Авторські матеріали

Перша поразка Шовковського, ганьба Металіста, Довбик тягне Дніпро-1. Підсумки 26-го туру УПЛ

18767
Андрій Каплун
4 голоси
Олександр Шовковський. Фото: ФК Динамо
Олександр Шовковський зазнав першої поразки на чолі Динамо в день народження столичного клубу, Зоря відірвалася від киян на вісім очок після розгрому Металіста, Дніпро-1 здобув нервову перемогу над Минаєм завдяки 23-му голу Артема Довбика ‒ «УФ» підсумовує черговий тур УПЛ.

Динамо поступилося Чорноморцю в день народження клубу, Шахтар впевнено обіграв неосновний склад Інгульця, Зоря розгромила бідолашний Металіст, Верес здобув важливу перемогу над Металістом 1925. Дніпро-1 був дуже близький до втрати очок у Минаї, але 23-й гол Артема Довбика врятував команду Олександра Кучера, Олександрія після перемоги над Колосом відірвалась від конкурентів за місця в єврокубках на сім очок.

Сайт «Український футбол» розбирає головні події та факти 26-го туру української Прем’єр-ліги.

Сенсація туру: Олександр Шовковський зазнав першої поразки на чолі Динамо в домашньому матчі проти Чорноморця

Перший домашній матч Олександра Шовковського у статусі виконувача обов'язків головного тренера Динамо припав на знаменну для киян дату – день народження столичного клубу, а також річницю смерті легендарного наставника Валерія Лобановського.

Шовковський не міг розраховувати на двох гравців, які відбували дискваліфікацію – центрбека Дениса Попова та правого захисника Олександра Тимчика. Їх замінили Максим Дячук та Олександр Караваєв відповідно. Останній відновився після травми та вийшов на поле вперше за півтора місяці.

У складі Чорноморця також були кадрові проблеми – через дискваліфікацію гру пропускали Артур Авагімян, Максим Брагару та Олександр Васильєв. Проте ці втрати не вплинули критично на дії команди Романа Григорчука.

Знову чудову гру продемонстрували Даниїл Алефіренко, Зігі Бадібанга та Олександр Демченко, який оформив дубль. Повернувся до складу словенський захисник Лука Гучек, який пропустив два матчі.

Динамо провалило початок поєдинку, двічі пропустивши в стартову десятихивлинку, але знову додало одразу після перерви, що вже стало фірмовою ознакою команди Шовковського. Вперше за два місяці забив лідер киян Віталій Буяльський. Цей гол став для хавбека 50-м у рамках УПЛ. Традиційно активним був Владислав Ванат, який забив свій шостий гол у останніх восьми матчах.

Проте команда Григорчука не відбивалася, а сміливо йшла вперед, за що була винагороджена голом Демченка та заслуженою перемогою.

Ця поразка стала для Шовковського першою на чолі Динамо після трьох перемог поспіль. Кияни практично втратили шанси на третє місце і, найімовірніше, стартують наступного сезону у кваліфікації Ліги конференцій.

Ротація туру: Шахтар обіграв неосновний склад Інгульця у номінально виїзному матчі

Інгулець приймав Шахтар на «Арені Львів», де цього сезону проводить більшість своїх домашніх матчів донецька команда, за домовленістю між клубами. Йовічевич розумів, що шанси втратити очки на неякісному газоні стадіону в Петровому будуть значно вищими, тому «гірники» заздалегідь домовилися з президентом Інгульця Олександром Поворознюком про перенесення поєдинку.

Головний тренер петровської команди Сергій Ковалець, напевно, не вірив у те, що його команда зможе зачепитися хоча б за нічию, тому застосував максимальну ротацію та не випустив у стартовому складі багатьох основних гравців –Дмитра Нагієва, Дмитра Поспєлова, Максима Ковальова, Владислава Клименка, Андрія Кухарука, Володимира Одарюка.

Замість травмованого форварда Лассіни Траоре у стартовому складі Шахтаря вийшов Кевін Келсі, а Данило Сікан знову з'явився у другому таймі з лави запасних і заробив пряму червону картку для голкіпера суперників Олексія Паламарчука.

«Гірники» не мали проблем із неосновним складом Інгульця та здобули впевнену перемогу на класі, хоча відкрили рахунок лише після перерви.

Єдину жовту картку на дві команди на четвертій хвилині компенсованого часу отримав хавбек Шахтаря Артем Бондаренко, який через дискваліфікацію пропустить матч проти Вереса, але «обнулився» перед важливими поєдинками проти Зорі та Дніпра-1.

Однак для Йовічевича є і неприємні новини – Дмитра Криськіва було замінено у другому таймі через проблеми з гомілкостопом. Пошкодження зазнав також Юхим Конопля, який забив переможний гол у ворота Інгульця.

