. Раймонд дуже досвідчений тренер та воротар з дуже непоганою кар’єрою. Я ще був дитиною і дивився його матчі, тоді Манчестер Юнайтед являли собою золоте покоління, тому дуже приємно, що така постать з'явилась в нашій команді.

-Як між вами взагалі розділені обов'язки ?

- У нас все однаково, ми домовляємося, хто що робить і пропонує. Також дискутуємо і приходимо до одного цілого, а після цього проводимо чудові тренування.

-Що ви можете сказати з приводу вашої спільної роботи з Раймондом?

- Я спершу бачу людяність і інші риси, які є в нього. Це дуже відкрита та чудова людина, котра посміхається, підтримує. Для мене – це одні з найперших рис, на які я звертаю увагу. Мені сподобалася ця людина і ми дуже швидко знайшли діалог та почали з першого дня розуміти, що ми хочемо і як ми хочемо. Ми підтримуємо один одного і йдемо вперед.

Тренерський штаб Шахтаря, фото: ФК Шахтар Донецьк

-У 1999 році Раймонд вигравав кубок Ліги Чемпіонів. Ви казали, що дивилися цей матч по телевізору. За кого вболівали в той день?

- Чесно кажучи, мені подобався більше Манчестер Юнайтед

-Чи говорили ви з ним про той матч? Що він розповідав?

- Говорили з Радіоном до цього, що є пам'ятні матчі Ліги Чемпіонів. Для мене і для Радіона це два матчі: Манчестер Юнайтед – Баварія і Ліверпуль – Мілан. І ми як раз йому казали, що це – найдраматичніші матчі, котрі увійшли в історію Ліги Чемпіонів.

-Безумовно, у вас величезний ігровий досвід і велика кількість трофеїв та перемог. Як воно працювати з людиною, яка також є досить таки титулованою?

- Це досвідчена та велика постать для мене, я поважаю кожного голкіпера та тренера голкіперів, тому для мене це якась велич. Тим паче, в нього вже багато досвіду тренерства, він має багато дипломів та власних курсів. Так, там різниться специфіка, бо це все ж таки нідерландська школа і там трошки по-іншому. Для мене  це тільки розвиток, я завжди беру щось у когось, тим паче, що це нова школа. До цього я працював з Денісом Гентенааром, але то був невеликий період. Тут я намагаюся брати максимум того, що він мені пропонує. І також я йому розповідаю своє бачення, він цілком підтримує і ми діємо як одне ціле.

-Які відмінності між українською школою та нідерландською?

-Я працював з багатьма тренерами, серед яких були іспанці, португальці, італійці і наша українська школа. І десь ти завжди береш найкраще. Особисто я помічаю цю специфіку підходу, специфіку техніки. Таких дрібниць є дуже багато.

-Яка кадрова ситуація взагалі зараз з голкіперами?

-На жаль один наш голкіпер отримав серйозну травму і вибув на доволі тривалий період. Ми з Раймондом їздили до наших молодих воротарів U-19 і плануємо розглядати усіх, але візьмемо одного хлопця. Далі ж будемо залучати до першої команди молодих воротарів, нехай себе проявляють, це для них шанс.

-Важливо щоб в команді було саме чотири голкіпери?

-Це вимоги головного тренера. Він як прийшов у команду, то сказав, що йому потрібна певна кількість гравців та чотири голкіпери. Ми зрозуміли завдання і працюємо над цим.

-Над чим працюєте на зборах? На що спрямована робота?

-Бігаємо з м’ячем, як основна команда. У воротарів також гра з м’ячем, фізичні вправи теж з м’ячем, десь навантаження йде більше, а десь навпаки менше. Я люблю різноманітність у праці, тому намагаюся дати це воротарям, а Раймонд в свою чергу доповнює.

-В перші дні голкіпери разом з усією командою здавали певне тестування. Як воно їм далося?

-Нормально, вони не зробили такий обсяг, як команда, але те завдання, що ми їм поставили, вони виконали.

-Як оцінюєте першу гру ваших підопічних у першому товариському матчі?

-Ще рано щось оцінювати, зіграли на нуль, так це добре. Але я не дивлюсь на рахунок, для мене головне – це дії воротаря. Як ногами, так і читання гри та прийняття правильних рішень за секунду, оце найголовніше.

-Як виглядатиме голкіперський відділ в новому році і протягом другої частини сезону?

-Ми рухаємось, у нас великі амбіції. Ви бачите, що клуб ставить найвищі цілі і ми, як тренерський штаб, повинні підходити під ці цілі. Тому ми працюємо 24 години кожен день.