Коноплянка, якого ми полюбили: згадуємо найкращі матчі зірки Дніпра та збірної України, який завершив кар'єру

Переглядів 2024
Кирило Круторогов Кирило Круторогов
10 голосів
Євген Коноплянка, колаж: «Український футбол»
Один з найталановитіших гравців сучасного українського футболу оголосив про завершення кар’єри. Чим він нам запам’ятався – у матеріалі «УФ».

Нинішню збірну України називали найсильнішим поколінням в історії. Але ми добре пам’ятаємо і збірну з Коноплянкою та Ярмоленком, гра яких по флангах атаки була нашою зброєю і якою захоплювалися усі.

Коментатор Кирило Круторогов у статті на сайті у статті на сайті «Український футбол» згадує пам’ятні матчі Євгена Коноплянки.

vs Металург (Запоріжжя)

УПЛ 2009/10

2:0

Коно – уродженець Кропивницького (на той час Кіровограда). Починав здобувати футбольну освіту у рідному місті, але у 17-річному віці приєднався до академії Дніпра, в якому і розпочав свою професійну кар’єру. В УПЛ дебютував за місяць до повноліття під 42-м номером під керівництвом Олега Протасова у матчі проти Закарпаття. Тривалий час, як і всі молоді українські футболісти тих часів, вважався «молодим і перспективним». Але лише в третьому сезоні в першій команді Дніпра почав регулярно грати в основі. Тренував дніпрян тоді Володимир Безсонов.

І в принциповому дербі проти запорізького Металурга Романа Григорчука в квітні 2010-го Коноплянка дійсно вистрілив. У дуже напруженому матчі він забив на 68-й хвилині, а в компенсований до другого тайму час ще й відзначився асистом на Осмара Феррейру. Дніпро переміг 2:0. На той момент Коноплянка вже мав дебютний гол в УПЛ, але у тому матчі його гол+асист показали, що він дійсно є тим футболістом, що здатен робити різницю.  До речі, в наступному матчі проти Динамо він знову забив, але тоді його команда поступилася (0:2).

vs збірна Литви

Товариський матч, 2010 рік

4:0

25 травня 2010-го Коноплянка дебютував у збірній України Мирона Маркевича. У спарингу проти литовців відзначився гольовим пасом на Андрія Шевченка. Значимість самого матчу не була надто великою, але Коно сходу став улюбленцем уболівальників збірної, незалежно від клубних симпатій. Ба більше – в наступному спарингу з Румунами він забив перший м’яч, а ще за кілька днів знову оформив асист – у товарняку з норвежцями. Ось так упродовж одного тижня Коно фактично забронював за собою місце в основному складі нашої національної збірної на роки вперед.

vs збірна Швеції

Євро/12

2:1

Матч збірної України проти шведів – культовий та історичний, адже у ньому наші хлопці здобули першу перемогу на рівні чемпіонатів Європи в історії. Тоді два голи у ворота команди Ібрагімовича забив Андрій Шевченко. А асистували йому наші тодішні зірочки – Андрій Ярмоленко в першому голі. І Євген Коноплянка – в другому, переможному, з кутового.

vs збірна Англії

кваліфікація до ЧС/14

1:1

І після домашнього Євро наша збірна виглядала солідно. У відборі на Мундіаль в Бразилії нам довелося грати проти топової Англії. На Вемблі Коноплянка вивів нашу збірну вперед на 38-й хвилині. Але, на жаль, тоді ми не перемогли – 1:1 і на ЧС так і не потрапили.

vs Тоттенгем

Ліга Європи 2013/14

1:0

Коноплянці 24, він уже не просто молодий та перспективний, а у самому соку та у великому порядку. Розриває УПЛ, є ключовим гравцем збірної України. А ще точно є одним з двох (разом із Ярмоленком) українців, за ким дійсно полюють клуби топ-чемпіонатів.

Взимку 2014-го багато пишуть про те, що Коно ось-ось поїде за кордон. Серед головних претендентів – англійський Ліверпуль. Ціна питання – плюс-мінус 25 мільйонів євро. Власник Дніпра Ігор Коломойський жадає отримати більше, та й власне просто не може скласти конкретну ціну своїй зірці. 31 січня 2014 року преса пише, що в цей день, останній перед закриттям трансферного вікна, Коноплянка підпише контракт з Ліверпулем.