Ганьба туру: Металіст програв Зорі, пропустивши п'ять голів за один матч втретє за останній місяць

Зоря забезпечила собі позитивний результат протистояння з Металістом вже до середини першого тайму, забивши чотири м'ячі до 27-ї хвилини матчу. Після цього харків'яни залишились у меншості, а луганці перейшли до економ-режиму та зберегли сили перед важливими поєдинками проти Шахтаря та Олександрії.

Перевага Зорі була беззаперечною – 25 ударів по воротах та 12 кутових підкреслюють величезну різницю в класі.

Гра команди Огнєновича в захисті знову не витримувала жодної критики – Металіст пропустив п'ять м'ячів в одній грі вже втретє за останній місяць. Дивно, що Шахтар та Динамо здобули над цим суперником нервові перемоги.

Захисник Металіста Олександр Мізюк зрізав м'яч у власні ворота вже на 26-й секунді та став автором найшвидшого автоголу в історії чемпіонатів України. 

Зоря продовжує впевнену ходу у другому колі – десять перемог у 11 матчах. У 13-ти із 26 поєдинків у поточному сезоні луганці забили мінімум по три м'ячі.

Відрив Зорі від Динамо після 26 туру складає вісім очок, і ван Леувен тепер може не переживати за третє місце. Якщо луганці виграють всі матчі, що залишилися, то можуть замахнутися щонайменше на друге місце.

Зоря грає в більш-менш стабільному складі, не проводячи великої ротації, що поки не позначається негативно на функціональному стані команди, зате позитивно впливає на зіграність колективу та впевненість у собі основних виконавців.

А от Металіст зберігає шанси на виживання лише завдяки вдалому старту сезону та сприятливому календарю в останніх турах, у яких команда Огнєновича більше не зіграє з жодним суперником із топ-5.

Наприкінці поєдинку сербський фахівець випустив чергового дебютанта – 16-річного захисника Кирила Влагу. Однак юні гравці навряд чи дадуть необхідний результат харків'янам у вирішальних поєдинках.

Перемога на класі туру: Ворскла обіграла ФК Львів та майже відправила суперника до Першої ліги

Ворскла продемонструвла більш високий клас та здобула цілком впевнену перемогу над ФК Львів на виїзді. Через кадрові проблеми полтавців вперше в стартовому складі вийшов 19-річний хавбек Іван Нестеренко.

Переможний гол команди Віктора Скрипника записав на свій рахунок албанець Таулян Сефері, який реалізував пенальті та забив свій 12-й гол в поточному сезоні.

Анатолій Безсмертний вкотре змінив склад захисної ланки, але це знову не допомогло його команді. ФК Львів програв дев'ятий матч поспіль та максимально наблизився до вильоту з української Прем'єр-ліги, який може юридично оформитися вже в наступному турі.

Наступного дня стало відомо про те, що досвідчений центрбек Олексій Дитятьєв достроково припинив контракт із львівським клубом. В інтерв'ю FanDay.net гравець зізнався, що має сумніви щодо існування ФК Львів після завершення поточного сезону.

Прогрес туру: Верес після перемоги над Металістом 1925 піднявся одразу на десяте місце

Верес у матчі з Металістом 1925 здобув свою другу перемогу на домашньому стадіоні «Авангард».

Харків'яни продовжують страждати від кадрових проблем – цього разу до заявки не потрапив лідер команди Ростислав Русин, а також основний форвард Костянтин Бичек. Через це вперше у стартовому складі вийшли Абдулла Абдуллаєв та Владислав Островський.

У першому таймі пару центрбеків Металіста 1925 склали Євген Ткачук та Микита Безуглий. Досвідчений захисник Ігор Курило, який вийшов на заміну у другому таймі, підвів свою команду, заробивши пряму червону картку одразу після появи на полі.

Це вже другий випадок за останні три тури, коли харків'яни залишилися в меншості через фол останньої надії після закидання із глибини поля за спини захисникам, що свідчить про системну проблему. У поєдинку з Рухом в аналогічній ситуації було вилучено Євгена Ткачука.

Переможний гол Вереса був забитий ще за рівних складів після гарної комбінації, яку завершив Геннадій Пасіч. Цей м'яч став для одного з лідерів рівненської команди дебютним у поточному сезоні.

Верес мав перевагу за основними статистичними показниками: удари – 17:2, удари в площину – 8:1. Тому перемогу рівнян можна вважати закономірною.

В компенсований час у складі Вереса дебютував 19-річний півзахисник Максим Вадовський.

Команда Юрія Вірта наздогнала харків'ян за очками та піднялася з 13-го одразу на десяте місце, але має найбільш складний календар серед конкурентів наприкінці чемпіонату – Шахтар, Олександрія, Динамо, Інгулець.

Пенальті туру: Кривбас дотиснув Рух завдяки голу з позначки на останній хвилині

Нападник Роман Дебелко повернувся до стартового складу Кривбасу після травми хавбека Артура Микитишина, який в останніх матчах займав позицію на вістрі атаки. Ще одна заміна відбулася в центрі поля – Микита Татарков не потрапив до заявки та поступився місцем на полі Кліму Приходьку.

Один із лідерів Руху Олексій Довгий відновився після травми та вийшов на заміну у другому таймі. Головний тренер львів'ян Віталій Пономарьов випустив той самий стартовий склад, який розгромив Інгулець у минулому турі.

При рівній грі (удари в площину – 3:3, кутові – 5:6) все вирішив один епізод наприкінці матчу. Боснійський хавбек Ріфет Капіч реалізував пенальті, який було призначено за фол Довгого, і забив свій п'ятий гол у поточному сезоні.

Ця перемога стала для головного тренера Кривбасу Юрія Вернідуба 100-ю на чолі різних клубів в УПЛ, а також 150-ю для криворізької команди у домашніх матчах в історії чемпіонатів України.

Рух залишився у зоні стикових матчів та зобов'язаний вигравати у львівському дербі в наступному турі.

Зв'язка туру: гол Довбика з передачі Піхальонка залишив Дніпру-1 реальні шанси на чемпіонство

Додаткової інтриги поєдинку Минай – Дніпро-1 надала гучна заява головного тренера закарпатців Володимира Шарана, який сказав, що невідомі особи дзвонили гравцям його команди та пропонували гроші за поразку. Проте хід гри не дозволил заподозрити жодного з футболістів у нечесній грі.

Посеред минулого тижня Дніпро-1 провів догравання перенесеного поєдинку першого туру проти Олександрії. Дніпряни не змогли обіграти сильного суперника та перед 26-м туром відставали від Шахтаря на два очки. З Минаєм довелося зустрічатися через чотири доби після поєдинку з командою Ротаня, що позначилося на свіжості футболістів.

Олександр Кучер не міг розраховувати на двох важливих гравців своєї команди – Олександра Назаренка було дискваліфіковано, а Олексій Гуцуляк не потрапив до заявки.

Минай вкотре дав бій одному з лідерів української Прем'єр-ліги. Два тури тому три очки із Закарпаття насилу повіз Шахтар, цього разу нервову перемогу здобув Дніпро-1.

Дніпряни довго не могли створити гостроту біля воріт Минаю, який компактно та самовіддано захищався. Все вирішив високий клас двох лідерів гостей – Олександр Піхальонок подав з флангу, а Артем Довбик замкнув навіс на дальній штанзі та забив свій 23-й гол в сезоні. Для повторення рекорду Генріха Мхітаряна форварду збірної України залишилося забити два м'ячі.

Бразилець Пеглоу та аргентинець Бланко разом вийшли в стартовому составі Дніпра-1, але обидва легіонери цього разу не вразили.

Важливо, що обійшлося без гучного суддівського скандалу. В матчах з Олександрією та Чорноморцем призначалися дуже сумнівні пенальті у ворота суперників Дніпра-1, але футболісти Минаю не дали арбітру жодної можливості вказати на позначку. Втім, Кучер залишився незадоволеним деякими суддівськими рішеннями. 

При рівній грі вища індивідуальна майстерність гравців Дніпра-1 все-таки далася взнаки. Команда не продемонструвала чемпіонської гри, але зберегла шанси на титул у своїх руках – для цього треба виграти всі чотири поєдинки.

Битва за єврокубки туру: Олександрія обіграла Колос і відірвалася від переслідувачів на сім очок

Колос міг втрутитися у боротьбу за п'яте місце, яке дає право стартувати у кваліфікації Ліги конференцій в наступному сезоні. Для цього ковалівцям обов'язково потрібно було обігрувати Олександрію, яка випереджала їх на шість очок.

Проте вже в дебюті поєдинку підопічні Ротаня забезпечили собі позитивний результат завдяки голам Кирила Ковальця та Сергія Логінова. Відзначимо хавбека Еміля Мустафаєва, який віддав обидві результативні передачі.

В останніх матчах Олександрія виступає стабільним складом у захисній лінії, що позитивно позначається на її грі в обороні: два пропущені м'ячі у трьох матчах, один з яких – після скандального пенальті у поєдинку з Дніпром-1.

Відсутність досвідченого Сергія Рибалки у Ковалівці не позначилася на діях команди Ротаня. Ковалець відтягнувся до середини поля, а на позиції форварда вийшов Андрій Кулаков.

Колос традиційно мав проблеми при побудові позиційних атак і не зміг серйозно потривожити захист суперника.

Таким чином, Олександрія відчепила Колос від боротьби за єврокубки і збільшила відрив від шостого місця, яке тепер займає Кривбас, до семи очок.

Герой туру: Олександр Демченко (Чорноморець)

Дубль 27-річного півзахисника одеситів у виїзному матчі проти київського Динамо дозволив команді Романа Григорчука відсвяткувати несподівану перемогу.

Гол туру: Артем Довбик (Дніпро-1) у матчі з Минаєм

Форвард дніпрян забив дуже важливий гол в той момент, коли здавалося, що Дніпро-1 не зможе дотиснути Минай та відстане в чемпіонській гонці від Шахтаря на чотири очки.