За ним до Дніпра на приватному літаку буцімто вилетіли топ-менеджери мерсисайдців… Пізніше, сам Женя визнає, що все це було насправді. Але Коломойський його так і не відпустив. Можливо, якби Коно поїхав саме тоді, в своєму найкращому розквіті, його кар’єра склалася би значно більш яскраво…

Через три тижні Дніпро грає перший матч плей-оф Ліги Європи проти Тоттенгема. Важливо зрозуміти, в якому настрої Коноплянка, якого просто не відпустили. Матеус заробляє пенальті, Коно його реалізовує і приносить команді перемогу. Він ще раз заявляє про те, що заслуговує грати на рівні вище!

vs Наполі

Ліга Європи 2014/15

1:0

Дніпро лихоманить. Ходять небезпідставні розмови про те, що у клуба великі проблеми з фінансуванням. Тим не менш, команда під керівництвом Мирона Маркевича сенсаційно виступає в Лізі Європи. Коноплянка – один з головних дійових осіб цієї сенсації. Матч-відповідь півфіналу проти Наполі проходить в Києві після нічиєї 1:1 в Італії. Суперник дуже потужний з тренером Рафою Бенітесом і суперзірковим Гонсало Ігуаїном. Але на 58-й хвилині саме Коноплянка асистує Євгену Селезньову, який забиває переможний гол і Дніпро виходить до фіналу турніру, де програє Севільї. Команді, в яку за півтора місяця перейде Коно… безкоштовно.

vs Барселона

Суперкубок УЄФА/15

4:5

Дебют Коноплянки у європейській команді відбувається в матчі за Суперкубок УЄФА проти Барселони Луїса Енріке. Україна з великим нетерпінням чекає появи Коно, але він залишається в запасі. З’являється на заміну замість легендарного, тепер, на жаль, вже покійного Хосе Антоніо Рейеса на 68-й хвилині за рахунку 2:4 та відчутно освіжає гру. Через чотири хвилини андалусійці відіграють ще один м’яч, а на 81-й хвилині Коноплянка фантастичним ударом зрівнює рахунок – 4:4. Усім своїм виглядом він ніби показує, що точно на своєму місці та своєму рівні й загалом мав бути тут вже давно.

vs Борусія (Менхенгладбах)

Ліга чемпіонів 2015/16

3:0

Дебютний матч Коно в Лізі чемпіонів також кричав про те, що він давно заслужив грати в цих матчах. Хоч у поєдинку проти Боруссії з Менхенгладбаха він залишився у запасі, але вийшов на заміну на 83-й хвилині і буквально за хвилину відзначився голом, взявши участь у переконливій перемозі своєї нової команди над представником Бундесліги (3:0).

vs Гетафе

Ла Ліга 2015/16

5:0

В інших турнірах за Севільї Коно також виглядав цілком гідно. У жовтневому поєдинку проти Гетафе вийшов у стартовому складі, відзначився асистом на Гамейро, коли той відкривав рахунок, згодом заробив пенальті, який реалізував Банега, а потім і сам забив з позначки, взявши максимальну активну участь у підсумковому розгромі суперника з передмістя іспанської столиці (5:0). Його яскрава індивідуальна майстерність виглядала цілком органічно в запальній Ла Лізі.

vs Реал (Мадрид)

3:2

У листопаді того ж року Коноплянка показав топовий футбол на тлі мадридського Реалу. Севілья пропустила першою від Серхіо Рамоса, але в середині першого тайму Коно асистував Іммобіле, який зрівняв рахунок, а в середині другого видав результативний пас на Банегу, який вивів андалусійців уперед. В підсумку Севілья тоді перемогла (3:2) і приблизно тоді ж пішли розмови про те, що Євген може не затриматися в цій команді надовго, а піде далі. У повітрі звучали культові назви – Реал Мадрид та Барселона. У дебютному сезоні за Севілью Коноплянка взяв участь у 52 матчах, забив 8 голів та зробив 8 асистів. Навіть попри те, що специфічний тренер Унаї Емері не довіряв йому на 100% і постійно нібито мав додаткові вимоги та претензії до гравця збірної України.

Суперкубок УЄФА/16

2:3

В першому сезоні за Севільї Коно став володарем трофея Ліги Європи та в серпні 2016-го знову грав у матчі за Суперкубок Європи. З’явився на заміну на 67-й хвилині і через 5 хвилин забив, зрівняв рахунок з пенальті, після чого гра перейшла в овертайми, де андалусійці знову програли.

vs РБ Лейпциг

Бундесліга 2017/18

2:0

Після двох років у Іспанії Коноплянка залишив Севілью, так і не отримавши довіри Емері. Поїхав в оренду до Шальке, але в першому сезоні грав мало. На відміну від Іспанії, тут йому знадобився час на адаптацію. Тим не менш, після 17 матчів (1 гол, 1 асист) кобальтові викупили його за 12,5 мільйонів євро. А от другий сезон він почав круто – голом у матчі першого туру проти РБ Лейпциг, в якому його команда перемогла (2:0).

vs Боруссія (Дортмунд)

4:4

Незабутнім вийшло і дербі двох головних українських талантів у Бундеслізі у листопаді 2017-го. До 25-ї хвилини Боруссія з Ярмоленком у старті вела з рахунком 4:0. з 61-ї по 94-ту Шальке утворив фантастичний камбек. Коно відзначився двома асистами. На жаль, більше нічого подібного в його виконанні згадати нічого. Хоча у матчі другого кола проти тієї ж Боруссії Коноплянка забив гол, який сприяв перемозі (2:0).